Юлчето подарък с усмивка дава за празника на мама

  • 9 561
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
И аз ги гледах тези обувки на КиК. Но мисля в къщи да е бос или по чорапи. Такива за навън.

# 16
  • Мнения: 73
ЧРД на кака Софи  newsm59
Честит рожденник и на Гоца   bouquet
Борянка, Яна, мерси за отговорите  Hug Янче, снимката  е отпреди няколко години в Созопол - едно прекрасно лято  Sunglasses
А за тези бисквитки се чудя, мислех и аз постепенно да въвеждам глутена по реда, който пусна вчера Winx, но само ечемик или само ръж не мога да намеря на каша. Дори ръжените сухари на Пападопулу  са с пшеница  Crazy Така че след овеса ударно ще въведа всичко с каша 7 зърна на Милупа  Confused
И аз се каня да заведа Гери на очен, че й бяга нещо едното оченце, ама се ослушвам още  Confused
Мали, Ани, не ви е било леко. Стискам палци повече да не ви плаши така сладура  Hug
Ува, много жалко, че така е подействал адреналина, при Гери нямаше такъв проблем  Hug
Да се оправят и всички други болни мъници  Hug
Елче,  целувки на бузанчо Коце  Grinning
Рени, супер сте си изкарали на купона като гледам. Много ми хареса басейнчето с топките, където позира манекена Илко Heart Eyes
Там-Там, мойта Герка хапва средно 130 гр. пюре /с големи мъки и упорство от моя страна/, рядко стига до 180 гр, когато е по-воднисто пюренцето. След това не й давам мляко. Издържа 3 часа.
А за обувките чакам вашите коментари  Wink
Заглавието е супер, за утрешния ден много се вълнувам, защото нали ми е първи като майка  Flutter

ПП: Днес съм многословна  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 254
И малки и големи рожденици да са много здрави и усмухнати!!!

А горките болни бебчета да оздравяват бързо!

Тези от вас, които кърмят - давате ли кърма след/преди зеленчуковото пюре на обед? Кая изяжда по 125 мл. на Хип и после я кърмя, но нашата педиатърка каза да й давам по 190-200 мл. и да заместя хранене. Обаче чета тук-там, че не трябва да се замества със зеленчуковото пюре. Чудя се. Аз и за кашата следобед правя различни варианти - или я правя със смес от кърма и вода и не "докърмвам", или, ако ме мързи да се изцеждам, я правя само с вода и после кърмя.

Аз въведох така "ударно" глутена - първо е едни каши на хип в бурканче, те имат овес, а после с Good night на Нестле с липов цвят и 7те зърна на Милупа - те съдържат всякакви глутенови култури  Embarassed Ама честно казано - внимавам, внимавам с това захранване и на моменти решавам, че в наши дни малко се попрекалява с предпазливостта, като знам ние как сме захранвани. А и тези каши са й любими. Наскоро взех ориз и царевица с ябълка на Хумана - много е вкусна и изобщо не става на топчета Wink

И аз мисля да гладя колкото може по-дълго на бебка дрехите. Много повече ми харесват, като са изгладени, а и е някаква дезинфекция. Не че не лапа всичко из къщи, вкл. телефони и дистанционни, които със сигурност не са стерилни Mr. Green Нашите за щастие почти не ги гладя в момента - беше ми писнало всеки ден докато ходех на работа да гладя костюми, особено лятото с лена, който иначе ми е любим. На мъжа ми за щастие не му се налагат такива дрехи, от време на време гладим само ризи, а аз си ходя с намачкани тениски и ми е кеф...

много дълго стана, извинявайте, ама пък нали се оплаквате, че темите вървят бавно... Wink

# 18
  • Мнения: 98
Мдааа, и аз така, Ками - по-специален ще е тази година  Party
Такааа, Сашката е вече 9,9 кг, 77 см (+300 гр, +3 см). Докторката почти отлепи кожичката на пишката, имаше посъбрана смегма, той малко плака, но сега съм по-спокойна. Ще мажем с Дефламол и няма страшно. И най-хубавото е, че ходихме пеша дотам с количката и не ни заваля  Party
Там-там, Сашко изяжда по 2 пюрета от 125 гр, ако му дам толкова, иначе 1 от 190 му е обичайната доза. Вечер пие по 220 мл мляко с бисквитки, иначе не издържа.
Днес му дадох една манджа на Хип за над 8 месеца. Беше доста едро смляна и очаквах бойкот. Той обаче беше така прегладнял, че половината си го изяде без никакво мрънкане. Чак след това почна да се глезоти и трябваше да му го пасирам... Как ще го науча да дъвче, не знам  #Crazy

# 19
  • Мнения: 43
Привет,привет!!!
Гоце, честит ти рожденник!Жив и здрав и много любов!   bouquet  
Честит рожден ден и на порастналата Софи!!! Да е здравичка и да радва мама и тати!   bouquet
Мариянко изяжда пюренце от 190 гр., и аз като го правя пак толкова. Само дето незнам като суче по колко...ама не се задълбочавам.
Аз стягам багажа...за Русе. Ама и мен ме мързи като Донси, май пролетната умора взе да ме хваща... Grinning
Айка, а с какво трябва да се замести като не със зеленчуково  newsm78 Аз не кърмя след пюретата или след кашата. Само при заспиване ако сме вкъщи.

# 20
  • София
  • Мнения: 254
Чели ли сте това? - http://missby.wordpress.com/2008/02/20/baby-milk-issue/

Много странно. Аз мисля, чеук поне във всички публикации за хран. план на Нестле пишат и за предимствата на кърменето.

# 21
  • София
  • Мнения: 254
Айка, а с какво трябва да се замести като не със зеленчуково  newsm78 [/quote]

АМи в книгата на Лиляна (Петрова ли беше не помня) пише, че се замества само с пълноценен белтък, т.е. мляко, месо или риба. И на мен ми се вижда странно.

ъ-ъ, нещо не ми се получи цитатът =)

# 22
  • Мнения: 43
Аха, разбрах те какво имаш впредвид, но в тоя случай добавяш в пюрето кърма или АМ. И така пак имаш млечно хранене...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 414
Гери честита ти рожденничка да е здрава и много обичана!
То грамажа си го определя всеки индивидуално,но ако е на 5 хранения 190 ако е на 4 220гр.
Мерси за пожеланията момичета. Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 17 597
1. Колко като грамаж пюре на обяд трябва да поемат мъниците на нашата възраст  newsm78
Ина си изяжда 1 бурканче от 125 гр. като нищо и се чудя дали не и е малко  newsm78

Давид се справя и с 220. Ама той си е лаком, колкото и да му дам, все ще го погълне и ще шита за още.

А и вече от доста време е на 4 папания. Но пък в огромни количества, аз не мога толкова да изям. И е малко гюленце, сигурно е 10-на кг вече. (е, добре де, с мокър памперс и дрехи, ама на мен нали и те ми тежат, не е като да го вдигам без тях Simple Smile )

# 25
  • Мнения: 73
Обедното хранене й е заместено, но това не ме притеснява, защото Гери има 3 изцяло млечни яденета с кърма и АМ, а и кашата също правя с кърма  Hug
А този бойкот ми е малко пресилен, така мъж ми по едно време не купуваше олио "Калиакра" ли беше, защото заводът го преместили в Румъния  Wink
Зори, хайде браво на юнака Сашко; все забравям да ти кажа, че залезът ти е много хубав ... Кара ме да мечтая  Simple Smile
Кати , добре завърнала се  Hug нещо се беше позагубила

# 26
  • Мнения: 766
Благодарства за отговорите   Hug
Значи пак грешката е в моя телевизор  hahaha

# 27
  • sf
  • Мнения: 10 264
и Кико яде по 220гр наобяд, давам му тези едро смлените- няма проблем с тях. важно е да не се прекалява с пасирането, защото може да стане проблем и даже след годинка да се давят от едри частици.
днес е ужасен студ-едва изтраях един час навън.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 597
Чели ли сте това? - http://missby.wordpress.com/2008/02/20/baby-milk-issue/

Много странно. Аз мисля, чеук поне във всички публикации за хран. план на Нестле пишат и за предимствата на кърменето.

Да бе. Пък BBB, присън и др. фирми, произвеждащи скъпи плодови напитки, нарушават правото на хората от третия свят да пият вода от чешмата / извора. Данон пък нарушава правото им да доят домашните си животни. Хайде стига глупости! Нестле произвеждат АМ - логично е да го рекламират. Но, откровено казано, дори на мен ми се виждат скъпички - за мен - продуктите им, вземам каши и техни, но ще е до годинка на бебето, когато ще си мине на слънчо, пюретата им изобщо не купувам - не защото ги бойкотирам, а защото мога да взема същото качество (или по-добро) на хип или сънвал, на по-ниска цена. Обаче не твърдя, че нарушават правото ми да варя зеленчуци! Все някъде трябва да има граница за наглите кампании против... (каквото и да било). И винаги като срещна подобни изявления, се замислям кой ги плаща. Защото, съгласете се, дамата, авторка на съчинението, няма да спре да купува каши, пюрета, бисквити или козметика изобщо, нали? Просто ще се насочи към компания, която не си е направила труда да вложи пари в позитивна рекламна кампания, а, за по-евтино, е наела няколко провокатора, започващи подобни малоумни негативни призива, насочени, общо взето, към не особено склонните да се замислят потребители.

Вярно се бях поизгубила, но пък понаваксах малко с гоблена... Мерак ми е да го свърша, че да почна със следващия.

# 29
  • София
  • Мнения: 254
По въпроса с олиото "Калиакра" - доколкото знам Bungee - компанията, която купи тук нашия завод, инвестира много средства и усилия в предприятието. За съжаление обаче май нещо ги изнервиха тукашните условия за инвестиции и се изнесоха към Ръмъния. ... жалко =(

Общи условия

Активация на акаунт