LOST - сезон 4 / II тема

  • 25 217
  • 578
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 49
хайде записче в новата тема Laughing

# 46
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Попрочетох вече някои неща в лост-бг, включително и линковете, които ми беше пуснала Амидала в предната тема. Та от тях все повече се затвърждава теорията за паралелните реалности и прескачането в тях. Peace
Все още не знам за какво говореше Малката госпожица мърморана, след като каза, че нямало общо с паралелните реалности /а точно те представят времето като повече от една права, или крива newsm78/, а искам да разбера. Пак ще помоля, ако тя чете, или няко друг е запознат с теорията от "Завръщане в бъдещето", да обясни Praynig Може пък да ни се прояснят много неща Thinking Wink

# 47
# 48
  • Canada
  • Мнения: 277
Момичета, субтитрите на the Missing parts ми излизат на маймуница  #Cussing out

Субтитрите в торента и на мен излизаха на маймуница, но свалих от subs.unacs.bg верните и така ги гледах.Успех! Peace

# 49
  • Мнения: 2 746
N_A_N™ , Госпожицата имаше впредвид , че съществуват паралелни светове, а пък ние разглеждаме времето като права, движеща се в една посока, линейно. Но, ако приемем, че имаме една основна линия в пространството, т.е. това е нашето време, и няколко паралелни свята, това, което променяме в паралелния свят си остава там, не засяга нашата основна линия, нашето време.Затова според мен става въпрос не за паралелен свят, а за пътуване във времето.

# 50
  • Мнения: 269
Ами ако Бен е казал на Саид, че може да съживи всички, които са умрели на острова?
Нали беше влюбен в Шанън...

# 51
  • Мнения: 3 591
Саид не е толкова наивен  Wink
Според мен го използва, като му качва, че ако не се подчинява ще умрат хора на острова newsm78
Затова и имаше и епизоди в бъдещето със Хуго и доктора - и двамата се притесняваха как са останалите и искаха да се върнат. Или поне аз така си мисля.

А сценаристите казаха, че този сезон, ще е за това, че 6тимата оцелели трябва да се върнат, а следващия ще обеснява защо те трябва да се върнат. В 8ми сезон ще се завръщат пак на острова.
т.е. някъде изпоможду ще си отидат във цивилизацията и тогава може би ще разберем как точно.

# 52
  • Мнения: 6 167
ама аз ще съм на 38, като свърши тоя филм!  Shocked
нереално е един сериал да има повече от 4-5- макс 6 сезона.
8 сезона, това са още 4!!!

# 53
  • София
  • Мнения: 5 828
...В 8ми сезон ще се завръщат пак на острова.
...

В 6-ти, не 8-ми.
Общо са запланувани 6 сезона.

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 20:15 от Amidala

# 54
  • Мнения: 3 591
6-ти, не 8-ми.
Общо за планувани 6 сезона.

 Crazy да де...сега сме 4ти  Joy

# 55
  • Мнения: 1 321
Запис уф колко съм испуснала но сега ще си наваксам.. Grinning

# 56
  • UK
  • Мнения: 3 959
Става дума, че всяко едно действие в настоящето може да доведе до различни евентуални реалности - различни бъдеща. Тоест - в настоящето, в което Дезмънд е още на острова и не е пътувал с хеликоптер, не е получил "усложнение", и не е говорил с Фарадей, той (Фарадей) не го познава и не го е написал в дневника си. Ето ти нагледен пример.

Това е една линия от събития. Според твоите разсъждения времето е само една линия - тоест линия номер 2. Обаче при мен има четири линии. Ето ти събитието - А - излизане на разходка. Излизаш при всички случаи - 1, 2 и 3. В случай 1 си взимаш чадъра и започва да вали. В случай 3 не започва да вали. В случай 2 започва да вали, но ти нямаш чадър. Което довежда неминуемо до следното - ти се намокряш и се разболяваш. Обаче имаш възможност да върнеш времето. Ако го върнеш от точка Д в А, тогава ще си вземеш чадъра и ще тръгнеш по линия 1 - вали, но ти си с чадър. Или ще си нарисуваш нова, пета линия, в която изобщо не излизаш. Ако обаче предпочетеш да се върнеш от точка С, тогава взимаш хапче (събитие В) и не се разболяваш - тогава тръгваш по линия 4 - излязла си без чадър, намокрила си се но си пила хапче и не си се разболяла. Тоест - това, което се опитвам да ти обясня е, че когато върнеш времето и промениш събитията, ти неминуемо тръгваш по нова времева линия, а не по тази, от която си се върнала. Ако искаш го разглеждай като много твои аз-ове, всеки от които остава в собствената си времева линия колкото пъти се върнеш във времето. И вземи изгледай Завръщане в бъдещето.

# 57
  • Мнения: 2 746
Много разсъждения  върху нещо, което реално е неосъществимо.А "Завръщане в бъдещето" съм го гледала.Няколко пъти.И също така не съм физик по образование. Laughing

# 58
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ееее изпревари ме, бе мърморано  Laughing Тъкмо снощи си мислех една картинка да нарисувам, ама после викам айде ще легна и утре  Mr. Green

Много разсъждения  върху нещо, което реално е неосъществимо.А "Завръщане в бъдещето" съм го гледала.Няколко пъти.И също така не съм физик по образование. Laughing

Защо да е неосъществимо?! Никога ли не си се питала "Какво щеше да стане, ако........?"  Всеки от нас се е замислял какво щеше да прави ако, да речем, не се беше омъжил.  Whistling Не кавам, че съществуват милиони Дебчета, живеещи собствения си живот с всичките възможности за избор, които съществуват за ситуациите в, които попадам. Но идеята като цяло си е всъвсем приемлива.

Ето, снощи например, си мислехме със съпругът ми, как ако не се беше случило едно нещо преди известно време, нямаше да ни останат едни заделени пари, които пък ни влязоха в употреба малко по-късно, когато бяхме останали без една стотинка дори. И аз се опитах да му обесня, че ако не се беше случило това, той пък няма как да е сигурен, че след това нямаше да се случи другото нещо, което ни остави без пари.

Или другия пример. Сделка или не  Laughing Приемаш сделка и започваш да отваряш кутии "извън играта". Накрая остава в твоята кутия 100 000 лв. и се пръсваш от яд. А дали ако не беше приела сделката, щеше да отваряш същите кутии до края. Няма как да знаеш кои си щяля да решиш да отвориш на момента и дали нямаше да приемеш някаква друга сделка или да смениш с кутия за 2 стотинки. (сори за тъпия пример)

Това, което Дезмънд прави е просто да премине от едната си линия в другата. Примерно на нивото на цифричките, които е написала МГМ. Все едно да има нарисуван още един "път" перпендикулярен на останалите, на нивото на цифрите 1, 2, 3. Пренимавайки от едно към две той вече знае какво се е случило от самото начало на картинката до точката А. Някой неща се "сбъдваха", а други не, от тези които казваше, тъй като някой неща биха се променили от нашите действия, а други не (утре ще пиеш кафе, независимо дали днес си препила или не  Crazy)

Извинявам се да дългите писаници.  Blush

# 59
  • Мнения: 2 254
Има едно филмче "Плъзгащи се врати" http://imdb.com/title/tt0120148/, и то покава "ако".Далеч по-приятен за гледане от "Завръщане в бъдещето".

Общи условия

Активация на акаунт