LOST - сезон 4 / II тема

  • 25 215
  • 578
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 746
Мисля, че трябва вече да говорим за Бен като за положителен герой.Нали в крайна сметка се оказва, че е от добрите, щом Саид се е съгласил да работи за него, а пък и думите на Джак на летището, че трябва да се върнат....вероятно с цел да "върнат лентата" назад и да предотвратят "смърта на толкова много хора". А и скалъпената версия на Джак за сам.катастрофа в съда......Явно не само Саид, а и останалите оцелели са минали на страната на Бен.Ако погледнем от тази перспектива може би още загадки ще ни се изяснят.Т.е лошите всъщност не са лоши, абе както се казваше в един друг подобен загадъчен филм "совите не са това което са"  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 6 167
извинявам се, но кой е Майкъл? черния ли? дето имаше дете и го взеха на една лодка ( не помня..)
той още не се е показал на кораба..

аз си мисля, че е чарли, нещо не ми се връзва героичната му смърт.

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 22:36 от Lennie

# 32
  • Мнения: 279
извинявам се, но кой е Майкъл? черния ли? дето имаше дете и го взеха на една лодка
 
Да,точно той е.

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
  bouquet

# 34
  • Canada
  • Мнения: 277
Между другото гледахте ли Missing Pieces, 13 са, по около 2 минути, представляват малки парченца от пъзела Лост  Grinning
Който не ги е гледал, ето линк http://www.mininova.org/tor/1150272
Тук има субтитри за тях.

Мерси Амидала, на пръв поглед обикновенни сцени, но от позицията на ве4е 4-ти сезон ги гледах с друго око Hug

# 35
  • Мнения: 6 167
Аз не разбирам Бен как се е издигнал до шеф на Дарма , при положение, че с татко му бяха разпределени към обслужващия персонал. Според мен отговора на този въпрос ще реши той дали е положителен или отрицателен герой.

# 36
  • Мнения: 2 746
Според мен Бен не е шеф на Дарма.Той и хората му са отцепници, но не е ясно какви са и с каква цел newsm78 Смятам че Чарлз Уидмор е истинския шеф на Дарма Rolling Eyes newsm78

# 37
  • Мнения: 605
Момичета, субтитрите на the Missing parts ми излизат на маймуница  #Cussing out

# 38
  • Мнения: 3 591
Бен не е шеф на Дарма, той уби всички от Дарма с отровния газ.(т.е. помогна на тези от острова (другите) да го направят, и после и той стана "друг" - вероятно с времето се е утвърдил и Джейкоб го е признал за лидер или нещо от сорта - все пак са минали много години...)

така, че интереса на бащата на Пени може и да е друг - той да е собственик на Дарма, Бен да му е осуетил всичките опити да изследва острова като избива всичките му работници и завзема станциите... Т.е. борбата за острова да е от едно време още...

Също и ако това е вярно, има вероятност точно така Дезмънт да се озовава там - бащата на Пени да "съдейства" идиректно за да попадне той там...в друго време, година, пространство или каквото е там, откъдето измъкване няма(не и ако не знаеш тайните координати и планове как да преминеш през времето, които Фарадей даваше на пилота на хеликоптера)...ако се измъкне ще умре - и Няма да достигне Дъщеря му....Ако не не измъкне - пак няма да стигне до нея - защото е в друго време/пространство или каквото е там...
Това обеснява също и това, че Пени се опитва да го открие - тя има идея, че баща и някак е намесен, докопва се до накакви негови документи за това какво прави в момента(планира да изпрати екип на острова) и успява да издири честота и да се обади - това когато засече Чарли и му каза, че това не е нейна лодка...

# 39
  • Мнения: 3 591
айде малко официален спойлер от сценаритите:

The spoilers are centered around Michael's return and Episode 4x08 Meet Kevin Johnson.

Not much new, but there is a confirmation about time travel with Desmond, Michael and Walt. Also, that Michael is indeed Ben's man on the boat.


1) Michael, Desmond and Tunisian Polar Bear been "bounced around time and space".
2) We will find out why Walt is so tall and why he keeps showing up on the island, also because of time travel.
3) Michael was sent by Ben on a mission, thus is his man on the boat.


 та теорията за пътуване във времето и пространството е официална вече Simple Smile


# 40
  • Мнения: 2 746
А кой ли е Кевин Джонсън? Новата самоличност на Майкъл?

# 41
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
И според мен Бен е от "добрите". Не защото Саид е минал на негова страна /може да е изнудван и да го прави пряко волята си/, а просто интуитивно мисля така.
Май единствено Чарлз Уидмор е "лошия" - неговите хора са вербувани по някакъв начин от него /имам предвид хората на кораба и Дарма евентуално/.

Аз пък не мога да се регна в lost-bg.com. Преди 3 дни си направих регистрация, а още не мога да вляза, нито съм получила мейл, дали съм одобрена Confused Още ли трябва да чакам? Искам да чета там, а трябва да си регистриран за целта #Cussing out

# 42
  • София
  • Мнения: 5 828
Не знам дали Бен е от "добрите", но във всеки случай е убиец, изби сума ти народ с газа, дори и собствения си баща, при това положение някак си не ми върви да е добрия Crossing Arms
Още повече, че непрекъснато лъже и манипулира.

Колкото до lost-bg.com, дай друг мейл, аз пробвах три различни мейлове докато ми пратят поне на единия.

# 43
  • Мнения: 6 167
амидала, може ли да ми припомните  Blush кога е било това с убийството с газа?
май съм пропуснала серии...

и за мен е вече по-ясно, че екипа на Бен е овладял това преместване във времето, това обяснява как се появи психоложката пред Джулия и Джак и после как изчезна.
Също така в Економист, Саид каза, че са останали 6 живи, явно искат да се върнат във времето, за да спасят останалите.
И ако Бен знае как, а не казва е ясно защо Саид му служи.

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 13:51 от Lennie

# 44
  • София
  • Мнения: 5 828
амидала, може ли да ми припомните  Blush кога е било това с убийството с газа?
май съм пропуснала серии...

Това беше един флашбек на Бен, как пристигна на острова с баща си като дете, как баща му го обвиняваше за смъртта на майка му, имаше си една приятелка Ани /която казват ще се появи пораснала/. Доколкото помня му се появи образът на майка му и го поведе извън оградата на селището и там в гората го срещна Ричард с Другите, и май тогава го приобщиха към Другите.
После вече като пораснал, пътуваша с баща си със синия бус  /дето го намери Хърли/, тогава пуснаха газа /явно от новата станция Бурята/ и измряха всички от Дарма, а Другите се появиха с противогази и стана ясно, че Бен им е водач.
Горе-долу това помня, ама коя точно серия е било ...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт