Работещи майки - тема 1

  • 27 134
  • 359
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 716
Всички сте направо перфектни майки ,домакини ,работнички... Embarassed
Пък аз,като изпуша, си взимам 3 до 5 дена болнични и се посвещавам на децата.После се чувствам гузна и съм най-работната в службата Laughing.През останалото време се справям криво-ляво и вкъщи, и в работата.Най-странно ми е ,че и децата ,и шефа са наясно с това и нямат нищо против Thinking

# 46
  • Мнения: 2 438
Днес станах в 6.00. Заредих пералнята, заведох принцесата на училище, заредих сушилнята, събудих сина да учи и отидох на работа. На обяд прибрах щерката, сушилнята беше готова, обядвахме, отидох на работа, сина - на училище, щерката остана да си учи. Прибрах се към 17.00, като преди това купих "пълнеж за фурната". В момента съм на уиски в компанията на дъщерята, чакаме "спасителя на вселената" да се прибере, масата - салатки и мезета - ни очаква.
Утре обаче ми е ден за размазване, имам само един ангажимент за около час, щерката е татково момиче, след обяд съм на глезотийки с приятелки.
За вдругиден нямам планове, утре ще ги измисля.
Поне не е скучно. Е, има-няма десетина годинки спях по 4-5 часа в денонощието, но сега е друго. Stop

# 47
  • София
  • Мнения: 17 259
anette1104 , много ми хареса това, което си написала за вземането на съзнателно решение да имаш свободно време.
При нашите графици според мен е абсолютно задължително да се мисли по въпроса как да се постигне това поне за малко.
На мен например, като самотен родител, ми е трудно да излизам когато си поискам, но в момента, в който баща му или нашите или бившето свеки изявят желание да го видят и да го погледат - веднага го давам, никога ме съм имала скрупули за това.
Второ - всяка вечер в 9 часа се ляга, без компромиси. В петък и събота може да стои докато аз съм будна, но в останалите дни - си е легнал. От 9 нататък си е мое време - дали ще е форум, дали ТВ, дали книга или списание - релаксирам всяка вечер.
Също и понякога ми се удава възможност да изляза по-рано от работа - тогава не бързам да взимам Иво, разхождам се малко, пазарувам без него (на всички ви е ясна разликата в пазаруването със и без дете  Mr. Green) - и нямам угризения.
Важното за мен е, че детето ми получава най-доброто от мен - като качествено време, а не като количество, това ми се струва по-важно.

# 48
  • Мнения: 9 990
Бърди, именно.И аз тъй донякъде.Дисциплина относно лягането вечер си държа.Малката в 8 я сложих, както винаги.Голямата в момента вечеря.Пералнята ме чака-да просна.Към 9 ляга и каката.При мен ситуацията обаче е, че със или без скруполи-няма как, къде да оставям децата.Сложнотия е там.Та аз съм на 150%, кога по-успешно, кога не толкова.Не съм перфектна в никакъв случай, даже напротив, имам си върхове и падове, но съм удовлетворена, че успявам да лавирам.Факт е, че до момента децата го доказват-или поне аз така си казвам-сериозни проблеми с тях никой няма, следователно-децата са ОК.После-качеството на заниманията ни-пак не винаги е на 100%, но пък ги уча, че и аз имам нужда от 5 минутки ако щеш-но Мое време.Не съм робот.

# 49
  • Мнения: 3 367
дайте, моля, примерно меню за цяла седмица.
ще ти пратя на лични списъка който правих преди време,избирам от него ако не съм ентусиазирана да уча нови рецепети
тази седмица ядем
-пиле с гъбен сос / свински пържоли на фурна / крем супа от карфиол@катофи@лук / зеленчукова супа с фиде / бобена салата
всичко без 2 е готово от неделя,тогава мариновах и пържолите,не знам кога ще ги пека
миналата седмица
-телешко варено супа ; пиле на грил купено с пюре катофи(варя ги само и с корите в хладилника до 2ро нареждане), ризото със зеленчуци,лучена супа; уикенда правих пица,купувам готово тест от пицарията на ъгъла.
децата ядат и сухоежби - нанарязан кашкавал,авокадо и пиле ; салати всякакви ; филии с фъст.масло за обяд 1/седмица и пр..
*
децата лягат м-у 8.30 и 9, аз в 9.30:)не приспивам никого никога,чета им приказка,излизам от стаята; вечеряме заедно,не храня,който ял-ял,който не-утре на закуска..аз бая роботски го давам,но така ми харесва и функционирам добре,иначе се мотам и се мразя много..

# 50
  • София
  • Мнения: 17 259
пенелопа , да ти призная точно за теб се сетих като писах поста си - че нямаш опция "без деца", а и са много мънички твоите - при мен например миналата неделя Ивака сам пожела да остане у нас сам, докато пазарувах седмично в Била (вярно, че звънях 100 пъти и той всеки път вдигаше с все по-отегченото "Какво, бе, мамоооооооооо"  Laughing).
Но пък ти според мен перфектно се спряваш с организацията на момичетата, а и с това съм много съгласна:

но пък ги уча, че и аз имам нужда от 5 минутки ако щеш-но Мое време.Не съм робот.

и аз това обяснявам на Иво.

И аз също като Анет

не приспивам никого никога,чета им приказка,излизам от стаята; вечеряме заедно,не храня,който ял-ял,който не-утре на закуска..аз бая роботски го давам,но така ми харесва и функционирам добре,иначе се мотам и се мразя много..

# 51
  • София
  • Мнения: 512
Хайде и аз тук  Laughing
Работя откакто Цецко стана на 1,2г. и не се справям, ама хич  Rolling Eyes Имам чувството, че не спирам, да подреждам и пак е разхвърляно, но е добре, че това не всеки път ме побърква  Crazy Понякога гледам на живота по филосовски и се чувствам по-добре, друг път много се задълбочавам и се чувствам по-зле   Thinking Първоначално Цецко тръгна на ясла, но много се разболяваше и от месец ноември отиде на отглеждане при баба си, сега пак е при нас и аз се опитвам, да подреждам по-добре деня си, ама не всеки път се получава.
Сутрин ставам в 6-6,30, пия кафе, измивам се и детенце е станало. Хапва бананче, измивам го и него, обличам го, обличам го и него и тръгваме- той на ясла, аз на работа. В 18 часа свършвам аз, взимам и него и се прибираме. Ако няма нещо за ядене, той яде шунка с лютеница и хляб или готово пюре или домат и сирене. Играем си, къпем се и в 20-20,30 часа е заспал. Тогава правя всичко - подготвям дрехи за другия ден, подреждам, зареждам миялна, пералня и каквото още се сетите. В събота и неделя, ако сме в София и тати си е дошъл от командировка е доста по-лека програмата, въпреки, че се чисти по основно, пере и се ходи по магазини, разходки и т.н. А не знам кога готвя  newsm78 Май не готвя, квото има това ядем  Joy
Направо шапка свалям на жените, дето се оправят с всико   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 17 259
ivka76 , на мен ми звучи като да се справяш
Колкото до разхвърляното – с толкова малък дечко и по цял ден да си си у вас, пак ще е разхвърляно.
Споко, става по-лесно   bouquet

# 53
  • Мнения: 2 556
Работя от няма да казвам колко години - много са  Grinning Имала съм точно една година почивка, когато гледах сина ми като бебе преди 7 години, докато гледах малката работех отвкъщи. Готвя всеки ден, гладя само по изключение, времето ми стига за всичко засега, а ако не ми стига понякога, си е по моя вина. Смятам да си взема жена за чистене скоро, защото това ми е най-голямата тегоба в ежедневието и тогава направо ще имам колкото си искам време (имам чувството, че сума ти време ми минава в чистене и подреждане, което ми е безкрайно неприятно и ми краде от времето за работа).

# 54
  • Мнения: 3 211
Само аз ли се чувствам толкова уморена, само на мен ли ми иде вечер да се заровя в леглото и да не виждам никой..понякога четейки из форума се чувствам виновна, че нямам сили да обърна толкова внимание вечер на детенцето ми, вменявам си разни вини, комплексирам се, че не съм достатъчно добра майка Confused
и аз много често съм така
работата ми е много интензивна, напрегната и натоварена, вечер съм кълбо от нерви
снощи се скарах с мъжа ми, крещях на детето Confused то и без това е толкова стресирано от детската градина Close
да ви се оплача, върнах се към 7, като шофирах бясно до нас, защото нашите бяха взели Габи от градина и не искам да ги ангажирам до по-късно, те обичат да вечерят в 7. почнах да готвя  Sunglasses ако може да се нарече така, печени кренвирши с кашкавал и салата домати, краставици, пипер, скарах се с мъжа ми, вечеряхме, карах се с детето, докато вечеря, има вече тикове от стрес, хапе си устните Sad сега й е излязло нещо като херпес на устата и го пипа постоянно. след това я къпах с косата, защото неделя не ми остана време, докато я приготвя за сън става 9: 30, после приказка (единственото спокойно прекарано и само за нея време за целия ден Embarassed), излизам от стаята и заспива сама, след това мия чинии, зареждам пералнята, аз се мия и лягам, станало беше вече 11:30

# 55
  • Мнения: 315
И аз съм като anette1104 - трябват ми 8-9 часа сън, много обичам да спя. Но завиждам на тези, на които им стига малко сън.

milsim1, а какво ще прави мъжа ти ако не го изгладиш? Аз отказвам да му гладя дрехите и да видиш как започна да вика Неволята. Тази сутрин пак се опита да ме излъже да му изгладя една риза, но не го огря Mr. Green
е -е- е той чисти, готви, мие прозорци, пазарува наравно с мен - едно гладене е заслужил поне човекът Joy Joy.
ти си много строга, но справедлива - браво на теб Peace
аз се предавам - и гладя. Laughingкогато остане време

# 56
  • Мнения: 2 556
За себе си гарантирам, че ще си заживея още по-спокойно, след като почне да ми чисти някой друг. Според мен това е решението работещите майки да си живеят живота, вместо в свободното си време да трябва и да чистят  Sick След като толкова много работя, не виждам никакъв начин да бъда и прекрасна домакиня просто. Не е за мен това.

# 57
  • Мнения: 263
Върнах се на работа, когато сина ми стана на 10 месеца. И още се чувствам виновна за това! Имахме много причини да го оставим вкъщи с детегледачка по това време, коя от коя по-основателни, детегледачката ни беше прекрасен човек и детето я хареса, но аз все още не мога да се оттърва от чувството за вина, че го оставих "да се оправя сам" от толкова малък!
Много ме е яд, че бях принудена да работя, когато исках да си остана до детето, а и той имаше нужда от мен!
А иначе: с домакинстването вече се справям доста по-добре. Откакто поотрасна и не се лепва съвсем плътно за мен веднага, когато ме види...

# 58
  • Мнения: 3 367
За себе си гарантирам, че ще си заживея още по-спокойно, след като почне да ми чисти някой друг. Според мен това е решението работещите майки да си живеят живота, вместо в свободното си време да трябва и да чистят  Sick След като толкова много работя, не виждам никакъв начин да бъда и прекрасна домакиня просто. Не е за мен това.
Simple Smileили да живеят на не-много-чисто (нашия случай)..реших че понеже само си спим у дома,което е факт неоспорим,ако из банята и кухнята не бродят микроби на тълпи съм на 6..позабърсвам там понякога..децата спят на 2рия етаж,качват да боси нагоре,пускам един робот да прахосмучи 1 на 2 седмици ако се сетя..баща им мие паркета долу с машина 1/месец..е толкоз ми е чистенето...и хич не се тревожа,избор наш е да клеча в парка вместо да бърша прах,нямам пред кого да се "представям",здрави сме,точка..
..като ви чета май в Бг е много по-стересиращо да си работещ родител..Cry

# 59
  • Мнения: 9 990
Ема и аз избирам да клеча в парка...но у нас, ако един ден не прахосмуча-не мож познаеш плочките.Не защото децата ми мърсят-напротив, то и ние като на хотел.Но-ужасна мърсотия е навсякъде, строеж до строежа-на сухо време=прах дрехи, обувки-не мож си познаеш.Зиме-кал.Ма кал до глезен.Всичко това, колкото и д асе стараем-вкарваме го вкъщи.То е достатъчно количката в коридора.Та-не ми е зор да е аптека у нас. но само си представи след два часа боси у нас краката на децата са Черни, и чистя всеки ден и въпреки това.Мдам...искам по чужбинскоооооо

Общи условия

Активация на акаунт