Матерна - по време на бременност

  • 12 626
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Фолиева киселина пих само в осми месец, когато имах лека анемия. От Матерната ми се повръщаше, така че взимах само няколко дни. Нищо  друго не съм приемала по време на двете си бременности - просто наблягах на по-леки храни и много сурови зеленчуци и плодове.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 522
И аз пих фолиева до третия месец. След това си купих Матерна, въпреки че моят доктор ми каза да наблягам на плодове и зеленчуци, а и сезоните бяха подходящи за това (когато бях в третия месец вече беше средата  май месец). Приятелка ми препоръча Центрум Матерна, но аз бях малко несериозна и не я пих всеки ден. Като свърши опаковката не си взех повече.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 335
Аз съм на Centrum Materna + фолиева киселина + Cetebe (вит. С, заради венците). Матерната от 2 седмици и за съжаление напредвам с килограмите главоломно! И мисля, че наистина е от Матерната cry Просто чувството за глад и рязкото наддаване съвпада с началото на приема и. Освен това мултивитамините стимулират апетита (поне при мен), а какво остава за витамините за бременни, в които всяка съставка е 200% от дневната доза приблизително?

Утре съм първи ден от 12г.с., мисля да си довърша тази опаковка Матерна и да не започвам нова, защото едва за първия триместър съм 4 кг напред и от тази тенденция изпадам в паника!! cry

Между другото случвало ли се е на някой да наддаде повече в началото и след това да се нормализират нещата?

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 13:49 от Stelfy

# 18
  • Мнения: 3 092
Не знам . Rolling Eyes
На мен доктора ми каза да я спра точно заради  килата .... не съм го поставила под съмнение  просто я спрях , но си пиех фолиева киселина и витамини

# 19
  • Мнения: 5 393
На мен Матерна-та не ми понесе и не съм я пила. Фолиева киселина пих до 3ти-4ти месец някъде. Вместо хапчета- много плодове и зеленчуци.

# 20
  • Мнения: 1 138
Пих Матерна почти до края на бременноста. Вики се роди съвсем нормално бебенце. А инак предполагам не от матерната качих ... няма да казвам колко кила че ме е срам Embarassed ами от това че си хапвах като за последно.

# 21
  • Мнения: 219
Моят гинеколог не ми препоръчваше Матерна. Той е твърдо против тях и е основно за плодове, зеленчуци, месо.
Така че ти си реши, но основно си наблюдавай менюто да ти е добро.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
Аз изпих една опаковка Центрум Матерна, но не ми понесе на перисталтиката  Crazy Смених я със сокчетата на Хип и съм доволна. Още си ги пия  Peace

# 23
  • Мнения: 9 814
Пила съм Матерна до началото на 9-я месец. Качих 7,5кг. При мен легендата с напълняването не върви. В родилното чух, че Матерната калцирала плацентата- моята си беше нормална.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз пих матерна, която вече не продават, предполагам че центрум матерна е същата работа, има и о мами и разни др подзобни.
Килорами излишни се качват в зависимост от бременната, не от витамините...
Другата глупосте , че бебетата ставали огромни и не знам какви от тези витамини - и такова нещо не съм забелязала.
Аз качих 12 кг(и то се насилвах за толкова), а дечко се роди 3100...а пих до 9 месец, с по 10 дни почивка между опаковките.

# 25
  • Мнения: 367
GNC women's-prenatal formula-максимум до 3 табл. на седмица(като добавка) и разнообразна храна,така мисля,че е най-добре,а не да се прекалява с хапчетата!!!  Peace

# 26
  • Мнения: 95
Аз пих Матерна през цялата бременност. Качих 14г, което е напълно в нормите. Така че не виждам зависимост. От др страна приятелка ми беше казала, че от тези витамини се "помпат" бебчетата. В смисъл, че ставали по-едри. Също не виждам голяма зависимост-дъщеря ми се роди 3кг. Peace

# 27
  • Мнения: 686
Аз пих само фолиева киселина.
С дъщеря ми пиех и Матерна,но сега не ми препоръчаха,а и аз не се натисках,а родих здраво дете.Така,че с Матерна или без Матерна,май няма голяма разлика.
Три зъба ми се развалиха първата бременост,когато пиех Матерна и Флуор и три зъба ми се развалиха и през втората бременност,когато не приемах нищо(Какъв е извода:"Тез деца ми изядоха зъбите!")!

# 28
  • Мнения: 583
Почти 8 месеца пих сюпле маман /нещо подобно/....но после изчезна от аптечната мрежа и минах на матерна,която ми беше изписана още в началото на бремеността ....бебчо се роди 3150..не мисля,че съм я напомпала...аз качих 13 кг. ,а иначе с витамините бях редовна нямах пропуск.....всичко е до организъм.....нима нашите майки са пили фолиева киселина и матерна.....не са...абе както се казва божа работа!!!

# 29
  • Мнения: 89
Ok, мацки Simple Smile

разбрах - всичко умерено и в разумни граници, за да няма главоболия Simple Smile Благодаря ви и успех на всички

Общи условия

Активация на акаунт