Матерна - по време на бременност

  • 12 628
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 429
Момичета,

Защо някои от вас пишат, че пият и Матерна, и Фолиева киселина?

Ние правим опити за бебче вече 2 месеца и от тогава пия Матерна - Центрум, но в нея има 1 грам фолиева киселина!  Confused Мисля, че това е достатъчно количество даже повече от достатъчно? Нали трябва да се приема 400 милиграма фолиева киселина ежедневно?


 

# 46
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Другата седмица влизам в 5 месец, но не пия Матерна. Първата бременност пих от " старата" Матерна, качих 20 кг. и никой не може да ме убеди, че Матерната не ми помогна. Сега пих само фолиева киселина, гледам да хапвам плодове и зеленчуци, а да чукна на дърво до сега бебето расте добре и без Матерна.

# 47
  • Мнения: 640
Пих една опаковка Матерна...качих доста,но май не беше от тях  Grinning Laughing Simple Smile...бебо се роди много голям 4350,но беше лесен за отглеждане и много спокоен

# 48
  • Мнения: 1 485
До момента до който не започнах да пия Матерна,не бях качила нищо.
Но после....стана нещо страшно! Mr. Green

# 49
  • Мнения: 523
Нищо не съм пила , защото много повръщах , а от матерната - още повече . Най - добрият вариант е плодове и зеленчуци .

# 50
  • Мнения: 5 940
Против съм. Най-добре е витамините да се набавят по естествен начин. Здравословно хранене е рецептата на майката и на бебето да не липсва нищо.

# 51
  • Мнения: 2 090
Момичета,

Защо някои от вас пишат, че пият и Матерна, и Фолиева киселина?

Ние правим опити за бебче вече 2 месеца и от тогава пия Матерна - Центрум, но в нея има 1 грам фолиева киселина!  Confused Мисля, че това е достатъчно количество даже повече от достатъчно? Нали трябва да се приема 400 милиграма фолиева киселина ежедневно?


 
Не знам защо се пият и Матерна,и ФК едновременно,аз отначалото на бременноста си започнах с 1 опаковка Матерна,след което продължих само с фолиева киселина Peace.Качих 11 кг,така че не мисля че витамините и добавките имат нещо общо с наддаването Hug

# 52
  • Мнения: 210
И през двете бремености качих 18 кг.През първата нищо не пих,а през втората пиех какви ли не витамини и добавки.

# 53
  • Мнения: 85
Едва ли пълнеенето зависи от витамините: Аз пих само фолиева и магнезий и качих 23кг. Не мисля че трябва да се приемат задължително витамини. Моето бебе се роди 2 седмици преди термин доносено - 3.250 кг.

# 54
  • София
  • Мнения: 928
Пиех само фолиева киселина, по-късно и желязо, а качих 25 кг.

# 55
  • Мнения: 1 919
пих 1 месец преди забременяване, 9 месеца бременост.бебето се роди 4кг 2 седмици рпеди термин, между опаковкките не съм правила паузи заради анемията.

# 56
  • Мнения: 1 512
Фолиева киселина, магнезий и към 6. месец желязо - след съответните прегледи и кръвни изследвания. Категорично ми бяха забранили да пия каквито и да е витамини през бременността.

# 57

Здравейте ,

в момента съм бременна в 3 месец.Още преди да забременея АГ ми препоръча да пия едни сравнително нови витамини Гравижил.Хубавото им е , че съществуват под  2 форми. Едната се пие 0-6 месец а другата след 6 месец и по време на кърменето.За първите месеци задоволяват нуждите ви от фолиева коселина ,така че не е необходимо да я пиете допълнително.А след раждането стимулират кърменето.
Аз лично съм доволна не дразнят стомаха и определено ме тонизират за деня.

# 58
  • Мнения: 568
Аз пих Матерна и двата пъти. Килограми се качват от ядене, а не от витамини.

# 59
  • Мнения: 274
Здравейте и от мен.Аз също съм пила Матерна,но през втората бременност и честно казано качих общо 12 кг.    Hug

Общи условия

Активация на акаунт