Кипърските мами, татковци и ...не само (4)

  • 21 088
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 903
Кати, това първото дето викаш уж-национално ястие да не е сувлаки newsm78  Щото любимият ми е обяснявал за него, как ръйш`ли ще ме нагостят като отида там Mr. Green ... Ама ако е същото, аз да си знам да го опитвам на малки хапки..., че ако вкусът му не бива, да мога да си сдържа изражението... #Silly Щото няма нищо по-обидно за една домакиня от това гостът й да не хареса храната. Пък ако тази домакиня е бъдещата ти свекърва....просто ще е началото на нова "Илиада" Mr. Green ...само че вместо "ябълката на раздора" ще има "сувлакито на раздора" Joy Joy Та така, да се подготвям значи за кулинарен сблъсък на културите! Joy Joy

Я кажи нещо друго - ти "мамосваш ли я" твойта свеки? Изобщо там каква е традицията - как се обръщат снахите към майчетата на мъжленцата си?

# 211
  • Мнения: 111
Здравейте, момичета!
Минавам да ви почерпя - днес имам рожден ден! Ставам на 25  Embarassed

   

Приятен ден ви желая!
П.С.  blondy-mamma, едва ли Катето има предвид сувлакито, за него съм сигурна че ще ти хареса!  Hug

# 212
  • Мнения: 903
Ех, Роска, честит рожден ден!  hbdayОт здраве и от щастие да не се отървеш!   bouquet Значи и ти си овенче като мен, а и бебо също ще е овне - супер рогат отбор ще се заформим в Лимасол живот и здраве Joy Joy Прегръдки и целувки от мен... и айде вече... stork-girl или stork-boy - полът е без значение, важното е всичко да мине по живо, по здраво! lovekiss

# 213
  • Мнения: 431
Ч.Р.Д., Роска! Да си жива и здрава и съвсем скоро да изживееш най-прекрастното чувство-срещата ти с бебчо!

# 214
# 215
Съвсем случайно попаднах на тема от форума,но съм безкрайно благодарна на случайността.Извинявам се на всички за натрапването си,но от два месеца за първи път някой говори за неща, които изцяло занимават съзнанието ми.Съпругът ми е в Кипър/от 2 мес./.Окуражителните думи макар и не отправени към мен ме изпълниха с оптимизъм.БЛАГОДАРЯ.Надявам се да ми простите намесата и да ми позволите да се включвам в темата.

# 216
  • Мнения: 903
bobolina111, добре дошла сред нас! Ама че си го написала... "да ти позволим да се включваш" - сякаш ний тука сме някаква самозатворена общност и приемаме "външните" лица само с конкурс Mr. Green  Та, заповядай и пиши винаги когато нещо те вълнува - нали това е идеята тук да си споделяме и да се подкрепяме Peace

# 217
  • Мнения: 26
 bdbaloniRoska,да си жива и здрава,и много усмивки.....
Абе това с патладжаните не е ли гръцка мусака???
Blondy-mamma,аз ти предлагам да вземеш нещата в свои ръце и да им вратнеш нещо българско та да им вземеш акъла.... Wink
А пък после свекито да те гони..
Ние можем да си направим темичка за свекитата...ама не на всички ще са кипърски свекита..
Bobolina111,заповядай и добре дошла..........

# 218
Имам нужда от споделяне и разбиране защото ми е наистина трудно.Най-хубавото е ,че ще бъде от хора които знаят какво ми е.Честит Рожден Ден  Роска!!!!!!!!!!  bouquetПожелавам щастие и късмет!!!!!!!

# 219
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Роска ...Мила....Честит рожден ден!!!!!!! newsm59
Happy birtday to you!!!!! newsm59
Да си жива ...здрава ..
умна и красива...
Винаги желана и преди
Но най вече сега
като идва на света...
Най прекрасното създание  ylinfant Ей неможа да ни изненадаш да направим двоен рожден ден smile3521
Блонди Joy Joyне бе жена сувлакито е най прекрасното нещо което може да ти се случи newsm22 newsm22
Аз говоря за "афелия" така се казва... Mr. Green А що се отнася до обръщението трябва да й викам Митера ама пусто кат не ми се обръща езика Mr. Green Mr. Greenи никак не й викам на жената ..ИИИ много съм лоша ... hahaha
Boubolina111 заповядай и добре дошла Hug Тук сме като едно голямо семейство съветници..психолози-брако консултантки и най красиви мами кой БГ кой Кипър...
А ти ако има нещо давай давай няма страшно ша помагаме.... newsm10 newsm08

# 220
  • Мнения: 26
Катy,не си лоша бе жена,аз на мойта и казах,че майко няма да й кажа,аз си имам една майка,не повече..та,обръщам се на малко име...ама тя не се сърди,кво да прави..

# 221
  • Мнения: 903
Кати, "митера" нали е майка - т.е. и в кипърско я има тая традиция снахите да мамосват свекитата си Mr. Green Ама мисълта ми е държат ли на това обръщение, или не отдават чак такова значение?
Аз на мойта бивша също нищо не й виках, по същите причини като Гери, само че бях улеснена от факта, че собствения й син /бивишят ми де/, той самият не й казваше мамо, кво остава за мен Rolling Eyes Но те пък са такова семейство...."Глей`си работата!" Mr. Green Чувала съм го бившичкия да се обръща към майка си с: "Шш, алооо!" Crazy...от което ми е идело на мен да потъна в земята - положението да се смееш ли, да плачеш ли #Crazy

# 222
  • Мнения: 353
Здравейте момичета(и момче) Wink.Ах,чак сега и аз успявам да се включа.На Роска ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,макар и в късния следобед.Най-вече здраве ти желая и много леко раждане,скоро да си гушкаш бебчето сладичко baby

# 223
благодаря за отзивчивостта на този етап май само психоанализата щи ми помогне

# 224
  • Мнения: 577
Роси,ЧРД желая ти --------- Успех във всичко с което се захванеш.
Късмет във всичко, което не зависи от теб.
И сбъдване на всичко, за което мечтаеш.    happy bd baloni hbday                      bobolina111
Привет и от мен    bouquet 

Общи условия

Активация на акаунт