Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 1

  • 22 720
  • 295
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 761
Последни въпроси от предишната тема

След колко време започва да действа магнезият?
искам само да ви питам помага ли ви нещо за гаденето.на мен много ми се гади чак не може да се спи моля ви помогнете

# 1
  • Мнения: 4 335
И на мен ми се гадеше до последно,лимона ме облекчаваше,сьщо така дьвченето на дьвка.Ядях и много кисели краставички,от тях сьщо ми ставаше по добре.

# 2
  • Мнения: 1 131
Цитат
искам само да ви питам помага ли ви нещо за гаденето.на мен много ми се гади чак не може да се спи моля ви помогнете

От началото на бременността ми изписаха Деган за гаденето.Миналата бременност пробвах и с хомеопатия,но уви не помогна и се наложи да ме приемат в болница за вливания-пак Деган.

# 3
  • Мнения: 1 745
Защо не питаш доктора,мисля че имаше нещо против гаденето,но аз никога не повръщам и не съм запомнила какво съм чела!Иначе наистина е гадно...Дано намериш решение! Peace

# 4
  • Мнения: 124
Аз повръщах упорито до края на 4 месец-предписаха ми Кукулин /хомеопатично лекарство/ и Деган-пиех второто, но само при необходимост, помагаше ми. Май трайната лекарска практика е да се предписва Деган, вкл. инжекции при много тежки пристъпи и опасност от обезводнване. Временно спасение ми бяха и ментовите бонбони. Четох, че помага и джинджифил, но разбрах късно, когато вече нямах нужда.

# 5
  • Мнения: 9 438
Цитат
От началото на бременността ми изписаха Деган за гаденето.Миналата бременност пробвах и с хомеопатия,но уви не помогна и се наложи да ме приемат в болница за вливания-пак Деган.
Абсоютно същото и при мен.

# 6
  • Мнения: 83
интересното е че е на мен само ми се гади без да повръщам.имам чувството че ако повърна ще ми стане по добре,но не мога.ще пробвам с лимони и краставичките и с дъвките и бонбоните и джинджифила,дано нещо помогне

# 7
  • Мнения: 370
И на мен много ми се гади в последните седмици,дори и от водата започна да ми се повдига.Наблягам на плодове,че и от киселините също ми се повръща Sick

# 8
  • Мнения: 544
А задължително ли е когато имаш контракции(стягане на корема) да се вземат някакви медикменти, защото аз на моя гинеколог не съм му казвала, че имам контракции, все си мисля, че това е нещо нормално(вече съм в средата на 8 месец.А и да уточня, че при контракциите, усещам и нещо като задушаване, в смисъл, че не ми стига въздуха, това е примерно 1-2 пъти на ден за около минутка).Той е в отпуска в момента и дали трябва да се обърна за това към д-р?


А относно гаденето и аз го имах 2-3 и началото на 4 месец, нищо не ми помагаше, тогава нямах и апетит и не ядях и не пиех почти нищо, а и повръщах и се бях обезводнила, че се наложи да ми преливат банки...Много неприятна част от бременността ми

# 9
  • Мнения: 1 313
Тези от вас, които пишат, че са се борили с гаденето с лимон, резенчета лимон ли хапвахте? На мен ми е много кисел, мислех да го правя на сок и да разреждам с вода и мед/захар. Дали ще има същия ефект?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 344
На мен доктора ми предписа Вомитусхил(хомеопатично е) за гаденето-при мен нямаше особен ефект,но някой може да помогне.

# 11
  • Мнения: 239
А задължително ли е когато имаш контракции(стягане на корема) да се вземат някакви медикменти, защото аз на моя гинеколог не съм му казвала, че имам контракции, все си мисля, че това е нещо нормално(вече съм в средата на 8 месец.А и да уточня, че при контракциите, усещам и нещо като задушаване, в смисъл, че не ми стига въздуха, това е примерно 1-2 пъти на ден за около минутка).Той е в отпуска в момента и дали трябва да се обърна за това към д-р?


Вече си към края и е нормално да усещаш подготвителните контракции, но според мен трябва да успокоиш  матката с магнезий и но-шпа. Разбира се само доктор може да ти предпише точната доза за теб и дали е необходимо. По принцип контракциите се виждат и на ехо, по време на преглед, моят съвет е да не чакаш. а да отидеш да те видят Peace

# 12
  • Мнения: 307
Относно лимона при гаденето на мен ми казаха да го цедя и с малко захар,помага ми но само временно след известно време пак започва да ми се гади!Иначе и аз пия деган.
За гаденето от вода мислех че само аз съм такава Grinning Направо на моменти не мога да я гледам,особено сутрин

# 13
  • София
  • Мнения: 158
На мен ми се гадеше и повръщах от кисели храни и от миризми. 4 месеца не посмях да хапна ябълка, доматите силно ги ограничавах, задължително нагъвах хляб и/или картофи.
При най-стабилното повръщане, което доведе до тръшване на легло, възпожелах инжекции с Деган, та се свестих.  Опитах да пия Церукал, но се отказах, защото го връщах.

# 14
  • България
  • Мнения: 757
Много лимон изядох,много нещо!Пожълтях и се вкиснах цялата Joy,обаче ми помагаше,не мога да си кривя душата.

Общи условия

Активация на акаунт