Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 25

  • 55 201
  • 301
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 492
benmari super apetiten izglejda tozi desert. mislq che biskvidite ne sa nito obiknoveni, nito chaeni. az oste sega otivam do magazina da tarsq podobni biskvitki. blagodarq ti za retseptata   bouquet

# 91
  • Мнения: 3 927
Мерси, svetlane Simple Smile
питам, защото и на мен ми беше хрумнала точно такава идея за морски фигурки Simple Smile

# 92
  • Мнения: 492
tane ako namerish podhodqsti figurki izpolzvai gi - spestqvash si dosta vreme i spored men sa perfektni za ukrasa, pone tezi koito izpolzvah az, vapreki, che az imah problem s chershafa i ne stana tochno tova, koeto iskah.

# 93
  • Мнения: 6 443
Пепи,а линка за този крем,които си го дала може либез карамелизираните орехи?И ако използвам покритие с кондензирано мляко няма ли да стане много сладко?

И още един въпрос.Как да съхраня покритието?Направих го тази вечер,но го сложих само в една найлонова торбичка.Трябва ли да го намажа с нещо?

Дайте идеи за блат.Има толкова много,че ми е трудно да се ориентирам.

# 94
  • Мнения: 1 117
Много са хубави всички торти  LaughingНяма да изброявам ,че да не пропусна някого.
Вдъхнових се да направя нещо , било то и без повод WinkЩеше ми се да се лишим малко от сладичко ,че сме се поохранили  Wink, но ме сърбят ръцете за тортата мозайка на Бенмари  Embarassed Непременно ще я пробваме тези дни Wink
Правила съм само фалшиво Тирамису , по рецепта на Танита- и с бишкоти и с блатове става . Много е вкусно Simple Smile

# 95
  • Мнения: 9 810
Страхотни торти има в новата тема!!! Поздравления за всички!

# 96
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Тирамисуто наистина е страхотно,т.е. кремът с Маскарпонето. Така и предположих - че ползвате предимно крема. Аз скоро направих с истинското сирене, а не с разни сметани и крема сирена и разликата е огроооооооомна. Толкова много рецепти излизат с търсачката, че се побъркваш-направих го по рецептата на Наталина, но ще пробвам и твоята, Зори. Ще опитам с блат и плодове и ще докладвам.

# 97
  • Мнения: 1 069
Момичета, помагайте!

Влади се разочарова, че за него няма торта и сега подхващам торта кола (Маккуин) - ама има ли някъде как точно се сглобява стъпка по стъпка? Или по-точно шаблон за блатовете ме интересува.  Praynig

# 98
  • Мнения: 1 117
Нели , за моя Маккуин направих два малки блата. Тавичката ми беше с диаметър 20 см. Предварително ги наложих един върху друг и с остър нож започнах да оформям като гледах от една кола на сина ми. Не се получи точно формата на Маккуин , но с украсата заприлича на него.
Иначе съм си запазила този шаблон , заповядай ако върши работа

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
GrOzNoTo^_^PaTe, орехите са по желание, но с тях става по-приятно. Крема няма да ти стане много сладък ако намалиш захарта в пудинга. А и както виждаш никъде няма добавяне на захар. Каквото и покритие да си направила ако е плътно увито в найлон и в хладилник нищо няма да му стане, а крема който съм предложила е идеален и за основа под чаршаф (в смисъл че не трябва да се прави дръг маслен крем). За блат, аз в повечето случаи правя пандишпанов- бял и с какао Wink
svetlane, бисквитите са обикновени, но с масло.
Нели, виж в кухарката, а на предната страница има и самата кола  Wink http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?p=278540#278540

# 100
  • Мнения: 6 443
Пепи,а с този крем дали ще стане шоколадовата торта на Лео? newsm78

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
GrOzNoTo^_^PaTe, ами крема е тежичък и не е за такова голямо количество накуп. Виж ако редиш ред карамелени рула- ред крем става. По принцип маслените кремове си искат и солидно количество блат иначе са трудни за преглъщане. Ако скаш да направиш тортата с рула с карамелен вкус направи гъст карамелен сироп (да е като количество около 200 мл поне), който ще добавиш в сметаната (ползвай вместо заквасена течна сладкарска или готварска) И разбий поне 2 белтъка, които също ще добавиш в крема. Ако намериш и карамелени рула ще стане Wink

# 102
  • Мнения: 1 069
Бобси, нещо не мога да видя снимката, която си показала - не знам защо  Tired

Пепи, този сайт го разгледах. Да видим какво ще сътворя - хич ме няма по творчеството  Embarassed Embarassed Embarassed

# 103
  • София
  • Мнения: 2 114
Ооо, Зори,   bouquet! Записах си рецептата!
Значи по магазините има Маскарпоне, никога не съм търсила и си мислех, че е деликатес у нас...

benmary 2, благодаря за снимките на бисквитките, ще си ги добавя за справка към рецептата:)

# 104
  • Мнения: 1 491
Момичета, до сега творих тази торта (но съм малко разочарована  ooooh! - целях друг ефект, а излезна това)

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5360168
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5360169


Но въпреки всичко се постарах, че е за рождения ден на свеки Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт