Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 25

  • 55 187
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 285
Здравейте момичета,

отдавна не съм правила торта, но редовно си ви чета, защото сте ми слабост!!!  Браво, пак страхотни торти, направо разкошни!

Искам да ви питам за рецепта за карамелова торта..... много обичам карамел, и ми се ще да направя торта с вкус на карамел, може би кремчето да е с карамел, може и целувки да има, нещо такова ми се ще.  След известно време ще майсторя, и сега още мисля каква да е тортата, че искамда е по-различна..... досега съм правила с муса на танита и шоколадова, и двете станаха много вкусни, но сега искам карамеееел!!!
 Моля помагайте с рецепти, отгоре пак ще си я покрия с марципан варна, но си мисля да я оформя като някакво животинче...... още мисля.

# 76
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Момичета, часто показвате Тирамису покрито със захарно тесто - как става номерът?
Много хубави торти - особено розите от сметана-сигурно се шприцоват доста трудно?

# 77
Благодаря Narina-да,само сметана/а  крема в тортата е сметана+фарситура"Ягода"/

# 78
  • Мнения: 7 106
Момичета, часто показвате Тирамису покрито със захарно тесто - как става номерът?

На принципа на тортата с рулата  Simple Smile. Само че в случая рулата не се редят в кръгла купа, ами в тортената форма и то само по края, там където отстрани излиза кремът. така той не е в контакт със захарното покритие и не може да го стопи  Peace. Най-отгоре се завършва пак с блат или бишкоти.
Поне аз така покривам Тирамису-то, ако някой руг го прави по друг начин, ще ми е интересно да го сподели  Simple Smile.

# 79
  • Мнения: 644
Разкошни торти, момичета! Аз вече се поуспокоих след р.ден и успях да ви прочета всичко изписано!

И аз много благодаря за рецептата, ben mary!
 Hug

Момичета след много четене и питане тук във форума, успях да сътворя първата си торта с марципан по случай р.ден на сина ми на 8ми март! Става на 3г и тъй като е рибка, реших, че искам да бъде на морска тематика!



Искам да изкажа специалните си благодарности на Наталина!   bouquet

И на Gushanka, _Пепи_ ,Tandoori, Tannita, Kony, Blueeye, Тането и всички останали които ми отговаряха на досадните въпроси!
И съответно имам още много въпроси:  Grinning

Стаси76 искам да те питам за спящата торта,където споменаваш за яйчен крем! Как се прави?

Момичета как да си направя сама желето което се маже върху плаката? /ще видите тортата която се опитах да направя вътре в линка, който ще се отвори като кликнете върху снимката/Аз се опитах да залея плаката отгоре с желатин, но боите взеха да се разтичат, което се вижда на снимката с Туити!

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 15:59 от sneji20

# 80
  • София
  • Мнения: 2 113
Пепи, честита племеница! Чудесно вдъхновение за торта! Чакам я с нетърпение, още повече, че зълва ми скоро ще става майка и аз си мисля нещо да направя по повода, живот и здраве и събирам идеи:)

mamaSvetlana, много нежна торта, за себе си мисля, че с пошове и накрайници и с кремове никога не бих успяла да сътворя нищо:) Толкова трудно ми се вижда.

benmary 2, тортата ти много ми хареса, но по-напред май пропуснах да отбележа baby_neutral
Записах си рецептата и ще пробвам, но може ли да ми кажеш тези бисквити на кои тукашни най-приличат - на обикновените или на на чаените?

Ау, sneji20, браво, много ми харесва! чудесни цветове, какви са боичките?
3ори, благодаря за отговора, и аз си задавах вчера този въпрос, но medunka попита, където трябва:)

# 81
  • Мнения: 3 927
Момичета,забърках сместа за блатове на торта ,,Татяна.....

Сигурно си я опекла вече, но да се изкажа и аз - винаги съм я оставяла да пренощува в хладилника и тогава я пека - но проблем.....само хубаво разбъркавам преди всеки блат, както е писала и Нели.

Ей, момичета, от понеделник правя морски фигурки за морска торта, защото ще празнуваме ЧРД на морско парти, а вие сега ме изпреварихте  Wink...добре, че моите са мааалко по-други  Simple Smile Само sneji20  май има като моите силиконови формички за лед, a  Simple Smile Надявам се, крема ти се е сгъстил все пак! Той иска упорито и дълго бъркане    chef

svetlane, твоите фигурки ядливи ли са или не? На мен ми приличат на пластмасови.....

# 82
  • София
  • Мнения: 2 113
Момичета, замислих се за това Тирамису...Вие коя рецепта ползвате, т.е. има ли някоя, която повечето то вас са пробвали успешно? Тъй като на 1-ва страница не видях линк към такава рецепта, затова питам, преди да пусна търсачката, защото дори и да намеря няколко, няма да знам, коя е заслужила вашето доверие:))))

# 83
  • На небето
  • Мнения: 5 530
benmary 2 тортата ти е страхотна, ще пробвам рецептата за горния етаж. Звучи лесно и вкусно.   bouquet

# 84
  • Мнения: 678
Здравейте момичета.  bouquet
Бях по изпуснала темичката,но сега се записвам да я следя и да покажа последната ми торта за прощапулника на дъщеря ми.
 
С готови блатове,напоени с нес кафе и готова сладкарска сметана.Между блатовете банани и течен шоколад.

# 85
  • Мнения: 1 122
Пепи честита племенничка.
benmary 2 ще пробвам рецептата.
mamaSvetlana такива сполучливи рози от сметана едва ли бих направила.
sneji20 много хубава тортичка, а пясъка от смлени бисквити ли е?
Мил@ много е сладка.

Яйчен крем:

5 яйца
1 л. пр. мляко
1 ч. ч. захар
1 ч. ч. брашно
2 ванилии

Отделят се жълтъци от белтъци. В съд за варене се сипва млякото, като една част от него се оставя за да се размие брашното.Разбиват се жълтъците и се прибавят към брашнената смес. Към затопленото мляко се добавя захарта, а след като се разтопи се изсипва и брашнената смес. Бърка се непрекъснато, докато се сгъсти. Сваля се от огъня и се добавя ванилията. Белтъците се разбиват на сняг.  Прибавят се към яйчния крем.

Само, че аз този път не я правих с яйчен крем, защото нямах време, а със заквасена сметана и крем Ванилия на д-р Йоткер.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, много благодаря за пожеланията  Hug (тя малко не ми е племенница, защото в случая с майка и сме от 2-та края на роднинските връзки, но щом е племенница на брат ми значи ще я сметнем и за моя)
Бенмари, специални благодарности за рецептата   bouquet
мом4е6ка мама, виж ТУК. Колкото пъти направя тази торта все обирам овациите. Ако искаш някакви уточнения пиши ми ЛС.
Приятна вечер милички- отивам да правя буйки Wink

# 87
  • Мнения: 7 106
dimitrina73 ще ти предложа моята рецепта за Тирамису, всъшност крема е най-важен и ако го пробваш и не ти хареса, можеш публично да ме линчуваш  Laughing  Wink.
Значи трябват ти :

1 цяло яйце + 3 жълтъка
1/3 ч.ч. захар

Течна сладкарска (подсладена) сметана - 250 мл.

1 кутия Маскарпоне + настърганата кора на 1 лимон

Крем 1 - в тенджерка с двойно дъно се чукват яйцето и жълтъците, сипва се захарта, слага са на среден огън (на котлона  Wink) и с миксера се бие поне 5-6-7 минути, докато се сместта побелее и започне леееко да се отлепва от стените. Крема е готов, оставя се да се охлади.
Крем 2 - сметаната се разбива в купа, както му е редът, това всеки е правил  Simple Smile.
Крем3 - Маскарпонето се разбива със лимонената кора.

След като Крем 1 е напълно охладен към него се прибавя маскарпонето и сметаната и с миксера на бавни обороти се смесва всичко до хомогенна маса.
Това е!

***
Аз отдавна замених бишкотите със пандишпанови блатове, които напоявам с кафе + коняк, когато искам да е с класически вкус, или пък със различни плодови сиропи, когато реша да е малко по-така  Wink.
Няма човек, който да е опитал този крем и да не го е харесал. Много ще ми бъде интересно, ако още някой сподели впечатленията си от него  Hug.

Мил@ sneji20 , страхотни тортички, браво   bouquet!

Пепи, честита племенница! Да е лъчезарна и сияйна, като сезона в който се е родила   bouquet!

edit : даже си намерих един стар пост с рецептата ми за Тирамису :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206012.msg4430059;topicseen#msg4430059

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 18:29 от 3ори

# 88
  • Мнения: 492
dimitrina 73  i taneto  moite figurki sa komplekt igrachki. ne moga da opredelq tochno ot kakva materiq sa, no ne sa plasmasovi, po skoro gumeni bih kazala, vapreki che sa dosta tvardi ( tochno takiva kakvito mi trqbvaha). a midichkite sa bonboni. detsata na tarjestvoto ostanaha dovolni, tai kato si tragnaha s igrachkite  ot tortata  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 247


benmary 2,
Записах си рецептата и ще пробвам, но може ли да ми кажеш тези бисквити на кои тукашни най-приличат - на обикновените или на на чаените?


Ето тези са бисквитите-турски са,но се  продават в България...мисля ,че има и гръцки...


А ето снимка как изглежда тортата под формата на руло

Общи условия

Активация на акаунт