Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 21

  • 46 777
  • 287
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 122
Знаете ли от къде мога да си купя сладкарска боя в София?

# 91
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Помогнете ми с малко идеи, моля! Какво ви хрумва, като чуете "торта, на която да пише "NIRVANA"" - ще я правя за 13 годишния син на моя приятелка, който ми даде това като изисквания за украсата  Crazy
Я виж това дали няма да те вдъхнови ...

# 92
  • София
  • Мнения: 2 113
То не бяха мечти за лалета - накрая на фона на тортата ми изглеждаха като гипсови отливки и оставих само 1, то не бяха маслени кремове, дето се пресичат (този, който остана май и той се попресече) - Доня Коприва, вторият път го бърках само на 1-ва степен с бъркалките за тесто, тези, дето са като свредел и добавях кондерзираното мляко помалко...имаше и някакви смели опити и импровизации по памет с карамелизиране на захар с глюкоза...
Страхотна е тортата! А ще може ли малко по-подробно как си направила дръжката на лалето?

Опитах се да направя нещо като кошничка от тази разтопена смес - захар, глюкоза и малко вода...върху капака на една тенджера, покрит с ал. фолио...после, като позастина, се опитах да я махна и всичко се начупи...от парчетата, които бяха останали по-големи, наредих по тортата...това е - чиста случайност и импровизация...

Страшно вкусен изглежда този  трюфел!

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 09:08 от dimitrina73

# 93
  • Мнения: 492
momicheta daite mi savet kak da pokriq torta okolo 50 sm. bez da mi se razskasa charshafa.
blagodarq vi.

# 94
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Помогнете ми с малко идеи, моля! Какво ви хрумва, като чуете "торта, на която да пише "NIRVANA"" - ще я правя за 13 годишния син на моя приятелка, който ми даде това като изисквания за украсата  Crazy

на мен ми хрумва: електрическа китара или Кърт Кобейн (но второто мисля, че ще е доста сложно за изпълнение  newsm78 )
  Peace

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 08:42 от blueeye®

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН КОРНИШОНКА.
Бъди много щастлива и обичана. Намирай винаги поводи за празнуване за да ни радваш с красивите си торти.


# 96
  • Мнения: 1 485
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,КОНИШОНКА!Желая ти здраве,щастие и късмет!

# 97
  • София
  • Мнения: 2 671
КОРНИ, Честит рожден ден! Бъди здрава и щастлива и все така креативна! Невероятна си!


Благодаря за идеите на NIRVANA, ще мисля още!

# 98
  • Мнения: 484

КОРНИШОНКЕ,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГОООООО ЩАСТЛИВА!!!! newsm59 newsm38

# 99
  • Мнения: 98
Пепи,благодаря за отговора.Корнишонка,ЧЕСТИТ ПРАЗНИК и от мен.Пожелавам ти да покориш всички кулинарни върхове!  Gift  bigdance2

# 100
  • Мнения: 3 861
Корнишонка, ЧРД!!!  bouquet

momicheta daite mi savet kak da pokriq torta okolo 50 sm. bez da mi se razskasa charshafa.
blagodarq vi.

Аз лично навивам на точилката с моного пудра захар за да не се лепи и го развивам върху тортата.

Момичета направих БМВ-то(логото). Рецептата е торта "Татяна".
На мен ми хареса, дано и на другите да и им е харесала.
Това, което ме учуди обаче беше следното.
Уж омазах много хубаво със сметана между блатовете(4 на брой), а след това като я разрязоха между блатовете нямаше почти нищо. Така ли трябва да е???
В блатовете ли беше попила тази сметана, не разбрах, но факт, нямаше я..
Иначе аз без премеждия не мога, цирка с правенето беше голям...

Имах проблем с боите, трябваше ми синя и бях убедена, че имам, но в един момент като опрях вече до нея се оказа, че е свършила...Никъде няма такива бои около нас, а живея на голям пазар(Красно село). Явно само в специализираните магазини има. Къде ли не търсих, а и боя за яйца нямат, нали не е сезона и накрая в едно магазинче от което си купувам домакински шоколад попитах, беше ми последна надежда, но и там нямаше...Не им били карали от много време, нещо фирмата доставчик бля бля...попитах и за боя за яйца, без никаква надежда и жената ми отговори, че онзи ден докато разчиствала намерила една изпаднала кутийка от миналата година, късмет голям купих я, на кутийката пише , че има синьо. Започвам вечерта да украсявам тортата, разтварям синята боя и се оказва, че е лилава...Умрях от яд, но нямах какво да направя и направих тортата с лилаво...
Довечера ще я покажа, че снимките са на телефона на мъжа ми, а той е на работа.

Иначе си измислих много интересен начинза полагане на отделните елементи от оцветения марципан Варна.
Тъй като бяха големи и докато ги пренеса от масата, където ги оформям върху тортата и се късаха, разпадаха...
Оформям ги върху много намаслена хартия за печене и след това ги обръщам върху тортата като я отлепям внимателно(така се прави май и трансфер) и дооформям и намествам върху самата торта.

dimitrina73 , като ти четох разказа за тортата с лалетата и вълненията ти все едно четох за моят първи опит за украсена торта(футболната топка от албумчето в подписа ми) и моите вълнения. И беше за подарък на приятелка, луда фенка на Левски.
Та така, разбирам ти преживяванията много добре  Hug

# 101
  • Мнения: 3 861
http://images23.snimka.bg/005038477-big.jpg

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211187&photo=27

ето бмв-то


Може ли някой да ми каже как да си постна снимка намалена, която едновременно да е линк към по-голямата?

Гледах и се чудих, но са някакви много объркании кодове и не разбрах...
Моля като на идиот, обяснете...

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 16:33 от доня КОПРИВА

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, това е парче от тортата-бонбониера и реших да споделя с вас рецептата, защото крема си е мое хрумване.



Блатовете са пандишпанови - бял и с какао. Съобразявате се с количествата яйца спрямо формата. Моята я правих в малка формичка и ми отидоха 4 яйца- по 2 за всеки блат. Крема обаче е по-интересен.

250гр. масло
1 консерва подсладено кондензирано мляко (вари се както си е неотворено около 3 часа- консервата да е идеално покрита с вода)
1 пудинг карамел на д-р Йоткер (сварен по упътването)
100гр. карамелизирани орехи

Маслото се разбива с кондензираното мляко. И двете съставки да са стайна температура. Към сместа се прибавя постепенно охладеният пудинг (и той със стайна температура). Блатовете се режат на 2 и се редуват, като са сиропирани с карамелен сироп, намазва се обилно с крем и се поръсва с карамелизирани орехи. Сместа спокойно ще стигне за голяма торта. Аз си намазах и мини-тортата отвън преди да сложа чаршафа.

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 15:10 от _Пепи_

# 103
  • Мнения: 3 861
Пепи, изглежда много добре.

Както отвън, така и отвътре, браво!

# 104
  • Мнения: 419
Честит Рожден Ден Корни!Много здраве и да се похвалиш с тортички.Весело изкарване.

Общи условия

Активация на акаунт