Съпрузите ви и отпуската в БГ

  • 5 209
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 638
Гледах, гледах, но май такава тема не сме обсъждали. Та да си изплача мъката  Wink Взе да замирисва на море и тази година, както никой друг път пред нас се изправя огромен проблем - къде да си изкараме ваканцията с двете нови попълнения в семейството  Simple Smile Досега задължителна (и принудителна) дестинация винаги ни е била и България. Само че тази година усещам, че съпругът ми иска наистина да си "починем". А отпуските ни в БГ никога не са съвсем почивки - предполагам знаете как е - ходене по роднини, бюрокрации, дълго и скъпо пътуване. Разбира се, аз не се оплаквам, но усещам, че на съпругът ми започват малко да му омръзват тези дни на скитане по роднини, спане на различни места, пътуване по разбити пътища... Като връх на всичко имаме малка къща до морето, но нашите живеят на другия край на България и докато пристигнем, видим се, пътуваме до морето, оправиме къщата, после я затвориме, после пак пътуване до София и то времето си отлита. Тази година положението е още по-сложно и не знам как да се организирам и с две малки деца, които, разбира се, всички искат да видят  Grinning За пътуване сама с децата засега и дума не може да става  ooooh! А и на мен самата ми се иска наистина да си починем, но едва ли може да отидем чак на две отделни почивки.
Вие как организирате отпуските си, за да ощастливите хем родата, хем съпруга?  newsm78 Съпрузите ви чужденци чувстват ли се удобно да прекарат по-дълъг период при родителите ви?

# 1
  • Мнения: X
моят е БГ
но сме някак задължени заради малкото останали роднини да отидем поне веднъж годишно до БГ
излиза ни финансово през носа
само билетите ни са като 2 седмици чартър в Тайланд напр
но и в БГ точно като при вас не е особена почивка
нямам даже желание за морето
толкова беше мръсно миналата година, че ще го пропуснем и май ще уважим гръцкото

# 2
  • Мнения: 3 638
Е, поне при вас мотивацията е двойна, след като и съпругът ти е българин  Grinning

# 3
  • Мнения: X
ако не бяха роднините, да сме тръгнали по белия свят като бели хора и ние
ама от догодина май
ще останах неща за доуреждане

човекът ти е прав
почивката е за почиване, не за изнервяне

# 4
  • Мнения: 1 636
На6ата първа отпуска няма да zабравя.Мъжът ми не zнае6е грам български и преz zялото време не ме пуска6е да мръдна от него.Навсякъде трябва6е да сме zаедно.Тогава се zапоzна и с родителите ми.Не ги поzнава6е Що zа хора са,как Ще го приемат и т.н.Вече минаха 8 години от тогава.Всичко се промени коренно.Всяка година правим отпуска там.Миналите 2 год.купихме апп на морето и бяхме покрай покупката на година по 3 пъти в БГ.Вече най_важните неЩа може да каже и раzбере на БГ.Родителите ми го обичат като собствен син.Когато сме на морето или при родителите ми вече мога да иzлиzам и по цели дни да се среЩам с приятелки и да обикалям магаzините.За него е важното да не го мъкна с мен.Чудесно се раzбира и с баЩа ми.И двамата са с голямо чувство zа хумор и постоянно си пи6ат на скайпа,а там си пият zаедно бирата с ракията.Радва се,когато Ще си ходим.Дори един ден се майтапихме какво Ще правим,ако спечелим 6 от тото и той zаяви"опаковам си багажа и Ще види6 zадните светлини на колата,Ще ме търси6 или при при родителите ти или на морето,където Ще вzема поне баЩа ти.Ти трябва zа съжаление да остане6 тук zаради училиЩето  Joy" Но и да кажа,че роднини не посеЩаваме.Който иска да се видим са добре до6ли при нас. На ло6ите пътиЩа и мръсотията свикна. Мисля,че ако и вие спрете да ходите при роднините на мъжът ти няма така да му дотяга.Дори да са от други градове помисли вие колко път биете до БГ,не могат ли и те да се раzдвижат на много по_малко км?

# 5
  • Мнения: 508
При нас нещата са точно както при Чиколина.
Моите родители живеят на морето. Там си живеем и ние като сме на гости. Престроихме таванския етаж на къщата на баща ми и сме съвсем отделно. Отделен вход, баня, тоалетна. Мъжа ми обожава всичко българско и най_вече баща ми. С е3ика се справя много добре сам. При роднини и приятелки спрях да ходя, 3ащото наистина е много и3морително. Документи оправям често ooooh! Все нещо ми трябва.
Мъжа ми мечтае на стари години да се установим 3авинаги в БГ. Ако има начин, ще си ходим по три пъти в годината

# 6
  • Мнения: 1 636
О Перле,ние zа съжаление пътуваме между родителите и морето.До миналата год.ги вzемахме и с нас.КъЩата на на6ите не е на отделни етажи zа съжаление,но въпреки това му харесва.А zа старите години и на6ите планове са така,когато той се пенсионира и децата си хванат (може би тук)професията се иzнасяме с него в БГ  Party

# 7
Вие как организирате отпуските си, за да ощастливите хем родата, хем съпруга?  newsm78 Съпрузите ви чужденци чувстват ли се удобно да прекарат по-дълъг период при родителите ви?

ами 4естно казано гледам да оЩастливя  най_ве4е себе си ... а бг 4ерноморие Щастлива не ме прави ...
има толкова хубави места по_света, на които не съм била ...

# 8
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Гледах, гледах, но май такава тема не сме обсъждали. Та да си изплача мъката  Wink Взе да замирисва на море и тази година, както никой друг път пред нас се изправя огромен проблем - къде да си изкараме ваканцията с двете нови попълнения в семейството  Simple Smile Досега задължителна (и принудителна) дестинация винаги ни е била и България. Само че тази година усещам, че съпругът ми иска наистина да си "починем". А отпуските ни в БГ никога не са съвсем почивки - предполагам знаете как е - ходене по роднини, бюрокрации, дълго и скъпо пътуване. Разбира се, аз не се оплаквам, но усещам, че на съпругът ми започват малко да му омръзват тези дни на скитане по роднини, спане на различни места, пътуване по разбити пътища... Като връх на всичко имаме малка къща до морето, но нашите живеят на другия край на България и докато пристигнем, видим се, пътуваме до морето, оправиме къщата, после я затвориме, после пак пътуване до София и то времето си отлита. Тази година положението е още по-сложно и не знам как да се организирам и с две малки деца, които, разбира се, всички искат да видят  Grinning За пътуване сама с децата засега и дума не може да става  ooooh! А и на мен самата ми се иска наистина да си починем, но едва ли може да отидем чак на две отделни почивки.
Вие как организирате отпуските си, за да ощастливите хем родата, хем съпруга?  newsm78 Съпрузите ви чужденци чувстват ли се удобно да прекарат по-дълъг период при родителите ви?

от родата ве4е по4ти ниЩо не остана, така 4е имам само моето семейство за оЩастливяване. в България си ходя за по няколко дни в годината, сама. изклЮ4вам я като дестинация за лятната ваканция на семейството ми. ако ЩеШ и дори, заЩото първите 10 години, така и никъде другаде не отидох  Confused
ама нямам и къЩа на морето, та не знам в такъв слу4ай как Щях да процедирам Rolling Eyes
май не мога да съм ти от помоЩ  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 909
Така наречената "отпуска" в България мен ме уморява много повече от мъжа ми. Него не го бъркат нито пътищата, нито срещите с приятели и роднини, даже много се забавлява, има си и собствени приятели и познати, организира си срещи, въобще се чувства много добре. Но точно на мен никак не ми е като почивка ходенето до България, още повече, че не можем да  си позволим отсъствие от работа повече от десетина дни и за тези дни се опитваме да направим максимума. Нито успявам да се видя с всички, които искам, нито да си почина в нормалния смисъл на думата.

Затова миналото лято го организирахме по друг начин - родителите  ми взеха големия в България за един месец, малката отиде за една седмица с другите баба и дядо на планината, а ние - в Испания. Вярно, че беше само за една седмица, но наистина си починахме всички, макар и така - поотделно.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 132
Моя съпруг много обича да ходи в България и нямам този ''проблем''. Ходим веднъж в България, веднъж някъде другаде. В началото малко се шашкаше от постоянния наплив на гости вкъщи, но свикна.

# 11
  • Мнения: 147
Аз успявам поне два пъти да си ходя в България но никога не мога да го свържа с почивка! Ми то времето ни минава в това да уважиш всичката рода,... направо всеки следващ път си казвам как искам да се покрия и никой да не разбира че сме се прибрали но уви  Confused .... а и наистина от всеки следващ път като се прибираме за уж "почивката"  все с негативно се прибираме обратно я лошите пътища я лошото обслужване ....почва всичко да ти прави лошо впечатление жалко де защото е хубаво да обиколиш България - има какво да се види! Затова сега сме намерили компромисно решение два пъти тук в Франция и два пъти в България  Laughing!

# 12
Затова миналото лято го организирахме по друг начин - родителите  ми взеха големия в България за един месец, малката отиде за една седмица с другите баба и дядо на планината, а ние - в Испания. Вярно, че беше само за една седмица, но наистина си починахме всички, макар и така - поотделно.  Mr. Green

будала  Grinning

# 13
  • Мнения: 6 167
Нашето лято е заето и досега не сме ходили на 'почивка' в БГ лятото.
Мъжът ми обича да ходи в България, но за кратко - той е като децата, на които впечатленията им идват вповече, след което се уморява и изнервя. Затова срещи със семейството, някои приятели, няколко заведения и това е. Като добавиш и задължителното посещение на някой лекар/зъболекар и програмата става напрегната и направо си почиваме, като се приберем.  Ако отидем в Бг на почивка, означава да бъдем на почивка, т.е да ги няма тези непрекъснати срещи и ангажименти. Да си взема колата и за 8ч( пардон, редакция). да стигнем до морето, там в мн. тесен кръг да бъдем заедно на почивка и никакви хора да не знаят, че сме там. Лозенец, казват е приятно място, искам там да отидем ( ако и когато).

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 13:33 от Lennie

# 14
Лени, как то4но Ще стигнеШ до морето за 4 4аса???

# 15
  • Мнения: 27 524
Моят е българин също. Досега веднъж годишно се прибираше, тази година вече не иска, каза, че не си почива, уморява се там, натоварва се... та ние с Криско се прибираме сами за лятото  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 6 167
Пътят до морето е много хубав. Няма дупки, право е, след Чирпан ( май беше) се стеснява, след което за камиони е забранен.  За 4-5 часа стигам.
Има и табели  Laughing

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 12:34 от Lennie

# 17
  • Мнения: 3 521
Съпругът ми е чужденец. Ходим средно 2 пъти годишно в България за по 7-10 дни, много рядко изкарваме 2 седмици, 1 път нашите идват тук - тогава той не взима отпуска. Почивките ги правим където ни сърце подскаже - били сме на море и в БГ, и в чужбина - всичко е сопред настроението и желанието съответната година.

# 18
Пътят до морето е много хубав. Няма дупки, право е, след Чирпан ( май беше) се стеснява, след което за камиони е забранен.  За 4-5 часа стигам.
Има и табели  Laughing

А заслужава ли си да се вземе самолет (примерно до Бургас) и от там такси (примерно до Несебър) ?

# 19
  • Мнения: 6 167
Не съм летяла до морето.
Но съм пътувала преди мн. години с кола и влак. Ние бяхме в спален вагон, колата и тя на влака и сутринта в 5 слизаш на гарата. Помня, че беше евтино и изкарахме страхотна ваканция по цялото северно черноморие.

# 20
Не съм летяла до морето.
Но съм пътувала преди мн. години с кола и влак. Ние бяхме в спален вагон, колата и тя на влака и сутринта в 5 слизаш на гарата. Помня, че беше евтино и изкарахме страхотна ваканция по цялото северно черноморие.


аз помня, 4е навремето беШе 40 мин полет за 12 лева  Grinning

# 21
  • Мнения: 6 167
Е, ако говорим за детството - да, летяла съм до Бургас са 20ина лева със самолетче Ан.
Но това ми се струва в някакъв друг живот, толкова отдавна.
Сега чух, че ще има лоу кост полети до морето, но не знам дали е вярно.

# 22
  • Мнения: 11 322
Лени, пиле говориш глупости. Абсурд е лятото да стигнеш от София до Бургас или което да е близко градче за 4-5 ч. Пътят е толкова натоварен, особено отсечката след Стара Загора до Айтос преди да се влезе в магистралния участък.
В България на морето и почивка - грънци. Предпочитам тук някъде или по Средиземноморието - място бол.

# 23
Е, ако говорим за детството - да, летяла съм до Бургас са 20ина лева със самолетче Ан.
Но това ми се струва в някакъв друг живот, толкова отдавна.
Сега чух, че ще има лоу кост полети до морето, но не знам дали е вярно.

абе до морето не пускаха ли туполев?  ан беШе за другите отсе4ки, примерно до Видин ....ех социализъм  Wink

# 24
  • Мнения: 2 379
Aз особено много настоявам лятото да не се ходи на море в България.
Слава Богу, никой не ми и противоречи.

# 25
  • Мнения: 7 914
Досега  бяхме двамата икога ходихме двамата, кога аз си се връщах сама...Когато сме били заедно малко или много се отделя по малко внимание на приятели и тн...
Тази година сме трима Heart Eyes...Ще се прибираме заедно - ще видим как ще е! Все пак в БГ е майка ми и щесе радва да е детегледачка Heart Eyes

Но когато сме били двамата извън БГ сме почивали много по-добре Peace

# 26
  • Мнения: 6 167
Лени, пиле говориш глупости.

Хайде без излишни оригиналности.
Път време няма, казват старите хора,  не знам какво се хванахте за тези 4 часа, честно, ако кажа 8 по-силен ли ще е кефа и аргумента?
Въпросът май не е дали великата чужбинска форумка би почивала на бг черноморие.
Ясно е, че тя почива по няколко пъти годишно само на Карибите и Малдивите.  Laughing Outta Joint


 


# 27
Лени, пиле говориш глупости.

Хайде без излишни оригиналности.
Път време няма, казват старите хора,  не знам какво се хванахте за тези 4 часа, честно, ако кажа 8 по-силен ли ще е кефа и аргумента?
Въпросът май не е дали великата чужбинска форумка би почивала на бг черноморие.
Ясно е, че тя почива по няколко пъти годишно само на Карибите и МалдивитеLaughing Outta Joint




те в Средиземноморието ли са??

# 28
  • Мнения: 239
Нима Черно море е по-хубаво от Карибите?
аz не поЧивам на на6ето море, поради редица приЧини, има толкова много красиви (и по-ефтини места), където не е необходимо да си късаШ нервите преz цялото време с простотии и недомислици, некомпетентни и нагли хора. Последното ни Черно море бе6е преди 4 години и дори не ми е хрумвало оттогава да повторя.

А колкото по темата - в БГ не почиваме, посе6аваме роднините zа по 4-5 дни 2 пъти в годината.  Съпруга ми много обича да ходи в БГ, но никога по-дълго от  4-5 дни . Отпуските си ги караме на Карибите (понякога)  Laughing

# 29
  • Мнения: 6 167
Да бе. Точно там. С гривничка разбира се и чартър на Блу Панорама.
Ама да не се отклоняваме в географията , че дойде време за минестрата.  Laughing
Приятен ден.

# 30
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
За 13г от както сме заедно с мъжа ми, само веднъж сме почивали лятото в Бг, а в последните 6г, от както сме женени на нас ни идват на гости по това време на годината Wink. Вярно, че ние сме късметлии и си имаме къща на Халкидики, което пък за мен означава почивка и плажове от май до септември.
Обикновено ходим в София декември и пролет. Само миналата година пропуснахме по обясними причини, но тази пак влизаме в график, след Великден заминаваме. На мъжа ми му харесва много, има си приятели и се забавлява чудесно.

# 31
  • Мнения: 7 605
Е, ако говорим за детството - да, летяла съм до Бургас са 20ина лева със самолетче Ан.
Но това ми се струва в някакъв друг живот, толкова отдавна.
Сега чух, че ще има лоу кост полети до морето, но не знам дали е вярно.

абе до морето не пускаха ли туполев?  ан беШе за другите отсе4ки, примерно до Видин ....ех социализъм  Wink

До преди няколко години пуснаха АН4ета между София и Варна  ooooh!

По темата, моят е германец но подоzирам 4е в предиШния си живот е бил българин  Thinking  Много му харесва, с баЩа ми се раzбират, пият си ракията zаедно и се радват на живота. За сега, когато детето е оЩе малко, zа нас е идеален вариант, хем роднините й се радват, хем не сме на хотел където е по трудно с малко дете.

# 32
  • Мнения: 3 804
моя е 4ужденец и в БГ си ходим най ве4е заради родата,обикновенно заминавам аз с децата,а после той ако е свободен идва за малко,ако ли не се прибираме сами,дори оба4е и да е в БГ знае езика ,живял е там,така 4е може да се оправя сам
за по4ивка сме на средиземно море тук-по 4исто и по евтино е

# 33
  • Мнения: 1 783
Личен опит:
Варна - София с кола 5-6 часа с добра кола
Варна-София-Варна със самолет 160 евро.... с "прекрасната, незаменимата, неповторимата и единствената (разбирай монополната)" България Еър. Вече не са с руски самолети, някакви малки пак, ама не са руски.
Варна-София с влак 1ва класа - ако можеш да издържиш на цигарения дим стелещ се навсякъде, включително и в купетата за непушачи - 31.10 лв
Варна-София с автобус - не съм го правила още

По темата - няма мърдане с отпуските все са били в България, добре че поне родителите ми живеят на 10 мин. от морето. И обикновено ако не аз, то поне съпругът си почива. Аз по обяснените от всички причини не успявам никога. При нас ситуацията е още по-сложна обаче - и двамата сме чужденци, живеещи в трета страна. Но Варна винаги е биеща карта и неговите родители идват тук и става една....
Ама сега чувам едни новини гадни - пречиствателната станция на Златните била направена за курорт за 15 000 души, а в най-силния сезон имало по 150 000... уж строят нова, не знам какво ще стане. Мога да си представя какво е морето  Sick

Сега, както сме със синчето във Варна, сигурно като дойде съпругът през лятото, ще отидем някъде тримата.

# 34
  • Мнения: 11 322
Лени, пиле говориш глупости.

Хайде без излишни оригиналности.
Път време няма, казват старите хора,  не знам какво се хванахте за тези 4 часа, честно, ако кажа 8 по-силен ли ще е кефа и аргумента?
Въпросът май не е дали великата чужбинска форумка би почивала на бг черноморие.
Ясно е, че тя почива по няколко пъти годишно само на Карибите и Малдивите.  Laughing Outta Joint


 



Ами 8 ч си е къде по-реалистично, като си говорим за сезона.
Дори зимата пак се пътува доста. Само да вметна, че бях с кола февруари и от Стара Загора до София съм пътувала за 3 ч само по магистралата. По-кратко време си е за мен чисто самоубийство.
Не съм оригиналничела, просто гледам истината в очите, нито пък съм искала да те засягам - понякога изпадаш в крайности. Wink
Да не споменавам и факта, че ако се пътува с 2 деца (за в бъдеще при мен и 3), пътуването става още по-дълго заради спиранията по пътя децата да се раздвижат. Който е пътувал с кола с деца, знае за какво говоря.
За Малдивите ще го преглътна, защото си ми е отколешна мечта.

# 35
  • Мнения: 1 178
Личен опит с отпуска и съпруг _ чужденец в България нямам. Ходила съм сама с децата и определено програмата беше много натоварена. Затова таzи година съм zамислила да отида две, три седмици сама с децата, после да долети и той, zа няколко дена да се види с нашите и после само двамата да отидем някъде.

# 36
  • Мнения: 1 049
Гледам лятото да си ходим ние, но посещенията по родата са лимити рани. Ходя да си видя родителите, бабите , сестра ми и 2-3 приятели. Седим горе долу 10 дни, пооправям документи. Изнервям се порядъчна по учрежденията и си тръгвам.
Зимата ходим на ски по  Доломитите.
Тази година не знам дали ще се приберем. Мъжо иска до ходим до Париж през септември, а и с отпуските не знаем как ще сме,  за съжаление повече от 2 седмици не ни дават наведнъж.
Той е чужденец и се чувства добре в България, но обича да обикаля света.  Peace
Да вметна пътищата в нашата родина са ужасни от Италия до София пътувам за 8- 10 часа, а от столицата до Варна още толкова.  Peace

# 37
  • Мнения: 6 167


Вечерница, не разбрах, защо трябва да правим дисекция на пътя до морето и каква е връзката с темата.  newsm78
Много ясно, че 'зависи' е ключовата дума и пак ще кажа, че 'път време няма'.
Казах '4 часа" не за да величая българските пътища, успокойте се,  а в съвсем друг контекст.
И никъде не съм казала от къде тръгвам, тоест, абсолютно глупаво е да се дискутира кой за колко време отива до морето.





# 38
не разбрах, защо трябва да правим дисекция на пътя до морето и каква е връзката с темата.  newsm78
много ясно, че 'зависи' е ключовата дума и пак ще кажа, че 'път време няма'.



когато си с дете има огромно зна4ение, особено ако не си от късметлиите с кротки такива
пътуване от 6 4аса за мен в момента е много

# 39
  • Мнения: 1 049
Предварително се извинявам за спама.   bouquet
Исках да поздравя Вечерница, да и пожелая лека и безаварийна и скоро да си гушка сладко   ylinfant.   bouquet Praynig

# 40
  • Мнения: 1 909
Затова миналото лято го организирахме по друг начин - родителите  ми взеха големия в България за един месец, малката отиде за една седмица с другите баба и дядо на планината, а ние - в Испания. Вярно, че беше само за една седмица, но наистина си починахме всички, макар и така - поотделно.  Mr. Green

будала  Grinning

Джоя, от одеве се чудя как точно да го разтълкувам този твой коментар...  newsm78

# 41
Затова миналото лято го организирахме по друг начин - родителите  ми взеха големия в България за един месец, малката отиде за една седмица с другите баба и дядо на планината, а ние - в Испания. Вярно, че беше само за една седмица, но наистина си починахме всички, макар и така - поотделно.  Mr. Green

будала  Grinning

Джоя, от одеве се чудя как точно да го разтълкувам този твой коментар...  newsm78

в смисъл 4е не си такава бе, 4овек
едното насам, другото натам и двамката в Испания, нека ви е зле  Grinning

# 42
  • Мнения: 1 909
А, добре, помислих че нещо не схващам добре тънкото ти чувство за хумор.
Тъй-тъй, права си, не съм такъв човек, много ми беше съвестно.  Mr. Green
Мисля тази година да пробвам да увелича периода Embarassed

# 43
  • Мнения: 1 173
Ами то тука май се Европейки , повечето в тази тема. Биз е US , но времено пребивава в Бг.
Ние сме си Бг и двамата , но той не ще и да чуе за почивка в Бг. Вика" каква почивка" все нещо ще те карат да вършиш. Пък и Чичо Джоржи Буш , разказа играта на долара-та сега ще си стоиме по американско , и ще почиваме по Карибските дестинации. Бг най-вероятно догодина , че , не сме си ходили 4г(но не се знае.)

# 44
  • Мнения: 3 367
работим и 2та,имаме по сборно 3 седмици отпуска,болнини и празници
..hodim na почивка 4та,наеме къща като нашата ,само че до морето; 1 седмица
..отделно всеки сам или с по 1 дете се прибира до Бг,аз на 2 години 1 път се опитвам да си ходя
..виждам сама аз майка ми 1/година из Европа ако е годината, в която не се прибрам до Бг
..тази година за 1 път оставяме децата на приятели и заминаваме сами 2та за 4 дни на море!

# 45
  • Мнения: 3 638
Благодаря ви много за отговорите, само дето днес хич не ми остана време да се включа в дискусията  Sad
Всъщност да поясня, че къщата ни не е на морета, а в село на около 20-на км и ако трябваше да ходим на Черноморието и ние като някои от вас бихме предпочели Гърция по ред причини. Но ни харесва и спокойствието и тишината на село  Flutter С мъжът ми сме заедно от 12 години и България много му харесваше в началото. Малко започна да го разочарова обаче през последните години (и това е тема, която сме обсъждали във форума). Според него страната ни губи все повече своя чисто"български" облик и чар и се опитва да стане грозно подобие на запада... Хората също се промениха, за цените да не говорим  Rolling Eyes Всеки път има и някой бюрократичен детайл за уреждане  Whistling И с всички тези неща взети накуп, тази година забелязвам, че просто не му се ходи в България, докато преди дори тръгвахме с ентусиазъм  Sad
Може би още преодоляваме "шока" от раждането и отглеждането на 2 деца. Може би защото за първи път, откакто сме заедно имахме проблеми с майка ми, която дойде тук за раждането.
Виждам, че повечето от вас избират вариант да ходят сами с децата до БГ. На мен засега не ми се иска, по принцип не обичаме да сме разделени дори и за малко. Но може би е единствения вариант за в бъдеще ooooh! 

# 46
  • Мнения: 6 167
Моргана, може би е добре да си дадете време и наистина да се насочите към Карибските дестинации.
Аз не бих тръгнала сама за Бг с 2 бебета на по 10ина месеца....

# 47
  • Мнения: 3 638
Моргана, може би е добре да си дадете време и наистина да се насочите към Карибските дестинации.

От твоите уста в божиите уши  Grinning Бих се задоволила и със Средиземноморието на първо време  Wink

# 48
  • Мнения: 945
Да кажа и аz. Отпуската е паzпланирана така ... 2 седмици лятото на почивка (но не и в БГ), zа 1 седмица аz ходя на гости на нашите, преz това време той на техните. И ето че остават още 3 седмици от отпуската zа zимна почивка, малко zа великденска и така... Това, че всеки си ходи отделно при родителите спестява много нерви и време, а времето, прекарано в БГ zа мен не е почивка, то си е лудница. И въпреки, че там съм оптимиzирана нещата (аz на гости не ходя, който иска да ме види, zнае къде живея), то се връщам като иzцеден лимон.

Сека като се роди малкото сигурно ще редуваме една година БГ, другата при родителите на мъжа ми, като ще каним бабите и дяковците на гости, zа да си видят внучето.

# 49
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
И при нас има голяма разлика във ваканциите, когато са в България и когато някъде другаде. Първите са много интензивни, едни и същи ( роднини, оправяне на неща, хамалогии), а вторите са изпълнени само с положителни емоции. Преди години една позната ми го беше казала и аз не й вярвах, че и при мен ще  е така ( тогава не си бях ходила още). Малко съжалявам, че е така. 

# 50
  • Мнения: 7 605
Не можете да о4аквате да си ходите в БГ и да си по4ивате, според мен. Ако преz отпуската си останете у вас, Ще си по4ивате ли истински?  newsm78 Аz не мога, все иzникват някои ангажименти  Confused 

# 51
  • Мнения: X
сега се сетих нещо друго
колегите обикновено обичат да се хвалят кой къде е бил на ваканция
все едни такива екзотични места
а ние какво - само в БГ
тъпо някак си звучи
като разкажеш как си прекарал първия път, после няма нужда да се повтаряш Mr. Green

та трябва да се балансира

# 52
  • Мнения: 3 638
И при нас има голяма разлика във ваканциите, когато са в България и когато някъде другаде. Първите са много интензивни, едни и същи ( роднини, оправяне на неща, хамалогии), а вторите са изпълнени само с положителни емоции. Преди години една позната ми го беше казала и аз не й вярвах, че и при мен ще  е така ( тогава не си бях ходила още). Малко съжалявам, че е така. 

Може би е просто, защото малко по-малко най-важното ни семейство става друго... И аз преди години никога не бих си помислила, че ще се получи така. Просто нямах търпение да се върна в БГ или да дойде време да се обадя вкъщи (телефонните разговори бяха безумно скъпи и се обаждах по веднъж в седмицата). После постепенно интересите и връзките ти се изместват на мястото, където живееш през по-голямата част от времето. Старите приятели също започват да имат различни интереси и свой собствен живот, в който вече почти не присъстваме. И на мен ми е мъчно, че е така, но за съжаление нещата не могат да се върнат назад, а е и по-важно да се гледа напред.

Mma Ramotswe и аз от доста време нямам вълнуващи отпуски за разказване  Wink


# 53
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

Може би е просто, защото малко по-малко най-важното ни семейство става друго... И аз преди години никога не бих си помислила, че ще се получи така. Просто нямах търпение да се върна в БГ или да дойде време да се обадя вкъщи (телефонните разговори бяха безумно скъпи и се обаждах по веднъж в седмицата). После постепенно интересите и връзките ти се изместват на мястото, където живееш през по-голямата част от времето. Старите приятели също започват да имат различни интереси и свой собствен живот, в който вече почти не присъстваме. И на мен ми е мъчно, че е така, но за съжаление нещата не могат да се върнат назад, а е и по-важно да се гледа напред.


При мен не е това причината. Просто много се уморявам: емоционално ( изслушвам, а никой за 5 седмици не ме попита как съм, с какво се занимавам,  какво работя...Някак си хората са само вглъбени в своите проблеми и правя разлика с преди и това ме изморява), но и физически. Дотежава ми, че непрекъснато трябва да превеждам ( Слава Богу, не с майка ми и сестра ми, но с всички останали роднини). Може глупаво да звучи, но дори пазаруването, готвенето и пътуването от едно място на друго ме изморява ( да си гледам все в краката и да маневрирам между колите). Изморява ме, че като тръгна нещо да върша и ми отнема цял ден ( последният път бях в една банка, където исках да си взема парите и да ги внеса в друга, на 50 м, отне ми 3 часа) .
Иначе имам много да разказвам, когато се върна, защото не се спираме. Последният път ходихме до Македония ( Охрид) и изкарахме супер.

# 54
  • Мнения: 3 521
Не можете да о4аквате да си ходите в БГ и да си по4ивате, според мен. Ако преz отпуската си останете у вас, Ще си по4ивате ли истински?  newsm78 Аz не мога, все иzникват някои ангажименти  Confused 

Почивам си и още как - тате носи, мама меси, да живей, живей трудът! Wink
Честно супер се чувствам - има кой да гледа детето. чистят ми, готвят ми, угаждат ми. моята работа е да ходя по барове, да се срещам с приятелки и да спя до 11 ч. Mr. Green

# 55
  • Мнения: 4 399
Преди да се роди детето не ходехме много редовно. Понякога ходех сама за 10 дена да уредя това-онова и да се видя с няколко човека. Понякога не си ходех по 2 години, когато както дойде. Но на мъжа ми по принцип България му харесва и ако не го карам да си прекарва там цялата отпуска, нама проблеми да ходи там и всяка година. Обаче откакто се роди детето за нас това е най-доброто мястоо за почивка защото само там имаме 24-часов бейби ситър и през последните 2 години само там ходехме на почивка. Да ви кажа през това време ми беше все тая къде се намирам ако можех да се наспя на спокойствие и да излезна без да мисля кога ще се прибера. Тая година не знам как мъжа ми успя да убеди свекърва ми (германка) да и оставим детето за 10 дена и ще ходим май до Сицилия сами. Но ако това не се беше уредило, резервния вариант пак беше България и нямаше да има никакви проблеми от негова страна. Това е положението, докато детето ни е малко сме доволни на всяка помощ която можем да получим и не придиряме много. Има време и за по-интересни неща, пък и ние не можем да се оплачем че не сме си походили.  Wink
Гледайте от положителната страна, такава винаги има.  Wink

# 56
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
голям ми е кеф отпуската в Бг!
със съпругът ми сме сънародници и градски.
като си отидем у дома децата веднага са 'разхвърлени и разпределени' по баби, дядовци, лели, вуйчовци....имат си дори график и се случва да има сърдити физиономии
 прекарваме си супер - срещаме се с приятели, ходим по кръчми, седим си до късно без да се притеснявам за следващия ден за закуска... не мисля-  - ами какво ще готвя сега или после newsm78
обикаляме си Бг, ходим до гръцко, по планини (не е задължително отпуската там да е свързана с пясък и солена вода), безгрижие Laughing
мама ми угажда, свекърва ми също като отида в тях ме изненадва с някакво любимо ястие. с татко пием ракия вечер на двора, брат ми всяка вечер пристига с тумбата-фемили и седим до малките часове с тях...


чудя ви се защо не ви се ходи без мъже в БГ?
аз всяка година си отивам по-рано с децата- така мога да обърна достатъчно внимание на близките си, защото пък после като си дойде 'половинчо-то' няма да имам тази възможност, че не се спираме много, много.
отразява се и много добре на връзката ни.

# 57
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами то тука май се Европейки , повечето в тази тема. Биз е US , но времено пребивава в Бг.
Ние сме си Бг и двамата , но той не ще и да чуе за почивка в Бг. Вика" каква почивка" все нещо ще те карат да вършиш. Пък и Чичо Джоржи Буш , разказа играта на долара-та сега ще си стоиме по американско , и ще почиваме по Карибските дестинации. Бг най-вероятно догодина , че , не сме си ходили 4г(но не се знае.)

хм, за оплакване сте, да  Laughing

# 58
  • Мнения: 1 132
Не можете да о4аквате да си ходите в БГ и да си по4ивате, според мен. Ако преz отпуската си останете у вас, Ще си по4ивате ли истински?  newsm78 Аz не мога, все иzникват някои ангажименти  Confused 

Почивам си и още как - тате носи, мама меси, да живей, живей трудът! Wink
Честно супер се чувствам - има кой да гледа детето. чистят ми, готвят ми, угаждат ми. моята работа е да ходя по барове, да се срещам с приятелки и да спя до 11 ч. Mr. Green

 hahaha И аз така. Тази година дори съм запланувала да отида преди мъжа ми, да метна малката на майка и да забия със старата банда по женски  в Созопол.   Mr. Green

# 59
аз пък предпо4итам максимално да се насладя на компанията на детето и мъжа ми през отпуската, не съм от хората които заминават някъде без детето, страхотно се забавлявам с него, преоткривам света от друг ъгъл.
освен това има хотели, които са отли4но организаирани за деца, от пелена4ета до тинейджъри
 ....и какъв кеф е да правиШ замъци от пясък ....

# 60
  • Мнения: 1 636
 И аz не мога беz децата. От време на време да иzляzа беz тях да обиколя на спокойствие да. Няма да zабравя като иzлиzахме единият ден само с мъжът ми  седнахме в едно кафе навън точно до плажа.Времето бе6е оЩе хубаво и гледах родителите с децата там.Така криво ми стана,чувствах се като предател. Rolling Eyes Един път оставихме само големият на на6ите и пак ми бе6е криво,макар да zнам,че на него с тях му е много добре.Винаги съм се чудела как някои могат да си оставят zа дни,дори месеци деzата при родителите.Имах тук една поzната,zа да можела да работи си остави детето на 3 месеца zа 6 месеца при майка си в БГ  newsm78. Никой не съдя zа това,но zа мен просто не е обяснимо.

# 61
  • Мнения: 1 132
Еее и детето ще заведем, но като дойде съпруга ми. Миналата година изкарахме 2 седмици тримата на морето и наистина беше супер. Замъци от пясък не сме правили, тъй като беше на 8 месеца, но тази година ще пробваме.  Grinning   

# 62
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ох, сефте ще ходя в България сама с детето, за Великден и не знам как ще понесем раздялата от тате. Той, милият миналото лято се измъчи цял месец в Силистра. Добре, че ходихме пет дни до Варна, е там, казва, би издържал сигурно, голям, раздвижен град е. та, зависи явно кой от къде е и как си прави веселото. Ние сме и без возило и ето още един проблем. Дори си мисля дали да не отскоча сама с детето за кратко и два пъти тая година, а с татето ако я сколасаме с парите и на трето место....МАлко утопия...но не вреди човек да си мечтае за такива екстри с италианска заплата. Току-що прочетох в yahooitalia, че май италийците са сред най-последните със заплащането на труда в цяла Европа.
Май всичко опира до парите, дали да се хаймани и до България и да се разходим и с нежелаещите да идват там татковци до други места. 
Аз иначе не съм с голяма рода и по едно гости ако направим пак е добре, срещаме се случайно по улиците или се каним на кафе и така. Дори с приятелите се виждаме на барче. Една година, когато си ходих взех, че  запознах една групичка дружки помежду им, бих една обща среща - ами не можех да пия по сто акфета на ден и от сутрин до вечер да кисна по кафенетата или по разходки. НАкрая най-изнервено става преди да си тръгна и от доста ходения насам заявявам, че три дни преди отпътуването си не излизам с никого, особено ако е вечер, а си стоя у дома с нашите на споко.

# 63
Ох, сефте ще ходя в България сама с детето, за Великден и не знам как ще понесем раздялата от тате. Той, милият миналото лято се измъчи цял месец в Силистра. Добре, че ходихме пет дни до Варна, е там, казва, би издържал сигурно, голям, раздвижен град е. та, зависи явно кой от къде е и как си прави веселото. Ние сме и без возило и ето още един проблем. Дори си мисля дали да не отскоча сама с детето за кратко и два пъти тая година, а с татето ако я сколасаме с парите и на трето место....МАлко утопия...но не вреди човек да си мечтае за такива екстри с италианска заплата. Току-що прочетох в yahooitalia, че май италийците са сред най-последните със заплащането на труда в цяла Европа.
Май всичко опира до парите, дали да се хаймани и до България и да се разходим и с нежелаещите да идват там татковци до други места. 
Аз иначе не съм с голяма рода и по едно гости ако направим пак е добре, срещаме се случайно по улиците или се каним на кафе и така. Дори с приятелите се виждаме на барче. Една година, когато си ходих взех, че  запознах една групичка дружки помежду им, бих една обща среща - ами не можех да пия по сто акфета на ден и от сутрин до вечер да кисна по кафенетата или по разходки. НАкрая най-изнервено става преди да си тръгна и от доста ходения насам заявявам, че три дни преди отпътуването си не излизам с никого, особено ако е вечер, а си стоя у дома с нашите на споко.

добре де, а не ти ли по_интересно примерно да направиШ една хубава обиколка на Сицилия, вместо да висиШ един месец в Силистра. Едва ли Ще ти излезе по_скъпо..... не е казано 4е трябва да пропътуваШ 10 4аса със самолет за да видиШ неЩо ново и интересно ...

# 64
  • Мнения: 3 880
В Бг ходим само на гости на нашите веднъж годишно, като моят пропуска понякога и аз отивам сама (откакто имам дете- сама с детето). На почивка не бих отишла в България, поради простата причина, че като отивам някъде на почивка го правя, за да видя нови места, да се запозная с нови култури, манталитети и т.н., а в БГ съм живяла 23 години Wink Не твърдя че познавам всяко кътче, но все пак като цяло ми е ясна Simple Smile Докато има още неоткрити от мен кътчета по света (а те са мнооооооого Wink) ще почиваме на други места. Мъжът ми нито се противи да ходим в БГ, нито държи на всяка цена да ходим- средна хубост Simple Smile, но е факт, че там му е скучно, тъй като не говори български- само няколко ключови думи Simple Smile, а аз все по маси се подвизавам с много приказки. Но пък си почива максимално, защото докато аз правя планове с кой по-напред да се видя, кой и кога да поканя, той си лежи и си чете на спокойствие и хич не му пречат моите вълнения Laughing
Аз, също като gioia и Чико, без дете на почивка не отивам- това са най-хубавите седмици в годината, ако не ги споделя с детето си няма да мога да ги изживея така интензивно Simple Smile

# 65
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Джоя, ние Сицилия я обикаляме от доста години, не е голяма, има страхотни местенца. Все пак на мъжо ми и на хората от тук им се ходи в чужбина, за мен тук била чужбината. та затова все съм " ревяла" до Рим да идем. И аз мисля, че не е необходимо все зад граница да се ходи, и съм " за", и за ваканционни селища де има много интересна база за деца, ....ама трябва да сме убедени и двамата у дома. НАистина хората не познават толкова много места от собствените си страни, а все " навън" гледат. Ами то е хубаво и това, де чужбинското странстване, даже много хубаво.
Освен това, от 11 лета' не съм си ходила в друг период освен през лятото, а имам само майка си и баба си там, де не са виждали малката от 7 месеца, а и ми е хубаво. Мисля, че ще си отпочина, без да се съобразявам с мъжа си, поне за 15-20 дни без да готвя макарони и прочие. Ние сме лесни, българите не са толкова претенциозни и да хамалуват за едното ядене, но италианците са мале-леле. Че що да не си ида да си почина сама сред нашите и приятелите? Тук все ми се чудят как можело да правя толкова дълги разходки по цял час, че и два. Разбирало се да повърви човек, ама малко, после да седне на кафе и да се прибере да има време за готвене у дома.
Ами кажете ми, как да не ми се доще да си ида сама с детето?
Сигурно ще ми е мъчно за съпруга, но факт е и, че имам нужда и аз да си постоя без да правя почти нищо.

# 66
  • Мнения: 6 167
НАистина хората не познават толкова много места от собствените си страни, а все " навън" гледат.

То едното не е паспорт за другото.
Аз мисля, че някои неща и места трябва да се видят и преживеят докато хората са по-младички и издържат на по-дълъг път и климатични разлики. После те наляга артрита и не ти се мърда много-много.   
Аз бих тръгнала и за луната в момента, нищо че никога не съм била в Силистра. Wink


# 67
  • Мнения: 4 399
Ами явно всеки раzбира поЧивката по раzлиЧен наЧин. За мен основното е да се наспя, да мога да си поzволя някои волности, zа които в ежедневието не ми остава време и не на последно място да видя нещо ново. Само Че всиЧко това е невъzможно да стане с дете на 2 години. Затова иzбирам варианта всеки да полуЧи поЧивката от която има нужда. Първо отиваме ние сами, след това ще отидем zа няколко дни с детето или в детски хотел или някоя ферма. Ни най малко не се Чувствам предател. Ние не си падаме много по плажа и бих се Чувствала zле ако трябва всеки ден детето да прекарва Часове наред в кола или да седи мирно в ресторанти. Раzбира се това е въzможно само до определено време и вероятно от следващата година веЧе ще е прекалено голяма и няма да може да я оставяме. Тогава ще дойде ред на "ол инклуzив" хотелите и лежането по плажове.  Confused

Но пък ако държите детето на всяка цена да е с вас, не виждам никакъв проблем да поЧивате в България. Много по далеЧе от плажа не можете да стигнете с малко дете неzависимо кьде сте, пък българския пясък съвсем не е толкова лош.  Sunglasses

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 13:26 от Vjara

# 68
Ами явно всеки раzбира поЧивката по раzлиЧен наЧин. За мен основното е да се наспя, да мога да си поzволя някои волности, zа които в ежедневието не ми остава време и не на последно място да видя нещо ново. Само Че всиЧко това е невъzможно да стане с дете на 2 години. Затова иzбирам варианта всеки да полуЧи поЧивката от която има нужда. Първо отиваме ние сами, след това ще отидем zа няколко дни с детето или в детски хотел или някоя ферма. Ни най малко не се Чувствам предател. Ние не си падаме много по плажа и бих се Чувствала zле ако трябва всеки ден детето да прекарва Часове наред в кола или да седи мирно в ресторанти. Раzбира се това е въzможно само до определено време и вероятно от следващата година веЧе ще е прекалено голяма и няма да може да я оставяме. Тогава ще дойде ред на "ол инклуzив" хотелите и лежането по плажове.  Confused

Но пък ако държите детето на всяка цена да е с вас, не виждам никакъв проблем да поЧивате в България. Много по далеЧе от плажа не можете да стигнете с малко дете неzависимо кьде сте, пък българския пясък съвсем не е толкова лош.  Sunglasses




какво става бе, хора ? я се освестете малко
споделям 4е се възползвам от отпуската за да се радвам на семейсттото си и веднага Вяра се по4уства засегната и се обясява, 4е не предател
по4ивала съм и с ол инклузив и ниЩо инклузив и с дете и преди дете, навсякъде и във всякакви условия можеШ да си изкараШ супер гот никой не ти налага задължителни формули...
с дете съЩо може да се правят много неЩа, въпрос на организация, никой не те връзва за плажа, да не говорим 4е оЩе коли4ката ми беШе с гуми, подходяЩи за походи в планината ....
проблеми да по4ивам Бг виждам достатъ4но много, за да не отида или поне да привилегерувам други дестнации.... със което не критикувам никой, който разпуска там на ракия и Шопска
просто както Биба каза по_горе предпо4итам да видя и какво друго има по света... на мен пътуванията ми дават много

# 69
  • Мнения: 3 674
Моя съпруг обича много  България,Щатите и Канада . Задължително си ходим до България 1 път в годината за около 2-3 седмици. Хем и  аз да си видя моите родители.

На морето на моя не му харесва особено както и  на мен. Мръсно и шумно.Не може да  се сравнява с прекрасните,чисти и релаксиращи  плажове на Флорида.

В България е като  лудница. Джунгла от хотели и почти никаква зеленина не остана... Tired

Иначе обожаваме планините, най-вече моя харесва  Пирин. След България винаги ходим до Щатите за 2 седмици. 
 
Но в Щатите  и в Канада си почиваме прекрасно. Някой път на гости по покана от приятели, друг път на  самостоятелна почивка.

Обичаме да си наемем RV / Кола  с голяма каравана/ и да  пътуваме много. Heart Eyes Обикаляме и стоим където и колкото си искаме.

Иначе в България не си почивам много, тъй като съм атакувана от роднини и приятели.... Mr. Green
И съм преводач през цялото време което много уморява. Rolling Eyes

Така че,  аз предпочитам да съм извън България, ако искам да съм на истинска почивка.

Това е положението при нас.  Sunglasses

# 70
  • Мнения: 3 880
Но пък ако държите детето на всяка цена да е с вас, не виждам никакъв проблем да поЧивате в България. Много по далеЧе от плажа не можете да стигнете с малко дете неzависимо кьде сте, пък българския пясък съвсем не е толкова лош.  Sunglasses

Ааа, може, може Simple Smile стига да иска човек. Почивка с дете не означава автоматично лежачка на плажа Peace Нашата дъщеря не се е оплаквала от голямото обикаляне по непознати места, намира го за забавно. Е, не минаваме и съвсем без плаж, но съвсем без почивка не може, иначе като се върнем ще трябва да си почиваме от почивката Laughing

# 71
  • Мнения: 3 521
gioia,
а на вас какво ви става - като напише някой, че му е удобно през почивката си да остави детето/цата за 10-14 дни или за часове на родителите си и го изкарахте най-тъпото същество на света щото не му се обикаляло из оня каменяк Сицилия? Rolling Eyes
Ами да речем, че тази година ми се е отворила възможност да замина в Тайланд или някоя друга далечна дестинация - и там ли да помъкна детето? Не виждам смисъл да му разбивам психиката с огромни часови разлики и дневни преходи от по хх-км. Много ясно, че ще предпочета в този случай да го пратя на почивка с бабите.
Хайде и ти се освести.

# 72
gioia,
а на вас какво ви става - като напише някой, че му е удобно през почивката си да остави детето/цата за 10-14 дни или за часове на родителите си и го изкарахте най-тъпото същество на света щото не му се обикаляло из оня каменяк Сицилия? Rolling Eyes
Ами да речем, че тази година ми се е отворила възможност да замина в Тайланд или някоя друга далечна дестинация - и там ли да помъкна детето? Не виждам смисъл да му разбивам психиката с огромни часови разлики и дневни преходи от по хх-км. Много ясно, че ще предпочета в този случай да го пратя на почивка с бабите.
Хайде и ти се освести.

но комент

до тук съм

# 73
  • Мнения: 1 132
Ами да продължим по темата тогава и без съвети за почивка с/без деца и в/извън Бг. Thinking

# 74
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ай стига сте се сърдили, де
всеки си казва мнението, не е задължително, дори е тъпо всички да мислим еднакво

аз си казах - и за децата е ок да са с бабите и за нас  е добре дошла самостоятелна почивка.
голямата особено с кран да я дърпам няма да успея да я замъкна с нас някъде.
достатъчно им е цяла година да ги влачим щът-нещът където решим ние.
лятото идва ред на безгрижието им и това могат да го получат само на 1 място-където няма норми и глезенето е безгранично.

ако имам повечко пари бих забила и в други кътчета на света. но за момента поне БГ е дестинация номер 1 за нас, задължителна Grinning

# 75
  • Мнения: 3 674
gioia,
а на вас какво ви става - като напише някой, че му е удобно през почивката си да остави детето/цата за 10-14 дни или за часове на родителите си и го изкарахте най-тъпото същество на света щото не му се обикаляло из оня каменяк Сицилия? Rolling Eyes
Ами да речем, че тази година ми се е отворила възможност да замина в Тайланд или някоя друга далечна дестинация - и там ли да помъкна детето? Не виждам смисъл да му разбивам психиката с огромни часови разлики и дневни преходи от по хх-км. Много ясно, че ще предпочета в този случай да го пратя на почивка с бабите.
Хайде и ти се освести.

И  аз ако имам съвесм малко дете , въобще няма да го мъкна с нас по хотелите и пътищата.  Горкото ще го уморя и съсипя от лангъркане.
Оставям го на баба ми да му се радва  Hug  а ние литваме с мъжа ми да си почиваме.  Wink

Каквак почивка ще е с малко бебе на ръка, което едвам ходи.  А за майката това въобще  няма да е почивка. И то милото нито разбира, нито помни къде е.

# 76
  • Мнения: 1 545
Брей, даже една такава приятна тема като почивката все ще се обърне на заяждане..... Thinking
Май ставаше дума за споделяне на опит, а не кой какъв родител е.
Та моят опит е следния - България винаги ни е част от дестинацията за почивка. По стечение на обстоятелствата ние сме свободни целия август. До сега винаги сме си отивали в Бг. Когато малкия беше на няколко месеца, само в София стояхме (скука малко, ама нямаше как). На следващата година едната от седмиците заминахме и тримата на ол инклузив в Анталия - ей, това се казва живот. На по-следващата отидохме една седмица на българското море заедно, и една - само двамата на Анталия. Не съм имала скрупули, че сме без детето, но признавам, че бихме се забавлявали повече с него. Не че не си починахме супер де. Миналата година само "минахме" пред София, оставихме малкия там, и заминахме за Канада и Щатите само двамата. Не беше за него такова пътуване, трябва си му игри и почивка, а не обиколка из Америка три седмици. Така че всички бяха доволни.
Това лято няма мърдане от Наполи, така че сега по Великден сме планирали ходене до София. И на двама ни ни харесва там, най-много на малкия, а мъжа ми говори доста добре езика и се оправя чудесно. Много му липсва татко, преди двамата хайманосваха, например зачезваха на по едно кебабче  Laughing.
Така съчетаваме всичко - почивка, Бг и роднини, нови места...... За всичко се намира време, стига желание да има.

# 77
  • Мнения: 1 783

 По стечение на обстоятелствата ние сме свободни целия август.
блазе ви, европейци такива  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 1 545

 По стечение на обстоятелствата ние сме свободни целия август.
блазе ви, европейци такива  Mr. Green

Не ни завиждай, никой не ни плаща за този месец  Crossing Arms. Това за хората на свободна професия де. Тия на трудов договор си имат стандартните две седмици в повечето случаи през лятото, и една през зимата, ама и 13 и 14 заплата....

# 79
  • Мнения: 1 783

 По стечение на обстоятелствата ние сме свободни целия август.
блазе ви, европейци такива  Mr. Green

Не ни завиждай, никой не ни плаща за този месец  Crossing Arms. Това за хората на свободна професия де. Тия на трудов договор си имат стандартните две седмици в повечето случаи през лятото, и една през зимата, ама и 13 и 14 заплата....
а в американската народна република нъц - с 2 седмици започваш, около седмица болнични и туй то. колкото пъти мениш работата, всеки път от дъното на отпуските започваш, освен ако не го договориш. аз най-после го докарах до 3 седмици отпуска и съм много щастлива. иначе бонусче, това онова има. пак се отплеснахме...

# 80
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Брей, даже една такава приятна тема като почивката все ще се обърне на заяждане..... Thinking
Май ставаше дума за споделяне на опит, а не кой какъв родител е.
Та моят опит е следния - България винаги ни е част от дестинацията за почивка. По стечение на обстоятелствата ние сме свободни целия август. До сега винаги сме си отивали в Бг. Когато малкия беше на няколко месеца, само в София стояхме (скука малко, ама нямаше как). На следващата година едната от седмиците заминахме и тримата на ол инклузив в Анталия - ей, това се казва живот. На по-следващата отидохме една седмица на българското море заедно, и една - само двамата на Анталия. Не съм имала скрупули, че сме без детето, но признавам, че бихме се забавлявали повече с него. Не че не си починахме супер де. Миналата година само "минахме" пред София, оставихме малкия там, и заминахме за Канада и Щатите само двамата. Не беше за него такова пътуване, трябва си му игри и почивка, а не обиколка из Америка три седмици. Така че всички бяха доволни.
Това лято няма мърдане от Наполи, така че сега по Великден сме планирали ходене до София. И на двама ни ни харесва там, най-много на малкия, а мъжа ми говори доста добре езика и се оправя чудесно. Много му липсва татко, преди двамата хайманосваха, например зачезваха на по едно кебабче  Laughing.
Така съчетаваме всичко - почивка, Бг и роднини, нови места...... За всичко се намира време, стига желание да има.

ми май никой не е давал оценки по въпроса, само си е казал гледната то4ка.
след малко Ще се по4увствам ненормална, заЩото и аз предпо4итам детето да си е с мен ваканцията_това е единственият период, в който вниманието ми може да е 100% за него (за малката говоря, 4е голямата предпо4ита колкото може  по_малко внимание да и обръЩам  Mr. Green).
и си съгласувам съответно дестинацията с приоритетите на детето.
имам приятели, които си организират ваканциите според собствените интереси и разкарват децата по замъци, музеи и други забележителности. за мен това би било равно на самоубийство, но изобЩо не ми минава мисълта, 4е те криви, а аз права _ просто, всеки както си реШи.

зависи съЩо дали има някой, на който да го оставиШ детето, като нямаШ се организираШ с твои ресурси.
август месец са 4 и кусур седмици, детските заведения са затворени, а отпуската е 3 седмици. остава една непокрита, така 4е с мъж ми по принуда трябва да покрием по седмица на 4овек. за обЩа семейна ваканция остават две, ли4но за себе си смятам, 4е семейството ми в момента е съставено от 4 4овека и си караме заедно обЩата ваканция.
вероятно, ако имах баби на разположение, бих им оставила децата за седмицата, което ми е непокрита, а трите обЩи _ пак вси4ки заедно  Rolling Eyes
но това съм аз с моите разбирания, 4уждите не ги коментирам.

пс. най_голямата ми по4ивка е седмицата през която работя, а мъж ми е с децата на море  Laughing

# 81
  • Мнения: 1 783
То темата стана Децата и отпуските, а не Съпрузите и отпуските  Laughing
Ееех, майки сме, основно за децата мислим  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 4 399

какво става бе, хора ? я се освестете малко
споделям 4е се възползвам от отпуската за да се радвам на семейсттото си и веднага Вяра се по4уства засегната и се обясява, 4е не предател
по4ивала съм и с ол инклузив и ниЩо инклузив и с дете и преди дете, навсякъде и във всякакви условия можеШ да си изкараШ супер гот никой не ти налага задължителни формули...
с дете съЩо може да се правят много неЩа, въпрос на организация, никой не те връзва за плажа, да не говорим 4е оЩе коли4ката ми беШе с гуми, подходяЩи за походи в планината ....
проблеми да по4ивам Бг виждам достатъ4но много, за да не отида или поне да привилегерувам други дестнации.... със което не критикувам никой, който разпуска там на ракия и Шопска
просто както Биба каза по_горе предпо4итам да видя и какво друго има по света... на мен пътуванията ми дават много


А ти как реши че постингът ми е насочен към тебе? След тебе има още няколко човека, които държат да отбележат че е много важно детето да е стях по време на отпуската им. Някой беше писал че се чувствал престъпник защото пил едно кафе без детето си. Е, аз се чувствам престъпник когато пия едно кафе с детето ми. На него това никак, ама никак не му е забавно. Но както доста хора вече са отбелязали темата е за почивката в България. И всичко което всъщност казах е, че за мен България е най-доброто място за почивка когато детето е с мен, без да съм молила никой за съвет дали да водя дете на почивка. А пък ако не ти харесва че някой може да не приема твоето мнение, най-добрата стратегия е да не коментираш неговото, особено когато коментарът ти няма връзка с темата. 

# 83
  • Мнения: 1 545
Брей, даже една такава приятна тема като почивката все ще се обърне на заяждане..... Thinking
Май ставаше дума за споделяне на опит, а не кой какъв родител е.
Та моят опит е следния - България винаги ни е част от дестинацията за почивка. По стечение на обстоятелствата ние сме свободни целия август. До сега винаги сме си отивали в Бг. Когато малкия беше на няколко месеца, само в София стояхме (скука малко, ама нямаше как). На следващата година едната от седмиците заминахме и тримата на ол инклузив в Анталия - ей, това се казва живот. На по-следващата отидохме една седмица на българското море заедно, и една - само двамата на Анталия. Не съм имала скрупули, че сме без детето, но признавам, че бихме се забавлявали повече с него. Не че не си починахме супер де. Миналата година само "минахме" пред София, оставихме малкия там, и заминахме за Канада и Щатите само двамата. Не беше за него такова пътуване, трябва си му игри и почивка, а не обиколка из Америка три седмици. Така че всички бяха доволни.
Това лято няма мърдане от Наполи, така че сега по Великден сме планирали ходене до София. И на двама ни ни харесва там, най-много на малкия, а мъжа ми говори доста добре езика и се оправя чудесно. Много му липсва татко, преди двамата хайманосваха, например зачезваха на по едно кебабче  Laughing.
Така съчетаваме всичко - почивка, Бг и роднини, нови места...... За всичко се намира време, стига желание да има.

ми май никой не е давал оценки по въпроса, само си е казал гледната то4ка.
след малко Ще се по4увствам ненормална, заЩото и аз предпо4итам детето да си е с мен ваканцията_това е единственият период, в който вниманието ми може да е 100% за него (за малката говоря, 4е голямата предпо4ита колкото може  по_малко внимание да и обръЩам  Mr. Green).
и си съгласувам съответно дестинацията с приоритетите на детето.
имам приятели, които си организират ваканциите според собствените интереси и разкарват децата по замъци, музеи и други забележителности. за мен това би било равно на самоубийство, но изобЩо не ми минава мисълта, 4е те криви, а аз права _ просто, всеки както си реШи.

зависи съЩо дали има някой, на който да го оставиШ детето, като нямаШ се организираШ с твои ресурси.
август месец са 4 и кусур седмици, детските заведения са затворени, а отпуската е 3 седмици. остава една непокрита, така 4е с мъж ми по принуда трябва да покрием по седмица на 4овек. за обЩа семейна ваканция остават две, ли4но за себе си смятам, 4е семейството ми в момента е съставено от 4 4овека и си караме заедно обЩата ваканция.
вероятно, ако имах баби на разположение, бих им оставила децата за седмицата, което ми е непокрита, а трите обЩи _ пак вси4ки заедно  Rolling Eyes
но това съм аз с моите разбирания, 4уждите не ги коментирам.

пс. най_голямата ми по4ивка е седмицата през която работя, а мъж ми е с децата на море  Laughing

Именно защото много оценки се дадоха, може и да се почувтваш  Mr. Green. Никой не бива да осъжда решенията на другите, всеки сам си знае положението, и няма "виновни" или правилно постъпващи. Май целта беше именно да споделим всеки как си решава проблема с ваканциите, а не да се обвиняваме кой как трябва или не трябва да почива.
Хайде мир!

# 84
А ти как реши че постингът ми е насочен към тебе? След тебе има още няколко човека, които държат да отбележат че е много важно детето да е стях по време на отпуската им. Някой беше писал че се чувствал престъпник защото пил едно кафе без детето си. Е, аз се чувствам престъпник когато пия едно кафе с детето ми. На него това никак, ама никак не му е забавно. Но както доста хора вече са отбелязали темата е за почивката в България. И всичко което всъщност казах е, че за мен България е най-доброто място за почивка когато детето е с мен, без да съм молила никой за съвет дали да водя дете на почивка. А пък ако не ти харесва че някой може да не приема твоето мнение, най-добрата стратегия е да не коментираш неговото, особено когато коментарът ти няма връзка с темата. 

в греШка си
най_добрата стратегия е да забравя линка към този "форум", които за съжаление се оказва само загуба на време .....
жалко

 wavey

# 85
  • Мнения: 1 636
Вяра
1.писала съм,че не раzбирам майката,която си оставя детето на 3 месеца zа 6 месеца.
2.писала съм,че никой не съдя zа ре6енията.свят голям,хора раzлични.
3.кафетата където ходим на морето ги иzбираме да имат пърzалка,лÜлки и т.н.,а такива има достатъчно,което не ме кара да се чувствам престъпник.
4.ясно е,че тук не е ясно да се споделят собствените чувства,тъй като някой хора се чувстват zасегнати,беz да са имани впредвид.
Чудя се,ако някъде напи6а н.р.,че обичам месо да не бъда"раzпъната" от вегетарианците  Wink
Хайде мир.Всеки си каzва мнението.А който пита си отбира каквото му трябва.

# 86
  • Мнения: 6 167
тази тема не беше ли за съпрузите....

# 87
  • Мнения: 2 379
Да, но съпрузите произвеждат деца. Grinning

# 88
  • Мнения: 3 674
Жената...съпрузите...и техните деца... Joy

# 89
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
тази тема не беше ли за съпрузите....

Лени, и за 4орапите да реШим да поговорим, пак Ще стане джангър  Laughing


Именно защото много оценки се дадоха, може и да се почувтваш  Mr. Green. Никой не бива да осъжда решенията на другите, всеки сам си знае положението, и няма "виновни" или правилно постъпващи. Май целта беше именно да споделим всеки как си решава проблема с ваканциите, а не да се обвиняваме кой как трябва или не трябва да почива.
Хайде мир!


да ти кажа, на наспана глава се върнах да про4ета вси4ки постове. видях мнения, оценки ни една, освен ако междувременно някой не се е редактирал newsm78
за сметка на това, забелязах груби4ките обръЩения на неподгонени бягаЩи...  Thinking
но... поЩипването е 4аст от 4ара на форума  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт