Недоносени деца - 9

  • 18 697
  • 300
  •   1
Отговори
# 270
  • София,
  • Мнения: 4 267
Гери, не се тревожи, на Жорко може просто да му се е спяло. И моята Вроника необича да я обличам, и тя понякога така реве. Те вече започват да се изхитряват  и да проявяват характер. И аз понякога като и се скарам и тя ме поглежда странно и започва един рев  Cry

# 271
  • Мнения: 1 685
да но мен ме притеснява да не му е станало нещо-нали ви казах,, че посиня а и като му духнах в личицето размаха и ръчички.мислите ли че трябва да се обадя на педи?иначе жоренце е добре сега е весел играе си мърмори си .

# 272
  • Мнения: 139
Гери успокои се. Нормално е да си посинее детето от рев. Все пак като плаче не диша равномерно или по-скоро издиша повече отколкото да вдишва и по-трудно се снабдяват тъканите с кислород и затова леко посиняват или по-точно по-силно почервеняват. И преслава като се разреве много яко и първо почервенява, а после полилавява, но това е нормално.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 965
Гери, правилно си реагирала - духването в лицето помага при такава ситуация. Аз още от племенника ми имам страх от такова захласване и още като видя, че от рев не може Вики да си поеме въздух и духам въздух в устата му (може и към носа).
А иначе за плача по време на смяна на памперса и ние сме така - става му студенко предполагам и затова се сърди, но когато и му се спи е нетърпим.
Ако Жорко много плаче без видима причина и мазилата за зъбки не помагат, пробвай да дадеш панадол - ако причината е била зъбките, заспиват веднага. Simple Smile  (аз хем го зная това и пак на моменти не се сещам и се мъчим и двамата с Вики - добре, че е сестра ми да ми напомня).
Вики пък от вчера се сдоби със задна хрема и пак се болнеем.

# 274
  • Мнения: 1 685
наистина се стреснах доста но пък виждам ,че детето е добре, Hugблагодаря ви  bouquet  bouquetстрахотни сте  bouquet

# 275
  • Мнения: 139
viki_76 пожелвам ти бързо да оздравявате. Ама да ви кажа времето е много кофти. гледаш го едно слънчево и в следващия момент стууууууд. Направо вече не знам как да я обличам Преслава за разходки. Вие спазвате ли всенародната идея бебока да е с една дреха повече от нас?

# 276
  • Мнения: 983
Вие спазвате ли всенародната идея бебока да е с една дреха повече от нас?

 hahaha аз не. Дори понякога майка ми ме упреква, че аз съм се навлякла, а детето голо  Joy Но аз съм зиморничава, не искам и Жоро да стане такъв, много е гадно.

# 277
  • Мнения: 486
Здравейте, и мойто маце обича да е гола и не дава да я обличам  Simple Smile.
За изправянето -Били рядко може от 1 седмица.От понеделник пак сме на гимнастика  Sad , казахе че доста е напреднала, но...важното е че има ефект и найстина напредва мъника.За обличането, гледам да не я навличам, като сме на разходка е едно от най-леко облечените деца/това защото другите много ги обличат /

# 278
  • Мнения: 139
И аз Преслава хич не я навличам, но понякога майките в градинката ми викат, че много леко съм обличала детето, та за това ви попитах как точно ги обличате.
Zoia_Alex браво. Важното е да имате напредък и щом гимнастиката помага.....продължавайте с пълна пара и само напред.

# 279
  • Мнения: 388
Вие спазвате ли всенародната идея бебока да е с една дреха повече от нас?

 hahaha аз не. Дори понякога майка ми ме упреква, че аз съм се навлякла, а детето голо  Joy Но аз съм зиморничава, не искам и Жоро да стане такъв, много е гадно.

И аз съм същата  ooooh! Само че при нас и тати е един изнежен.... затова съм подложила Тете на каляване. Дано не стане като нас.  Доста топлокръвен е и даже зимата не му слагах ръкавици - с дебелото яке ръчичките му бяха като печици  Laughing

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 1 066
Момичета, от една седмица не съм писала, ама нямах никакво време.
за изправянето - mamajaba, за изправяне се счита, ако детето се хване за неподвижна упора и се изправи само, а не ти да му помогнеш и то да стои право. Моето момче успя на 10 месеца да се изправи в кошарата. После толкова бързо напредна, че на 11 месеца, вече се изправяше с абсолютна лекота.
за обличането - обличам малкия за разходка с боди дълъг ръкав, отгоре блузка с дълъг и якенце при студено време или суитчер, ако е по-слънчево. Надолу чорапи и панталон. Чорапогащник слагам само ако е много студено или ако духа студен вятър. Шапка не слагам. Като ходя на кухнята ме гледат супер странно, защото всички така си опаковат децата, завиват ги и с одеяла и отгоре с брезентите на количките и с к'ви ли не приспособления. Да чукна на дърво, тази зима ми е бил само 2 дена сополив и сме минали без лекарства.
Аз съм твърдо против навличането.  Naughty

# 281
  • Мнения: 216
Най-после и аз се докопах до компютъра!  Grinning
Здравко спи, батковците са нахранени. През деня нещо напоследък не мога да седна , или имам работа или малкия ме ревнува от компа, изглежда, че загубва вниманието на майка си. Та от 2 дена малко след като си го включа, докато се усетя и той натиснал централното копче и го спре. А то едно такова супер-копче, прилича на голямо, кръгло, черно око на бял фон. Та вчера ми докривя много и му се карах, защото доста време опитвах да го включа, а монитора не ще да тръгва, и накрая незнам как се включи, а той го спря и пак не щя да тръгне. Ама в същото време ми стана и смешно, защото като му се карах и той се сви едно такова виновно и гледа към пода, а мене не поглежда  Laughing Ама гледах да не се издам, че ми е смешно.
Леле, кой ги учи тия малките на такива номера! Направо се изумявам, абе човека си е човек, колкото и да е малък. После му казах, ами да, прав си, време е да ходим на вън, а не да се мотаем из къщи.
Вечерта баткото вади и слага разни части, и днес работи, ама тъкмо го включих и Здравко пак го спря. Реших пак да му се скарам, в крайна сметка трябва да знае, че там не се пипа. А той като почна да се залива от смях. Чакай бе, викам, аз ти се карам, какво се смееш?
В крайна сметка отидохме да поспим двамата, че днес много духаше навън.

Иначе не помня в кой месец се изправи, може би през деветия, ама помня че беше от голям зор. Той  става около 6 сутрин и се буди по няколко пъти вечер, като и до сега яде мляко около 2 часа през нощта. Една вечер бяхме толкова уморени с баща му, че решихме да не му обръщаме внимание и да го оставим да си пореве. Беше около 4 през нощта. След около 20 мин яко реване, вместо да се умори и спре, поглеждам към прозореца и гледам в отражението, че над кошарата стърчи една главица. Леле , викам на мъжа си, тоя се е изправил! Направо ни изненада! Зарадвахме му се и в крайна сметка пак го взехме при нас да го гушкаме.

# 282
  • Мнения: 109
Flora1, така ме развесели с тази историята за изправянето...   Laughing Да са ти живи и здрави мъжете (и малки и големи)!
Да се разпиша и аз - Мария се изправи за първи път сама точно на 10 месеца (ден - два преди да ги навърши). Тя все пак имаше двигателни проблеми, та за мен си беше истинска радост. След което страшно бързо дръпна напред - пролази бързо, на годинка вече ходеше сама. Иначе сме я поставяли на изправени крачета и имаше опора и по-рано, но както Ket_G е казала - сама се изправи чак на 10 месеца.
За обличането - аз не прекалявам, но не я оставям и много гола - все още предпочитам да ходи с боди, за да и е топло на кръстчето. Тя нашата хич не е зиморничава, та сама си показва. Иначе тук децата ходят ужасно разголени, боси... направо така гледам понякога  #Crazy И после се чудя защо толкова често боледуват като малки, пък те всъщност така каляват децата си. Малко спартански условия, но.. някак ми се губи смисъла да ги гледам боси и голи и със течащи носове. 

# 283
  • София
  • Мнения: 3 414
Няма страшно Гери и при нас се получава такъв рев правилно си направила или го вдигаш и го подмяташ лекичко във въздуха ефекта е същия.Аз да съм ще мразя тоя влажен и запарващ памперс.
Моите правят опити за изправяне,но от 7 дни не ги слагам в проходилката,направи ги мързеливи,ще ви посъветвам слагайте ги на оделца и на земята повече,ефекта при нас за кратко е голям.Яд ме е че ги сложих вече да се изправят.Но пък сега разбрах какво облекчение е за мен паяка.Но за майката само гърч,да са здрави пък ако трябва от болка ще лазя.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 965
Flora1, и аз имах проблем с бутоните - само че засега на кутията не ги вижда (те са декоративни и се сливат с фона, но на монитора.... "взе му акъла" от включване и изключване. Затова на бутончето залепих двойнозалепваща лента (по-дебеличка е. Чувала съм, че лепят и капачки). Така не вижда бутона, а ако ми се наложи мога да натисна съответното място и да вкл./изкл. Оставила съм му обаче другото копче - за избор на режимите на работа на монитора и си го цъка с кеф.
mamajaba, благодаря за пожеланието!  Hug
Вики тази нощ кашля като дърт пушач и се сърди много, а пък когато се опитвах да го успокоя ревеше от страх (гласа ми е силно променен, почти изчезващ в момента). Напомни ми за случая на Dundurela с хавлията на главата след баня. - да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт