Недоносени деца - 9

  • 18 701
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • София-овча купел
  • Мнения: 38
половината беше цитат от Ivanah,незнам защо не излезна ,за което се извинявам.                                 

# 256
  • Мнения: 108
Viki i mama Стискам палци за прегледа през април  Peace Вярвам , че всичко ще е наред. Целувки на Вики  Hug Hug Hug

# 257
  • Мнения: 216
Здравейте и от мен,
аз да си кажа, че постоянно ви чета, но през деня не мога много да си събера мислите, а и нямам много спокойствие да седна да напиша нещо. Но се радвам със радостите ви и се моля болните по - бързо да оздравяват. А ако може и просто да са си здрави, така че е най-добре.

Dundurela, моят втори син беше много болнав, ама лятото прекарваше на село при баба, на слънце, въздух и екохрана и му се отразяваше много добре. Бързо оздравяване ви желая!

Вики и мама, желая ви това да е поредната крачка към успеха! Ти си страхотна майка!

А иначе покрай горещата тема от вчера и днес, се поразрових в нета и попрочетох разни неща, които ми излезнаха в гугъл като написах "хромозомни аномалии", като напр. това http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 485&Itemid=19

Леле! Ами то излезе, че "нормалните хора" носещи хромозомна аномалия не са  толкова малък процент. Всеки един от нас може да бъде. А би могло да има и дефекти в самите гени.  Ами като се замислим на колко вредни фактори е подложен живота на земята, отрови, химикали, радиация, "Чернобил". В друга статия прочетох, че по-голямата част от децата, които имат тежка аномалия, се изхвърлят при спонтанен аборт. Може да се окажем от късметлиите, с леките аномалии Whistling  Laughing.
А в друга статия мутациите се разглеждат като част от еволюцията на видовете, т.е. ние сме едно поле от комбинации и мутации, където става  зараждането на новия вид  Crazy

Кой решава, дели едно същество да живее или не и каква е границата? Може би с развитието на генетиката ще може много ясно да се разчита кода на всяко бебе и вече да има доста по точен и разширен списък за това кой да се роди и кой не. Да не говорим, че повечето аборти са на напълно здрави деца. Може би така се губи много от генофонда и това да води до още по голямо израждане на една такава нация  ooooh! Thinking

Аз лично не вярвам в еволюцията. Напротив, вярвам че Бог е създал човека в началото съвършен, без никакви подобни проблеми, даже и ако се ожени за сестра си. Ама след няколко хилядолетия кода доста се е поочукал.
Аз съм оставила това решение в ръцете на Господ. Никога не знаеш дали едно нормално родено дете години по-късно може да се превърне в проблемно дете и дете което всички са очаквали да е с проблеми ако въобще оживее, сега да е здраво. Може би аз съм донякъде пример за това.

В крайна сметка се моля Господ да ни дава много сили, любов и мъдрост за да си отгледаме децата, каквито и да са те  Praynig ! И нека всички да се чувстват мнооого, мнооого обичани! Защото какво му трябва повече на човек?  Peace

 

# 258
  • Мнения: 983
Добро утро, момичета!  Айде, време е за кафе  Mr. Green   http://bgflash.com/details.php?image_id=1194 

# 259
  • Мнения: 139
Добро утро.
ivanah, благодаря ти за кафенцето. Поръчах си го с мляко и захар. Laughing
Днес Преслава най-накрая каза мама. Може би все още неосъзнато, но към татко си може би от две-три седмици най-целенасочено му вика тата. Тя започна случайно да татосва и като видя, че мъжът ми се обръща на тата и вече така си го вика, а аз малко завиждах  Mr. Green
Да ви попитам майчета. като се казва изправяне на бебето на крака, какво точно се има предвид. само да се хване за неподвижна опора и да се изправи или просто да го изправиш и то да се държи за нещо и да стой право. И кога горе долу се случват тези неща???

# 260
  • Мнения: 1 685
аз съм на кафе от 5 часа сутринта Shockedжоро се събуди и сън не го хвана Tired    и аз като мама жаба искам да разбера за изправянето

# 261
  • Мнения: 139
аз съм на кафе от 5 часа сутринта Shockedжоро се събуди и сън не го хвана Tired    и аз като мама жаба искам да разбера за изправянето
Гери тези деца да не са се уговорили нещо. И ние в 5 се ококорихме. Само да намеря един път завинаги къде Преска си е скрила будилничето.  Mr. Green

# 262
  • Мнения: 1 685
ох при нас е от зъбите дето идват #Crazyтака е от няколко дни-венците му са надути доста и са много зачервени. кога ще се покаже зъбчето се чудя?много е крив горкият .много

# 263
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ама то и ние сме в отбора, снощи с триста зора Вероника заспа в 12 часа, а сутринта и тя е будна от 5,30, нахраних я и подрема половин час и край, то беше мрънкане, рев, с баща и се мъчим да я приспиваме, а та пищи ли пищи, накрая се наповръща и чак след като я преоблякох и я оставих,  тя се заигра и така до 8,30, накрая заспа, ама и аз пак легнах с нея, че то не се издържа.  ooooh! И нейните венци са червени и подути, сега уж чакаме горни зъби.  Sick Вчера спа цял ден и вечерта не иска да спи ама днес няма да я оставя толкова да спи.  Naughty

# 264
съчувствам ви мами. ние сме още малки но вървим по вашите пътеки.от понеделник сме на физиотерапия.  love001

# 265
  • Мнения: 1 685
абе мами сега Жорко от рев направо посиня,преобличах го и рев ама рев.около 3-4 или може би повече секунди от плач не му се чуваше гласчето/дано да обясних добре/ Tiredбеше посинял и му духнах в личицето той размаха ръчички /като че ли се стресна/и се оправи.след което заспа newsm78мислите ли, че това е проблем

# 266
  • София
  • Мнения: 1 711
Гери, преполагам, че нещо се е бил уплашил и се е захласнал. Дани така ми реве вечер след къпане, защото е гладен и изморен, изпъва се целия и не мога да го облеча, но чак да посинява... Пробвай следващия път да го гушнеш за да се успокои, може да му се е спяло и да е бил много изморен.  Hug

# 267
  • Мнения: 1 685
незнам защо но всеки пък като го преобличам  той плаче?предполагам ,че му харесва като е голичък и затова така реагира.струва ми се че Жорко е доста изнервен и това ме плаши-да не би да е от недоносеността и ли може би зъбките го мъчат повечко?

# 268
  • Мнения: 139
Гери мисля, че по-скоро Жорката е започнал да проявява характер. Преслава от няколко дни е чудо. Например играе си с нещо и си го пъхне в устата, а аз и казвам не мамо и го взема, а тя рев, рев. Като не и харесва нещо и ръмжи като мечка, все едно гледаш голям човек как се изнервя и се сърди.

# 269
  • Мнения: 983
Едва ли , Гери, от какво да е изнервен  Thinking Явно всичко е от зъбите...Но така е, колки, след тях зъби, след тях какво ли пак   Sick
Гушкайте се и горе главата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт