Първокласници /15/

  • 36 889
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 751
Здравейте, имам един въпрос към вас - на празника на буквите подарявахте ли цветя на госпожата? Интересува ме дали е практика...Една от майките в класа на сина ми има по-голямо дете, и обясни, че се подарявали на края на учебната година, когато било финалното тържество.
Предварително благодаря на отговорилите.
Хубава седмица!

П.П. Ясно ми е, че който има желание, ще подари цветя и сега, и на второто тържество; искам да знам как е по "протокол".
Незнам дали е практика,но щом целия клас подариха цветя на госпожата,значи не е казано че само за края на учебната година трябва да се подаряват.Ние подаряваме и без повод. WinkЕто сега сме още във ваканция и на сина ми му станало мъчно за госпожата и вика в сряда като отиде на училище ще и купи цвете. Peace

# 241
  • София
  • Мнения: 3 421
  Не знам дали е практика - ние подарявахме, но имаше родители, които не бяха взели. Кой както си прецени.
  Щерката умира да подарява цветя на хората, които харесва и обича. Госпожата явно е в този кръг. След ваканцията донесохме лалета от градината на свеки и първата мисъл на Креми беше да занесе на госпожата - та занесе ей така без повод. И кокиченца е носила. И в детската носеше на госпожите си най-редовно. А за някакъв празник да сме без цветя - абсурд, ще ми извади душата докато не вземем.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Привет!
"Протокол" за цветята няма. Ако не броим началото и края на учебната година... Peace

Моят юнак вчера на диктовката писал вместо  В гората има празник. - В гората има разлика. Ейй, ще се побърка с тази математика... hahaha

# 243
# 244
  • Мнения: 247
Голяма грешка. Посмейте ми се от сърце. Embarassed

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 10:15 от мега7703

# 245
  • Мнения: 2 282
И моята дъщеря е много любвеобилна и изразява обичта си и с цветя, ръчно рисувани картички и рисунки. Само дето на госпожите в училище досега не е направила нищо - явно точно те не са обект на любовта и.

Искам да споделя нещо с вас. Извинете, ако не е тук мястото, но нали пишем за това, което ни вълнува... А и засяга децата точно на тази възраст. Накратко - дъщеря ми е с флуороза - предизвикана е от предозиране с флуор. Освен флуора, който съм давала по препоръка на детски стоматолог на 4,5 г. и като бебе по препоръка на педиатъра, се оказа, че е приемала флуор и в градината, без да ни уведомят. Ефекта върху зъбите е видим - постоянните зъби израстнаха на бели петна, които после станаха кафяви, и леко на жилки (като мрамор), а той е само външен изразител на цялостното отравяне на зъбите. Дотук във Варна има диагностицирани 2 деца с флуороза, въпреки твърденията, че в България нямало нито един случай от 30 години. Не ми се жалва надълго, че от няколко дни само това правя, но ако търсите информация, ще намерите. Флуорната профилактика в някои градове продължава от 12 години, а за проявяване на флуорозата са необходими 5, така че признаците могат да се наблюдават точно при учениците.

Та, защо го писах всичкото това - ако децата ви, или други, които познавате, имат признаци на флуороза - зъби на бели или кафяви петна (или и двете), чуплив емайл и трошливи зъби, моля, обадете се! В подписа ми е темата, с помощта на която търсим такива случаи. Ясно е, че подобна необмислена организирана акция е желателно да се спре, дори и да няма пострадали от нея, но след като има, е желателно да се документират. Не оставайте равнодушни, ако можете да промените нещата! Вероятно децата ви вече са достатъчно големи, но има и мънички, които тепърва тръгват на градина. Темата дори не е за вредата от флуора, а за вредата от идиотските експерименти, провеждани с децата ни.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Облаче, съвсем си е на място това, което пишеш. Ще се опитам и за да дам, доколкото мога, гласност на проблема. Peace Hug

# 247
  • Мнения: 2 444
Точно миналия месец нашата зъболекарка ни обясняваше в кои минерални води има прекалено много флуор, т.е. една водна чаша от тази вода съдържа дневната доза флуор за детето. Мисля, че спомена за Девин, ние основно сме на Горна баня, тя не е толкова флуоризирана.

# 248
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
Относно флуорозата - по предписание на нашата зъболекарка на Весето давах Зимафлор около месец, когато беше на 3 и половина години и веднага се появиха бели петна като оризово зърно на предните зъбки. Поразтърсих се из интернет и разбрах от какво. Спрях допълнителния прием на флуор и петната се изчистиха.
Няма да сме ти от полза.
В най-скоро време обаче ще трябва да и сложим скоби на зъбите да се изправи горният десен резец. Една стоматоложка, която и вадеше зъбки ни каза, че с масаж ще се изправи, но три месеца вече все си е крив и може да повлияе и на другите. Има ли някой с нашия проблем?

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 14:04 от chanoir

# 249
  • Мнения: 2 282
допълнителния прием на флуор и петната се изчистиха.
Ти ме изненадА - петната са се изчистили? Но пък си давала флуора само 1 месец. Аз загубената давах докато беше беззъба, само първия постоянен беше тръгнал, с малки бели петна. Сега като се замисля, заради белите петна зъболекаря ми предписа флуор. Странно, как не съм се сетила вместо зъболекари да питам гугъл? след дъжда качулка...

# 250
  • Мнения: 192
Здравейте ,скоро не съм писала  и чела ,но сега ми остана време .За цветята и Алекс много обича да подарява цветя от много малък.През ваканцията беше при баба си и я помоли да му набере лалета ,за да ги подари на госпожата ,но вчера сутринта от бързане си забрави букета.Днес сутринта се сеща и казва "и букета да си взема",но те лаленцата от топло се разтворили много и му обещах да купим букет   и когато му го занесох  и го подари на класната тя се зарадва.На празника за буквите подарихме от целия клас.Идея си нямам какъв е протокола и има ли изобщо такъв.
Относно флуорозата  не съм се замисляла,но тук в Пловдив има такава програма за флуорно мляко и сега като се замисля на Алекс едното предно зъбче,което е вече постоянно е с пожълтяло.

# 251
  • Мнения: 247
Когато Дарката беше на три месеца, наши приятели бяха ни казали за капките Зимафлуор. Без да питам педиатър или стоматолог купих капките. На листовката пишеше да се дават с вода или сок известно време преди хранене, да не се дават с млякото, да се следи за съдържанието на флуор в питейната вода, да не се ползва паста за зъби с флуор и т. н. Много се чудих за процентното съдържание на флуор във водата, защото такава информация не можах да получа. Давах капките една седмица и спрях, защото ме хвана страх. Споделих с педиатърката и тя ми каза, че в питейната вода имало процент флуор (твърде малко), което затруднявало правилната дозировка на лекарството и по- добре би било да не ги давам. А при предозиране страничните ефекти в листовката бяха същите, както ги описва Облаче. В крайна сметка Дарина няма бели петна по зъбите, но пък има вече 3 пломби на млечните зъби.

# 252
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
Сребърен облак, петна се появиха на млечните зъби, детето беше 3 годишно. Там се изчистиха. Новите сега растат без видими петна.

# 253
  • Мнения: 751
Добро утро момичета.  HugИ ние вече сме на училище,свърши ваканцията най-после. Wink
Моя синковец такъв мерак има да ходи на училище,че днес е станал в 5 часа  ooooh!и оттогава ме бута и аз да ставам,че да не закаснеем. Айде от днес и ние сме на линия. Peace

# 254
  • София
  • Мнения: 3 421
Писах и в другата тема за флуора - не съм давала редовно, защото съм несериозна в това отношение, ама защото малко злоупотребявам със здравите зъби, които имаме в семейството. Първата пломба в устата ми сложих след като родих малкият - сега имам две.

В най-скоро време обаче ще трябва да и сложим скоби на зъбите да се изправи горният десен резец. Има ли някой с нашия проблем?

Ние ще слагаме скоби, но отлагам за май месец - та да си ги носи лятото, а не на училище(не, че има нещо лошо).
  При Креми млечните бяха идеално подредени, но новите зъбки са по-големи и няма място за тях(с малка челюст е). 
  Надявам се да се справим само със скоби, а да не се налага вадене на зъб - че и това ме стреснаха - ако нямало място при малките челюсти, се вадели дори зъби.
Най-добре било да се слагат скобите още докато има и млечни и постоянни зъби. Събрала съм сумати контакти на ортодонти, но още не съм решила къде да отидем. Понаплашиха ме и с цифри.

Общи условия

Активация на акаунт