Първокласници /15/

  • 36 892
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 18
Когато Дарката беше на три месеца, наши приятели бяха ни казали за капките Зимафлуор. Без да питам педиатър или стоматолог купих капките. На листовката пишеше да се дават с вода или сок известно време преди хранене, да не се дават с млякото, да се следи за съдържанието на флуор в питейната вода, да не се ползва паста за зъби с флуор и т. н. Много се чудих за процентното съдържание на флуор във водата, защото такава информация не можах да получа. Давах капките една седмица и спрях, защото ме хвана страх. Споделих с педиатърката и тя ми каза, че в питейната вода имало процент флуор (твърде малко), което затруднявало правилната дозировка на лекарството и по- добре би било да не ги давам. А при предозиране страничните ефекти в листовката бяха същите, както ги описва Облаче. В крайна сметка Дарина няма бели петна по зъбите, но пък има вече 3 пломби на млечните зъби.
    Здравей,аз съм нова тук и имам син в 1-ви клас.За флуорните таблетки и капки съм ЗА!Не слушай педиатрите,защото те не са специалисти в стоматологичната област.Попитай стоматолог и той или тя ще ти обяснят най-добре за профилактиката!Големият ми син е в 1-ви клас,както вече споменах, от две годишна възраст приема тези таблетки.Много съм доволна и няма нието една пломба в устата,няма и кариес,въпреки че яде доста сладки неща и количествено!Малкия е на 1,3 години и също прима капки обаче,защото е малък още за таблетки.Скоро говориха по телевизията,в новините,че водата в България не е флуорирана и може да започнат да я флуорират,но доста учени се надигнаха против,защото флуора в надвишени дози,като всяко нещо не помага,а вреди.Всичко в определеното му за това количество е много полезно и практично!На опаковката на таблетките пише точно как да се приемат за съответната възраст на децата!Вземайте ги,много са полезни за зъбките на децата!Дават се до 14 годишна възраст най-малко 3,4 месеца в годината! moresmile

# 256
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
На нашата първокласничка и се очертава екскурзия през май до Съева дупка.Първо сигнално да кажа -НЕ,ама брат и ходи по време на ваканцията до Юндола и нямаше как да и откажем.Но днес си говорихме с една майка пред у-щето,която ми каза,че в Съева дупка било ужасно и още по-малко подходящо за такива малки деца и аз съм  Shocked какво да и обясня?То пък за късмет класната им отсъства тези дни и не мога да говоря с нея.

# 257
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
На нашата първокласничка и се очертава екскурзия през май до Съева дупка.Първо сигнално да кажа -НЕ,ама брат и ходи по време на ваканцията до Юндола и нямаше как да и откажем.Но днес си говорихме с една майка пред у-щето,която ми каза,че в Съева дупка било ужасно и още по-малко подходящо за такива малки деца и аз съм  Shocked какво да и обясня?То пък за късмет класната им отсъства тези дни и не мога да говоря с нея.

А кое е толкова ужасно в Съевата дупка, че и Саши ще ходи там?

# 258
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз се чудя защо чак ужасно го е описала жената... Вярно, че в Съевата дупка съм ходила като дете, но имам спомени за много приятно прекарване - беше интересно, никак не ми се видя опасно! Преди около две-три години ходихме в Леденика. Единствената опасност беше, че не бях с нормални обувки, а с едни летни чехли, които много се хлъзгаха вътре!
Между другото ми направи добро впечатление организацията Simple Smile Купихме си билети, събрахме се доста туристи пред входа на пещерата! Когато започнаха да пускат вътре, единят екскурзовод броеше туристите на влизане и после се повтори същото на излизане  Mr. Green
Струва ми се, че ще е интересно за децата Simple Smile Ето и едно линкче за Съевата дупка http://cherga.bg/statia.php?mysid=490&t=7&

# 259
  • Мнения: 247
miqeto 1980 написала си мнението си в моето. Така е излязло, че цялото това е мое мнение. По много неща от твоето писане не съм съгласна. На първо място съдържание на флуор в централните водоизточници в България е между 0.1 и 0.5 mg/l. А също така обръщала ли си внимание, когато си купувала мин. вода на децата си, какъв е процента на флуор в нея? А това, че детето ти няма нито един кариес може да се дължи примерно и на някакъв ген. Аз например имах кариес едва на 19 год. Преди това никога. Обяснявям си го с факта, че съм наследила здравината на зъбите си от баща ми.
Крайно неприятно ми стана когато прочетох агитацията ти за флуора. Все пак всеки решава, кое е най- доброто за детето му. Остави ни да си направим избора сами!
ellytza не се притеснявай. Там е много хубаво и детето ще бъде очаровано.

# 260
  • Варна
  • Мнения: 2 378
В Леденика имахме страхотно преживяване Joy. Миналото лято ходихме само с големия и мъжа ми естествено. Пещерата е хубаво осветена и с обезопасени стълби, парапети и т.н. Стига обаче да има ток. Точно влязохме и хоп, спря. Защото отвън имаше рокерски събор и печенето на кебапчетата дойде в повече... Joy Казвам всичко с усмивка, защото водачите бяха двама, не изоставиха никой, е, ходиха 4-5 пъти до входа на пещерата да дърпат шалтера, но имаше романтика в светенето с мобилните телефони. Joy Все пак сами в пещера и то тъмна. Чаках отнякъде да прелети прилеп... Joy

За флуора - всеки родител сам да прецени за детето си. Peace

# 261
  • София
  • Мнения: 6 210
sea woman, така остават готините спомени Simple Smile Направо си е било приключение!
Аз, като една бъдеща свекърва, бих ви посъветвала да си носите /съответно да предвидите за детето/ връхна дреха и да сте обути с нещо по-стабилно  Laughing В пещерите обикновено е студено и хлъзгаво, но мнооооооого интересно! Ние посетихме Леденика посред лятото, ама такъв студ не помня някъде да съм студувала! Сестра ми пък беше помъкнала камерата да снима. Ама там има доста тесни местенца, през които се минава в колонка по един. Аз първа, тя след мен и после мъжорляците. Е да не ви разправям, че в по-голямата част от записа се белееше моето трибуквие и тук таме някой сталактит!  Joy
Ще ми се да заведа Марти в Магурата. Чувала съм, че тя е от най-интересните пещери и че е единствената у нас, в която има рисунки на първобитни хора. Ама той все иска динозаври да види! Уфффф, откъде да му намеря праисторически добитъци на това дете - не знам!!!

# 262
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Аз, като една бъдеща свекърва, бих ви посъветвала да си носите /съответно да предвидите за детето/ връхна дреха и да сте обути с нещо по-стабилно  Laughing В пещерите обикновено е студено и хлъзгаво, но мнооооооого интересно!

Вени, благодаря за напомнянето, хич нямаше да се сетя за връхна дреха.

Ще ми се да заведа Марти в Магурата. Чувала съм, че тя е от най-интересните пещери и че е единствената у нас, в която има рисунки на първобитни хора. Ама той все иска динозаври да види! Уфффф, откъде да му намеря праисторически добитъци на това дете - не знам!!!

Мдаа, сложна задача имаш  Simple Smile.

А някой дали може да ми каже, думата "умие" пренася ли се  newsm78? Още в първи клас го закъсах, как ще изкарам до 12-ти, не знам  Thinking.

# 263
  • Мнения: 18
Мега 7703  исках просто да бъда полезна и защо пък ти е станало неприятно?Абе хора,защо постоянно се заяждате?Не може ли да общуваме като хората? newsm78

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 15:30 от migeto1980

# 264
  • Мнения: 1 608
А някой дали може да ми каже, думата "умие" пренася ли се  newsm78? Още в първи клас го закъсах, как ще изкарам до 12-ти, не знам  Thinking.
Ако добре съм слушала на нашия открит урок - не. Joy Една буква не може да остава самичка на горния ред.

# 265
  • София
  • Мнения: 6 210
А някой дали може да ми каже, думата "умие" пренася ли се  newsm78? Още в първи клас го закъсах, как ще изкарам до 12-ти, не знам  Thinking.
"Умие" не се пренася, защото се отделя на две срички у-мие, но първата сричка се състои само от една буква, а една буквичка не може да се остави самичка на реда  Peace
...И сега всички списващи тук да се закълнем, че до 12-ти клас ще пишем във форума, за да си помагаме и да изучим децата  Joy

# 266
  • София
  • Мнения: 6 210
=^._.^= , хаха, писали сме едновременно и си личи, че сме запомнили нещо от открития урок!  Дано и децата го знаят hahaha

# 267
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Е, страхотни сте, благодаря  Grinning!

Моето невежество явно идва оттам, че не посещавам открити уроци  Wink.

# 268
  • Мнения: 1 608
Вени, hahaha браво на нас!!

migeto1980, никой с никого не се заяжда.  Naughty Поне не в и тази тема.
Колкото до мнението - има начин  за отговор и цитиране. Виждам, че си сравнително от скоро тук за това ти препоръчвам да хвърлиш едно око тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=21.0.

# 269
  • Мнения: 1 608
Е, страхотни сте, благодаря  Grinning!

Моето невежество явно идва оттам, че не посещавам открити уроци  Wink.
Другия път с нас. Тъкмо ще се запознаем. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт