Второкласник,вече съм голям!Таблицата смятам,за да знам!

  • 22 543
  • 284
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 100
Забравих да спомена за нашата ваканция- от 31.03. до 08.04 /нямахме стачка и с програмата сме в крак/.
Другата седмица ще ни дават грамотата от Кенгуруто, но нямаме 80% решени задачи, за да ходим на следващи кръгове. И 70%-те са нещичко за тоз разсеяния човек, бива, бива. Сега се е наточил за Великденското. Кеф му е да ходи и гледам, че наистина не изпитва никакви притеснения, интересно му е. На нас обаче ни е второ състезание- есента ходи на друго, само дето и там не беше притеснен. Явно си е до темперамент.
Говорихме с една майка при записванията  на настоящото и тя каза, че нейното момче, също ІІ клас, не могло да спи от притеснение.
ВечеПетя, и при нас често това е проблем, с недочитането на условието или с пропускането на важна част от съдържанието на това условие. Вчера решава една: "Като отивали на рожден ден НА Мечо Пух, Йори и Прасчо носели жълъди. По пътя Прасчо изгубил 2, а Йори намерил 5. Йори имал общо 13 жълъда. Колко жълъда подари общо на рожденика.". Изпускайки това "НА" синът решил, че и тримата носели жълъди и заминавали на р. ден на някой си четвърти, намерил, че всеки тръгнал с по осем, че Прасчо занесъл 6, ама крайният резултат точно заради този дефект... Накарах го просто да прочете бавно и на глас /понеже той решава почти всичко наум, даже по състезанията, не обича да пише, а това не е добре/ и веднага се светна за грешката. Но недочитането си е факт.


Джуди, и при нас ситуацията е такава. Много разсеян- на мен се е метнал.  newsm78  И хем се знае, че е такъв. Хем се опитва да смята на ум. Постоянно му повтарям да не го прави, но излиза ли се на глава...
На кенгуруто има 3 задачи сгрешени от неправилно смятане и още две, защото не си знаем родния език. Мислел си, че "най-често" означава "най-малко". А връвчици - краищата на връвките.   Joy При това попитал квесторката какво е "връвчици", но тя не му отговорила.
 Така като гледах задачите мисля, че само 2 не са по силите му. Останалите просто ги е сгрешил от бързане.  Confused
Вкъщи като ги проверявах и той с мен гледа. И това, което ме изненада е, че сам си открива грешките / поне тези изчислителните /. Много го хвана яд и се разплака, и то жестоко.  ooooh! Мисля, че за пръв път осъзна, какво му струва разсеяността и бързата работа. Свърши за по-малко от час. За къде бърза, не знам...  Thinking

Гледах му и черновата. На нея е писал само две задачи - тази с кенгуруто, което дебелеело и слабеело. И го похвалих, че я е решил, защото тя е доста оплетенка, а той като види такива направо ги прескача.
Писал е и тази с дарца. Изброил е всички възможни комбинации, които са 6 на брой. И той ги е изкарал толкова- правилно ги е изброил. А е оградил отговор 4.  #Crazy
Нямам думи. Всъщност... имам, но... Twisted Evil
Ще му струва доста тази грешка. Дори слабите ученици са се представили по-добре от него и сега го е яд. Но нека. Отвреме на време човек има нужда да бъде приземен.  Mr. Green

# 166
ЗДРАВЕЙТЕ!ПРИЕМАТЕ ЛИ НОВИ ЧЛЕНОВЕ?МОЯТ ВТОРОКЛАСНИК СЕ КАЗВА ПАВЕЛ,А ИМАМЕ И МАЛКА СЕСТРИЧКА НА 4.ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА ОБМЕНЯМЕ ОПИТ Laughing

# 167
  • Мнения: 3 164
ALI MAK ,добре дошла  bouquet Hug
И моя син смята на ум и съответно прави грешки TiredА постоянно му повтарям да записва всяко едно действие Close

# 168
  • Мнения: 673
ALI MAK, добре дошла!

# 169
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
ЗДРАВЕЙТЕ!ПРИЕМАТЕ ЛИ НОВИ ЧЛЕНОВЕ?МОЯТ ВТОРОКЛАСНИК СЕ КАЗВА ПАВЕЛ,А ИМАМЕ И МАЛКА СЕСТРИЧКА НА 4.ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА ОБМЕНЯМЕ ОПИТ Laughing

Добре дошла!  bouquet

# 170
добре заварили! Laughing
и аз все му повтарям на моя син,че бързата работа е срам за майстора,но никой не чува. Sadгрешките му са само от бързане

# 171
  • Мнения: 1 030
Али Мак,добре дошла при нас!
Защо не се регистрираш във форума? newsm78

Момичета,голяма игра прави Йоанка два дена не мога да я прибера да се нахрани. Mr. Green
В петък написа домашните и от тогава луди игри,добре,че спука гумата на колелото.
Че много ме е страх с това колело като тръгне. Praynig

# 172
А мен ме е страх да пускам моя Павчо сам навън,то няма и деца на неговата възраст около нас.Наваксваме с повече игра по паркове и детски площадки,но само под зоркия ми поглед.
Има ли и други страхливи майки като мен?

# 173
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Добро утро.
Едвам събудих щерката днес. Когато най-после отлепи, седна в леглото и поне 10 минути се жали като платена оплаквачка от късмета си да е първа смяна след преместването на часовника.
Не вярвам да има човек в блока, който да не разбра мнението й за лятното часово време. Mr. Green
Добре, че й бях предвидила солиден аванс при събуждането, та отиде навреме на училище.

# 174
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Днес като закарах голямия и като гледам едни спящи, едвам движещи се -  миличките.

# 175
  • Мнения: 24 467
Ура! Ние сме вече във ваканция!
Вчера гледахме рали на живо, но това е повече по частта на малкия. Големият не обича толкова много. Сега до вторник ще се излежава у нас и ще играе с останалите ваканцуващи.

# 176
  • Мнения: 673
  Ние пък сме си на училище.
  Аз също не си пускам детето само навън да играе. Пък и той не иска много-много, но на училище не го водя и не го взимам. Ние цялата учебна година сме втора смяна и си ходи сам, но задължително ми се обажда ,когато пристигне и когато си тръгва.

# 177
  • Мнения: 24 467
Навън го пускам от 6  годишен сам. Кварталът е тих, имаме площадка до блока и поляна с пързалка за през зимата, горичка, площадка за каране на колело или за игра с топка. Всички деца играят сами там от тази възраст, че и от по- рано.
Решението зависи от града и квартала, разбира се. Ако бяхме на шумен булевард и аз щях да си мисля дали да го пускам да играе сам, но жилището избрахме да закупим именно там, където е по- тихо и спокойно. Този вид игра е незаменима, няма нищо общо с посещенията на организирани мероприятия, курсове, лагери и школи, както и с играта в къщи. В събота, напр., с още две деца играха цял ден- на площадката ритаха топка, у нас играха на компютъра, у едното момче също ходиха да играят, в горичката правят бази при всяка възможност за хубаво време. Когато има сняг пързалката до блока е чудесна- дълга поляна с подходящ наклон, няма път, няма коли.

# 178
  • Мнения: 11 607
Винаги съм казвала,че съм благодарна,че живеем в тих квартал и в къща. Има двор, където могат да играят без проблеми, имаме пясъчник, имаме широко място пред нас,а и имаме едни мъже - съседи, постоянно висящи на една пейка и редовно гледат кой минава и кой не. Та те...трудно допускат друг човек и някак си следят и децата ни какво правят - става въпрос за децата на махалата......

Джуди е права.....Всичко зависи от това къде живееш......

# 179
  • Мнения: 673
  Ами ние живеем в София ,в Люлин... Мисля ,че не е необходимо да продължавам нататък...

Общи условия

Активация на акаунт