Какво е станало в Трън?!?

  • 8 901
  • 225
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 48 082
именно, и аз така мисля
явно на някой така му е угодно

# 181
  • Мнения: 624

И аз мисля,че въпросното момиче също има вина.
Възпитателите трябвало да я научат-така е.Не са си свършили работата и това е ясно.Допускам,че ще прозвучи леко расистко,но процента на децата от цигански произход,които "попиват" като ги учиш на нещо е нищожен.Останалите са с генетично запаметени противообществени прояви.Няма какво да си кривим душата- ежедневно го виждаме по улиците.Всички сме гледали репортажи,в които са им предоставяни условия за по-нормален начин на живот,а се оказва,че те бягат обратно на улицата и отново крадат,просят и проституират Sad
Наистина цялостната картина е много жалка.Жалко за детето. Sad 
е такива размисли из целия нет направо ме закопаваттттт
ти от къде знаеш какво Са и какво не Са свършили възпитателите би ли ми обяснила
защото аз пък знам, знам как гледат децата, знам колко им дават, специално в този дом. Стига сте писали глупости. това е абсурдно
вие имате ли си дори най - малка идея, че тези деца получават максимума от възпитателите си, че тези хора с еопитват да променят натруваното в тези деца с години, по различни други институции, по улиците. [/quote]

Мнението ми е принципно,а не конкретно за този дом.
Сигурна съм,че там има възпитатели,които всячески се опитват да променят нещата.
За това не "смъкнах" вината и на самото момиче.
В никакъв начин не упреквам хората,които полагат директни грижи за тези деца(по домовете изобщо,да не подксочиш пак),защото в много от случаите са им необходими чук и фуния за обработката на съзнанието на някои от поверените им деца.Не случайно споменах генетичните кодове.
Разбирам,че случаят те е засегнал лично и си права да се ядосваш.
Въпреки злите ти упреци.... bouquet

п.п.Ще ти кажа и още нещо за расисткото ми виждане......, когато в " Искрено и лично" гостува Николай (така мисля,че се казваше момчето-не помня имена Confused) искренно му се възхитих,въпреки произхода му и се замислих колко хубаво би било да има повече такива цигани като него. Hug
Само,че ежедневно се страхувам като се разминавам с други Николаевци,които са му повече от антипод. Thinking

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 10:17 от Nuclear Queen

# 182
  • Мнения: 287
Странното в опита за расистки наклони в материалите е, че всъщност в Трън много задружно и то от край време си съжителстват българи и роми. Градчето е с голям процент ромско население НО там децата ходят заедно на детска градина, на училище и дори заедно биват абитуриенти! Там всички са граждани на едно място. И се грижат за него.
Телевизиите няма от къде за броени часове да усетят обстановката и да схванат, че расизъм там няма. Няма как да видят, че самите граждани на Трън са се потресли толкова, колкото всички хора в България. В Трън не мислят, че е убита циганка а, че е убито дете!!! Изоставено  дете, което за жалост е намерило временно топлина от един болен мозък...Дете, което е намерило начин да оцелее. Дете-жена само на 15г. Дете, което освен всичко - трудно е подлежало на възпитание и контрол...
 Мъчно ми е за децата...
Но виновни са хората, които седят на дебелите си задници в кабинетите в София, купуват си обувки за по 1500лв. и служебни коли всеки месец и само се чудят как да си гласуват някоя премия...или какъв закон да измислят за да си измият пак ръцете.
Защото изобщо не са в час как  израстват тези деца. Страх ги въобще да надникнат в домовете им!!!
 

# 183
  • Мнения: 110
Горкото момиче -майка му го хвърлила , а изрод му отнел единственият късмет живота.Дано на оня свят да е добре. Flowers Rose
Децата от социалните домове са най-уязвими от посегателствата на педофили. Допускам, че във всеки социален дом в България има поне по едно посегателство върху дете. Друг е въпросът, че те самите се продават за храна и дрешки.
Къде е сега най-нелепата министърка по света, Масларова?Да затропа из Трънско с леопардовите си пантофки и да тресе къдрици, стъкнати от сръчен коафьор за сума, достатъчна за издръжката на един дом за изоставени деца, за месец?

# 184
  • Мнения: 1 134
В конкретния случай е безумие да се обвиняват децата, или директора на дома...
Отговорността трябва най - накрая да се поеме от съответните хора.
Чувството за безнаказаност в тази страна вече има чудовищни размери.

# 185
  • Мнения: 2 563
Глупаво е да се мисли, че българчета в същата ситуация нямаше да се заемат с проституция. Много удобно е да си кажем "Те само циганите го правят това", но си е чисто самозалъгване.

Детето не е виновно и не виждам с какво ще му помогне затварянето в интернат. Трябва му психотерапия и приемно семейство. Още едно загубено дете...  Cry

# 186
  • Мнения: 2 070
Говорите си пълни глупости.
Защо никой не си зададе въпроса,
защо в това "задружно" градче,никой
не е направил нищо за да предодврати станалата трагедия?
Снобски изказвания,от рода на"горките дечица"са направо смешни.
Не савиждали жителите на града,че с децата злупотребява.
Само че тогава в техните очи,това са били "тези малки уличници"
които сега пред обществото се превърнаха в горките деца ooooh!

# 187
  • Мнения: 2 563
Говорите си пълни глупости.
Защо никой не си зададе въпроса,
защо в това "задружно" градче,никой
не е направил нищо за да предодврати станалата трагедия?
Снобски изказвания,от рода на"горките дечица"са направо смешни.
Не савиждали жителите на града,че с децата злупотребява.
Само че тогава в техните очи,това са били "тези малки уличници"
които сега пред обществото се превърнаха в горките деца ooooh!

Зададохме си го няколко страници по-рано. Мерси, че мина да отговориш. Наистина явно местните са виждали в децата "малки уличници".

# 188
  • Мнения: 673
Аз не мога да си обясня какво ни има сбъркано като нация? Как може да се случва подобно нещо в една "цивилизована " страна, член  на ЕС? И с този случай , както и другите останали ще стане , сигурна съм :" Всяко чудо за три дни." На никой няма да бъде потърсена отговорност и всички отговорни ще излязат с чест и  с измити ръце. Питам какви ,аджеба , са функциите на Отделите за закрила на детето? Защо " след дъжд -качулка" взе да става обичай при нас? Защо се правим  , че незнаем  и си затваряме очите за хилядите нередности около нас? Още не мога да го проумея - доказан педофил с присъди да има свободен достъп до дома... Питам още и каква отговорност се търси от родители изоставящи децата си? Живеем в ХХІ век и контрацепцията не е недостъпна, абортите са разрешени. Защо се допуска да има родители изоставящи безнаказано децата си? Питам кой носи отговорност за функционирането на тези домове и ще понесе ли своята отговорност? Питам кой държи сметка  при какви условия живеят, учат и се възпитават тези ничии деца?

  Бог да прости детето! Господ да пази България!
 

# 189
  • Мнения: 2 379
Допускам,че ще прозвучи леко расистко,но процента на децата от цигански произход,които "попиват" като ги учиш на нещо е нищожен.Останалите са с генетично запаметени противообществени прояви.
Тези теории за "генетично запаметените" дефекти или ефекти са развити още преди теб от един чичко с мустачки.

# 190
  • Мнения: 624
Допускам,че ще прозвучи леко расистко,но процента на децата от цигански произход,които "попиват" като ги учиш на нещо е нищожен.Останалите са с генетично запаметени противообществени прояви.
Тези теории за "генетично запаметените" дефекти или ефекти са развити още преди теб от един чичко с мустачки.

Аз само споменавам обаче или и това  ми е грешен ход newsm78

# 191
  • Мнения: 4 195
ми не си затваряйте очите бе хора.............ама самос  писане по форуми не става......
аз не си затварям очите, нито като член на Движение на българските майки, нито като гражданин, нито като човек.........
и защо мислите, че трънчалий са си затваряли очите........трънчанлий не са нито прокоратура, нито полиция......
какво бихте направили вие, ако знаете, че в съседния болк живее педофил, който много кратно е бил обявяван за невин......
моля, за честни отговори...........

# 192
  • Мнения: 673
  Кой го е обявил за невинен?

# 193
  • Мнения: 2 070
ми не си затваряйте очите бе хора.............ама самос  писане по форуми не става......
аз не си затварям очите, нито като член на Движение на българските майки, нито като гражданин, нито като човек.........
и защо мислите, че трънчалий са си затваряли очите........трънчанлий не са нито прокоратура, нито полиция......
какво бихте направили вие, ако знаете, че в съседния болк живее педофил, който много кратно е бил обявяван за невин......моля, за честни отговори...........
въпросът ти,сам по себе си е безмислен.
това което ще направя на думи,и това което бих направила в такава ситуация,
са коренно различни неща.никой не знае как ще постъпи в даден момент,
докато не изпадне в ситуация да избира.хопотетично може да кажем много,
а да не направим нищо.десет страници пъшкане,охкане и тръшкане,защо?
един цял град е спал и сега когато всичко е нобратимо,будната гражданска съвест проговори.
само проговори,не се задейства,което си е нещо,защото до вчера мълчеше ooooh!

# 194
  • Мнения: 46
ми не си затваряйте очите бе хора.............ама самос  писане по форуми не става......
аз не си затварям очите, нито като член на Движение на българските майки, нито като гражданин, нито като човек.........
и защо мислите, че трънчалий са си затваряли очите........трънчанлий не са нито прокоратура, нито полиция......
какво бихте направили вие, ако знаете, че в съседния болк живее педофил, който много кратно е бил обявяван за невин......
моля, за честни отговори...........

Бих предупредила детето си да внимава.  Много добре бих обяснила ситуацията с най-буквални аргументи.  Може би също бих говорила на родители и деца, за да дам публичност на ситуацията. Ако, не дай Боже, подобен изверг попадне в моето полезрение, докато "любезничи" с някое дете, напълно съм способна да премина към саморазправа, като в това ще имам пълната подкрепа на съпруга ми. Задължително бих сигнализирала органите на МВР. Така постъпват родителите спрямо своите деца или за децата на близки. Но така ли са постъпили възпитателите от дома? "Грижата на добър стопанин", която се предполага при длъжностно лице на ръководен пост тук трябва да се нарича "грижата на добър родител". Дали е имало подобна грижа? Вчера ми направи впечатление как охарактеризираха Клара - предизвикателна. Петнадесетгодишната девойка ще пострада, изпращайки я в ТВУ, наказана за това, че е станала играчка на двама дърти педофила. А от задружното градче, което всичко е знаело за въпросния Асен и за другия... как никой не е сигнализирал? и как точно се е случило това един педофил да е понастоящем кметски наместник? А защо кметът се явява по телевизията и говори само прекрасни неща за него, когато реалностите говорят друго?
За мен отговорите са в манталитета на прекрасното ни общество, което нарича "толерантност" безразличието си към случващото се извън дома му.

Общи условия

Активация на акаунт