Зеленчуците и плодовете-полезни и нежелани от децата ни

  • 2 800
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  Моят син от 2 месеца спря да яде месо, като го види и се втриса.Няма какво да направя, не мога да го насилвам и се примирих.
Не се примирявайте WinkРадвайте се Peace



 Защо?Наистина не разбирам newsm78

# 16
  • Мнения: 610
Като беше бебенце пиеше сокчетата само с лъжичка (става въпрос за 30-40мл.),през биберон не ги искаше.Имаше дълъг период през който я кърмех и вода не пиеше.Сега е на 1год.и 5ес.,от 3мес. пие сокчета с банан,морков и ябълка на фирма Теди.Само тях иска пресни плодове Не CryЕдинствено яде банани,а за зеленчуци сурови нищо.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Изхвърлете всякакви боклуци от вида бисквитки, купени натурални сокове, вафлички и др. Измисли така менюто, че да има или сурови, или сготвени зеленчуци. Така детето ще може да се научи да усеща вкуса на суровите, неподсладени храни. Когато моите бяха малки (на почти годинка, че и по-рано), започнах да им режа на съвсем дребни парченца част от зеленчуците, които ние ядем на вечеря, били те сготвени или сурови. Същото правех и с плодовете. Консервирани сокове не давах, освен плодово пюре един път на ден. Никога не сме имали проблем по-късно, защото вече бяха свикнали с вкуса на натуралните плодове и зеленчуци и защото рядко им давах изкуствено подсладени. Сега с удоволствие ядат включително суров лук и чесън през цялата година.

Като са болни може да пият допълнително витамини, но да се дава лекарство вместо сурови плодове вече не ми харесва. И тези сиропи са сладки на вкус и децата свикват много бързо с тях. Как после ще им харесват несладките сурови плодове и зеленчуци?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми не обичаше нито плодове, нито зеленчуци в прясно състояние.Но не съм настоявала да пие натурални сокове и други подобия. Аз постепенно успях да я науча да яде полезни храни. Сега всеки ден яде пресни плодове, пие прясно изцеден сок и хапва салата от зеленчуци. Колко нитрати и химикали има в тях обаче не мога да кажа. Дано не са повече вредни отколкото полезни.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 766
Дияна е на периоди. Домати, краставици и маруля яде. И г/д с това приключват зеленчуците в нейното меню. Ако видя, че прояви апетит към нещо, предлагам го. Понякога минава на зелена тема, обича всичката маруля от чиниите ни, магданоза също. Карфиол и броколи много обича, но категорично отказа брюкселското зеле. Било странно на вид, значи нямало да го яде. Сурови чушки не поглежда.
От плодовете - традиционните - ябълки, круши, сини сливи, праскови. Грозде и череши. Лимони и портокали. Много обича ананас. Като бебе много обичаше киви, сега го хапва, но рядко.

Опитай се да разнообразиш менюто, и да предлагаш поне сготвени зеленчуци. Винаги могат да се маскират Simple Smile
Не мисля, че синтетичните витамини могат да заменят плодовете и зеленчуците.
Ако детето пие сок, започни да изцеждаш от пресни плодове.

# 20
  • Мнения: 1 044
Синът ми яде много плодове и зеленчуци. Даже често предпочита да вечеря само това. Вчера например вечерята му се състоеше от две ябълки и един банан. Яде салата във всякакъв вид-нарязана, накъсана, настъргана. Назовете зеленчук-яде го. Дори и ряпа Mr. GreenДаже и сок от ряпа му приготвям, защото четох, че е особено полезна за заздравяване на лигавицата и предпазването й от възпаление. И боледува много често - през седмица, две. Така че е повече от ясно, че плодовете и зеленчуците не са панацея. Аз му давам, защото той иска и са му вкусни. Но отдавна вече не вярвам на техните профилактични и превантивни способности Sad

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ако на някой му трябва дете-другарче за разждяне предлагам моето. Laughing Яде всичко в нарязан вид, без ряпа Mr. Green Може да опатка порцията и на вашето, ако му се предостави възможност.

Същата история, само дето и ряпа яде!

# 22
  • Мнения: 320
Ако на някой му трябва дете-другарче за разждяне предлагам моето. Laughing Яде всичко в нарязан вид, без ряпа Mr. Green Може да опатка порцията и на вашето, ако му се предостави възможност.

Същата история, само дето и ряпа яде!

Дайте ги тези тези сладури за седмица две, па акои моята хубавица прояде салатки и плодове ЩЕ ПОЧЕРПЯ. Hug Hug Hug

# 23
  • Мнения: 62
Трудничко е с тези треволяци, но трябва да учим децата да хапват зеленчуци и плодове!
Най- добре било, като им даваме пример (според специалистите по детско хранене).

Загризваш една ябълка (може и зелка) и цял ден не пускаш  Wink.



# 24
  • Мнения: 62
За протокола - мойто диване не прекалява със зеленчука  Wink, обича ябълка и банан.

# 25
  • Мнения: 8 999
И моите деца не ядяха на тази възраст. От две-три години обаче са направо пристрастени. До степен, че когато поставя на везна "шоколад /без който направо не могат да дишат/ ИЛИ ягоди" - предпочитат да им купя по 100 г. ягоди.
Мисля, че вкусът към плодовете и зеленчуците се възпитава постепенно, а и повечето деца не обичат да ядат това.
Аз, като бях малка, и червен хайвер отказвах, ама питай ме сега!

# 26
  • Мнения: 22 909
Дани обича плодове и зеленчуци,отдавам го на захранването.Стана късно,постепенно и споер неговите желания и предпочитания.Нямаме проблем с тях за щастие.

# 27
  • Мнения: 780
Ако на някой му трябва дете-другарче за разждяне предлагам моето. Laughing
Добра идея!Събери го с деца, дай на всички плодове, пък може да му се прияде.Децата си подражават едно на друго.
И дъщеря ми не искаше плодове.Започнах да и цедя сокчета.В началото отказваше и тях, но малко по малко свикна с вкуса.

# 28
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс изобщо не им е фенка. Рядко се случва да яде домати и краставици, банан и ябълка. От време на време киви и с това менюто й приключва. Направо си е празник, ако изяде цял плод или зеленчук.

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Големият скоро ще стане на шест. Не яде салата - никога. Плодове яде с нежелание. Сурови зеленчуци дори не желае да близне.
А ние ядем много салати, много плодове и зеленчуци. У дома сладките неща са само мед и какао. Понякога му купувам от зърнените закуски, но се ядат само на закуска. Много, много рядко съм му купувала чипс, солети, зрънчовци и пр. разрешено е само едно малко сладко нещо на ден, но ако е обядвал добре.
Опитала съм какви ли не хитрини, но не. Не ще и не ще.
Най-голямата ми победа е, че яде по един плод всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт