ИЗНЕРВЕНИ ЛИ СТЕ ?

  • 7 665
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 523
Здравейте мами ! Сигурно има вече такава тема , но нищо . Вие изнервяте ли се от постоянните грижи около децата , домакинството и въобще домашната работа ? Моят мъж работи много и 90 проц. от всичката работа я върша аз . Освен това съм и студентка и пиша от време на време кусови работи и реферати на студенти и ученици срещу заплащане . Много мразя нечистотията и се стремя вкъщи винаги да свети , а децата , както знаете спомагат и то доста за обратното . Е вечр да ви кажа само чакам да заспят и се стоварвам като труп в леглото . Та въпросът ми е : Само аз ли от време на време изтерясвам и издивявам или има и други като мен ?

П.П. Предварително ви благодаря !
2 П.П. Ако някой не харесва темата ми - нека не я чете и това е . Не ми е приятно като чета как някои потребители съвсем безпричинно се заяждат с авторите на темите .Още веднъж ви благодаря !

# 1
  • Мнения: 2 479
Сигурно ще получиш различни отговори, но аз да си призная честно, докато си седях вкъщи сама с децата, готвенето, чистенето, храненето и прането, просто ми идеше.... #2gunfire

# 2
  • Мнения: 106
МММмммда......Много.......Направо полудявам..... #Cussing out

# 3
  • Мнения: 1 029
като цяло не, но в определени моменти откачам- примерно ако се приспиваме 2 часа, за да спи половин или ако реве за нещо с часове......нормално е

# 4
Ох и аз се изнервям....
Положението ми е същото като твоето- мъжо работи по цял ден, а аз съм сама с детенце и издивявам, а и съм студентка по право(редовно) в СУ....
На моменти изперквам..... а и нямаме баби наоколо да помагат.... Еднообразното ежедневие ме изтощава понякога толкова, че не ми иде да се гръмна  #2gunfire

Слава богу това са временни депресивни състояния и минават за ден-два. Особено се разтоварвам когато в събота мъжо ме пусне в градска отпуска- да си обикалям магазините- може само една фиба да си купя, ама ми е кеф и успявам да се заредя с положителна енергия, или пък се виждам с някоя приятелка да потрошим лафче...пак ми действа разтоварващо.











# 5
  • Мнения: 4 451
Мисля че е нормално. С две деца съм, едното със заболяване от аутистичния спектър. Мъжът ми също работи много. Сама съм през повечето време. Домакинската работа също сама върша.
Освен всичко друго, голямата ми дъщеря има нужда от много внимание и много занимание, за да напредва. Ще излъжа ако кажа, че не ми е трудно. Тежко ми е понякога и си изпускам нервите. Embarassed

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами......... нормално е според мен, и не си единствена. Понякога ми идва да захвърля всичко и да си изляза някъде с приятелка на кафе или просто ей така да си развея г**а. Ама като няма на кого да оставя малката  Crazy И пак си стоя в къщи. Излизам само по задачи и обратно в къщи  Tired , няма време за повече. А аз изобщо не обичам да си стоя в къщи, е кажи ми как да не се изнервям после ......  Tired

# 7
  • Мнения: 523
Като чета така , определено не съм единствената . Но все пак си мисля , че тези трудни периоди ще отминат и нещата ще се нормализират .Или поне така се надявам !!!!!!!!! newsm78

# 8
  • Мнения: 266
Оф, иска ли питане.Направо понякога ми иде да  #2gunfire.Напоследък много се изнервих,гледам да не се ядосвам ,но няма как.Ако не е малката ,е мъжа ми,ако не е той е свекито и така ми се натрупва много и ставам много нервна.

# 9
  • Мнения: 398
 Еми , да.В определени моменти имам чувството ,че всичко ми е криво.По принцип съм много търпелива , но и това си има граници.
 
 Дребният е с мен 24 часа в денонощието , спи денем 2 пъти по 30 мин. и нощем се буди най-малко 3 пъти.Трябва да сготвя , изчистя ,изпера и всико това в рамките на един ден и с постоянно мрънкащо дете.И резултата е ,че на моменти се чувстваш на ръба на силите си и тогава няма как просто да не се изнервиш.за сега се стърпявам много да не си го изкарвам. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 197
Имам определени моменти,в който наистина много се изнервям,досадно ми става всичко.
Разбира се в повечето случай мъжа ми ме развеселява(много го бива в това),но имам моменти,в които нищо не помага.Но това го отдавам повече на характера си,отколкото на грижата за детето и домакинските задължения.Колкото и да работи мъжа ми намира начин да ме облекчи,може да е с нещо малко,но го прави.
Липсата на разнообразие и изнервеното ежедневие, грижите,наистина понякога идват в повече.За това просто спрях да бъда така взискателна към себе си и околните и да обръщам внимание на дреболии

# 11
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Ами и аз се изнервям много въпреки че съм с едно дете. TiredМъжът ми помага,но много рядко.У дома гледам да е винаги чисто и подредено,наготвено,изгладено.Понякога ми става нервно от това,че съм по цял ден с детето и съотвенто вечер си го изкарвам на половинката Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 029
Ох и аз се изнервям....
Положението ми е същото като твоето- мъжо работи по цял ден, а аз съм сама с детенце и издивявам, а и съм студентка по право(редовно) в СУ....











да , и аз съм студентка в СУ, редовно.Бях втори курс, когато забременях, в трети родих, сега вече съм в магистърска програма.Но на мен университетът ми влияе по- скоро разтоварващо.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Всеки има такива периоди-нормално е!Просто понякога идва в повече.Но при мен минва бързичко(засега).

# 14
  • Мнения: 3 092
Много .
От както се върнах на работа нещата рязко си дойдоха на мястото.
Всеки има предел и аз бях стигнала моя , това е .

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Ооо, напоследък доста. Питайте мъжа ми  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 14:28 от Yanina

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Да,случва ми се и то с едно дете и без да гледам да блести навсякъде.

# 17
  • София
  • Мнения: 461
като цяло не, но в определени моменти откачам- примерно ако се приспиваме 2 часа, за да спи половин или ако реве за нещо с часове......нормално е
Peace

# 18
  • Мнения: 8 999
Честно да ти кажа, чувствам се много по-изнервена откакто тръгнах на работа. Изобщо не насмогвам с домакинството, а за децата - да не говорим. Ежедневно се гърча от угризения спрямо децата и мъжа ми. Като теб - вечер съм като труп и нямам желание за нищо, освен да лежа с празен поглед пред телевизора, а после да се отъркалям към спалнята.
Много по-добре се чувствах, когато си бях по цял ден с  децата, грижех се за дома си, беше ми почистено, сготвено, излизахме на разходки, срещах се с други майки - мои приятелки, с една дума - живеех си добре.
Обмислям сериозно възможността да напусна работа и да се върна вкъщи.

# 19
  • Мнения: 5 393
Честно казано не се изнервях от стоенето вкъщи докато гледах Иво.Моят мъж също доста работи, случва се да се прибира и в 9-10 вечерта от работа. Много ми помагаше това, че имах 4 приятелки с които всеки ден се разхождахме с бебетата, на една възраст са ни.И не се вманиачавах на тема подреждане, чистене и готвене.Чистех, разбира се-но не по 100пъти на ден, готвех бързи и лесни манджи, разхвърляното подреждах 2 пъти в седмицата. За мен беше по-важно да разхождам детето на въздух, а не къщата ми да е подредена като аптека. Успявах и с учението криво-ляво.

 Сигурна съм, че с 2 деца положението е доста по-различно де Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 214
Изнервена ли?!?! Нееее, няма таков нещо.... аз направо си откачих!
Синът ми, да е жив и здрав, е много палаво дете. Когато е буден се занимавам само с него, че да не направи някоя пакост и да се нарани.
Изнервя ме факта, че всичко мен чака и не ми достига време да си свърша домакинската работа като хората, пък време само за мен.... мога да си помечтая!
Но си казах: "май.....та му!" Важното е да съм спокойна и да не си го изкарвам на детето! Колкото мога - толкова....

# 21
  • Мнения: 1 049
Понякога да, примерно вчера приспивахме се половин час и спа 50 мин. и се сьбуди кисела. Нито спи, нито като не спи е в настроение...  Mr. Green На мен единствената ми почивка е наобед когато легне и така като стане и не мога да седна една кафе да изпия спокойно едвам изкарвам до довечера. Сьответно като почне с щуротиите и нервите ми се опьват ... Но Слава Богу не се случва много често.  Wink

# 22
  • Мнения: 745
Зимата я изкарах много тежко,но сега е различно.Ходим на разходки с малкия,срещам се с познати и времето минава. Grinning

# 23
  • Мнения: 9 814
Изнервена не бих казала, но изморена да определено. Хубавото при мен е, че работя горе-долу до обяд и преди да взема детето от ДГ върша домакинската работа.

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Дам бях доста изнервена преди време/понякога и сега ми се случва и честно казано навиквах таткото за щяло и не щяло (горкия, не го заслужава) нали той ми е най-близък и под ръка Blush , но той ме разбира напълно и не се сърди Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 4 965
Изнервям се, разбира се. Понякога. Спасението ми е в "превключването" - старая се да редувам работа, семейство, излизания и т.н. Т.е. разнообразие му е майката. Вкл. и в различните дейности през деня.
Случвало се е да откачам - не съм от желязо. По време на майчинството си гледах сама децата (близначки) - само понякога ползвах почасова бавачка; мъжът ми работеше в друг град и пътуваше всеки ден до там и в чужбина; тогава все още си вършех сама голяма част от домакинството; работех от вкъщи, доакто децата спят - правех проекти по ФАР и трябваше да съм доста прецизна; завършвах 2 магистратури и четях за държавни изпити, докато децата спяха в парка, а аз седях по пейките;.. Наистина беше лудница и аз в централната роля.
Постепенно обаче нещата си дойдоха по местата, а и аз свикнах - децата ми станаха по-самостоятелни; дипломирах се; започнах още няколко допълнителни неща да работя - пак от вкъщи (мъжът ми също, а и си смени работата); наех си жена за част от домакинството; децата тръгнаха на ясла; върнах се на работа (което максимално ми помогна да организирам времето си и ритъма си - кога да съм с децата и семейството и кога да работя); мъжът ми започна да ми помага повече (изкарва повече време от мен у дома); зарязах напълно 80% от домакинството; започнахме да търсим всякакви варианти за разтоварване, които да включват и децата, за да не се налага да ги оставяме на бабите - екскурзии, излизания, разходки, пътувания и т.н....
И вече съм далеч по-спокойна и уравновесена.
Пък и междувременно с половинката ми се доказахме в работата си и това ни даде допълнително спокойствие.
Дори вече копнея за още 1 или 2 бебета и знам, че този път ще ми е още по-лесно и приятно.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Като чета така , определено не съм единствената . Но все пак си мисля , че тези трудни периоди ще отминат и нещата ще се нормализират .Или поне така се надявам !!!!!!!!! newsm78

Естествено, че ще отминат.........като пораснат децата  Mr. Green

# 27
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Изнервям се като се разболее някое от децата, иначе ми е супер.Разходки, срещи с приятелки... Peace

# 28
  • Мнения: 681
Ами нормално.Освен това живеем в такова лудо време,че все има за какво да се нервиш.Ако не са "домашните любимци" ще е друго нещо. smile3514

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Честно да ти кажа, чувствам се много по-изнервена откакто тръгнах на работа. Изобщо не насмогвам с домакинството, а за децата - да не говорим. Ежедневно се гърча от угризения спрямо децата и мъжа ми. Като теб - вечер съм като труп и нямам желание за нищо, освен да лежа с празен поглед пред телевизора, а после да се отъркалям към спалнята.
Много по-добре се чувствах, когато си бях по цял ден с  децата, грижех се за дома си, беше ми почистено, сготвено, излизахме на разходки, срещах се с други майки - мои приятелки, с една дума - живеех си добре.
Обмислям сериозно възможността да напусна работа и да се върна вкъщи.

Оххх колко ми е познато, чак до болка  Tired Само дето аз въобще не мога и да си помисля да напускам работа.Преди 4 мес. се върнах а ми се струват  Whistling

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Всеки има такива периоди-нормално е!Просто понякога идва в повече.Но при мен минва бързичко(засега).
  И при мен е така

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
Случва се...

# 32
  • Мнения: 770
Разбира се, че се изнервям, но явно вече съм свикнала с положението, пък и честно казано не мога да се оплача от децата - добрички са! Просто си мисля, че трябва да си отделяме повечко време за себе си!

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Изнервям се .Ежедневието убива и изнервя особено в моето положение.От едно майчинство влизам в друго.И по цял ден съмм сама с децата. Sad

# 34
  • Мнения: 169
А не бе хич даже...  Crazy Много ясно , че понякога се изнервям, но какво да направя гледам да се контролирам и това е. Не , че нещо ми е виновно детето, даже си е много послушен не е от ревливите деца  е от време на време плаче, но кое бебе не плаче.. Проблема е с личното време както са го казали и другите и с това, че от време на време имам нужда някой да го погледа а таткото нещо не му се остава сам с детето ..... не знаел как да се справи.. ще кажеш, че аз знаех като се роди какво да го правя.. ама карай...

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


На моменти съм много изнервена.Но не си държа нервите в себе си, викам на воля Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 932
Според мен е нормално да се изнервяш и да се чувстваш изморена - майка за мен не е равнозначно на робот.
И аз съм изнервена и уморена , а имам само едно дете , в къщи ако мога нещо да свърша го правя (защото малката иска да съм залепена за нея като гербова марка , от седмица насам) , ако не успея , здраве да е , мъжът ми като се върне вечер от работа го карам да взема малката и да ходят на гости при някоя от бабите или оставям за почивните дни , основното почистване , когато ги пращам навън и аз свършвам работа.
И въпреки това на моменти откачам , от едно и също - пелени, хранене и най- вече мрън, мрън  и на ръце.

Успокоявам се с това, че все ще порасне , ще проходи и т.н. и тогава пак ще е трудно, но като се захили доволно и някак си ми минава умората и нервността , поне за малко Simple Smile .

# 37
  • Мнения: 884
Изнервям се, да-две деца с голяма разлика, и , естествено , с коренно различни нужди и проблеми, и съпруг, който излиза сутрин в 7 и се прибира в 8. В момента се уча да не бъда максималистка-"колкото-толкова", важното е да се обичаме и да е весело, а когато вече съм "на ръба", гледам никой да не разбере, ако ще откачам, не е необходимо да откача цялото семейство.Хубаво е, че тези състояния ся моментни, за това и много от нас, въпреки всичко, си мечтаят за трето дете , нали?

# 38
  • Мнения: 645
Да, и уморена, и изнервена - водя детето на ясла, тичам на работа, задръстване, тръгвам от работа да прибера детето, задръстване, прибирам го понякога последен  Sad и тъжен, а после вкъщи ме чакат отново задължения... . Слава Богу не непрекъснато, но се случва да съм откачила от нерви.

# 39
  • Мнения: 4 496
Понякога съм на ръба на истерията. Понякога ми се иска минутка тишина, за да се взема в ръце...Понякога стоя до късно вечер, за да си почивам. Понякога не ми се ляга, защото знам какво ще е на другия ден. Понякога от нерви не мога да оценя смешните моменти. Понякога съм най-спокойната жена.

# 40
  • Мнения: 959
Ох, и аз се изнервям. CrazyИ се уморявам... Tired
Така,  понякога ми се иска да дойде някоя баба и да ми погледа децата. Simple SmileАма, нямааа...

# 41
  • Мнения: 252
Мммм да , много. На моменти направо ми иде да зарежа всичко и да хвана гората ама.... баби нямаме, тати не ми помга кой знае колко. И тъй по цял ден съм по улиците да разхождам бебо защото в къщи рядко спи и се изнервя и той, после чистене готвене, прането. Нощем се събужда най-малко по 5 пъти вода, носене, сукане. По някога съм на ръба на силите си , невърнатите килограми отделно ме натоварват, щях да почвам аеробика, ама се оказа че тати  не може да се справи и един час сам и те така я караме..... #Crazy

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Много, много изнервена, особено като започнах и работа ... тичането до работа и обратно при детето ... чак околните ми правеха забележка .... Sad

# 43
  • Мнения: 454
Не съм изнервена, даже ми е едно спокойно и хубаво. Радвам се на детето и то на мен и наистина оценявам тези месеци като много хубави.

# 44
  • Мнения: 9 973
още не Laughing

# 45
  • София
  • Мнения: 4 294
Ми изнервям се понякога. Идва ми нагоре от недостига на време - работа, прибиране, понякога пазаруване, готвене, пране, обръщане на внимание децата си искат своето, и за мен време - няма.
Има моменти в които изтерясвам   smile3511 tantrum

# 46
  • Мнения: 15 655
изнервена-съм.и-то-доста.защото-освен-всичко-изброено-от-авторката-аз-и-работя.понякога-ми-идва-да-хвана-гората
и-да-не-се-връщам smile3511
от-време-на-време-като-ми-прелее-чашата-оставям-детето-на-баба-ми-или-на-мъжа-ми,паля-колата,
изключвам-телефона-и-хващам-на-някъде.
като-се-върна-не-съм-кой-знае-колк-по-спокойна,но-поне-съм-поразтоварила-малко

# 47
  • Разград
  • Мнения: 2 102
А също от няколко дни съм доста изнервена. Големият започна да ме лъже, а е първи клас, малкия все по-често се сърди, а аз не мога да го успокоя.
Надявам се скоро да ми мине.

# 48
  • Мнения: 5 940
Не, приятно ми е.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 734
Изнервям се,да.В повечето случаи дразнението е малко и не ме стяга шапката чак толкова,но в киселите моменти на дъщеря ми направо изпушвам.Ето сега тъкмо сложих да спи едно болнаво дете,цял ден беше хленчене и кашляне...Знам,че в тези моменти детенце се нуждае от най-много гушкане,но на мен определено ми се опъват нервите до скъсване.Но няма как,стискам зъби.Еднообразието на ежедневието ме смазва на моменти,еднообразното чистене,миене,търкане,простиране.На моменти имам усещането,че никоя сила на света неможе да ме помръдне да свърша нещо...Да,ама като няма кой друг...незнам,сигурно съм много мързелива...

# 50
  • София
  • Мнения: 4 590
Да, понякога съм доста изнервена и заядлива. Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 655
Аз рядко се изнервям.

# 52
  • Мнения: 502
изнервена на N-та степен.....явно ми идва на нагорнище. сама съм по-цял ден с малката, а тати само в неделя се включва. и аз като повечето намирам успокоение в разходките, а и добре че сме 3 майки приятелки и си миткаме по цял ден с еднакво кресливи и палави деца, които пищят от радост и предизвикват хорските учидени погледи. а в къщи хаоса е приличен, манджата бърза. добре че не съм и студентка, че наистина щях да лудна съвсем. то сега ми идва да ме приберат в психото и да спя,спя по цял ден и цяла нощ.

# 53
  • Мнения: 114
Ох,не питай!!!Мъжа обикаля страната в командировки с месеци.Малкия за да не му липсва "тате"го лигавя.И така ми се е качил на главата,че скоро яде даже шамари(а се бях заклела никога да не посягам на детето),но за 2 години един бой ми е простено мисля. ThinkingДомакинството съм го оставила на заден план,с малкия сме само по люлки и градинки,защото като се приберем,вкъщи става страшно.Искам да спяяяяяяя.Като тръгне на градина ще спя поне 1 месец без да ставам и тогава ще започна работа. Grinning

# 54
  • Мнения: 6 274
Аз пък този път се чувствам идеално Peace ! Няма нерви , няма нищо . Като че ли предишните пъти съм била по-нервна . Сега не искам и да чуя за работа  Naughty. Много ми е хубаво вкъщи с малчо Hug . Тези мигове не бива да се пропускат Naughty ! Може би предишните пъти не съм го осъзнавала ? newsm78

# 55
  • Мнения: 405
 Да и то много, особено напоследък #Cussing out

# 56
  • Мнения: 4 784
Честно казано не съм. Чувствам се прекрасно в момента.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 735
Понякога направо изтрещявам и... EmbarassedПосле съжалявам и вече като много избеснея излизам от стаята за нк минути и се успокоявам.

# 58
  • Мнения: 177
Как да не се изнервям Crazy
това недоспиване ще ме довърши, сигурна съм Crazy

# 59
  • Мнения: 257
ДА.точно сега съм много изнервена и ядосана на моя "дзвер".Мъж ми е болен и за бебето се грижа само аз и нямам 5 мин почивка,цяла нощ стояхме будни защото не му се спи и вече едвам издържам да не заспя права.преди 10 мин заспа но му е време за хранене и чакам да се събуди.Знам че не разбира като се карам но нервите ми са доста опънати,получи и бой по памперса Twisted Evil
Иде ми да  #2gunfire

# 60
# 61
  • Мнения: 232
Мноого.Ето, малкия не иска да спи и мрънка ли, мрънкааа.Даже и разходка не иска.. някой виждал ли е бебе, което скучае и навън.Ужассс! А днес няма и градина и каката е в къщи  ooooh!На всичкото отгоре живея на село и няма къде да излазеш, а с клюкарки не ща да си имам работа.И това положение ако не е супер изнервящо #Cussing out

# 62
# 63
  • Мнения: 686
Зарасузуки,като ти изпуши бушона звънни на някоя приятелка(също изтрещяла),може и по Скайп Wink и хващайте пътя  bouquet

# 64
  • Мнения: 1 409
От няколко дни съм просто непонусима дори и за себе си.Нервите ми са изпънати до крайност.
Да се оправя това гадно време,че накрая ще имам нужда от специализирана помощ  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 1 477
На моменти мноогооо  smile3511Като днес например.За щастие следобяд тати ще гледа бебо и аз отивам на разходка и по магазините tooth.Това определено ми помага.Събота и неделя са моите дни.Има кой да гледа малкия.Аз навън(сама).Така събирам сили за през седмицата.

# 66
  • Мнения: 1 479
Да,много и добре ,че не е непрекьснато,а на моменти!Таткото и бабите ни работят,по цял ден сьм само с 2-те деца /все се "лепят"за мен/.Не смогвам на чистене,готвене,пране и т.н.Като прибавя и странични фактори:дьржава,работодател-все нещо "куца"....Е,"тегля по една..."и си пускам хубава музика! newsm68

# 67
  • Мнения: 353
На моменти просто изперквам #Cussing out #Crazy,ама добре че бързо ми минава.

# 68
  • Мнения: 780
Понякога се изнервям, когато дълго време не сме излизали.Мъжът ми ме усеща, предлага той да гледа малката,а аз излизам с приятелки.Сега, когато времето е хубаво сме навън и съм по-спокойна.

# 69
  • Earth
  • Мнения: 1 952
На моменти просто подивявам: newsm61

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 522
 Напоследък мъжът ми каза, че ще спре да говори с мен защото съм вечно от нещо недоволна. Заливала съм го с критики и упреци, а аз чесно казано не разбирам за какво говори  newsm78 Явно съм доста зле и си го изкарвам на хората около мен без дори да го забележа. Предполагам, че е още една от екстрите на майчинството, еднаквоста на ежедневието и знам ли постоянните грижи и тревоги около децата.

# 71
  • Мнения: 1 031
На моменти имам чуството, че съм на ръба на лудостта Crazy
Не само с изнервям, но и пред истерия се докарвам Close

# 72
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Усетя ли, че започвам да се изнервям, грабвам малчо и изчезваме я на разходка, я на кафе(точно до дома ми има кафе с детска площадка отвън, много е удобно)

# 73
  • Мнения: 1 672
от време на време ми идват в повече някои неща и доста се изнервям  #Cussing out

# 74
  • София
  • Мнения: 672
оох и питаш...Не знам на кой свят съм... Изнервена съм до безумие, чак ми идва да си стегна багажа за лудницата . . .

# 75
  • Мнения: 1 763
Откакто се появи бебчо и съм по цял ден вкъщи с него, съм много спокойна и щастлива. Работата ме изнервяше и изморяваше много повече.

# 76
  • Мнения: 751
Според мене живота ни е много изнервен,и поради причината,че сме повече с децата си и си го изкарваме на тях. Особенно сега с първокласник вкъщи с тез домашни е някъкъв ад,то детето не е виновно че учителката е дала по 4-5 страници домашно,но ето причина да се изнервя,то бива ли писане по 4-5 часа  Crossing Arms

# 77
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 555
 Twisted Evil

# 78
  • Мнения: 750
Понякога съм на ръба на истерията. Понякога ми се иска минутка тишина, за да се взема в ръце...Понякога стоя до късно вечер, за да си почивам. Понякога не ми се ляга, защото знам какво ще е на другия ден. Понякога от нерви не мога да оценя смешните моменти. Понякога съм най-спокойната жена.
Все едно аз съм го писала Peace

# 79
  • Мнения: 625
То с едно дете е трудно,а камо ли с две.Мисля,че всяка от нас(която се грижи основно сама за дете/деца и домакинство) е малко или много изнервена.Имам позната,която е поверила грижите около детето на майка си и свекърва си ,а тя самата има доста свободно време за да бъде винаги с прическа и маникюр и никога не е изнервена Wink

# 80
  • Мнения: 728
по някой път направо ми иде да се махна и повече да не се връщам.. но няма как.
Не ме е яд, че аз се грижа за всичко и нямам и секунда за себе си (от 1 седмица не мога да намеря време да си обръсна краката... за епилатор да не говорим), яд ме е че грижите ми са неоценени. И по някой път когато съм капнала и се моля само за 1 час дрямка, а мъжа ми каже: Е че защо да ми гладиш дънките? или Няма ли да готвиш нещо? направо ми иде да го удуша.
Това с истерията по някога важи и за мене, въпреки че се стремя да се въздържам

# 81
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Баткото 2 месец е вкъщи в градината правят ремонт. И ми иде  Banghead

# 82
  • Мнения: 2 910
Стоенето вкъщи ми действа много изнервящо и подтискащо, а ми се струва, че тепърва тези чувства ще се подсилват.

# 83
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Изтрещяла съм и аз вече...
По цял ден сама с малката, а моят като си дойде от работа му я връчвам веднагически, но той явно няма подход нещо и детето много реве при него та аз пак я взимам като я чуя, че реве. Отделно тя спи по 15-20 мин. което е крайно недостатъчно за да посвърша каквато и да е работа и като резултат напоследък е доста  разхвърляно в къщи и ядем все нещо на скара, защото няма време за манджи Tired

# 84
  • Мнения: 3 016
Аз се изнервям, но на моменти  . Гледам да съм спокойна ,но  много често не се получава.

# 85
  • Мнения: 1 193
Уф, на мен това ми е нормалното състояние- постоянно изнервена  Mr. Green
Ако съм спокойна, нещо не е наред  Sad Чудя се, как ме търпят мойте  Grinning
Не мога да кажа, че моя не ми помага, или децата ме изнервят, просто аз съм си сбъркана и постоянно си намирам няква дреболия. После, става страшно  Twisted Evil

# 86
  • Мнения: 3 216
Аз сьм много,ама много изнервена #Cussing out Искам да избягам за ден-два далеч от вкьщи,ако ще на някоя пейка ще спя само да се махна за малко.

# 87
  • Мнения: 750
Имало и други значи.... Вече съм по-спокойна, започнах да си мисля, че полудявам.
На моменти не мога да се позная, треса се от нерви.  На ръба на изтощението съм на моменти.Но като няма помощ от никъде, явно е неизбежно Sad

# 88
  • Мнения: 2 757
Определено съм изнервена от недоспиване и бебешки рев. И определено ми е писнало еднообразието покрай домакинска работа и обслужване на бебета. Ама си давам сметка, че каквото и да работя, ще ми писне, освен ако хобито ми не ми е професия.
На теб ти се чудя обаче как успяваш да чистиш и домакинстваш докато бебето е будно. Освен ако нямаш детегледачка разбира се, но не споменаваш за такава. Моите искат нон стоп внимание, и когато съм сама с тях нищо друго не мога да върша

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
Не само изнервена, а много уморена вече от известно време. Сега ни мъчат зъби и се будим през 2,3 часа вечер. Определено ако си доспивах ще успея да свърша повече и по-качествено домакинските си задължения, ама вече не ми пука особено. Има и един субект- свекърва ми, която ме изнервя допълнително. През ден идва за по час, два, колкото да раздаде "безценните" си съвети и да огледа критично къщата ooooh! Отдавна престанах да обръщам внимание и на това, все пак по цял ден се гледаме сами, Иво и за 15 мин не го оставям сам(веднага заплаква) и пак се оправям някак си. Е пооплаках ви се и аз  Laughing

# 90
  • Мнения: 232
Стоенето у дома по цял ден,без да ходя на работа,да имам соц.контакти ми действа много подтискащо и започнах да се изнервям #Cussing out,направо ми иде да #2gunfire някой.

# 91
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Има периоди когато ми е много изнервено ooooh! Еднообразието направо ме побърква но няма как Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 568
също. има моменти, в които съм емоционално нестабилна.Нещастна или бясна.
 За себе си си направих извод, че се чувствам по-добре, когато не се опитвам всичко да е идеално на всяка цена. Т.е. вместо да сготвя, изчистя, заведа децата в парка и после да съм преуморена и изнервена - да купя пица, да остана в леглото и да си почета а те да правят каквото си искат, и накрая закратко в кварталната градинка. Също гледам поне 2 пъти седмично да изляза сама.

# 93
  • Мнения: 1 919
оох и питаш...Не знам на кой свят съм... Изнервена съм до безумие, чак ми идва да си стегна багажа за лудницата . . .

..предлагам да запазиш повече места...доста сме за там. И аз да се наредая тука..много ми е изнервено.... Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 66
Бях се супер уморила от работа и от социални контакти, пък и съм си по принцип интровертна, но гледането на бебето 1 година просто ме изцеди и изтощи до невъзможност.  Сега тръгнах на работа и въпреки, че е доста тежко, живнах и всички около мен също се успокоиха. Докато си бях в къщи всеки ден ми помагаха, и то и двете баби, и татково, и съседки, но пак ми беше изнервено. Дори не ми се и играеше с бебето повече от 1 час. Явно това не е за всекиго, независимо колко си обича детето. Честно казано, вече супер много уважавам професията детска учителка - явно си е талант. 

# 95
  • Мнения: 163
Да, чувствам се много изнервена, уморена, постоянно мрънкаща. Всичко вкъщи чака на мен - грижите за детето, пазаруване, готвене, чистене, плащане на сметки, подготвям дипломна работа. Мъжът ми помага с каквото може, но и той е толкова натоварен с работата си.

# 96
  • Мнения: 4 753
Стоенето вкъщи ме изнервя, а другото основно ме изморява.

# 97
  • Мнения: 1 241
Не, не се изнервям. Аз съм доста спокоен човек и трудно си изпускам нервите. Стремя се по-често да излизаме на раходки, а почивните дни извън града.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 185
Изнервям се, когато има кой да го види. Когато съм сама се мобилизирам и всичко е ок, но когато майка ми или мъжа ми са в къщи имам моменти на избесняване!

# 99
  • Мнения: 171
Добре 4е се върнах на работа и дребната не се разболява 4есто в яслата, 4е ина4е бях полудяла в къщи направоооо #Cussing out

# 100
  • Мнения: 4 406
изнервя ме само недостигът на сън

# 101
  • Мнения: 2 908
Изнервям се.Вчера например се опитвах да сготвя,а тя не иска да заспи,крещи,плаче да я взема,а няма какво да ядем никой от нас.Едва се справих.Защото ако е будна около мен е изключено да чистя,да готвя,да простирам-не NaughtyТЯ ми помага изключително много,затова не мога Mr. GreenИ да-чак сега оценявам детските учителки-не знам просто как се оправят с толкова хлапета.

# 102
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз се изнервям само ако детето показва или загатва неразположение.Преди дъщеря ми да се роди бях голям кибритлия  Embarassed, сега, когато сме си заедно по цял ден ( а и върху мен падат 90% от ангажиментите вкъщи) - бомба да падне - ако не засяга детето все ми е тая Whistling  Whistling  Whistling

# 103
  • Мнения: 1 787
по-спокойна никога не съм била  Grinning

# 104
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Да изнервена съм,заради ДГ решиха точно сега да правят ремонт когато бебо се роди.

# 105
# 106
  • Мнения: 164
мъъъъничко  Rage Rage Banghead Rage tantrum #Cussing out

# 107
  • Мнения: 168
Преди 1-2 месеца бях изнервена. Вече не съм.
 Heart Eyes

# 108
  • Мнения: 795
Има моменти, в които ми иде да експлодирам  #Cussing out Изморена съм, недоспала и често си изпускам нервите за маловажни неща.

# 109
  • Мнения: 523
Първо : Благодарности на всички , че не превърнахме темата в бойно поле .
Второ : Да вземем да основем клуб на изнервените мами - така като чета май всички ще бъдем пълноправни членове !!!
А само като си помисля колко още неща има да ни минат през глават и че това е само началото....................... newsm78 newsm78 newsm78.Малки деца-малки проблеми , големи деца- огромни проблеми . А аз от сега като се гледам какво кълбо от нерви съм , си представям каква ще бъда след 20 години примерно.

# 110
  • Мнения: 78
От около 2-3 месеца и аз усещам, че ще откача всеки момент  Crazy Малкия изисква цялото ми внимание, когато сме в къщи не мога да свърша нищо. Само да захвана да готвя или чистя и се почва един рев........ Сега с умиление си спомням дните, когато се заиграваше сам и ми оставяше по час-два на ден да си свърша домакинската работа. Излизаме често на разходки, но самички. Сега се налага и таткото да почне 2ра работа и не ми се мисли без неговата помощ как ще се оправям  ooooh!

# 111
  • Мнения: 243
Изнервена ли? Това е меко казано - през повечето време така ме тресе неррвата, че ми иде да се пръсна през гърба  #Cussing out абсолютно всичко ме дразни - никой за нищо не ми помага, нямам никакъв социален живот  Crossing Arms  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #Cussing out

# 112
  • София
  • Мнения: 74
Записвам се в клуба на изнервените мами. Кога е първата среща, та да си разпределя задълженията. Сериозно подканвам за среща.  Laughing

# 113
  • Мнения: 606
  Аз съм една изнервена Мама.  Flutter

# 114
  • Мнения: 234
Има моменти, в които изнервена е мнооого меко казано, направо  smile3515  smile3511

# 115
  • Мнения: 4 752
По ред причини, да.

# 116
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Изнервена ли? Понякога?
Това ми е нормалното състояние Twisted Evil
А като стане напечено ми идва да #Cussing out
Голямата е такава мрънкалница, че нямам думи #Crazy
Малкото , за сметка на това е много кротко.
Искам всичко да ми е в ред и успявам , но не питайте на каква цена ooooh! Tired
За социални контакти и време, лично за мен и дума не става Crazy

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 19:59 от Грудка Калудкова

# 117
  • Мнения: 1 447

 Ооооо...... ако питате съпругат ми по-голяма нервачка от мен няма,но
ще го накарам да прочете малко та да се успокои,че не съм единствена

# 118
  • Мнения: 577
На моменти.Двете крайности съм.Мисля че това са първите признаци на шизофрения,лудост и какво ли не там свързано с психичните отклонения.Вчера -----------беше ми едно такова напрегнато и изпуших  Rage мъжо го отнесе,ама какво ми излезе от устата  devil И днес------------------мноооооооогоооооооо ми  е спокойно.Да видим до колко часа?

# 119
  • Мнения: 32
 По някога,но като цяло избягвам да се изнервям!Зслужава ли си?????? newsm78

# 120
  • Плевен
  • Мнения: 973
Да и напоследък все по-често, а най-много когато съм в ПМС.

# 121
  • Мнения: 2 035
За жалост да, на моменти превъртам  Tired

# 122
  • софия
  • Мнения: 636
пък аз си мислех, че само аз съм изтрещяла тия дни! Направо вече се побърквам, ама се надявам да отмине. Това еднообразие нещо хич не ми понася!Взех да се депресирам. От време на време разменям някоя дума с майките от градинката и това е. То покрай Еленчито не мога и едно кафе да изпия. Като се върне мъжа ми, вече няма къде да ходя, става късно и съм уморена да се срещам с приятелки. Ние сядаме на чаша вино, ако шефа разреши да се видим....Това е, не знам докога ще е така, малко се обезсърчих.

# 123
  • Мнения: 946
Да,много даже  TiredНаправо съм като обезумяла,взех да се плаша доста често ми се случва вече.Така бях и като ходех на работа,през бременността малко се успокойх ама сегаааа направо  #2gunfire на месо.

# 124
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Старая се да не се нервя, но днес ми беше ужасен ден smile3511 smile3511 smile3511

Първо, че правя не една, ами две курсови работи по информатика за неделя.  На два пъти, като запалвах осветлението в стаята, където уча, крушката изгърмя и двата пъти, после имаше токов удар и каквото бях направила на компа, изчезна. После ми потече нещо под мивката и се оказа, че има запушена тръба и имаше вода къде ли не, и досега съм чистила. После мъжът ми се обади/той работи в чужбина/ и аз загорих вечерята, докато си говорихме по телефона и си изкарах всичко на него, че като го няма, все нещо става fight Да видим до края на вечерта какво още ще ми се случи???

# 125
  • Мнения: 593
Изнервена съм да, много в последно време. Много искам да се науча да си сдържам нервите Wink

# 126
  • Мнения: 2 908
Кой ли не иска.... Tired

# 127
  • Мнения: 1 058
Еднообразието ме изнервя доста, но за сега нямам друг избор освен да си гледам детето в къщи. От време на време дишам дълбоко, за  да не си го изкарам на някой невинен.

# 128
  • Мнения: 528
Пък аз напоследък успявам да си въздържам нервите  Peace Нямам идея как го постигнах, но определено откакто родих второто си дете , се чувствам прекрасно Crazy Просто спрях да се тормозя за щяло и нещяло. Когато родих първия път бях просто нетърпима ooooh! - благодарна съм на съпруга си, че ме изтра тези 5 години  Whistling . Сега трябва да се дипломирам, но го отложих за Rolling Eyes ... нямам идея колко години  Crazy И съм страшно спокойна, когато знам, че съм отдадена изцяло на семейството си  Heart Eyes За никъде не бързам - всяко нещо с времето си. Може би тази увереност, че всичко ще си дойде на мястото ми дава това спокойствие.
Пожелавам на всяка една от вас да постигните този баланс  Hug

# 129
  • Мнения: 45
аз и без дете понякога откачам, а  не знам когато станем 3-ма какво ще е. И двамата работим, и двамата учим, сега съвсем м/у др и сватба ни предстои. Истинска лудница е. Ве4ер съм мн изморена да чистя, но като знам, че няма кой...  smile3511 
има моменти, когато с удоволствие би убила 1 изпречил се...

Иначе според околните съм имала "блясък в очите" / от бременността де/ .... мен ако питате си е чиста скрита агресия, която започва да избива  smile3515 smile3508

# 130
  • Мнения: 2 723
Биволско спокойствие ме е налегнало.
Дори на малкия, който е абсолютен дивак не съм повишавала тон от месеци.
Дано само не е временно.

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 458
Ох аз се изнервях,ядосвах,крещях и като видях,че оправия нямя спрях.Нито малката ще ме разбер,че нетрябва да беснее и руши къщата ,нито пък мъжа ми ще рабере кво ми е по цял ден да рисувам зайци,да пея песни и да оговарям по 1000000 пъти на един и същи въпрос,нито пък има кой да ме отмени,така че си сложих капаците и вече съм дебилно спокойна.

Нали го знаете оня вици за човека с раздройство дет доктора му изписал лексотан и след няколко дни му се обажда да го пита как е а ония вика:-Мн съм добре докторе целия съм в л-на ама хич не ми пука
че и мойта работа същата

# 132
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Адски много съм изнервена  smile3514 Напоследък какавото и да подхвана все не се получава , направо ще изтрещя вече  smile3511

# 133
  • Мнения: 158
Е нормално е при бременост да си доста изнервена.Като се роди бебето се успокояваш МАЛКО

# 134
  • Мнения: 169
Ааа аз си бях супер докато бях бременна, но хроничното безсъние ми дойде в повече, не мисля , че съм се успокоила даже май съм по зле. А ПМС направо е ужасяващ в сравнение с преди...

# 135
  • Мнения: 158
 Докато бях бременна страдах от страшно безсъние изнервих се много.Това бяха близо 5 месеца кошмарни.Не спях по цяла нощ идише ми да се #2gunfire Като родих се оправих сега не спа от малкия защото ме буди обаче вярвайми онова безсъние е ужасно в сравнение с това.Малко се и по успокоих.

# 136
  • Мнения: 18
4estno kazano,az vse o6te nqmam dete,no nposledak sum dosta iznervena.I se 4ydq na moite priqtelki,koito sa maiki ve4e kak se spravqt s vsi4kiq tozi haos okolo tqh bez da izgybqt kontrol.Mnogo iskam dete,no ponqkoga neznam dali 6te moga da izdurja na naprejenieto... Sad

# 137
ще издържиш ,,напрежението ,,всъщност понякога внася спокойствие стига до теб да е точния човек ,иначе нерви винаги и по всякакъв повод дал господ  Simple Smile

# 138
  • Мнения: 158
Съгласна съм с devoraa Grinning

# 139
  • Мнения: 214
аз съм много изнервена напоследък.Може би защото малкият не е толкова малък и пубертетът си казва думата, може би защото в работата се зацикля или ският е много зет напследк, но май ми идва в повече . ще се ходи на почивка скоро, май.

# 140
  • Мнения: 173
По принцип се владея и се старая да гледам на живота по-спокойно и позитивно,но понякога не се получава и тогава си изпускам нервите.Хубавото е,че бързо ми минава.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 320
Изнервена съм, като бомба със закъснител! Не винаги съм така, но бързо паля напоследък!

# 142
  • София
  • Мнения: 1 748
Момичета, предварително искам да се извиня,че се намесвам в темата ви, тъй като съм на възрастта на майките ви.Но се изкушавам да ви кажа няколко неща.Прочетох цялата тема.Аз самата много време съм се чувствала така.Тогава най-много ме дразнеха съвети от рода на:"Сама ще се успокояваш" Все си мислех,че тези,които ми дават съвета изобщо не са имали проблеми и само така си говорят.Сега обаче знам, че наистина съм си помогнала сама.Само като си помисля какви неприятности ми е сервирал живота, през какви неща съм минала...Как съм издържала?  Вероятно човек е устроен така, че всичко може да понесе и преживее.Може би мисълта,че е можело да бъде и по лошо ще ви накара по лесно да понесете всичко.

# 143
  • Мнения: 7
Aз бях  аботеща -изнервена,сега напуснах работа за да помагам на малкият,който е в първи клас-пак съм изнервена.Май ми е характер.Имам нещо,което ме крепи:"БОГ НЕ НИ ДАВА СТРАДАНИЯ,КОИТО НЕ МОЖЕМ ДА ПРЕОДОЛЕЕМ".

Общи условия

Активация на акаунт