Отговори
# 45
  • Мнения: 81
Глупости смяната на полюсите не може да стане внезапно. Случвало и се преди в геолжокото минало и животът не е спрял. Освен това процесът е бавен. Да в момента магнитното поле намалява, ама това дали ще доведе до смяна на полюсите ние няма да научим. Има статии по тези въпроси, и никой не описва никави апокалиптични картини.

# 46
  • Мнения: 483
Гледах неотдавна филмче по Discovery, че наистина в момента магнитното поле намалява и полюсите най-вероятно се обръщат, но нищо не се спомена за чак такива катастрофи и то в толкова близко бъдеще.

# 47
  • Мнения: 483
Oт 19в. досега магнитното поле е намаляло с 10 %. Учените са изчислили, че магнитното поле се обръща на около 300 000г., като последното обръщане е било преди 750 000г. Дали сме закъснели за друго, никой не знае.
Но една смяна на полюсите отнема няколко стотици години и през това време, магнитното поле не изчезва, просто става по-сложно. Но то си съществува и продължава да ни пази от космическата радиация и слънчеви бури.
От тук http://science.nasa.gov/headlines/y2003/29dec_magneticfield.htm

# 48
  • Мнения: 76
Аз се светнах по въпроса с 2012-тата още преди един месец Laughing и мъжа ми ме обяви за луда дето чета глупости ама да знаете има хора които изкарват ПАРИ от цялата работа - намерих един сайт на някакъв(забравих каква народност), който изчислил че за да се оцелее от катаклизъма трябва да се построи бункер на 3000 м надморска височина най-малко. Та човека се беше заел с тая задача, някаква планина в Южна Африка отговаряла на изискванията и продаваше места за бункера - 5000 евро в предплата, който си плати сега е спасен Simple Smile.Иначе не те пускат в бункера Cry и си умираш мърцина. Така че стига сте писали ами се заемайте с копане(само че не в БГ щото няма височина).

# 49
  • Мнения: 984
Вярно е, че подобни писания може би изглеждат като Лъжливото овчарче. Колко от вас обаче прочетоха книгата? А може би не е нужно да се чете, за какво да си тровим живота?!

Има научни доказателства, които потвърждават, че Земята Е сменяла посоката си на въртене /поне два пъти/. Наличие на цикличност, нито един учен от това, което съм намерила, не се осмелява да твърди. Има една теория, според която, ядрото на Земята се върти в обратната посока на въртене на Земята около оста й.
Освен това едва преди три години учените астрономи доказаха, в Слънчева система има и планети с много ясно изразена елипсовидна траектория, едната от които прави пълна обиколка около Слънцето за 12 300 години. По-малката прави обиколката за 7 200 години.
Освен това е доказано, че съществуват така наречените "тъмни планети", които блуждаят, без да се елемент на нито една звездна система.

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мишона, ако се интересуваш от темата чети сериозна литература. Ще се въздържа от друг коментар Wink

# 51
  • Мнения: 48 005
а има ли планети, които да си сменят посоката на въртене  Crazy
освен това се чудя как може календар да свърши? не съм запозната с този на маите, ама как така свършва?
а и ми е чудно защо някои хора не впрегнат малко повече енергия в предвиждане на земетресения, цунами и торнадо, вместо сглупости за края на света
ако се предвиждат земетресенията с така сигурност до точна дата, ще се спасят хиляди животи и имущество, а ако дойде края на света,особено по този начин, няма какво толкова да направим...от чисто практична гледна точка е по- добре да се насочат тучените към друго...

# 52
  • Мнения: 81
Мишона, може ли да ми дадеш тези доказателства в  които се твърди че земята е сменяла посоката си на въртене? Аз лично не съм запозната , доколкото знам земята не си е сменяла посоката на въртене от формирането си. И ядрото на земята се върти в поскотата която се върти земята, малко по-бързо даже. Единствения начин за което се сещам в който евентуално земята може да смени посоката си на въртене е удар с голям обект.

Не мога да чета книги, които основните има аргументи са пълни глупости. Смяната на полюсите ще доведе до смяна на посоката на въртене!!!

Не съм геолог, но не мисля, че трябва да си за да разбереш че е глупост.

# 53
  • Мнения: 984
А бе вие не прочетохте и веднага "Мишона да чете сериозна литература"! АлоооооУ, къде написах, че цитираната книга е "сериозна литература". Съвземете се. Лаете по вятъра.

РЕНИ, коя е "сериозната литература" дето си чела, дай да я видим.
Бананке, като не си геолог, що за компетентна ми се правиш?

Аз поне написах, че съм чела книгата. Какво ви подразни?

# 54
  • Мнения: 81
Щото има представа и съм чела. Не ти трябва да си геолог, за да разбере човек, че си написала глупости. Трябва ти малко логично мислене. Основни понятия! В изказванията ми няма нищо специфично и сложно.

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, коя е "сериозната литература" дето си чела, дай да я видим.
Географ съм- мисля, че е достатъчно като информация.

# 56
  • Мнения: 984
Не е достатъчно РЕНИ, дай да видим "сериозната литература" по темата.

Бананке, не видях да цитираш автори, статии, изказвания, "сериозна литература". Логично е, когато твърдиш обратното на това, което аз само превеждам на нечелите книгата, нали така.

Чакам. Специалистките.

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е достатъчно РЕНИ, дай да видим "сериозната литература" по темата.
Приемам го като заяждане и спирам да пиша... Просто се опитах деликатно да ти намекна да не се излагаш, но щом не желаеш- моля, продължавай. Аз само ще чета.

# 58
  • Мнения: 984
Кое ме "излага", че съм прочела една книга ли? "Деликатно"?!
Не ставай смешна, дай "сериозната литератера" по темата и не се прави на обидена. Защити си тезата, и нападките. Дай да видим коя "литература" наричаш "сериозна".

И..не се заяждам - защитавам се.

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 00:28 от Мишона

# 59
  • Мнения: 81
Мишона, в официалния сайт на НАСА има много подробна информация, за който се интересува. Един от източниците ми са те. Доста са интересни и подробни. Лично за мен те са достатъчно сериозни.

Общи условия

Активация на акаунт