Информативно - бебета на 9 месеца по колко мляко пият на ден и ...

  • 10 709
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
Всъщност били 750 мл до годинка  #Crazy Аз пък се притеснявам, че моите не ядат и карат само на мляко. 400 гр зеленчуково пюре и 300 гр каша ???  #Crazy Аз не ям толкова ooooh! Явно децата наистина са различни. И явно това с 750 мл млякото е поредната глупост след като има толкова деца, които живеят почти без мляко. А моите са пример, че и без манджи може

# 16
  • Мнения: 6 029
Julie, ти ме уби с тези 400 грама пюре и 300 грама каша. Това истина ли е ?
Абсолютно.

Той яде домашно приготвена храна. И не знаех колко точно яде. Ядеше една голяма, пълна до горе купа. Веднъж се наложи да яде навън. И сипах пюрето в буркан от кисели краставички, на който пише 390гр.  Shocked После пробвах следното - налях вода в 190гр. бурканче от пюре и този буркан събра 2 бурканчета и малко.
А кашата я правя на око, сипвам вода и слагам около 7-8 лъжици каша с връх.

Той е към 9 кила и нещо, 75 см. Изглежда доста по-дребен от другите бебета на тази възраст. В подписа ми има снимка  Grinning

# 17
  • Мнения: 5 940
Супер си е детето, много е сладък. Прозвуча ми невероятно. Моето бебе е 11 кила и 78 сантиметра, гигантче, а едва изяжда 180-200 грама на хранене.

# 18
  • Мнения: 6 029
Мъжът ми е такъв - яде като прасе, ама вярвайте ми, много, наистина много. И е 65 кила. Гени...  Grinning Добре, че бебето не е наследило моите гени   Mr. Green

И сестра му беше така като бебе - на обяд изяждаше супата от детската кухня с 3 сухара вътре и второто  Shocked Наведнъж Shocked

С всичкото това исках да кажа, че децата са различни и не бива да настояваме да изяждат точно определено количество или да бъдат ограничавани в количествата  Grinning

# 19
  • Мнения: 106
Моята изяжда 200 мл. на ядене....Но не всеки път..

# 20
  • Мнения: 2 757
Супер си е детето, много е сладък. Прозвуча ми невероятно. Моето бебе е 11 кила и 78 сантиметра, гигантче, а ЕДВА изяжда 180-200 грама на хранене.

Е моят Теодор е 10-тина кила и ЕДВА изяжда 100 мл плодово пюре (това му е цялата дажба за деня, останалото е мляко) и скачам от радост, защото и това му се случва рядко.

# 21
  • Мнения: 5 940
Е, аз това едва го казах по повод другото бебе, което изяжда 300 грама и 400 грама, а е девет килограма. Не ми е проблем грамажа на храната на сина ми, просто сравнявах.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми е на 9 месеца и отказва да пие АМ. С триста зора вечер изпива по 120г.

И моятата така в 9-тия месец се отказа да пие АМ от шише-започнах да давам вечер АМ с бисквики и с лажичка newsm10

# 23
  • Мнения: 31 198
Зависи от бебето. Моето пие малко, но слагам в почти всичко мляко, направо сухото вещество. Освен това е на периоди, някога повече, някога по-малко.

# 24
  • Мнения: 8 242
До годинката ОСНОВНАТА храна е млякото.. било то АМ или кърма.. Другата храна е само за опитване и запознаване с нови вкусове. Много правилно са ти казали за количеството мляко..
В България, за съжаление, всички бързат да захранят и да заместват хранения.. Така още на 6-7-8 месеца бебетата имат едва 1-2 млчни хранения на ден, което не е правилно. Всички хранения до годинка трябва да са млечни.

# 25
  • Мнения: 6 029
Еееех, duhi_puhi, кашата също е млечно хранене, а в зеленчуковото пюре слагам АМ. Тоест във всички яденета има мляко, тоест са млечни  Laughing Нали така?

# 26
  • Мнения: 8 242
Еееех, duhi_puhi, кашата също е млечно хранене, а в зеленчуковото пюре слагам АМ. Тоест във всички яденета има мляко, тоест са млечни  Laughing Нали така?
Ех, мех Simple Smile ама не е точно така Simple Smile Особено като ги пуснат от 7-8 месечни на кухня и вече само вечерното остава да е АМ .. Като гледам и по градинките - никакво АМ не слагат в пюретата - вадят бурканчето и дават..
Не казвам, че всички така правят, ама е доста честа практика  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 6 029
Не е, ама е. Щото детската кухня е ДМК. Детска Млечна кухня. Няма такова нещо за незаместване на хранене до годинка.  След 6 месеца е нормално да няма хранения само АМ/кърма. Прекалено е до годинка.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 121
Не е, ама е. Щото детската кухня е ДМК. Детска Млечна кухня. Няма такова нещо за незаместване на хранене до годинка.  След 6 месеца е нормално да няма хранения само АМ/кърма. Прекалено е до годинка.

Абе....не е баш така, на 6 месеца е нормално тепърва да се почва захранването.... ама кое нормално, кое не зависи от човека, който го прави....

# 29
  • Мнения: 6 029
Тепърва почваш на 6 месеца и ако всичко е нормално до 7мия трябва да си дал каша и пюре. Ама темата не беше за това  Wink

Общи условия

Активация на акаунт