Защо в България няма развито фигурно пързаляне?

  • 2 611
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Да, заедно с още двайсетина деца на възраст до 10 години.
Но това е много хубаво! Поздравления!

А бихте ли разказали за какъв монопол говорите? Не става ясно, а предплагам, че ще е интересно и за останалите.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
А бихте ли разказали за какъв монопол говорите?

Това сериозен въпрос ли е?
Интересно кой ли би могъл да монополизира фигурното пързаляне... Thinking

Чак се чудя кой стои зад пускането на темата и как така се загрижи точно за този спорт точно сега newsm78

# 17
  • Мнения: 21
Чак се чудя кой стои зад пускането на темата и как така се загрижи точно за този спорт точно сега newsm78
Казвам се Фиданка, на 25 съм. Все още нямам деца. Не съм се загрижила само аз фигурното пързаляне, а изобщо за българския спорт. Ако потърсите, ще откриете моя тема и за футбола. А наистина не знам какво разбирате под "монопол". Затова помолих да разкажете. Сигурна съм, че за хора, които са далеч от този спорт, темата е непозната и сигурно ще бъде интересна.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
Председателят на Федерацията има клуб.
Месеци наред този клуб тренира заедно (разбирай на една пързалка по едно и също време) с други клубове. Треньорите са приятели, децата не си пречат.
Три седмици преди състезание (при това детско, не е световен шампионат) единствено този клуб намира начин да ангажира само за себе си възможните часове за тренировка с условието други клубове да не се допускат до леда по това време.
Едновременно с това часовете на Федерацията за тренировки на леда изведнъж са прекратени (макар и предварително уговорени и потвърдени за целия сезон).
Всички клубове, с изключение на един, остават без часове за тренировка на лед.
А треньорите - онези, които са на пързалката с децата - нямат нищо против да продължат да работят заедно с другите клубове.
На какво ти прилича?

И отново, какви са твоите интереси точно към фигурното пързаляне... и футбола?
Сигурна съм, че трудности има в още десетки сфери.

# 19
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Че то какво развито има в Бг,че и фигурно пързаляне да има? Rolling Eyes
Има развито селско стопанство, особено в часта му по доматоотглеждане и краставичарство. Не бива да забравяме и българското черно злато - слънчогледа!

В България нищо не е развито, а това което има шансове да се развие бива смачкано още от самото начало.
Селското стопанство и в частност доматите и краставиците са далече от определението -  развити.
Малко ми е смешна темата /ще ме извинява авторката, не искам да се заяждам/, на фона на огромния упадък на държавата ни.

# 20
  • Мнения: 21
И отново, какви са твоите интереси точно към фигурното пързаляне... и футбола?
Сигурна съм, че трудности има в още десетки сфери.
Благодаря за отговора. Не знаех за тези проблеми, макар че май са станали редовна практика в страната ни и вече никого не изненадват. А би трябвало за тях да се говори на висок глас.

Имам различни интереси. Започнах с футбол и кънки, но не означава, че ще спра до тук.

# 21
  • Мнения: 21
Гери, според мен упадъкът е в народа ни. Вижте и другите ми теми. Държавата съществува и работи с хора от същия народ. Уви, варварско племе като нас няма как да направи нещо по-различно.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
Това беше само един съвсем пресен пример от многобройните ситуации през последните години.
Чий клуб е упълномощен да открива и обгрижва първенствата в София? Защо само един клуб?
И още...
И още...

Май е по-добре да говорим за селско стопанство....

# 23
  • Мнения: 21
Янита, това, за което споменахте, не е просто монопол. Опасявам се, че се нарича "конфликт на интереси". Намирам за недопустимо председателят на една федерация да има и клуб, който се занимава със същия спорт. Уви, такъв прецедент се създаде първо при волейбола, после и при други спортове, а сега го виждаме и при фигурното пързаляне. Няма да е далеч времето, когато начело на Българския Футболен Съюз ще застане я собственика на "Левски", я на "ЦСКА"... И това ще стане въпреки сериозния обществен интерес към този спорт, както и въпреки запалянковските пристрастия, които иначе водят до войни по улиците...

# 24
  • Мнения: 227
Че то какво развито има в Бг,че и фигурно пързаляне да има? Rolling Eyes
Има развито селско стопанство, особено в часта му по доматоотглеждане и краставичарство. Не бива да забравяме и българското черно злато - слънчогледа!

Пхахаха,за турските ли краставици и домати говориш?И от черното ни злато нищо не остана...Олиото ще стигне 4 лева скоро.... Crazy

# 25
  • Мнения: 804
Абе Фиданчо111, дали не е проява на лош вкус, че си изтипосал на аватара си истинската Фиданка?

# 26
  • София
  • Мнения: 4 867
Абе Фиданчо111, дали не е проява на лош вкус, че си изтипосал на аватара си истинската Фиданка?

И аз чакам отговор на този въпрос, ама реших поне временно да преживея без него.

# 27
  • Мнения: 21
Абе Фиданчо111, дали не е проява на лош вкус, че си изтипосал на аватара си истинската Фиданка?

И аз чакам отговор на този въпрос, ама реших поне временно да преживея без него.
Изглежда се интересувате повече от личността на вестоносеца, отколкото от вестите, които ви носи. Простете за метафората, ако ви се струва постничка, но такава ми дойде на ум сега.

# 28
  • Мнения: 804
За вестоносеца не се интересувам, вестите му също са до болка изтъркани.
Интересува ме мнението ти по въпроса, който ти зададох.

# 29
  • Мнения: 1 878
След като разреши въпроса с българския футбол, семките, тупането, пещерните хора четящи плюнчейки пръст и ред други наболели проблеми, Фиданка се захвана с фигурното пързаляне.
Фиданка - министър на спорта!
Да подкрепим инициативата!
Ура!


rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Общи условия

Активация на акаунт