Мнооооого шоколадов кекс

  • 36 918
  • 180
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 747
Благодаря Блуай!  Simple Smile  Тоооо, верно, че 280гр е повече от голям пакет, а не от малко пакетче, което е 125гр..., все пак, ама аз се оплетох...  Thinking  Но, и аз ще взема да отрежа тия 30гр, че заради тях ще трябва още един пакет.  Thinking
Иначе, аз ще слагам млечен ковертюр на Илчовски, че имам много.

# 61
  • Мнения: 7 418
  Аз го правих с маргарин.Не мисля ,че марката на кравето масло може да има чак толкова решаващо значение. Simple Smile Peace
  Иначе,с останалите продукте не съм импровизирала. Wink

# 62
  • Мнения: 11 747
Аз се изкушавам да купя от българското масло, което е маргарин, но поне горе-долу по- висококачествен и безсолен. Ще видим каква ще я свърша. Ще се отчета.

# 63
  • Мнения: 7 418
  Как така "масло,което е маргарин"? newsm78

# 64
  • Мнения: 11 747
Ами, българското краве масло е маргарин, изненадваш ли се?  Simple Smile  То си личи, но и тук, във форума, е доста пъти коментирано, та мислех, че всички вече знаят.

# 65
  • Мнения: 7 418
Ами, българското краве масло е маргарин, изненадваш ли се?  Simple Smile  То си личи, но и тук, във форума, е доста пъти коментирано, та мислех, че всички вече знаят.
     Да,има масла,които са с добавени растителни мазнини,но всички ли са такива?Аз мислех,че не. Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 11 747
Ами, в темите, в които се е коментирало, така излизаше. Аз не съм купувала всички марки, но всеки като сподели мнението си, за това, което е купувал и така се оказа. То, само като ги опипаш в магазина и всичките като са меки, а са в хладилник....  Confused  Немските са истински, в по- голямата си част.

# 67
  • Мнения: 11 747
Аз забърках кекса. Сега се пече. Дегустирах тестото от бъркалките на миксера и което беше останало по купата  Crazy  Дано и кекса е толкова вкусен  Party
Дано и не ми се разтече, че доста си напълних съдинката... много тесто стана.
Утре ще се яде, нали бил по- хубав като престои...  Simple Smile  ще се отчета.

Някой дали не е пробвал с бял шоколад? Хрумна ми, че може да се направи и с бял шоколад, а може една доза да се раздели на 2 и да се нашари, да стане като мраморен... но ще е голяма играчка! Аз и сега изцапах толкова съдове...

# 68
  • Мнения: 7 418
  СЕтих се,как веднъж правих този кекс.
  Забърках сместа,излях я във формата,включих печката и изведнъж ми светна ,че забравих да сложа от прясното мляко.
  Изсипах вече затоплената смес обратно,прибавих млякото,сложих всичко да се пече наново,с мисълта,че сигурно работата вече е пропаднала.
  Но кексът отново се е получил СТРАХОТЕН! Simple Smile

# 69
  • Мнения: 11 747
Готов е. Пекох го 1 час и 38мин  Tired  Но може би е нормално, тъй като е доста висок, но няма дупка в средата, в тенджерка го пекох.
Имам снимка, но той сега е много семпъл, чак невзрачен. Аз утре ще го украся и пак ще снимам. Сега изглежда така




Момичета, казвате на другия ден е по- мек и нежен, но как съхранявате до другия ден? Да го слагам ли в торба, нещо друго?

# 70
  • Мнения: 7 418
  След като изстине,в торба! Peace
  Пина,кексът изглежда разкошно!!! Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 11 747
Сърце юнашко не трае, украсих още днес кекса.  Grinning  Да видим сега, как ще го съхранявам до утре... Не съм го опитала, днес не мога  Confused

http://media.snimka.bg/3645/013546035-big.jpg
http://media.snimka.bg/3645/013546046-big.jpg

# 72
  • Мнения: X
Ауу,Пина,страхотно изглежда!
Пиша рецептата.Дали ще стане за блат на торта?   

# 73
  • Мнения: 11 747
Красимира, този кекс си го правила и този разговор сме го водили с теб, на предните страници, но в обратна позиция!  Laughing  Аз съм те питала същото, което ти мен питаш сега!  Laughing

За класическа торта ще стане, но да се облече в марципан и да се нареди цял зоопарк отгоре - няма да издържи.  Thinking

# 74
  • Мнения: X
Тъкмо се върнах да си редактирам поста...който няма акъл,ще повтаря... Mr. Green
Кой да помни от миналата година...сега си видях снимката ....голям заплес съм...  
Ще го повторя и ще го изпека цял...върти ми се една идея в главата... 

Общи условия

Активация на акаунт