Мнооооого шоколадов кекс

  • 36 914
  • 180
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 759
И аз току-що го сложих във фурната... Реших да поприпомня темата, защото си купих форма за кекс  Blush

# 46
  • Мнения: 759
http://media.snimka.bg/0536/007328306.jpg
http://media.snimka.bg/0536/007328311.jpg
Ето и малко снимки (дано се отварят). Малко ми залепна от едната страна на формата, но мисля, че няма да остане Simple Smile Още е  горещ и не знам как е на вкус, но след вечеря ще го опитаме Simple Smile

# 47
  • Мнения: 7 418
  Моят кекс беше много по-тъмен,може би защото бях сложила 250 г натурален шоколад. Rolling Eyes
  xtna отворих ти снимките,много са апетитни! Grinning

# 48
  • Мнения: 759
благодаря селма   bouquet С млечен шоколад е наистина, въпреки че и аз, и приятелят ми обичаме мн повече натурален. Но реших да не си правя експерименти още от първия път  Simple Smile Следващият ще е с нещо по-тъмно и натурално  определено Mr. Green

# 49
Момичета,а на загрята фурна ли се пече? newsm78

# 50
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Момичета,а на загрята фурна ли се пече? newsm78

да  Peace при моята фурна действах така:

пекох при предварително загряна фурна на 180°С, на горен и долен реотан, БЕЗ вентилатор, на второто ниво отдолу нагоре. използвах тортена разкопчаваща форма, намазах с мазнина и поръсих с брашно, за около 45 минути беше готов. извадих от формата след пълното изстиване на кекса.

# 51
  • Мнения: 7 418
   Аз моите кексове ги слагам в студена фурна и я пускам на 150-180 градуса  на двата реотана.
   Но този път започнах само на долния реотан и после продължих и на двата.Кекса ми се видя доста висок и се опасявах да не загори отгоре още от самото начало.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 20:49 от Селма

# 52
Благодаря ви,ще се пробва Peace

# 53
  • Мнения: 773
Ей сега го почвам. Дано се получи. Ако стане ще се похваля Mr. Green

# 54
  • Мнения: 773
Ето го http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=7947&AlbumId=122422

Стана много вкусен. на всички им хареса. Направо се топи в устата.

# 55
  • Мнения: 7 418
  Ето и обещаната снимка. Grinning

 

# 56
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Такааа, да се отчета и аз - онзи ден го направих този кекс да почерпя колегите в офиса за рождения ден на дъщеря ми. Още като прочетох рецептата, реших, че това ще е част от почерпката  Grinning . Само че го пекох във форма за мъфини, за да станат индивидуални кексчета. Отгоре намазах с разтопен шоколад и поръсих със захарни пръчици за по-празничен вид. На вкус беше чудесен. Всички го харесаха много. Не беше ронлив, а доста пухкав и мек.

# 57
  • Мнения: 940
Днес ще го правя, но във форми за мъфини. Вижда ми се страхотна рецепта, а и отзивите са такива.

# 58
  • Мнения: 11 747
Момичета, темата е стара, дано да се включат тези, които са правили кекса, че имам въпрос.
Какво масло ползвахте?  Немско ли, което е сигурно, че е масло или става и с българските, които е ясно, че са маргарин? Чудя се, колко да инвестирам в кекса  Thinking  Те 280гр са повече от едно малко пакетче  Thinking

За другата седмица се глася, може би вторник, та да се поизясня.

# 59
  • у дома
  • Мнения: 1 581
pina, виж с какви пропорции аз го бях правила ТУК  Hug  по принцип винаги си купувам от немските масла за сладкиши, торти и прочие  Peace

Общи условия

Активация на акаунт