Пролет идва вече - време е за МАЙското човече!(22 тема)

  • 10 788
  • 312
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 389
Здравейте,мили мами.От два дни не съм пускала комп.-доста неща сте написали.Това,което ми прави впечатление е,че сте доста предубедени към бабите,особено към свекървата.Никой не мисли лошо на вас и вашите деца,напротив.Просто разбиранията са им малко по-остарели-все пак са живяли в друго време,когато нещата са били доста по-различни.А и колкото и вие се развате на бебенцето си,толкова и те се радват и искат да са около него.Няма да забравя думите майка ми,когато се роди голямата ми дъщеря(първо внуче).Тя каза,че внуче се обича повече от собственото си дете.Така,че не лишавайте бабите от бебетата си,макар че понякога наистина са много досадни.На мен също ми се дават съвети как да гледам МОИТЕ деца,но знам че не го правят за да ми навредат,а и понякога са прави-нали все пак са минали по този път преди нас.Винаги ги изслушвам и после правя каквото аз съм си решила.Моят мъж така се пали към майка си,когато тя направи забележка за нещо което не правим добре(според нея),относно децата.Съответно той започва да и вика и така се създава излишно напрежение.А е мн.по-лесно да каже добре и после да направим това,което ние сме преценили за правилно.
Относно това дали детето да е с баба си извесно време,било за две,три или четри седмици-аз съм за.Наистина първия път е много трудно да се разделиш с детенцето.На мен ми се наложи да се разделя за около месец с Лиана когато тя беше едва на 1,8г.Тогава правех дипломна работа и свекърва ми я заведе на село.След около месец отидохме да си я вземем и аз видях съвсем различно дете-за 1мес.промяната бе голяма.Тогава много плаках,защото бях пропуснала 1мес.от развитието и.Но на другата година вече ми беше по-лесно да я пусна на село.Защо съм "за"-защото когато децата са при нас ние ги възпитаваме постоянно,държим се строго с тях,правиме постоянно забележки и.т.н.Докато работата на бабабта е да ПОГЛЕЗИ малко внучето си.Така че децата имат нужда от бабите си-с тях те се отпускат,угажда им се,глезят ги.А и ние мамите също имаме нужда от почивка от нащите деца.После като си ги вземем сме наи-добрите,най-внимателните,не им се караме,гушкаме ги и целуваме постоянно....един вид сме заредили батериите.След време,разбира се,нещата се повтарят-ние пак се изнервяме от това постоянно да възпитаваш,да изискваш и т.н. и пак идва бремето на бабата.Така,че не подценявайте ролята на бабата-тя не е никак маловажна.Аз съм много благодарна както на майка ми,така и на свекърва ми за помоща,която са ми дали и продължават да ми помагат.Свекърва ми всяко лято ги води на село за 2мес.-много ми липсват наистина,но кое е по-добре за децата-да стоят в мръсната София при мама или да са на чист въздух и да щуреят на воля с баба.А и ние също сме пращани през ваканциите при бабите-за мен това бяха наи-хубавите ми лета-без мама да ми се кара и на воля да се мърлям и цапам.Това мога да ви кажа от моя скромен,личен опит.Вие сте родители и вие прецанявате кое е добро и кое не за вашите деца.ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ-щах да забравя.   

# 256
  • Мнения: 0
Интернета е направо ужасен пърмво два дни неможах да вляэа и да ви чета,а сега най-накрая ви иэчетох,след това писах,писах и нищо не се публикува направо се ядосвам вече.Та с две думи майка ми и свекърва ми са далече.Още не сме говорили коя и как и е удобно да дойде,защото и двете ще искат със сигурност,но ще е эа по-малко,ако не се налага по някаква причина да остават по-дълго,надявам се че няма да има такава в смисъл,че всичко ще е минало нормално беэ коаквито и да било усложнения.Другото,което бях написала беше,че вече се притеснявам,эащото тепърва ни предстои коэметичен ремонт,эа бебка още нищо не е готово,а аэ се чувствам напоследък не толкова активна,а все една иэморена,ако може нищо да не правя,което може да се дължи и на така наречената пролетна умора и се надявам да е така,эа да може до десетина дни,когато ще эапочне голямата подготовка эа предстоящото бебче да се чувствам по-добре.Аэ хем эа втори път го пиша и пак стана едно дълго.Няма да ви оттегчавам вече с моите неща желая ви един спокоен неделен ден

# 257
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен.За помощта на мен никой няма да ми помага такива "мераклий" няма свекърва ми ще идва в началото само вечер за къпането и това е то при първото дете ние живеехме заедно и само това беше помощта а когато ми се наложеше да изляза за 1 час не желаеше да гледа  бебето . Така че сега си знам какво ще е до 3 години плътно с мен .

# 258
  • Мнения: 369
Здравейте майчета
Относно помоща сигурно майка ми ще идва вечер след работа тъй като свекърва ми въпреки че живеем с нея не си мръдва пръста за нищо.Сега докато правихме ремонта все я нямаше за да гледа децата на девер ми защото искали милите да ходат я на рожден ден я на почивка и то при условие че знаят за ремонта,че съм бременна и немога доста неща да свърша.И така абсолютно всичко направиха майка и татко и мъжа ми.Та сега въобще не си въобразявам че родителите му ще помогнат за нещо.Даже не са попитали ще се пазарува ли нещо за бебето няма ли,но те виждат че роднините ми купуват и тичат за всичко без да сме ги молили което е една огромна помощ и не си прават труда.Това им е добре дошло тъкмо си гледат повече за другите две внучки.Мъжа ми милия много се тормози заради това но като каже нещо все едно си говори но стените.Та така с моите "съкровища" но нямаме избор ще трябва да се търпи.Желая ви приятен ден,времето е хубаво и аз чакам милия да се прибере от работа и отиваме на разходка

# 259
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Бях със секцио и още от болницата се оправях с всичко сама  Peace
greta.kr, явно имаш свястна свекърва.Дано е така Grinning
Но не съм съгласна, че бабите задължително трябва да си правят каквото си искат с нашите деца.Аз пък мисля, че връзката трябва да бъде прекъсната ако не се прави най- доброто за детето.За нея това е близането на свинска мас, а за мен съвсем друго.Преди го оставях за по 1 вечер но откакто веднъж ми го върна повръщащ цял ден кренвирши (на около годинка) от тогава не съм го оставяла.Нито съм го пускала с нея сам някъде.Няма и да го направя.Не мисля, че варианта да казваш добре пък да си правиш каквото знаеш е удачен особенно при съжителство с бабите.Именно тогава трябва да се покаже кой решава.Аз казвах добре в началото и толкова по- зле ставаха нещата.От както се карам и правя забележки (което повярвай ми е доста гадно да правя, най- малкото е с 30 години по- голяма от мене)но пък има ефект...или поне докато аз съм наоколо.Виж и в другата стая да мръдна пак си знае своето.
Та не можем да слагаме всички баби под общ знаменател, но аз на моята определено доверие й нямам.А и на мен от време на време ми се излиза сама, ама няма.Стоя си с малкия и толкова.Та с баща му сме преценили, че за момента това е най- доброто за нашето дете, а именно да не остава при баба си.Моята майка е далече и го вижда веднъж годишно и също не й го оставям, понеже е доста палава а и тя не му знае номерата та няма да може да се оправи с него.Така ще е докато малкият, живот и здраве, стане на поне 8,9,10 години за да може сам да се оправя с тях и да им казва, че не е хубаво и нормално днес да изядеш 5-6 пържени филии за закуска и за следобедна закуска 5-6 със свинска мас.За обяд и вечеря съответно супер мазна манджа с много хляб.
И това за 4 годишно дете.Да не говорим, че най- редовно се оставят ножове и ножици на достъпни за детето места...Как да го оставя и да съм спокоина?
Радвам се, че имаш такива баби на които спокоино можеш да си оставиш децата.Значи все пак има надежда Hug

# 260
  • Варна
  • Мнения: 49
Мили майчета, здравейте и от мен в този мрачен, облачен и дъждовен неделен следобед.......Надявам се за сметка на това вашето настроение да е отлично!

Искам да ви питам вредят ли латексовите бои на бременните? Ние в момента правим освежителен ремонт /боядисваме целия апартамент/ и всички ми казват да не боядисвам, но на мен ми се иска да помогна на мъжа ми. Сега той боядисва в едната стая, а пък аз се ровя из нета в другата. Купили сме си бои ЛЕКО и в интерес на истината изобщо не миришат, още повече че всички врати и прозорци са отворени и е ужасен проветрилник? Какво ще ме посъветвате?

# 261
  • Мнения: 389
Alabama,като те слушам и ми настръвха косата-явно наистина съм случила с баби.Между другото свекървата на сестра ми е такъв тип-непрекъснато се меси и добре че не живеят заедно,защото щеше да е страшно.Аз не казвам бабите да възпитават и да се мешат,напротив-говоря само за съвети.Но аз не живея с баби и може би затова се разбираме толкова добре и не се стига до караници.Иначе имам пълно доберие на тях-нали все пак свекърва ми е отгледала и възпитала моето добро мъжленце,е.......можела и по-добре Laughing Laughing.Наистина сигурно е много неприятно някои да ти налага своето мнение постоянно,относно гледането на собственото ти дете.Тогава добрия тон със сигурност няма да е достатъчен да покажеш на такъв човек,че прекалява.Затова най-добре е да младите да са си сами,но понякога това е невъзможно.Незнам какво да ви кажа,освен максимално да си пестите нервите

# 262
  • Мнения: 0
PESA иэпратих ти на лични моят имейл надявам се да е успешно иэпратен,эащото днес интернета е ужасен така че,ако не си го получила моля те пиши,а эа ремонта не се тревожи и нас ни чака същия след най-много десет дни

# 263
  • Мнения: 961
Момичета,
Аз съвсем накратко ще ви разкажа моя опит. Живеем с мъжа ми при свеки от 2,5 г. Признавам си, че допреди 5-6 месеца ми беше много добре някой да ми готви, чисти и т.н. досадни домакински задължения. Ходех на работа и почти не се засичахме. Обаче откакто забременях, излязох в болничен и съответно, си седя по цял ден в къщи. Именно тогава започнаха и перипетиите със свекървата - за различните ни навици, разбирания за живота, начин на мислене... Та, искам да кажа, този, който не живее със свекърва, т.е. не собствен родител, не знае какво е постоянно да се съобразяваш с чужд човек, какво е да ти се бърка някой постоянно, а ти от благоприличие да не се скарваш, за да те оставят на мира. Пожелавам ви и да не разбирате колко е неприятно. Така че пожеланията за бабите са чудесни, но как да оставиш собственото си детенце в ръцете на човек, с когото не се разбираш? Много е трудно. Е, като поотраснат децата и станат на няколко годинки е по-различно, но докато са бебенца мястото им е при майките и при никой друг. Така виждам аз нещата.

# 264
  • Мнения: 84
Здравейте мами
Не съм влизала ден и половина и вие добре сте се постарали да изпишете 2-3 страници

elada ,че аз и мъжо като сме при мойте родители та какво?
От сега майка ми прави планове кога и как ще се къпе бебка,и други нейни си мнения.Аз засега си мълча,ама няма да се разбереме. Naughty

А моя приятелка цяла зима изкара при майка си,защото мъжо й прави ремонт на апартамента им цяла зима.Та нейната майка хем е мед.сестра и захранила бебето с сок от ябълки в такова голямо количество,че детето с разтройство 1 сед.,спаднало на кг и колиииики  ooooh!
Тъкмо минало това и му набутала 1 лъжица купешко кисело  мляко 3,6 % и то милото с такъвобрив и сега е с алергия към белтъка на млякото

Та най добре сами ,които могат ииии никакви бабешки мнения около съвременния начин за гледане на бебе  Whistling

# 265
  • Мнения: 94
Ей, най-накрая да ви изчета за тая седмица.. Simple Smile  Joy

Нашия освежителен ремонт на новата квартира върви успешно, моя майстор боядиса всички помещения, сложихме ламината в спалнята, където ще е бебчо, монтираха ни леглото и сега от мен се иска да купя пердета за хола и спалнята и някое готино шалте за нея ( страстно червено )  luvbed

Но моя замина днес за София в командировка до сряда-четвъртък - 26-27.03. и после имаме 4 дни да си оберем крушите от старата мизерна квартира.. smile3506

Още ми е странно, но взех да свиквам с мисълта за промяната в местоположението си..вече се поздравявам с продавачката в магазина до нас ( хран.стоки ), ориентирах се къде ми е новия дом..

Alabala пожелавам ти бързо да намерите хубава квартира..аз намерих още същия ден, в който се свързах с агенцията за недвижими имоти -А...с Simple Smile да не правя реклама..направо ми беше невероятно, че стана толкова бързо..аз се бях настроила, че има да търсим целия март, а то на 5ти вечерта бяхме капарирали новото си любовно гнездо  loveuuu ..как звучи само!

Моя бебок постоянно си мръдка и ме поритва от време на време, мога да кажа, че е доста активен, кажи-речи се движи на всеки 5-10 мин... newsm78
ту лекичко, ту издува отдясно, ту по-горе, по-долу, но слава Богу ме оставя да спя, не ме рита болезнено в ребрата както някои от вас..усещам,че все повече ми натежава и наедрява шкембо, това сам ме радва, разбира се!

Pesa не мисля, че трябва да мажеш и ти с латекса, знам, че ти се иска и аз съм така, но стоя по надалеч все пак заради бебо, ако е заради мен, все ми е тая, ама все пак сме отговорни за бръмбазъците  smile3521

Нямам търпение да минава тази седмица... утре съм на ЖК, да видим дали наистина болничния ще ми го издадат с дата 01.04... newsm12 поне би трябвало да е с тази дата! Да мине тази седмица и само следващия понеделник, който трябва да ми е последния работен деееееен.. ох, направо ми е едно шашаво!

Хем се радвам, че ще се отдам на всички бебешки вълнения, като повечето от вас, хем ми е едно суперррр странно, че няма да работя! Дали няма и да ми е мъчно, скучно?? Хм, може би не - като си спомня за някои врякливи колеги, условията в офиса и заплатата.. а и кой казва, че няма да работя - късмета ми тази година е "нова работа" - ами бебчето малка работа ли е  hahaha това е 9месечен труд, който се надявам да бъде възнаграден с едно красиво и сладко бебе, умерено ревливо и най-вече спокойно като мен Flutter .. ама като се има предвид, че май ще е инато като мен и баща му и с такава рогата зодия "телец"..направо ще е голям екшън у нас.. Joy

Ама живот и здраве, да изкарам до термина или поне до 1-2 седмици преди него, да мине успешно всичко..което пожелавам и на всяка от вас..защото го заслужавате! ( както се казваше в 1 реклама )

А тази седмица ще пиша повече, защото компа ще е само мой вечерите поне до сряда-четвъртък, когато моя любим трябва да си дойде  Flutter, през деня няма да имам време най-вероятно, че нали ще ме цедят до последно  hahaha, но в края на всеки ден ще мога да ви споделя туй-онуй Simple Smile

А сега приятна вечер, че пак се олях с ферманите, извинете! smile3505

# 266
  • Мнения: 1 792
добър вечер бъдещи мамчета.
гледам тука одумвате бабите а?еми айде и аз да кажа за мойте две баби тинейджърки Crazy
и двете са голяма работа,така съм им взела страха че не смеят гък да кажат за това как ще се гледа нашето сладурче.покупки без мен съм забранила да се правят,а за помощ съм им казала че ще има и за двете.даже им казах че ще излезем да си изберат една зглобяема кошара която ще пътува с Мони ту  при едната баба ту при другата.аз няма да се притеснявам да им я оставям защото и двете са на мнение че родителирте са тези които презенят как ще си гледат детето и те своеволия няма да правят.тъй че поне за сега всичко е ок.да видим какви ще ви ги разправям като се появи бебето де.че то едно е на теория друго е после.
аз иначе вчера бях на шопинг за дрешки.вечерта ги изпрах а днес следобеда прекарах в гладене.просто такъв мерак ме хвана тея дни че не се сдържах. Blushутре ще ви ги наснимам да ги видите.
прегръщам ви и ви желая лека и спокойна вечер и НОЩ Hug

# 267
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Insatiable, благодаря за пожеланията.Аз харесах една (ама само от обявата) но чакаме сегашният наемател да се изнесе за да отидем да я видим  дали ще ни допадне и на живо.Но до 10 дена смятаме да ни няма.Аз такъв мерак, че и вече багажа стягам.Тази вечер свеки разговаря с нас и ни заяви финансова помощ от нея да не чакаме ако сме на квартира.Да сме теглели заем за апартамент и тогава щяла да ни помага  Joy Joy казах й да престане с това остаряло мислене.Все гледат хората който имат жилища и ги дават под наем- типично българска работа.Как сме щели да даваме грешни пари на хората...Тя вече се стяга за ремонти като заминем, докато сме тука може да е кочина де...Нищо, не ми дреме важното е да не ми е на главата.Щастлива съм, че ще сме сами.В началото ще е малко трудно понеже планираме да подменим някой мебели но да сме живи и здрави пък лека полека ще се оправим.Вие как направихте с агенцията.В смисъл вие се свързахте с тях и им казахте какво искате или...?Може и на лични
Мушморок, дано и на практика бабите ви са каквито са и сега.То и моето свеки викаше "Който има деца да си ги гледа" ама после ми подпали главата и ми изтръгваше бебето от ръцете.Знам, че много се оплаквам от моето свеки и дано не ви досаждам много Twisted Evil

# 268
  • Мнения: 572
Здравейте и от мен,
 Аз за "съкровището" няма да говоря защото съм написала достатъчно по въпроса!
За моята мила майка мога само да кажа ,че ми заяви  да не си мисля никакви работи и когато бебето било при нея тя си знаела какво да прави и ако съм искала нещо различно  да не съм и го давала! Демек когато не съм там тя си знае, а когато съм там, каквото кажа аз! Хахаха
За квартирата поздравявам всички с новите  придобивки и пожелавам късмет  на тези дето са в търсене!
И сега да Ви се хваля и оплаквам!
Започнахме с ремонта на къщата на село където ще се местим през май, Доста работа ни чака, ама и доста свършихме!
   А моя мил съпруг се разболява май и днес ще пази кревата, за да " го пресече" както си казваме!
Утре съм на лекции! Има идващи нали?   В сряда ще ме дават по телевизията в , часът на мама' по БТВ от 15.30. Може да ме видите!Лека седмица на всички!

# 269
  • Мнения: 121
Добро утро!

Не съм писала няколко дни, но нещо не мога да спя през ноща, а през деня стягаме апартамента..и после съм супер изморена пазаруваме и т н..ремонта поне свърши, ама сега се чудим какво да купуваме.. ама много неща  трябват:)

За "съкровищата", за сега  се разбираме  повече от добре...  така, че съм сигурна че ще идва да ми помага, както и мама. Едва ли ще се справя сама в началото.Поне всички живеем на 10 мин. разстояние:)

Ох таткото днес отиде до Букурещ да понапазарува разни неща и не пожела да ме вземе.. вече нямам търпение  да  се прибере, за да видя какво е купил:)

За контракции някой питаше.. значи мойте не мога да кажа, че са болезнени , но през ноща и аз се събужам понякога от тях с  неприятно чувство на тежест... Аз си пия Магне Б6, но ако искаш се обади на доки за по сигурно. Малко остана стискай зъбки. На последния ми преглед доки каза, че ще спирам  другата седмица Магне Б6-то, за да може да си поработи матката както трябва и ще чакаме вече... Малко страшничко Simple Smile

Ох много писах...

Лек ден на всички:)

Общи условия

Активация на акаунт