много високи тромбоците - моля за помощ

  • 16 024
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
Как сте мила, пиши ни . Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 1 783
Детето е с много сериозна анемия, която така написана прилича на желязодефицитна, но може да бъде и във връзка с унаследената таласемия.
Тромбоцититие се покачват при възпаление, но в случая са много високи и е възможно да не е само реактивно на растящи зъби.

Левкограмата е нормална.
Задължително я заведете на хематолог!

# 17
  • Мнения: 73
Здравейте момичета.
Вчера бяхме на хематолог в исул. Там ни правиха пак изследвания и от вената и от пръстчето. Изследването показа този път ниски тромбоцити, почти в нормата, желязо-в нормата, но притеснителното е, че хемоглобина е 74 пак много нисък. Доктора каза, както са казали и някои от вас, че може да се дължи на "тайно" изкарана инфекция, или по-тежката според мен диагноза, че малката е с таласемия и то някаква по-сериозна форма от моята, някаква междинна, май каза интермедия. В петък ще ходим пак за да проверим дали се е вдигнал хемоглобина и ако не е, каза че ще се наложи кръвопреливане  Cry
Също така ако е нисък, ще пратим кръв в центъра за таласемии в дървеница.
Малката се скъсва от плач, едвам я одържаме  Cry, като види някой с престилка,започва веднага.
Направо не знам какво да мисля.
Надявам се да е бил вирус и утре да сме го покачили тоя ХБ поне малко  Praynig

# 18
  • Мнения: 45
Миличка не се притеснявай ,ако мъжът ти няма таласемия няма страшно.И двете ми дечица са с кръвопреливания заради нисък хемоглобин .Хубаво е че сте отишли в исул .При нас също имаше съмнения за таласемия заради нисък хемоглобин и желязо в норма ,за радост нито аз нито мъжът ми сме носители.На нас много ни помогна проф Бобев.    Аз винаги съм с нисък х-н и съм си добре.стискам палци всичко да е наред и много Hug

# 19
  • sofia
  • Мнения: 56
здравеите мили дами
моето дете което е на 4 години от малко постоянно изследваме тромбоцитите и нашите винаги са над нормата хемоглобина ние  хубав
но и мен така ми казва доктора че е нормално за малко дете
при нас имаме друг проблем отдясно имаме топценце под брадичката към ушенцето все едно възпалени сливици и и отдолу знаете как се надува
но от едната страна не се маха топчето водила съм го на лекари и хематолог кроито му прави натривка каза че нема нищо лошо и с времето схте се заличи
ноаз се претиснявам топчето си го има стои ка то бадем , казват це е лимфен възел моля ако некои се е сблъзквал с такива проблеми нека пише
благодаря ви

# 20
  • Мнения: 73
tolini много мерси за обнадеждаващите думи  Hug
А след като са им прелели кръв на дечицата, това кардинално ли е решило проблема с ниския хемоглобин?
Мислим, че няма (мъжа ми), до сега не е имал проблеми, а е и дарявал кръв, та се надявам да няма  Rolling Eyes
Днес ще видим как е ситуацията. А аз се сетих, че преди 20-тина дена и правихме ваксина против шарките, съвсем бях изключила  Rolling Eyes, дали пък и това да е причината?! Вече се чудя какви причини да измислям.
Да се надяваме днес всичко да е ок  Praynig

 Hug на всички

# 21
  • Мнения: 45
Здравей bi4o .Първо да ти кажа че при нас с кръвопреливането се нормализира HB. А за ваксината приорикс която сте сложили и на нас създаде малко проблеми ,от нея страничните действия се проявявят от7 до 30 дена след поставянето .Най-вероятно това е причината защото това е жива ваксина срещу 3 болести .Ние на 8 ден бяхме с 39,5t.Да не забравиш да споменеш днес че сте слагали скоро тази ваксина.Желая ви от все сърце успех Hug

# 22
  • Мнения: 45
Как сте, как е малката принцеса ,имали резултати?

# 23
  • Мнения: 686
 Според мен трябва да се консултирата и с други специалисти.Не го подминавайте с лека ръка,може и да е нещо сериозно(дано не е така).
 Мойта дъщеря ,като боледува от синдром на Кавазаки,беше качила тромбоцитите до 900.Това мното беше претиснило докторите.От там знам ,чи има опасност от образуване на тромби,ние пихме асперин за да предотворим това.
 Стискам палци да е нещо временно и нормално Hug

# 24
  • Мнения: 45
Как е дъщеричката ти ?. Как е кръвната картина ?

# 25
  • Мнения: 73
Здравейте моми4ета  Heart Eyes
За мое голямо съжаление Хб продължава да пада и ще ни кръвопреливат, последно беше 68, сега чакаме да дойде кръвта  Cry
Малката пищи на умряло, през цялото време докато и взимаха кръв, за постъпването и за съвместимост, не спря да плаче, Вече плачка за всичко, а като види бяла престилка и полудява Cry
Не знам как ще протече самото кръвопреливане, тя на едно място не седи, не търпи нищо по себе си, направо ми се къса сърцето. Едвам я удържаме. Дано скоро да мине и всичко да е наред  Praynig
Поздрави на всички   bouquet

# 26
  • Мнения: 45
Стискам палци всичко да мине по-бързо и малкото момиченце да се успокои.
Надявам се скоро това да е само лош спомен.На малката госпожица много Hug

# 27
  • Мнения: 45
Как се развиха нещата ,какво става ,как е дъщеричката ти ,ако можеш пиши. Hug

# 28
  • Мнения: 73
Здравейте  Hug
Доста ми се събра и затова не съм писала  Embarassed
Тъй като хемоглобина и падна до 68, се наложи да и прелеят кръв.
Също така се оказа, че е и с моята(бета-таласемия)  Sad.
Но пък сега е като пършинг -няма умора  Laughing. Мъжа ми казва, че така правели на спортистите т.н. кръвен допинг  Mr. Green
Радвам се, че всичко мина. И дано маймунката вече е ок. Докторът каза, че така се решавал кардинално проблема, но е хубаво да се следи. Сега трябва да отидем пак,но изчакваме малката малко да позабрави, че много и дойде и изпада в шок като влезе в стая с хора с престилки. След Преливането ХБ стана 89.
Много прегръдки и целувки  Hug

# 29
  • Мнения: 2
zdraveite,az pi6a navsqkade za problema mi s visoki trombociti,no ne moga da namerq nqkoi da mi e otgovoril.kakav e to4no problema.sinat mi ima 1300 trombociti i nikakvi drugi otkloneniq v izsledvaniqta.pie samo aspirin i tova e.praviha i izsledvaniq na kosten mozak ,no i tam vsi4ko e ok.ne mogat da se hvanat lekarite za ni6to.ako nqkoi ima tozi problem molq da mi pi6e.moqt sin ne e dete ,na 25 g. e.N znaem dali tozi broi trombociti sa ot malak ili v posledstvie.....pritesnena sam.Ima li nqkoi koito da mi kaje ,4e vsi4ko 6te e nared

Общи условия

Активация на акаунт