да плащаме или не за лекар при раждането

  • 9 503
  • 234
  •   1
Отговори
# 15
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз лично си платих и не съжалявам.Важно е ти как  се чувстваш, защото повечето, които обичаме да ни е сигурно си платихме, но пък има много жени, доволни от израждалите ги екипи, без да са ги ангажирали предварително.Въпросът е, дали искаш да платиш, защото си несигурна или искаш да платиш, защото е много популярна практика?

# 16
  • Мнения: 931
Моя приятелка роди съвсем наскоро.Поради медицински причини в послендия момент докторите решиха да роди секцио.Лекаря който и водеше цялата бременост не и поискал и стотинка за раждането, но въпреки това те му дадоха извесна сума от благодарност за грижите. Не го разбирам това но предполагам че не мога да преценя правилно все още,тъй като не ми се е налаго  засега

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
При първото ми раждане си платих, но лекаря не свърши почти нищо. Защото акушерката си знаеше работата. Но болницата беше ужасна. При второто ми раждане дълго се колебах дали да си търся лекар или не. Но категорично бях против да раждам в същата болница. Предпочетох да отида в друг град и не сбърках. Никой не ми поиска пари, а грижите които получих бяха добри. Все пак това беше държавна болница. Ако ми се наложи пак отново бих отишла там.

# 18
  • Мнения: 4 784
Аз избрах да родя в частна клиника и съответно си платих. Освен това, мъжът ми, изцяло и лично по свое желание, "благодари" и на доктора, без той да е правил и най-малък намек за това. Прото бяхме възхитени от начина му на работа и отношението му към нас.

# 19
  • Мнения: 2 556
Това е нещото, за което винаги бих платила. Просто не мога да се сетя за по-добре похарчени пари от тези, дадени за раждането на децата.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 381
Засега си ходя прия моя си док в "Шейново". Там тарифата за избор на екип, която се плаща на каса, е 800 лв. Ще я платим и толкова. Но дано да не станат повече...  Praynig

# 21
  • Мнения: 520
При първото си раждане не съм плащала и при второто мисля да е така. Аз също родих на голям празник (Коледа) , но останах доволна.. добре си свършиха работата.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 522
Аз още отначалото бях решила, че ще платя! Бях много доволна от доктора ми по време на бременността, а и той не искаше пари, което много ме очарова! Не ме гледаше в ръцете какво ще му дам и затова с удоволствие няколко дни след като ме изписаха от болницата отидох при него и му дадох сума по мое усмотрение. Казах му, че се надявам да е достатъчна, а той каза, че не поставял никави условия и да не се притеснявам. И е вярно в никои момент не ми е искал дори не е намеквал за пари, а беше наистина много внимателен. Първата вечер като се прибрах от болницата му се обадих да го питам нещо за детето (бях се шашнала за къпането и пъпчето). Той преди да ми отговори за детето ме попита как съм, добре ли съм - още не му бях дала нито лев! Пожелавам на всички бременни такова отношение по време на бременосттта и по време на раждането!
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png


# 23
  • Мнения: 9 776
Много интересно, че никой не споменава сумата, с която се е отблагодарил.

# 24
  • Мнения: 40
Е , мисля , че не толкова важно е какво си им дал след това, от сърце, защото ти си пожелал да им се отблагодариш по някакъв начин, а по-скоро важно е какво ти искат те преди да родиш и каква "тарифа" ти казват.

# 25
  • Мнения: 371
Ние определено ще плащаме, че в нашата болница ако не платиш има лекари, които ще те оставят да се мъчиш като животно #Cussing out и понеже не се знае на кой ще попадна предпочитам да си платим, за да съм спокойна, но определено нищо предварително, първо да видя отношението и тогава  Naughty

# 26
  • Мнения: 804
Родих в частна клиника. Това са най-добре инвестираните пари. Шест човека екип присъстваха на раждането ми в 10 вечерта. Биха ми и окситоцин и епидурална - родих бебе 3 700гр. за нула време. Там платих 1300 лв. Храната се поръчва от заведение. За изписването осигуряват торта, шампанско и зала където с близките се почерпихме. Направих си следната сметка ако родя в Майчин дом: 500 избор на екип, 100 лв, епидурална упойка, 35 лв. на вечер за стая (поне 3 вечери, значи 105 лв.). Някой трябва да ми носи храна, после да почерпя лекаря под масата, а отделно да бутам на акушерките да ми покажат как да кърмя и т.н. Това за акушерките ми стана ясно като ходих в деня на отворените врати да разгледам родилното - една акушерка започна да се жалва колко са им ниски заплатите, нямали време за всички, НО... и даде да се разбере за кои имат време #Cussing out

# 27
  • Мнения: 4 965
Много интересно, че никой не споменава сумата, с която се е отблагодарил.

При изписването мъжът ми занесе 1 голяма торта за целия персонал. Mr. Green

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Аз раждах планово секцио.Гинекологът ми е страхотен човек.Нищо не ми е искал,но аз след като ме изписаха и ходих да ми махне конеца си му дадох-ей така от сърце...той дори не ги искаше.Мъжът ми каза,че това са нйа-трудно дадените пари Laughing.Разбира се при изписването имаше торта и кола за персонала.

# 29
  • Мнения: 9 776
Някой ще се престраши ли да каже сумата все пак? Чисто любопитство. 50 ли, 500 ли?

Общи условия

Активация на акаунт