да плащаме или не за лекар при раждането

  • 9 505
  • 234
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 111
Аз избрах да родя в частна клиника, плащам - получавам. Купувам си спокойствие, добри грижи. Пак ще го направя като/ако му дойде времето. Почерпихме за здраве, нищо че сме си платили.

# 31
  • Мнения: 5 577
разбира се, че ще плащам - колко пъти раждам в живота си, та да правя икономии?
за всичко свързано със здравеопазването давам без да се замислям

# 32
  • Мнения: 5 391
Не са ми искали пари, аз съм предлагала, защото съм била доволна, но не са ги приемали.

# 33
  • Мнения: 371
Някой ще се престраши ли да каже сумата все пак? Чисто любопитство. 50 ли, 500 ли?
аз като се оговарях с докторката стана ясно че говорим за 300-350 лв

# 34
  • Мнения: 1 520
Това е нещото, за което винаги бих платила. Просто не мога да се сетя за по-добре похарчени пари от тези, дадени за раждането на децата.
А каква е гаранцията, че като им дадеш пари те ще се отнесат по-добре към теб?!

# 35
  • Мнения: 1 897
Много интересно, че никой не споменава сумата, с която се е отблагодарил.

При изписването мъжът ми занесе 1 голяма торта за целия персонал. Mr. Green
И моят така. И два букета-за лекарката и акушерката.
Благодарности, изразени във финикийски знаци нямаше.

# 36
  • Мнения: 780
Не съм плащала.Имах късмет, че всичко мина бързо и добре.Акушерката беше внимателна и мила.........Все пак са "колежки" на майка ми.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ние определено ще плащаме, че в нашата болница ако не платиш има лекари, които ще те оставят да се мъчиш като животно #Cussing out и понеже не се знае на кой ще попадна предпочитам да си платим, за да съм спокойна, но определено нищо предварително, първо да видя отношението и тогава  Naughty

 Peace Напълно си права.Аз извадих късмет че като раждах моята лекарка беше на смяна и на болницта не съм плащала.Лекарката ми също не ми е искала пари.След като ме изписаха пратих майка ми с един букет и скромна сума за благодарност.За тези които питаха - дадох 100 лв.

# 38
  • Мнения: 14 133
Вие си решавате. Peace Аз бях ангажирала лекар за собствено спокойствие.  Crossing Arms Не сме плащали, защото му се наложи да ме прибере по спешност на дежурство да предизвиква раждането.  Почерпихме кафе и бонбони на изписването.  Party

# 39
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз не съм плащала и за двете си раждания.
Но пред кабинета на моята гинеколожка имаше ценоразпис по наредба на д-ра на МБАЛ Добрич.
Планово секцио-300 лв
Анестезиолог-150 лв
Викане на твой док-200 или 250 лв / не помня /.
Моята док се падна на смяна и аз не плащах. Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 553
При първото ми раждане имахме уговорка с лекар и си платихме. Сега същият лекар ми следи втората бременност и живот и здраве пак при него ще раждам с уговорка и платено. Правя го за мое лично успокоение най-вече.

# 41
  • Мнения: 4 965
Аааа, Юлия, аз забравих за букетите, ама при нас бяха 3 - 1 за лекарката и 2 за акушерките (все пак, 2 акушерки "асистираха" на изписването и таткото правеше "замяна" - бебе срещу букет Laughing).

# 42
  • София
  • Мнения: 1 735
Платих си и пак бих го направила!Доволна съм от доктора,доволна съм и от т.нар. VIP стая-в крайна сметка няма да раждам всеки ден и парите нямат значение.Винаги съм се очудвала на това хората за какви глупости дават много пари,а като стане въпрос за здраве,лекарства и т. н. гледат все да минат най-тънко.За мен здравето е най-добрата инвестиция,особено и на бъдещото бебче!

# 43
  • Мнения: 4 753
Следях си бременността при моята гинеколожка, тя си ме познава най-добре, а много пъти съм се допитвала до нея и по телефона и винаги се е интересувала как съм. Избрах да си я ангажирам и си й платих по нейния ценоразпис за ангажирано раждане (300 лв, които обикновено взима чак след изписването на бебето и майката, при свалянето на конците), въпреки, че тя не ги искаше, защото се оказа на смяна... Много съм доволна и за миг не съжалявам, страхотен човек е....  Hug

# 44
  • Мнения: 9 814
Дали да плащаш на лекар или не, си е твой проблем. Аз дадох пари и съм доволна, други са плащали и не са. Лично за мен е най-добре  на раждането да присъства този гинеколог, който е следил бременността ти. Определено ще се чувстваш по-спокойна, защото го познаваш, а съответно и му се доверяваш повече. Тарифите зависят от начина на раждане, болницата и популярността на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт