Трябва ли мъжът да издържа семейството?

  • 73 832
  • 1 197
  •   1
Отговори
# 15
Категорично - ДА! Мъжът трябва да издържа семейството! Друг е въпросът на някои до колко им се отдава! Но по принцип ролята на жената е преди всичко да си гледа детето/ тя е тази която излиза болнични и която си рискува работата/ така че таткото трябва да е с по - стабилният, по- добрият доход, докато мама може да помага!

# 16
  • Мнения: 94
По принцип се смята че мъжът е глава на семейство и той трябва да ни издържа финансово,но аз не съм много на това мнение.Не може той да ходи да се трепе ,а аз да си развявам байряка.Може и да не съм разбрала въпроса? newsm78

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Както се случи, важното е да има пари за посрещане на разходите.отмина отдавна времето, в което мъжа работеше ,за да издържа семейството.Има моменти ,в които и жената може да печели повече

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Не е задължително, зависи от много неща. Моята заплата, например, е няколко пъти по-голяма от неговата - професиите са ни такива. На практика, аз издържам семейството.

# 19
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
няма значение , кой изкарва повече...важното е да има с какво да се издържа семейството...
ПП: не се отнася , за случаите , когато единя лежи напълно на плещите на другия , без уважителна причина...

# 20
  • Мнения: 3 611
Докато жената е в майчинство да,но след това може и двамата да участват в това.
Нали знаете колкото повече,толкова по добре.. Wink

Тук сьм сьгласна.  Grinning

# 21
  • Мнения: 4 362
Длъжен е ДА!!!!! Аз съм на мнение, че мъжа трябва да издържа семейството, а жената да си върши домакинската работа и да гледа децата и между другото ходят повечето на работа. Жената гледа семейството мъжа го издържа.

 Peace

# 22
  • Мнения: 1 144
Имали сме всякакви периоди преди, и аз съм изкарвала повече, и по-равно. Винаги сме се уважавали и всеки е ценил другия независимо от доходите му.  Но най-добре е мъжът да изкарва повече и да издържа семейството, а жената да работи само ако иска за собствено самочувствие и реализация. Открай време си е било така и от личен опит се убедих, че така самочувствието на мъжа е друго и аз несъзнателно го гледам с други очи. Но ако се наложи пак аз да издържам семейството, няма да спра да го обичам и уважавам естествено.

# 23
  • Мнения: 2
Поздравления! Simple Smile Савсем съвременно мнение..

Нали знаете какво следва от максимата: "Мъжът: ходещ портфейл?"
За който не се сеща, следва : "Жената-притурка към мъжа" (Благодарности на Колю Г. за лиричния изказ)

За който предпочитат:     Жената: безплатна притурка към оригинала..

За мен: мъжете, които смятат, че печеленето на пари е мъжка работа, че е мъжко неотменно задължение да издържаш жена си, поставят жената в неравноправно положение. Според мен това е обидно и жените не залужават такова отношение.

# 24
  • Мнения: 25
Длъжен е ДА!!!!! Аз съм на мнение, че мъжа трябва да издържа семейството, а жената да си върши домакинската работа и да гледа децата и между другото ходят повечето на работа. Жената гледа семейството мъжа го издържа.

 Peace

Хубу добре ОК приемам Simple Smile
Обаче защо после възникват едни въпроси и теми от рода - мъжът ми работи все до късно и децата няма кога да го видят; мъжът ми се връща в къщи и няма време да си играе с децата а вечеря и ляга; моя пък избяга в другата стая; плача на детето дразни съпруга ми вечер; мъж който не иска второ дете (финансова причина) ..... и още куп други подобни.

Според мен мъжът трябва да издържа жената докато е в майчинство, после ако преценят че заплата му е достатъчно голяма че могат да живеят с нея без да се налага той да работи денонощно или на няколко места за да може да си издържа семейството и да няма време кога да се порадва на децата си, става. В противен случай това си е задължение и на двамата.

Няма да гласувам в анкетата, защото няма подходящ отговор за мен  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 116
Да, ако може. Но мисля че малцина са такива / поне в България /.
А и мама с такъв голям бюджет какво ще прави по цял ден  Flutter
Много крайни са одговорите в анкетата.

# 26
  • Мнения: 94
Аз не съм съгласна, че "работата" на мъжа е да издържа семейството! Или пък на жената - да си гледа домакинската работа, готвенето, децата и себе си... Нещо не ми се връзват нещата newsm78 Смятам, че нещата трябва да са споделени. Аз обичам да работя и да изкарвам пари, които ме правят самостоятелна. Така се чувствам равноправна. Обичам да поемам посилна за мен част от разходите, сметките и всичко касаещо съвместния ни живот. Така се чувствам полезна. За сметка на това пък бих се лишила от някой парцал, маникюр или фризьор, без да изпадам в крайност. Работя така, че като изляза в майчинство ще имам малко заделени пари, с които да си помогна и да не почна от първия месец "дай!" Бих искала да вметна, че моят приятел никога не е искал да си делим разходите или е очаквал аз да се самоиздържам докато съм в майчинство. Даже напротив. Аз го правя за себе си.

# 27
  • Мнения: 2 161
Мъжът издържа семейството тогава,когато чувства че го иска и знае,че може.
Никой мъж не е длъжен да го прави.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мъжът издържа семейството тогава,когато чувства че го иска и знае,че може.
Никой мъж не е длъжен да го прави.

Peace

# 29
  • Мнения: 2 891
sacura, аз съм на твоето мнение. Свикнала съм да се самоиздържам и ми е неестествено да легна на чужд гръб.

Общи условия

Активация на акаунт