бременност и депресия + тревожност

  • 8 342
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
 Hug моята бременност на никой не я пожелавам-то не бяха ревове сополи яд съжаление черни мисли .Единствените хора които ме разбраха и помогнаха бяха от тук.Миличка май това е нещо нормално но наистина както са те посъветвали -излизай на вън колкото може повече.И аз имаах мннного проблеми ама от всякакъв вид чак съжалявах че съм оставила бебето.
когато се роди дори не попитах за него.Три дни не го видях и когато вече беше момента да си го взема аз непожелах.Една акушерка тогава направо ми го даде в ръцете и това беше момента за който бях чела навсякъде.Просто това гадно чувство изчезна и се появи  Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 389
Скъпа, не си самовнушавай разни работи - няма да се справиш и т.н. Преди всичко ти трябва да си ведра, слънчева, добра, позитивно мислеща. При мен депресията беше по-скоро в първите месеци, но това до голяма степен беше свързано и с неразположенията в началото на бременността, а и може би с факта, че организмът ми и психиката ми все още не се бяха настроили към новото състояние.
Но сега съм ОК. Преди всичко гледам да се радвам на хубавите неща, които ме чакат и вярвам, че всичко ще е ОК. Между другото - наслаждавай се на ритничетата. Аз откакто ги усещам бих казала, че това е едно от най-хубавите емоционални преживявания за една жена изобщо. И дори и да ми е криво, като се разрита бебешора и ми става едно такова топло и мило  Simple Smile
Хайде кураж   bouquet

# 17
  • Мнения: 780
И аз бях така.Като прибавим раздразнителност и нетърпимост към всички, не можех и себе си да  понасям.Разходки, много разходки-ще се почувстваш по-добре.Всичко ще отмине.Събирай се с хора, които са ти приятни и те разведряват.

# 18
  • Мнения: 560
Ходи по бебешките магазини и гледай анимация.

# 19
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
излизай навън навън в това хубаво време не стой в къщи и усмивки

# 20
  • Мнения: 1 098
И аз бях така и то точно в този период. Отдавам го на хормони и страх от непознатото.

# 21
  • Мнения: 9 973
кофти е,а до края? ooooh!

# 22
  • Мнения: 27
Мисли позитивно на всичко представяй си прекрасните моменти който ще изживееш с малкото си съкровище.Едно пазаруване найстина ще ти се отрази добре поне при мен действаи то много.

# 23
  • Мнения: 91
И аз бях така и то точно в този период. Отдавам го на хормони и страх от непознатото.

Точно страх от непознатото, корто предстои.Но лошото е, че то не е след ден-два, а след месеци.И вече нямаш търпение и лудваш от чакане Twisted Evil
А и тези хормони....Не отминават ли към осмия -деветия месец?

# 24
  • Мнения: 523
И двете си бременности така изкарах : страх , безпокойство , депресия , повръщане и уфффффффф .......Нормално е за бременните жени . Пазаруването наистина ще ти се отрази добре , а и е време вече . В 7 месец си , а имаш да обиколиш толкова много бебешки магазини , че няма как . С много настроение и пари в джоба тръгвай де ......
Късмет , спокойствие , много позитивизъм и лека бременност и успешно раждане !!!!! Hug Hug Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Един тур по магазините за бебешки дрешки и принадлежности ще ти подейства много ободряващо и ще възвърне доброто ти настроение. Peace

Съгласна съм. Peace
И аз се чувствах като теб и това винаги ми оправяше настроението. Laughing

# 26
  • Мнения: 14 490

А и тези хормони....Не отминават ли към осмия -деветия месец?

оф мен точно в 8-мия месец ме удариха хормоните в психиката. мъжа ми ме успокоява, че съм изкарала следродилната депресия преди раждането, дано е прав Mr. Green
имам и проблеми със съня, пия хапчета, ако наистина се чувстваш постоянно зле психически говори с гинеколога си да ти изпише нещо

# 27
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Поглези се !
Има великолепни масажи за бремени.  Peace
После - дълга разходка по магазините. Не гледай към дрешките с малки размери .
Купи си нещо дето ще го носиш и после - часовник, бижу.
След това се наспи хубаво и най-важното - не спирай да мечтаешPeace

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Излизай повече, срещай се сприятелки, шопинг и всякакви други приятни неща за теб. Наслаждавай се на моментите от бременността и знай, че ще бъдеш най-щастливата жена когато се срещнеш с БЕБЧО.

# 29
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз бях така и да ти кажа - прави са мамите, които са казали, че само от теб зависи да излезеш от това положение.
Стискам ти палци Hug

Общи условия

Активация на акаунт