Малки истини за велики хора

  • 13 162
  • 150
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 891
Тъкмо щях да кажа за Евгения Марс  Laughing

Исках да споделя емоциите си от книгата "Романът на Яворов" на Кремен. Не знаех, че любовта между Мина и Яворов е текла 2 години в изпращане на картички, съдържащи само "Поздрави от Елена" и други с по две думи. След тези две г. си правят среща на ул. Шишман. Тя върви с приятелки, той със свои. Разминават се и си разменят погледи. Това е всичко. Уговарят следващата за след година, в пепиниерата в Борисовата градина, като междувременно няма да се виждат и чуват, като така ще докажат любовта си. Мина не отива. Тя умира преди това.

# 46
  • Мнения: 3 268
През 1962г. президентът Кенеди е правил секс с Марлене Дитрих,която тогава е била на 60г.
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=1860&sectio … d=14&id=00001

# 47
  • Мнения: 2 161

Исках да споделя емоциите си от книгата "Романът на Яворов" на Кремен.
А мен ме впечатли Лора.Много смела и модерна жена за времето си.

# 48
  • Мнения: 3 405
Oт "Анекдоти за велики личности" (която дадох на познат да я чете и не ми я върна):

Един любопитен чужденец, след като се запознал с Александър Дюма, започнал да го разпитва за произхода му.
- Вие сте квартерон, нали?
Дюма никога не скривал своя произход и отговорил утвърдително.
- А баща ви?
- Беше мулат.
- А дядо ви?
- Негър! – отговорил започналият да губи търпение домакин.
Чужденецът, доволен от отговорите, продължил с увлечение:
- А може ли да попитам и за вашия прадядо?
- Разбира се, сър! – кипнал Дюма. – Маймуна! Моето родословие започва оттам, където свършва вашето.


И "Карузо" я сполетя същата съдба като "Анекдотите".

# 49
  • Мнения: 1 134
Моцарт пише толкова произведения, че човек е невъзможно да препише всичките му произведения за времето, което е живял композитора.

# 50
  • Мнения: X
Моцарт пише толкова произведения, че човек е невъзможно да препише всичките му произведения за времето, което е живял композитора.
за него знам,че не е ползвал чернови. Записвал е всичко на прима виста. Но всъщност всеки който е гледал "Амадеус" е запознат със този факт.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 210
Здравейте, страхотна тема! Поздравления към авторката  Peace
Знаете за Нобеловите награди, които се присъждат всяка година на хора, които са направили забележителни открития, научни изследвания, разработили са нещо впечатляващо, или са дали ценен принос за развитието на обществото в областите физика, химия, литература, мир и медицина или физиология. Инициатор и техен учредител е Алфред Нобел. Любопитното е защо не се присъжда Нобелова награда в областта "математика"? Това е така, защото съпругата на Нобел му изневерявала с математик и той съвсем умишлено пропуска учените-математици!
И за да не ми е толкова "жълт" поста още нещо: Нобел е изобретателят на динамита.  Неговият брат загива в семейната фабрика за експлозиви и в следствие на този трагичен инцидент, Нобел се амбицира да изобрети по-безопасен такъв.

# 52
  • Мнения: 2 161
Точно щях да пиша за Нобел и динамита.Стефан Цанев в едно стихотворение казва:"Изобретателят на динамита Нобел учреди награда за мир!"

# 53
  • София
  • Мнения: 6 210
Ха-ха! Не съм Стефан Цанев, ама точно същото си мислех, докато пишех поста  Joy И другото, за което се замислих - има ли безопасен динамит!?  newsm78

# 54
  • Мнения: 11 747
запис  Embarassed

# 55
  • София
  • Мнения: 6 210
Така и така подхванах Нобел и наградите му... Скоро четох някъде, че Пенчо Славейков е единственият български писател, номиниран за Нобелова награда, но не я получава, защото умира преди да приключи гласуването. А наградата пък от своя страна не се давала посмъртно... мнооого жалко!

# 56
  • Мнения: 14 654
Това е така, защото съпругата на Нобел му изневерявала с математик и той съвсем умишлено пропуска учените-математици!
И по-точно с Митаг-Лефлер.
Галоа пък умира на 20 години в дуел, на приемните изпити по математика е бил скъсан, защото е отказал да отговаря на въпросите на изпитващите, твърдял е, че са подигравка за него. Все пак е направил великите си открития до тази млада възраст.
А формулите на Кардано са измислени от Тарталя, който е имал проблеми с алкохола и нуждата от пари го е принудила да ги продаде на Кардано.

# 57
  • Мнения: 1 280
     Страхотна тема!   bouquet Записвам се да я следя ще пиша при първа възможност  Peace

# 58
  • Мнения: 994
Здравейте, страхотна тема! Поздравления към авторката  Peace
Знаете за Нобеловите награди, които се присъждат всяка година на хора, които са направили забележителни открития, научни изследвания, разработили са нещо впечатляващо, или са дали ценен принос за развитието на обществото в областите физика, химия, литература, мир и медицина или физиология. Инициатор и техен учредител е Алфред Нобел. Любопитното е защо не се присъжда Нобелова награда в областта "математика"? Това е така, защото съпругата на Нобел му изневерявала с математик и той съвсем умишлено пропуска учените-математици!
И за да не ми е толкова "жълт" поста още нещо: Нобел е изобретателят на динамита.  Неговият брат загива в семейната фабрика за експлозиви и в следствие на този трагичен инцидент, Нобел се амбицира да изобрети по-безопасен такъв.


Нобел никога не е бил женен! Историята с математика и жена му е легенда.

http://www.infoplease.com/askeds/nobel-personal-life.html
http://mathforum.org/social/articles/ross.html

# 59
  • Мнения: 994
Така и така подхванах Нобел и наградите му... Скоро четох някъде, че Пенчо Славейков е единственият български писател, номиниран за Нобелова награда, но не я получава, защото умира преди да приключи гласуването. А наградата пък от своя страна не се давала посмъртно... мнооого жалко!

Не зная дали е наистина вярно, но съм чувала версията, че Иван Вазов от завист е попречил на Пенчо да бъде номиниран.

Общи условия

Активация на акаунт