за изплащането на болничните

  • 1 324
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 668
nikito1047 - не се отчайвай. Моя болничен за 45-те дни е от 29.12.07, само дето нашата скъпа фирма не беше си превела януарските осигуровки до вчера. Служителката която се занимава с това ме увери, че вчера в крайна сметка трябвало да ги преведат (искрено се надявам да не ме е излъгала), защото съм вече 3-ти месец без пари. А на всичкото отгоре, същия този болничен ми го върнаха в началото на март, при положение че е подаден през януари, за грешка в броя на дните! Значи са го бавили незнам колко си време. Е, аз си оправих проблема в болницата веднага, и сега остава пак да чакам. Провери, ако имаш как, дали работодателя ти е коректен със социалните осигуровки, не е само в НОИ проблема.
Успех  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 3 524
nikito1047- откога ти е 1вия болничен?
ако е преди началото на тази година, реално за 2008 година не виждам какво да ти пишат там, нали си в болничен поради бременност и раждане Thinking внасят ти се само здравни осигуровки

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
nikito1047, тел. на който правят справки е 926-10-10, може да пробваш и с 926-12-55, в случай че ти писне да натискаш 2, после 1 .. и т.н.  Twisted Evil.
Само да ти кажа, че да се свържеш с някой на тези телефони е почти невъзможно. След тридневно непрекъснато звънене все пак отидох до НОИ за да почакам на една опашка.  М/у др. при тях си беше грешката /което аз предварително си знаех/... увериха ме, че ще ме включат във следващата ведомост... само дето май пак ме забравиха  Twisted Evil...та се наложи да разговарям с някакъв началник - дано другия вторник се вземат в ръце, защото иначе ще си купя въздушна пушка. Та последните изречения ми се изплъзнаха, докато мислех да напиша, че през цялото време, в което бях там /а то не беше малко/ момичето, което отговаряше на информационните телефони, нито веднъж не вдигна слушалката. През повечето време там имаше само празен стол, якенце и чанта, но и след като се появи се зае с друга, може би по-важна работа  Twisted Evil.

# 18
  • Мнения: X
nikito1047- откога ти е 1вия болничен?
ако е преди началото на тази година, реално за 2008 година не виждам какво да ти пишат там, нали си в болничен поради бременност и раждане Thinking внасят ти се само здравни осигуровки

В болничен се водя от края на февруари, така че би трябвало да ми излизат социални осигуровки за януари и февруари. Сигурно и при нас не са внесени осигуровките..ще звъня да питам в работата. А колкото до броя на  дните, как да разбера дали има грешка в тях? Моя  болничен е от 21 февруари. като броя 45 дена, 45-тият се пада 4 април. Термина ми е на 5 април. В болничния пише да се ява на работа на 6 април, което пък между другото се пада неделя (незнам дали това е от значение).  Дали има грешка?  напушва ме смях вече  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 3 524
аз имах предвид в дните които ще ти впишат в 3тия болничен (с който ти изравняват до 135 общо 3те листа), а пък и като ги бориш, да не излезнат повече във всеки един болничен (имала съм случаи с колежки, на които вместо 45 им пише 46 дни, като преброиш по календара) затова исках да те предупредя Wink но това са така да се каже, предварителни мерки и не е задължително да сбъркат с твоите болнични. при мен пък  трябваше да внимавам за името особено, понеже съм с тире и често не изписват всички имена.
хм а за това другото което писа- ако болничният ти е от 21 фев. тогава трябва наистина поне за януари и за частта от февруари да го пише, но наистина счетитата може да не са подали до НОИ информацията и осигуровките. newsm78
 - за неделята- няма значение, броят се календарни дни, не работни Peace
- щом на болничния пише да се явиш на 6ти април на работа, значи болничния е до 5 април вкл. Peace

# 20
  • Мнения: X
аз имах предвид в дните които ще ти впишат в 3тия болничен (с който ти изравняват до 135 общо 3те листа), а пък и като ги бориш, да не излезнат повече във всеки един болничен (имала съм случаи с колежки, на които вместо 45 им пише 46 дни, като преброиш по календара) затова исках да те предупредя Wink но това са така да се каже, предварителни мерки и не е задължително да сбъркат с твоите болнични. при мен пък  трябваше да внимавам за името особено, понеже съм с тире и често не изписват всички имена.
хм а за това другото което писа- ако болничният ти е от 21 фев. тогава трябва наистина поне за януари и за частта от февруари да го пише, но наистина счетитата може да не са подали до НОИ информацията и осигуровките. newsm78
 - за неделята- няма значение, броят се календарни дни, не работни Peace
- щом на болничния пише да се явиш на 6ти април на работа, значи болничния е до 5 април вкл. Peace

Ами, точно и аз това се замислих, че като ги преброя по календара 45 дни (първия е 21-ви февруари) и 45-тият се пада 4 април, а не 5 април ( а пък би трябвало да е 5-ти, нали ми е тогава термина), и ми пише да се ява на 6-ти, значи с 5-ти стават 46 дни..май така излиза, сега сигурно ще има проблем заради това, ако съм знаела да бях отишла с един календар да броя и аз, нямам думи Simple Smile

# 21
  • Мнения: 961
Момичета, има си специализирана тема за въпросите, свързани с майчинството, болничните и т.н. Намира се в началото на този подфорум - "Майчинството - счетоводно". През 2 дни се появяват едни и същи въпроси. Проетете първо какво са писали компетентните мами във въпросната тема и питайте там, ако имате неясноти.

Конкретно по въпроса - ще си получиш парите най-рано месец и половина след като от фирмата ти предадат болничните в НОИ. Много е възможно парите да се забавят още.
Ако родиш преждевременно или преносиш, педиатъра на детето, който издава последния трети болничен, ще ти изравни дните, така че общо да ти се събират 315.

# 22
  • Мнения: 553

oceanid мерси за подробната информация, случайно да знаеш на кой телефон може да питам? На сайта им има няколко телефона, искам да си спестя излишни обаждания.

926 19 39
926 19 71
926 19 86
926 19 90

това са телефони за справки точно и само за болнични и обезщетения

на общия номератор най-вероятно пак с тях ще те свържат или ще ти ги продиктуват.

ако си любезна те са още по-любезни, досега не са се изложили поне пред мене нито веднъж.
ако дава заето бъди упорита защото справките по телефона си отнемат време а макар телефоните да са много всъщност са 1 или 2 работни места които поемат обажданията.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 524
..............така че общо да ти се събират 315.
това не е вярно. дните са 135. остатъка до 315 не е на основание болничен Wink

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 17:46 от elpet

Общи условия

Активация на акаунт