Анелия- плагиат?

  • 3 667
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 826
Българин открадна трупът на Чарли Чаплин , та с един видеоклип ли ще се затрудним да го копнеме. Thinking
споко , това за Чаплин не е вярно , - трупът му не е откраднат от българин ,
просто един психоболен българин се е обявил за крадец на трупа му

# 16
  • Мнения: 649
Нищо ново да ти кажа. Вече не ме впечатляват с техните кражби, то една или две бяха.

# 17
  • Мнения: 2 584
какво се чудите толкова, колко от песните не са преведени сръбските и гръцки песни, сега крадат нещо друго, когато не можеш да правиш нещо го взимаш от друг

# 18
  • Мнения: 2 897
И на мен ми е смешно какво толкова ви учудва това  newsm78
Та поп-фолк индустрията в БГ е най-крадливото племе в света.
90% от "хитовете" са откраднати най-безцеремонно.
Сърбия, Гърция, Турция - пуснете си някоя тяхна радиостанция
и вижте за какво иде реч  Rolling Eyes
Броят се на пръсти авторските парчета - СРАМ !

...И позор Tired

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Софка Маринова орезили един от най добрите клипове правени и мой много любим. Evanescence - My Immortal.

# 20
  • Мнения: 606
  Еййй. И Руснаците взеха да ни копират чалгийката...... Crazy

# 21
  • Мнения: 2 211
Какво се чудите, всички крадат! Помните ли клипът на "Йовано, Йованке..." на Слави, изкопиран е от клипът на руската песен "Черний ворон". Даже наградиха Слави за най - добър клип. У нас това е масово, фотографите по списанията също го правят. Никой не се напъва да ражда идеи.

# 22
  • на село
  • Мнения: 833
 Режисьорите на чалга клиповете най-редовно крадат детайли/понякога не само детайли/ от клиповете на известни и не толкова извесни певци.Това не е новина.

# 23
  • Мнения: 3 818
Режисьорите на чалга клиповете най-редовно крадат детайли/понякога не само детайли/ от клиповете на известни и не толкова извесни певци.Това не е новина.

И най-интересното е, че те изобщо не го крият и не се притесняват от това. Попадала съм на интервюта, в които казват, че понеже много харесват еди коя си песен на еди коя си известна певица/ певец, са накарали режисьора да направят същия (или подобен клип).
За тях понятието "уважение към чуждия труд" не съществува просто.

# 24
  • Мнения: 554
Не й е за първи път на Анелия да си чопва от някъде Simple Smile преди няколко години даже от Крег Дейвид сви музиката за песента си Обичай ме .... оргинала е I'm walking away..... или нещо подобно.

# 25
  • Мнения: 487
И аз мисля ,че Анелия е само изпълнител,крадът режисьорите на клипове!  Naughty

# 26
  • Мнения: 14 654
Хехе, те всички чалгаджийки са крадли Simple Smile
И не само те де. Преслава е крала идеи за клип от Найтуиш, пък София (тя не е чалгаджийка) от Слипнот. По-късно ще пусна клиповете Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 447
Че в днешно време кой ли вече не краде.Нали така е по-лесно  Grinning Grinning Grinning

# 28
  • DE
  • Мнения: 967
Глава втора
Обекти на авторското право
Закриляни обекти

Чл. 3. (1) Обект на авторското право е всяко произведение на литературата, изкуството и науката, което е резултат на творческа дейност и е изразено по какъвто и да е начин и в каквато и да е обективна форма, като:

1. литературни произведения, включително произведения на научната и техническата литература, на публицистиката и компютърни програми;

2. музикални произведения;

3. сценични произведения - драматични, музикално-драматични, пантомимични, хореографски и други;

4. филми и други аудио-визуални произведения;

5. произведения на изобразителното изкуство, включително произведения на приложното изкуство, дизайна и народните художествени занаяти;

6. произведения на архитектурата;

7. фотографски произведения и произведения, създадени по начин, аналогичен на фотографския;

8. проекти, карти, схеми, планове и други, отнасящи се до архитектурата, териториалното устройство, географията, топографията, музейното дело и която и да е област на науката и техниката;

9. графично оформление на печатно издание.

(2) Обект на авторското право са също:

1. преводи и преработки на съществуващи произведения и фолклорни творби;

2. аранжименти на музикални произведения и на фолклорни творби;

3. периодични издания, енциклопедии, сборници, антологии, библиографии, бази данни и други подобни, които включват две или повече произведения или материали.

(3) Обект на авторското право може да бъде и част от произведение по ал. 1 и 2, както и подготвителните скици, планове и други подобни.

 

--------------------------------------------------------------------------------


Изключения

Чл. 4. Не са обект на авторското право:

1. нормативни и индивидуални актове на държавни органи за управление, както и официалните им преводи;

2. идеи и концепции;

3. фолклорни творби;

4. новини, факти, сведения и данни.


А иначе оригиналите на съседите си ги плаща Митьо Пайнера. Това го знам със сигурност.
Не се заплаща единствено, когато е сменен аранжимента и тоналността.

# 29
  • Мнения: 9 865
Не съм фен на чалгата, но знам, че си плащат за песните, т.е. като са неспособни поне авторите им от съседните страни трупат дивиденти от това. И това е факт, вече никой не си позволява да пее сръбски, турски, гръцки и румънски песни без да плати за авторските права. Но клиповете... там вече нещата са тегави. Все пак предпочитам да подражават на нещо добро, а не да измислят разни простотии. Чес'но.

Общи условия

Активация на акаунт