Нарушена вентилация на тъпанчето

  • 16 594
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 732
Сковаването започнаха да го свързват с отитие след като обърнах внимание. Първоначалното й лечение, което започнахме преди 2 дена беше с Пумулекс-паста и синтетични витамини. Личната смяташе, че е спала на криво или стояла на течение. Но когато снощи УНГ-лекарят откри хлътването на мембраната, стана ясно, че схващането май е от ухото.
Ами незнам ама защо пък хлътването да не е от хремата  Thinking.Моята я водих на лекар хлътнало и е тъпанчето на едното ухо ,но ми каза ,че е нормално при хремата която има.А сега се сещам ,че често и тя ми се оплаква ,че я боли врата ooooh!.Ама какво може да има общо врата с ухото незнам -не съм го отдавала на него Sad.
Колкото до загубата на слуха в София има май такава апаратура.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В нашият случай може процесът да се е задълбочил. Рая няма хрема.
С тази апаратура се установява увреждане на слуха ли?

# 17
  • Мнения: 2 732
В нашият случай може процесът да се е задълбочил. Рая няма хрема.
С тази апаратура се установява увреждане на слуха ли?
Да .Прочети в закованата тема за третата сливица -там казват ,че се замерва с някакъв апарат слуха .
Защо тогава са ви изписали капки за нос? Дано се оправи детенцето .

# 18
  • Мнения: 2 732
Познато. Може би, ще се наложи пробиване на тъпанчето. При нас беше така. След пракарани отити тъпанчето беше хлътнало. Когато се пробие тъпанчето, налягането намалява и болката изчезва. Това пробиване на тъпанчето  при нас реши нещата само временно
Как се прави това пробиване на тъпанчето ? Аз си мислех ,че пробивайки се задължително се слагат и макарички newsm78

# 19
  • Мнения: 335
Ако това "замерване" е тонална аудиометрия, може би детенцето на Рени няма да е толкова послушно, че да "вземе изпита".
С нея се измерва въздушната и костната проводимост като пациентът трябва да даде знак (натиска едно копче) когато е чул звука. Апаратът отчита при каква сила и честота на звука пациентът го е възприел.

Т.е. иска се активно и прецизно участие и съдействие от пациента.

Рени, намерих координати на хомеопата (тя всъщност е жена). Изпращам ти ги на лични.


ПП А едни кръвни изследвания не пуснаха ли? Щом назначават антибиотици, нормално е да видят има ли отражение възпалението на кръвната картина поне.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ушната инфекция идва през носа. Капките са за отбъбване на лигавицата за да може да се освободи Евстахиевата тръба и мембраната да се върне в нормалното си положение. В момента се е образувал вакуум... Толкоз разбрах.
Да, пробиването всъщност е поставяне на вентилационна тръбичка, за да се освободи този вакуум (ако не се получи с капките)... И по тази част ще стана специалист Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Да .Прочети в закованата тема за третата сливица -там казват ,че се замерва с някакъв апарат слуха .

Може би имаш предвид тимпанометрията?
Рени, това е едно уредче, което се допира до ухото и става за секунди измерването.
Чрез него установиха намален слух на едното ухо на Калина, вследствие на течност, която се задържа зад тъпанчето и се възпалява периодично. Насрочихме дата за махане на сливицата и тогава ще й сложат и вентилационни тръбички, т.нар. макарички. Те стоят в ухото около 6 месеца и после се махат, ако не изпаднат сами. Намаляването на слуха е обратимо като се вземат мерки, тъй че не се тревожи. Потърси второ мнение на УНГ специалист задължително. Можеш да почетеш в закованата тема за третата сливица, но повечето, които пишем там ходим в Транспортна болница при д-р Френгов и сме много доволни.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не са ни пуснали никакви изследвания. Да искам ли?
Холограма, мерси за координатите.

Сега отивам да чета тази закована тема, която съм я пропуснала.

Н а т и, тези процедури се извършват под пълна упойка, нали? Веднъж за махането на сливицата, после за поставянето на вентилационните тръбички.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Н а т и, тези процедури се извършват под пълна упойка, нали? Веднъж за махането на сливицата, после за поставянето на вентилационните тръбички.

Да. Всичко накуп се прави, докато детето е под пълна упойка.

# 24
  • Мнения: 2 732
А дали ако се пусне пълна кръвна картина ще се установи възпалителен процес от хлътналото тъпанче? Рени казва ли да я боли ухото?

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836


Сега отивам да чета тази закована тема, която съм я пропуснала.


Там са доста теми вече.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да. Всичко накуп се прави, докато детето е под пълна упойка.
Щом е накуп- добре. Аз мислех, че отделно трябва да се направят двете манипулации.

А дали ако се пусне пълна кръвна картина ще се установи възпалителен процес от хлътналото тъпанче? Рени казва ли да я боли ухото?
С кръвна картина би трябвало да се установи каквото и да било възпаление. Но не са ни казали, че е необходимо. Да взема да си поискам newsm78
Да, боли я ухото. На моменти изплаква жално "не издърам повече" и "моля те, направи нещо". А аз съм безсилна да й помогна Sad Ако я гушна писва, че съм и натиснала вратлето...

Liorena, днес в архивите четох твоите перипети и доста се осведомих.

# 27
  • Мнения: 2 732


Сега отивам да чета тази закована тема, която съм я пропуснала.


Там са доста теми вече.
Аз се опитах да отворя първата тема обаче ми изписва ,че я няма в архивите

# 28
  • Мнения: 2 732
Да .Прочети в закованата тема за третата сливица -там казват ,че се замерва с някакъв апарат слуха .

Може би имаш предвид тимпанометрията?
Рени, това е едно уредче, което се допира до ухото и става за секунди измерването.
Чрез него установиха намален слух на едното ухо на Калина, вследствие на течност, която се задържа зад тъпанчето и се възпалява периодично. Насрочихме дата за махане на сливицата и тогава ще й сложат и вентилационни тръбички, т.нар. макарички. Те стоят в ухото около 6 месеца и после се махат, ако не изпаднат сами. Намаляването на слуха е обратимо като се вземат мерки, тъй че не се тревожи. Потърси второ мнение на УНГ специалист задължително. Можеш да почетеш в закованата тема за третата сливица, но повечето, които пишем там ходим в Транспортна болница при д-р Френгов и сме много доволни.
Ами да явно е това .Аз търсих дали само в София се прави тимпанометрия .Попаднах и на някакъв адрес във Варна .Ако някой знае за други градове да пише

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
и аз не мога да отворя старите теми,но достатъчно е само последната да прочетеш.И на нас ни предтои такава операция в сряда Sad

Общи условия

Активация на акаунт