Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
 Simple Smile Не питай мен, не аз съм била учител в такова училище. Спрях се на част от поста на друг участник, като помислих, че е просто неправилно изразена мисъл това с "психическото увреждане". Може би по- скоро става въпрос за травма, която няма как да не е налице- приет си различно, имаш постоянни проблеми с обслужването, с придвижването, въобще с комуникациите у нас, да не говорим и за допълнителните и вероятно чести и неприятни срещи със здравната система и т.н.
Моето мнение по темата съм го постнала в предните страници.

# 61
  • София
  • Мнения: 9 879
Дано на никой не се случват такива неща,обаче факт е,че се случват..и какво следва-понеже детето не може да ходи,то няма да ходи и на училище.
Може да звучи тривиално,но в случая не е лошо да се вземе пример от развитите държави. Peace
И още нещо-ако специалистите преценят,че моето умственно увредено дете може да учи в класа на твоето дете,Ерика,то какво-ти ще направиш всичко възможно,за да махнеш детето ми оттам ли?!Има си комисии за експертно педагогическо оценяване и слава Богу,защото иначе децата с увреждания ще са забутани незнайно къде...някъде в Могилино може би.
Да,и друго-пишете,че децата са жестоки,подиграват се.Факт.и затова децата имат родители,за да ги насочват,да възпитават и обясняват.Защото ако в моето семейство аз започна да обяснявам как съседа е куц и поради това най-вероятно е и луд,то детето ми също ще мисли така. Peace

# 62
  • Мнения: 1 581
Значи да изолираме всички деца с увреждания от най-ранна детска възраст - никой да не ги вижда и да не чува за тях, да си ги обгрижваме отделно и на скрито, да не ги смесваме с другите - от будни по-будни, после като пораснат пак да ги скрием на супер скришно, някъде из горите, да не се депресират и натоварват останалите, обществото - никой да не знае и да не подозира, че съществуват... Тръпки ме побиха, звучи ми като газова камера в социална форма.

Докато учителите окачествяват децата с увреждания като "на това дете му има нещо" и подхождат с пълно неразбиране и нежелание за приемане, интеграцията ще си стои в бъдеще време. И проблемът не е в умственото увреждане на децата, а в умствената ограниченост на хората, които трябва да работят с тях.

# 63
  • Мнения: 11 324
Защо може по света тези деца да са интегрирани още от детската градина, а в България да не може? ooooh!

# 64
# 65
  • Мнения: 3 914
Когато говорим за физ. увредено дете - вярвайте ми винаги е придружено до някаква степен и с психическо увреждане...

Мило момиче,не така............. Wink

Ето това дете:


е напълно сляпо и е на потребителката eli-nora,която аз познавам и се радвам, че познавам,а още повече се радвам, че познавам детето и,което съм убедена ,че ще бие по интелект, две-трети от нормалните ви деца Peace/за протокола и моето дете е сляпо,но не затова изтъквам случая, определям нейното дете като 10 пъти по умно и от мойто Peace/
Така че някакси ми е трудно да ти повярвам Wink
Моля не пишете глупости,когато не познавате голям процент от уврежданията.
Тази тема показва къде е пропастта,не е при децата,между нас е,техните родители и вместо да се питаме ние дали сме за или против,защо не попитате децата си дали имат против да учат с дечица с разни заболявания,дори такива заболявания които не им позволяват да ходят,абсолютно съм убедена че ще са съгласни,дори ще поискат да учат с тях и да им помагат.Не забравяйте че и децата обичат да се чувстват полезни и значими,а да помагат на специално дете е шанс за тях.

п.п. Имам племенница с доста наднормено тегло/по здравословни причини/ и от първи клас я тормозят/сега е 7ми/,това значи ли че трябва да има паралелки ,или дори специални училища за дебели,защото и те се чувстват различни newsm78

Няма смисъл да споменавам Стивън Хоукинг нали,всички знаете за него Peace

# 66
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Erica, би ли пояснила какво имаш предвид под "умствено болни" деца. За да си толкова крайна, се предполага, че имаш добра представа какво се крие зад този непознат за мен термин.



Разните му там циклофрении, шизофрении и подобни психопатии, не ми се изреждат всички съществуващи психични болести.
Естествено мнението не ми се отнася за болни от Даун, епилепсия и изобщо болести, които няма по какъв начин да навредят на заобикалящите.

# 67
  • Мнения: 2 543
Разните му там циклофрении, шизофрении и подобни психопатии, не ми се изреждат всички съществуващи психични болести.
Естествено мнението не ми се отнася за болни от Даун, епилепсия и изобщо болести, които няма по какъв начин да навредят на заобикалящите.

Ох... Ми какво да ти кажа - шизофренията е заболяване, като всяко друго - подлежи на терапия и лечение. Отричайки правото на хората с това заболяване да живеят сред всички останали, не му се помага особено. И още нещо - шизофренията не е наследствено заболяване и може да се появи във всеки един момент в живота н всеки човек - т.е. дори и в твоя, и на детето ти живот. Убедена съм, че тогава няма да си чак толкова категорична. Tired

# 68
  • Мнения: 120
Охх и ДА и НЕ.
ДА, защото е хувабо едно такова дете с увреждания да се развива и израства в нормална среда с останалите деца.
НЕ, защото ще стане обект на подигравки от някои от децата / а аз съм виждала такива ситуации и продължавам да виждам/. А това много боли.

# 69
  • Мнения: 2 563


Разните му там циклофрении, шизофрении и подобни психопатии, не ми се изреждат всички съществуващи психични болести.
Естествено мнението не ми се отнася за болни от Даун, епилепсия и изобщо болести, които няма по какъв начин да навредят на заобикалящите.

Да, лудите ядат хора.  ooooh!
Циклофренията да не е станала заразна?!  newsm78

# 70
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Разните му там циклофрении, шизофрении и подобни психопатии, не ми се изреждат всички съществуващи психични болести.
Естествено мнението не ми се отнася за болни от Даун, епилепсия и изобщо болести, които няма по какъв начин да навредят на заобикалящите.

Ох... Ми какво да ти кажа - шизофренията е заболяване, като всяко друго - подлежи на терапия и лечение. Отричайки правото на хората с това заболяване да живеят сред всички останали, не му се помага особено. И още нещо - шизофренията не е наследствено заболяване и може да се появи във всеки един момент в живота н всеки човек - т.е. дори и в твоя, и на детето ти живот. Убедена съм, че тогава няма да си чак толкова категорична. Tired

Разбирам, но и ти ме разбери- просто ме е страх! Страх ме е от агресивни луди! Не ги искам около себе си и това е.

# 71
  • София
  • Мнения: 9 879
Ерика,имаш право..донякъде.Мен ме е страх от агресивни нормални ,които бродят навсякъде.Изпитвам ужас от деца,готови да пребият друго дете заради пари,заради каквото и да било.Не ги искам около себе си,обаче ги има. Rolling Eyes

# 72
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Гласувах с първа опция НЕ - категорично съм против!
Работих три години в специализирано училище за физ. увредени деца и мога да ви уверя, че тези деца не могат да се впишат в масовото училище Naughty Когато говорим за физ. увредено дете - вярвайте ми винаги е придружено до някаква степен и с психическо увреждане...
Според мен е много по-удачно да се вложат средства и да се подобрят специализираните за целта училища (вместо да се затварят...), отколкото всички масови училища да бъдат пригодени за увредени деца (имам предвид естакади, специални площадки, стълбища, кабинети и т.н)
В нашето училище децата се чувстваха спокойни и обгрижени - паралелките бяха с по 8 деца и на всяко се обръщаше нужното внимание и пак се усеща трудността при възприемане на уч. материал и т.н...а представете си в масово училище с 30 деца - от будни по-будни Hug
Децата и като цяло ние хората сме много лоши в това отношение, и с присмех и подигравки допълнително допринасяме за дискомфорта на увредените...
Така, че нека просто създадем подходяща среда за децата - а не да ги залъгваме, че мястото им е в масовото училище Hug

ПРОСТО НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ

Наистина, хубаво е, че от време на време/слава на Бога, не по всяко време/, се появяват и такива изказвания. С това си показваме БЪЛГАРСКИЯ критерий на разделение на децата. Много ще ми бъде трудно да обясня на детето си, а вярвайте ми, ТЯ МНОГО ДОБРЕ АСИМИЛИРА, че има родители, които пазят така децата .  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Ама спокойно, няма да ви ухапе децата, нито мирише, уверявам ви, че и въшки няма!
МИЛИ БОЖЕ, що за разбирания?!
Три години работих срещу училището за деца с умствени проблеми / не идиоти/ и имам наблюдения, срещи, контакти с родители и децата им. Хората знаят много добре, по-добре, от вас, авторите на горния цитат, доколко са възможностите на децата им.
Що за манталитет, що за ограничения?! #Crazy #Crazy #Crazy

# 73
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Валенце, за такива има затвори....

# 74
  • Мнения: 2 563


Разбирам, но и ти ме разбери- просто ме е страх! Страх ме е от агресивни луди! Не ги искам около себе си и това е.

Много малък процент от "лудите" са агресивни. Специално за шизофренията предиктори са злоупотреба с алкохол и наркотици и спиране на лекарствата. Трудничко ще стане в училищна възраст това. Но и когато са агресивно, това е най-често към себе си и след това към членове на семейството. Агресията не е симптом на шизофрения и циклофрения.

Общи условия

Активация на акаунт