Точката започва да пулсира - НОЕМВРИйска мама си от кеф примира!

  • 19 080
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 37
sophiepp много готино стихче - прочетох си го няколко пъти и го разпечатих да го покажа на тати и баткото. Моето момченце е на 3години и 9месеца и ми задава същите въпроси.
Благодаря, че го сподели с нас. Ако откриеш и други - пиши, ние ще четем!

# 16
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Tonesa, благодаря, че си ме включила в списъка  bouquet
Sophiepp, стихчето е много сладко

# 17
  • Мнения: 5
Здравей Tonesa . Поздравления за страницата. Много е красива! страшна си newsm51. Само да ти кажа, че линка за бременността седмица по седмица не се отваря. Иначе другите статити вече ги прочетох и много благодаря smile3501

minie mouse мога да те посъветвам да си изтискваш лимон с вода и да пиеш по -малко. пооправя вкуса временно и поне на мен ми става малко по-добре и не ми се гади за около час. Иначе дъвча дъвка с портокалов вкус на орбит. Мисля да си взема бонбони с вкус на лимон или портокал, ако намеря. А ти как си с килограмите? аз съм качила 2 за седмица и половина, опитвам се вече да ограничавам калориите, но не мога да залъжа глада. Дали глада има нещо общо , че и двете сме с по-голямо плодно сакче smile3505

pepena мерси за отговора. Само се чудя как по интернет да си избера размер за сутиена, още повече , че с тия темпове, не знам до кога ще нарастват. Сподели от твоя опит?

puh golqm нищо не намирам за трудноусвояемостта на калция от (високомаслените) млечни продукти . Изпрати някой линк, ако намериш. Само за ползата излиза.
Аз по принцип не съм привърженичка на прясното мляко, а и кисело почти не ядях преди, но сега много ми се пие айрян със сол, сол, сол. Соленичко ми се хапва. Сега пия прясно от време на време за изхождане, както писах и по-рано. Купувам ниско маслено, но определено н еми харесва да го пия. Иначе знам, че най-много калций се сърържа в сусама на 100 г.. Даже съм си купила белен сусам, но от една седмица не мога да го ям заради повдигането и ми е неприятен. В моята книга за бременност пише, че калцият на едно хранене не може да се усвоява повече от 500 мг. А на бременната са и нужни 1200 г калций на ден. Кафето намалява усвояемостта на калция.
А относно хапването се притеснявам, защото пише, че не е хубаво в първия триместър да се наддава повече от 3 кг.  Само се моля като отмине периода на повдигането да не ми се яде толкова. То аз не че ям повече, но пия повече сокове от моркови, ябълки, портокал и айрян, но въпреки това качвам. Лошото е, че засега не ми дават да правя упражнения заради болките и съм се обездвижила тотално.

Den4o Веднага почвай с прясно изцедени сокове от портокал, грейпфурт, лимони с мед. Топъл чай с мед. Смучене на мед със сода за гърлото. Ако имаш хрема, знам че е гадно, но аз си слагах и мед в носа. Отпушва го. Инхалации със сол, а даже и капки със сол може да си направиш. За загряване ми казаха пак мазане с мед и сода, но само до гърдите. Другаде не трябва да се загряваш. Така ми каза моята лекарка. Не е препоръчително с ракия или спирт да се мажеш. Не се бой, аз се разболях в първия ден в който разбрах, че съм бременна и до онзи ден кашлях. Айде успех с лечението и лека бременност ти желая. Ill

juli75 Аз съм от Бургас. Даже съм ти писала в предишния си постинг и те питах, дали знаеш нещо за майчин дом във Варна, защото живот и здраве там искам да раждам. Пиши моля те и питай какво те интересува за Бургас.

Добре дошли на новите бременни мамчета. Лека бременност ви желая! EFP smile3525

# 18
  • Попово
  • Мнения: 687
хелоу пийпъл   Crazy  Hug
неска си напрайхме една готина разходка до Русие със мъжо без дечата, много беше готино ама този вятър малко ме подразни, но без да ми повлияе на еуфорията  Party

Ах момичета аз имам проблеми със стомаха вечер толкова лошо ми става на стомахчето, тежест, парене, подуване и постоянно ми се оригва (с извинение), но не става. Днес също съм зле, а и имам един вкус в устата и повишено слюнкоотделяне, което много ми разваля комфорта .. Гледам да набивам повече плодове и да ям по малко мазни храни, но пак положението е много неприятно, хода си подута след всяко хапване като балон.. Вие как сте ?


Лана все едно, че за мен говориш. И аз се чувствам по същия начин Rolling Eyes
и аз съм така  Sick и като имате в предвид че сутрин тъпча трици и съм ограничила до максимум въглехидратите и мазнините  Cry ужас е...

# 19
  • Мнения: 100
Здравейте бременни коремчета!Липсвам от списъка,как да се добавя newsm78. Терминът ми е на 17.11.08г.
Това е вторта ми бременост и също като първата се чувствам прекрасно.За моя радост нямам никакви неразположения.Пожелавам на всички ви бременост като моята. Hug

# 20
  • Мнения: 5 577
 Hug  чудно, чудно!
супер.

п.п. аз само надникнах, после ще чета, че сега си заминавам от работа, пфуу -много се изморих днес, ама си заслужаваше.  Tired

# 21
  • Мнения: 344
И аз се чувствам "подута", но поне не ми се гади  Wink На мен в следобедните часове адски ми се доспива  Rolling Eyes

ето малко интересни статии свързани с бременноста:
http://www.eurofootball.bg/downloads/Dnevnik_kalendar.pdf
http://semeistvo.rozali.com/bremennost-calendar/p28.html
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=2906&p=1
http://www.momentofpeace.net/2008/happy_pregnancy_guide
http://www.predainatatak.bg/news/about107.html

...и нещо смешно:
http://www.vbox7.com/play:4f4e3cea

edit: Mомичета, ей т'ва е "златният" линк: http://toplinkove.com/bremennost.html

# 22
  • Мнения: 2
estrellita75 Simple Smile
здравеи
аз съм от Варна но ми предстои преместване в Бургас
за това питам 4е идея нямам нито за болници нито за лекари там
а за Маичин дом тук за сижаление нищо добро не мога да кажа
прекалено самоуверени лекари без необходимото внимание и коректност към пациента ако искаш да родиш във Варна мисля 4е по добрия вариант е окръжна болница
поне при раждането на втория ми син преди близо 5 години всичко беше на ниво
какво ще ме посъветваш за Бургас
не е наи доброто място за бременните и родилките маи:(

# 23
  • Мнения: 533
Хайде здравейте и от мен и хелоу Hug

Още от първата темичка  от страница 1 хвърлям по един поглед тук Wink Бременна съм след 5 години неизаснен стерилитет, от ИКСИ, та поне си знам термина - 12.11.2008 Grinning (за статистиката - 34г, първа бременност, София). Притесненията няма да са малки, след толкова години, стискайте ми палци Grinning Аз ще стискам на всяка от вас - за лека бременност, никакви поводи за тревоги и хубаво и здраво бебе на финала Peace

Специално за Пух Голям - Пухче, и аз нямам никакви симптоми. Освен да се радваме Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 1 220
FreshBreeze Добре дошла - лека и спокойна бременност ти пожелавам smile3525
Sophiepp това стихче е много хубаво направо ме трогна дълбоко – благодаря ти и за хубавите статии ..  Hug
Пухче виж колко други мами има без да се тръшкат от симптоми -  я си живей живота и се наслаждавай на възможностите, че сега както се притесняваш, че няма нищо след 1-2 седмици може да не се отлепиш от мивката Wink
tonesa, pepena не знам какво да ям вече – апетит имам, но храната ми е все една такава без вкус  Sick.. Сутрин винаги хапвам по една ябълка на гладно и после още един плод, но вечер ми е най-трагично каквото и да ям, а и като не съм се хранила добре през деня как да си легна гладна.. Месото вече не ми е любимо, макар да съм си месарка и да не мога без него, сега най-много ям салати, сирена, и варени картофи изобщо много различно се храня от преди – вероятно е от гадните киселини.. Thinking
Момичета споделете на какво наблягате в храненето има ли нещо, което повече ви влече ?
Лека вечер  Hug

# 25
  • Мнения: 340
Добър ден на всички  Hug

Тонеса, темичката ни е страхотна и продължаваме с най-подходящото заглавие!!   bouquet

Честито на Галисис  Hug и FreshBreeze  Hug Това са новини страхотни, лека и блажена бременност ви желая!

Аз си се успокоих още в събота вечер някъде, къде ще ида  Flutter само оптимизъм трябва. Не са ми притрябвали много симптоми, просто ме стресна една статия, но после една добра фея ме светна за едни линкчета, които ми бяха особено полезни.

Момичета, бременността и предстоящото раждане са освен физически, изпитание и кризисен период и психически. Няма нищо лошо и със сигурност не бива да потискаме емоциите си... това е процес на трансформация на цялостната личност и понякога извиква конфронтация с болезнени теми от подсъзнанието ни... Аз за такива неща чета в момента... Нормално е да ни връхлитат страхове и странни емоции, но не бива съвсем да ги избутваме от битието си. Така например въпросните бременни неразположения понякога били свързани точно с всичко, което оставяме в подсъзнанието в желанието си да имаме контрол над нещата. А точно бременността е период от живота ни, в който не можем да имаме контрол над нещата... и е период, в който трябва да се обърнем повече към женската част от психиката ни, да забавим темпото в ежедневието, да направим в буквален и преносен смисъл място на новия живот в себе си... това било период, който изисквал повече съзерцание и вглеждане в себе си, повече напасване на обстоятелствата, а не ръководенето им. Както се казва на английски, Let go and enjoy!

Да ви кажа, ама наистина много интересна книга чета... по-нататък се говори за едно такова отпускане и разтваряне - телесно, но също и душевно - на тялото и по-специално коремната област, за да може бебето да застане по-дълбоко в утробата... така контакта между майка и бебе бил по-истински, коремът не 'отхвръквал' силно навън, което пък е по-натоварващо за тялото в последните месеци, и че това се получавало при страх на майката да разтвори себе си напълно, което всъщност било болезнен процес, абе някакви такива неща, които трябва да препрочета, понеже в момента пиша по памет на прочетено преди 1/2 г. Правят се и специални упражнения, според т.нар. хаптономия или хаптотерапия. Аз уж съм навита да ги пробвам.

                                  *                                      *                                       *

Сега да дам малко инфо за калция, макар че ще ми е трудно да намеря точния сайт. На български не съм оптимист, че ще се намери...

General Overview:

The importance of calcium cannot be overstated. It is the most abundant positively charged ion (cation) in the human body. The average adult holds 1.2 kilograms of the mineral in his or her fat-free tissues. 99% of calcium is retained in bone tissue while the other 1% circulates in the blood plasma and soft tissues. The hormones calcitonin from the thyroid gland and parathyroid hormone from the parathyroid gland help maintain plasma calcium levels at +-3% throughout the day. Calcitonin causes the deposition of calcium in bone while parathyroid hormone liberates it from the bone.

Calcium absorption, deposition, and utilization is not solely controlled by hormonal factors, however. Dietary intake of phosphorous, exposure to sunlight, protein, fat and sugar intake along with exercise all affect calcium status.

The question of providing adequate calcium nutrition and utilization is made difficult by the control mechanisms of the body. For instance, starvation or calcium deprivation causes uptake to become more efficient! The less you take in, the higher the percentage of absorption. Conversely, the more you take in, especially in a single dose, the smaller the percentage of absorption. Calcium appears to be a supplement then that is less effective if taken in single mega-dose amounts. Total daily absorption might then be enhanced by taking smaller doses spread throughout the day.

The purpose of this discussion is to impress the concept that arbitrarily taking any old calcium supplement (including milk) is NOT the way to address concerns about bone and joint health. The standard medical line with traditional osteoporosis thinking is to get your "elemental" calcium, as efficiently (read cheaply) as possible like eating your tums and drinking your milk. That is way off the mark and is a stance continually regurgitated through most osteoporosis literature. It is not the best advice.

Taking poorly assimilated calcium supplements can sometimes create more problems than it will solve. But since it doesn't knock you over the head with instant feedback, you are likely to not notice the gradual stiffening of your joints or hardening of your arteries. You just rack these things up to increasing old age. There is a better way. Learn about biological utilization and use the right calciums based on your own biochemistry for your bone, joint, and cartilage support.

източник:
http://biomedx.com/bones/page7.html

Това е, което намерих. Другият сайт се оказа на холандски, но обмислям да подготвя един материал за храни, витамини и минерали...

Във всеки случай се оказва от изключителна важност през бременността да си набавяме магнезий, при недостиг освен разните рискове за бременността, не се усвоявал добре калция,  а също изисквал екстра витамин Е, който е незаменим през бременността. Идеалното съотношение м/у калций и магнезий в тялото е 3:2. Най-много магнезий има в какаото!!, житните продукти, нишестето, ядките - бадеми, кашу, фъстъци, в бобовите, в семената, слънчоглед, сусам, ръж, банани, кайсии, пълнозърнест ориз, кокос, зелените зеленчуци и черупковите морски животни.

Оказва се също, че и при недостиг на вит. Д калцият се усвоявал трудно от кръвта. Също витамините B3, B6, С, F, минералът цинк и аминокиселината Таурин са жизненонеобходими за оптимално усвояване на магнезия.

Ще постна повече по-нататък.

Ланче, хапвай си каквото душа иска. Тя природата се е погрижила за това какво да те влече. Всичко ще е наред.  Hug

Ето ви и още един сайт, от който смятам, че всяка може да си 'вземе' каквото и хареса, но според мен ифото като цяло е ужасно полезно, дори и да не подкрепяте идеите на 100%.

http://homebirth.beinsa.info/#myth6

Лекичка седмичка мамчета   Heart Eyes

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 77
Здравейте момичета,
Tonesa, страхотна темичка.
Добре дошли на новите ноемврийски мамчета. При мен, засега гадене и повръщане няма/за разлика от първия път/.И се чудя да се притеснявам ли или не!? Важното, е мисля, че самата аз се чувствам страхотно.
С нетърпение чакам тази сряда за да отида да чуя сърчецето на детенцето.
Лека вечер мамчета

# 27
  • Мнения: 347
днес бях на док
не можах да дочакам до първи
бях в ову на 6-ти и днес нищо не се видя-никаква бременност в матката  Cry
иначе закъснението си продължава-закъснява ми вече 6 дни и имам два положителни теста
обаче...днес се отчаях, какво ли може да е станало
вече си мисля за извънматочна и се треса от нерви  Cry Confused
утре ще ми взимат бхч някакво и ще пиша пак  Cry

# 28
  • Попово
  • Мнения: 687
estrellita75, за сутиените- поне при мен подгръдната обиколка беше=5 а чашката една отгоре, нормално нося сутиен 85В, а последните 3 месеца и като кърмех бях със сутиен 90С Peace за сега можеш да си вземеш някой спортен модел без банел, а по нататък за бременни и кърмачки  Peace

# 29
  • Мнения: 340
Yanoren, още ти е много рано да се притесняваш. Ако на 6ти със сигурност е имало овулация, то закъснението ти е 4 дена. Преди 10я ден закъснение няма смисъл да ходиш на лекар. Аз бях в овулация на 25 фев. и още не съм ходила. Вярно, че е трудно чакането, но не се настройвай негативно без причина.  Hug

Мая, и аз съм в сряда  Praynig Flutter
 
П.П. от английски сайт:

Visualization of embryo or gestational sac through ultrasound
When: one to one and a half months following conception

Fetal heartbeat
When: 9th - 12th week using a Doppler
16th - 20th week using a fetoscope

Fetal Movement (quickening)
When: 20th week of pregnancy felt by a third party (doctor)

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 01:14 от puh golqm

Общи условия

Активация на акаунт