За 4-токласниците... и техните амбициозни родители!

  • 21 809
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Eti_Ko какво можеш да кажеш за 119 училище?
Какъв е режима на обучение - целодневен или на половин ден?
Колко часа имат математика в седмицата?
По кои учебници се изучава математиката?
Какви езици се изучават в училището?

# 16
  • Мнения: 151
1.   Броят на всички трицифрени числа получени от цифрите 3, 0 и 2 е:
А/18,   Б/10,  В/18,   Г/16

mili.m , задачите са много хубави, но само в условието на първа задача не е ясно дали цифрите могат да се повтарят, както и във възможните отговори има някаква неточност.

Благодаря ти, че си правиш труда да ни покажеш тези задачи!

# 17
  • Мнения: 2 567
Момичета, много ви благодаря за датите на матурите  Hug
Имам чувството, че почти няма време. Сега две седмици като сложиш и ваканциите, съвсем. Не знам дали ще смогнем, че сега освен плуването и немския и керамиката почва моята щерка  Simple Smile

Шани, сега гледах сайта на частното училище Артис. Какво мислиш за него? На мен ми се струва доста добре. Гледам, че се залага на изкуствата и езиците. Точно като за нашите щерки. И грънци гледам правят децата  Simple Smile И таксата ми се струва съвсем приемлива.
Някой има ли впечатления за там?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
1.   Броят на всички трицифрени числа получени от цифрите 3, 0 и 2 е:
А/18,   Б/10,  В/18,   Г/16

mili.m , задачите са много хубави, но само в условието на първа задача не е ясно дали цифрите могат да се повтарят, както и във възможните отговори има някаква неточност.

Благодаря ти, че си правиш труда да ни покажеш тези задачи!
Ами така е дадено като условие. А отговорите са тези:
А/8, Б/10, В/ 18, Г/16
Щерката е дала за верен отговор 18. Не знам дали е вярно, все още нямаме резултатите.

# 19
  • Мнения: 1 142
Здравейте и от мен.Да ни е честита новата темичка,ама само какво заглавие има.Гордо се изпъчвам и си викам не съм само аз амбициозна майка.Леле като прочетох кога са тестовете взех нещо да се притеснявам,че време не остана,а пък синковеца въобще не се впечатлява.Той е щастлив,че малко време остава до голямата ваканция.Малкия ми е с Варицела и сега "тъча на няколко стана".Ходя на работа тичам да поема малкия ,после си идва баткото изпращам го или на английски или плуване и какво ли още не правя.Роз ще видя ,но нещата ще се оправят.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лети, виж какво е написала Лекси:

Артис са до нас, Ив. Вазов, в сградата на кварталното училище, което има малък, изцяло асвалтиран двор. От моя позната, която известно време преподаваше там, съм чувала лоши неща, но не желая да навлизам в подробности. Не бих записала детето си там.

# 21
  • София
  • Мнения: 11 708
Здравейте амбициозни  Hug!

мими72 за какво да се зори младежа като резултатите от тези матури не влизат никъде?Те са по-скоро за ограмотяването на някои малцинства.
Алекс също не се готви специално,нито пък аз или баща му го натискаме.
Аз си мисля,че као детето си е учило през годината няма да има нужда от специална подготовка.
За малкия не се притеснявай,хубаво е че като по-малък кара варицелата.Моите и двамата я изкараха м.г. януари,един след друг,а при малката таткото беше в командировка,а Алекс с грип.С две думи картинка отвсякъде.Ама минава и заминава.

Хубав ден!  bouquet

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравейте и от нас в новата тема. Не знам колко дни ваканция ще имаме, но на 02.04 заминаваме на зелено училище ,та поне ще си починат пълноценно децата. Колкото до матурите - и аз не натискам за упражнения. Каквото е научил през годината, това ще покаже.Засега съм доволна от нивото на знанията и от справянето с материала, но си знам, че на изпитите може и да се изложи. Според мен  тези матури са безмислени и не смятам ,че детето ми трябва да се натоварва излишно.
 Аз определено споделям мнението с варианта - кварталното училище и частни уроци. Честно си мисля, че в частните училища с цел да прибират парите на родителите, снижават нивото на подготовка и пишат хубави оценки, но не достатъчно заслужени. Но, подчертавам, това си е мое мнение.

# 23
  • Мнения: 1 142
Здравей,Али и аз мисля същото за частните училища.Цеци ,засега ще продължи в същото училище,пък ако има нужда от допълнителни уроци ще решим тогава проблема.Той ме учудва с желанието си да се занимава по-задълбочено с история.Много му харесва Ч.О.

# 24
  • Мнения: 33
Lennyh, ето тук може да видиш всичко относно 119-то Соу/ има и телефони, ел.поща за връзка/: http://www.119sou.com/

# 25
  • Мнения: 2 567
Шани, мислих се, че имаше някакво негативно мнение, ама не се сещах кой и къде го беше дал. Щом е от Лекси значи не е празни приказки. Ще трябва и на лични да я поразпитам. Стори ми се добре от сайта, ама нещата на яве май не са много добри  Confused

# 26
  • Мнения: 66
След 4-ти клас само с математика ли може да се кандидатства? Какви други перспективи се очертават за децата освен математически насочено училище/гимназия или да остане в училището, където си е детето в момента.

# 27
  • Мнения: 66
След 4-ти клас само с математика ли може да се кандидатства? Какви други перспективи се очертават за децата освен математически насочено училище/гимназия и това да остане в училището, където си е детето в момента. Към какво насочвате децата с интерес към литературата, музиката или нещо друго?

# 28
  • Мнения: 66
След 4-ти клас само с математика ли може да се кандидатства? Какви други перспективи се очертават за децата освен математически насочено училище/гимназия и това да остане в училището, където си е детето в момента. Към какво насочвате децата с интерес към литературата, музиката или нещо друго?

# 29
  • София
  • Мнения: 11 708
Аз поне не се сещам с какво друго може да се кандидатства.А в нашето училище след 4 клас приемат една паралелка с изпит по немски.,значи и с език.
Вероятно и в частните училища може да се кандидаства.
Моето дете ще си остане в същото училище.Има интерес към историята.Правили са контролно по ЧО и класната нещо му е поправила.Той е спорил с нея  Shocked.
С история може да се занимава чак след 7 клас в НГДЕК.Но аз лично не виждам перспектива от там,колкото и да е елитно учебно заведение.

Общи условия

Активация на акаунт