Машина за хляб - 9 част

  • 58 705
  • 664
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 498
slanced
Ето рецепта, която аз ползвам за типов хляб:
240 гр. типово брашанце
240 гр. пълнозрънесто /тук може да сменяш, може 120 бяло+120 каквото имаш /зеленчуково, градинарско, селско и т.н./
2 с.л. зехтин
1 с.л. захар
1 ч.л. сол
250 мл вода /кисело или прясно мляко, каквото ти се слага, аз експериментирам всеки път различно.
1/3 кубче мая /кубчето е от 42 гр./

Слагаш продуктите от течните към твърдите, като маята най-отгоре я слагаш натрошена върху брашанцето. Призвуковия сигнал или ако не ти се чака можеш да прибавиш ръжени, овесени ядки, ленено семе или каквото ти е по вкуса.

# 91
  • Мнения: 832
А аз да ви попитам - има ли някоя от вас,която да ползва квас при приготвянето на хляб?Моят мъж е решил да си правим квас и да го ползваме вместо мая(или поне вместо част от маята).Та се питам има ли някой с опит с кваса?Сигурно има нещо специфично при приготвянето на хляб с квас.

# 92
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
ina.gg благодаря за рецептата. HugУтре ще я пробвам и ще пиша за резултата.

# 93
  • Мнения: 319
magi_77, звучи много вкусно, но би ли написала какво е количеството на брашното ooooh! Че нали в машина ще се прави, не мога да слагам "колкото поеме" Peace

# 94
  • Мнения: 780
magi_77, звучи много вкусно, но би ли написала какво е количеството на брашното ooooh! Че нали в машина ще се прави, не мога да слагам "колкото поеме" Peace
Не знам - аз на око го слагам  newsm78 май беше към 1 кг , но не съм сигурна . Довечера ще ходя до свеки и ще я питам 

# 95
  • София
  • Мнения: 2 113
А аз да ви попитам - има ли някоя от вас,която да ползва квас при приготвянето на хляб?Моят мъж е решил да си правим квас и да го ползваме вместо мая(или поне вместо част от маята).Та се питам има ли някой с опит с кваса?Сигурно има нещо специфично при приготвянето на хляб с квас.

geleva беше правила с частично квас и мая...ако не се включи по въпроса ти, питай на лични, че май й няма рецептата в рецептурната тема за хлебопекарни.

Аз имах мераци, но още не съм пробвала, защото за "изцяло квас" си трябва време да се отгледа този квас, а и после да се "поддържа огъня", че иначе пак отначало и си е доста играчка...Засега само експериментирам с пълнозърнесто брашно 100%, но не съм окончателно доволна и затова не съм споделила нищо тук:)

Ако ползваш руски, потърси в руските форуми, те със сигурност имат варианти.

# 96
  • Мнения: 173
Ох, само докато ви четох и ми се прииска да си купя и аз машина за хляб

# 97
  • София
  • Мнения: 3 816
А аз да ви попитам - има ли някоя от вас,която да ползва квас при приготвянето на хляб?Моят мъж е решил да си правим квас и да го ползваме вместо мая(или поне вместо част от маята).Та се питам има ли някой с опит с кваса?Сигурно има нещо специфично при приготвянето на хляб с квас.

Аз съм правила квас по тази рецепта. Рецептата, която е дадена по- надолу е комбинация от квас и мая, ако искаш хляб само с квас, количество на кваса ще трябва да е около 1 ч.ч. например, но всичко е до експерименти. Hug
Успех в опитите и да пишеш за резултатите.  bouquet

# 98
  • Мнения: 832
Благодаря за рецептата.Със сигурност ще пробваме да направим хляб с квас.Даже сега сме го сложили да се прави кваса.В един буркан,може би скоро ще е готов.Обезателно ще ви пиша за резултата. Ще потърся и в руските сайтове какво има.

# 99
  • Мнения: 68
Здравейте момичета.
Отдавна не съм писала,но ви чета редовно и често правя неща
от вашите рецепти. Hug
Сега да ви попитам и за някоя рецепта за хляб от типово брашно,търсих но не можах да намеря.
Мисля ако става хубав,да минем малко на него,че с този бял хляб ще качим много килца Mr. Green
Благодаря предварително  bouquet

Много често правя хляб с типово брашно, като ползвам рецептата за обикновен хляб, 300 мл. вода,2-3 лъжици олио, сол,захар (аз слагам обикновено мед) и 500 гр. брашно, 2 ч.л. суха мая. Става много хубав. Ако искаш сложи и една чаша бяло брашно, но специално типовото се надига и става хубав хляб. Може да  добавиш и сусам или други ядки каквито обичате  Hug

# 100
  • Мнения: 50
За типов хляб - опитай рецептите за пълнозърнест в книжката на мулинекс, правила съм повечето и са много сполучливи. Последно правих един по рецепта от тук / не помня точно на кого / - с кисело мляко, стана разкошен.

# 101
  • Мнения: 47 996
такаа, великден наближава и аз пак реших да пробвам да направя козунак в хлебопечката
имам много несполучливи опити преди време и зарязах тая идея
може ли да ми дадете линк към някоя рецепта, искам козунака да се омеси и втаса в хлебопекарната и после само да го изпека във фурната, ама да е с най- най- подробни инструкции, защото досега нито един козунак не ми се  е получил, а питки и хлебчета си пека без грижи Praynig

# 102
  • Мнения: 168
Здравейте! Искам да попитам майсторките - правили ли сте содени хлебчета? Купих на майка си хлебопикарна, тъй като не може да яде хлябове с мая. Разчитах, че на прорамата "кекс" ще се получи, но не се опече. Може би рецептата ми не е била подходяща. Ако имате опит - споделете.

# 103
  • София
  • Мнения: 3 816
Содените хлебчета само ги меся в машината, а ги пека във фурната. Peace

# 104
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
mamavassiето по тази рецепта аз правя козунак,вече 4 пъти и става супер
125мл прясно мляко(леко затоплено)
100гр масло разтопено
3 яйца
150гр захар
2ч.л.суха мая(ползвам мерителната лъжичка от машината)
щипка сол
настъргана лим.кора
500гр брашно(аз после ако е нужно добавям още,по време на месенето,защото нямам кух.теглилка и трудно улучвам правилните кг.
добавям брашно докато стане на твърда топка и не се лепи по бъркалката)
Пускаш го на програма ТЕСТО само да го умеси и втаса и после му правиш формата ,която искаш и го печеш.
Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт