Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми. - втора тема

  • 96 635
  • 1 419
  •   1
Отговори
# 1 275
  • София
  • Мнения: 12 256
  Дядомраз аз имам въпрос, против ли си това ваксините да са препоръчителни както е в повечето страни в ЕС? Тоест все пак родителя да има последната дума за това какво да се прави реално с неговото дете? Истината е, че дори и в страните където това е така, процента на неваксинираните е много малък, но хората реално имат избор?
  И втория ми въпрос е вече зададен. Ти и колко от възрастните хора реално които познаваш имат направена реимунизацията против дифтерия и тетанус на всеки десет години след 25-тата година. Аз вече споделих, че я пропуснах и определено личния ми лекар не ме е потърсил. От което заключвам, че ако лично не се интересуваш и не боледуваш и не ходиш на лекар може изобщо да не научиш за тази задължителна по БГ имунизационния календар реимунизация. И не прави ли също това сериозни дупки в имунизацията на населението.
   Защо се следи толкова стриктно имунизацията на децата в Бг, а при възрастните очевидно не. Защо имунизациите не се отложат поне след годинка на децата. Защо много често бг лекарите поставят имунизации на недоносени деца, както на връстниците им без да отчитат коригирана възраст или минимално тегло от 4 кг, както е по закон дори?

# 1 276
  • Мнения: 1 303
И още един въпрос, на който с удоволствие ще си чакам отговор... За какъв зор си мислите, че ние Антиваксинаторите (патент на katiABV  Peace) четем, пишем и поддържаме тази тема???
Мислите си, че ми е зор за световни и регионални конспирации, че ми дреме дали ваксините вредят, помагат или ник'ва работа не вършат - все тая...
Хехе то аз мога да ти отговоря но няма да ти хареса отговора. Това беше в кръга на шегата.

Нека да видим как и защо го правите - наплашени че нещо ЕВЕНТУАЛНО може да се обърка (чели сте тук, казала ви е някоя приятелка че е чела тук и т.н.) и вие искате да имате контрол над ситуацията и да предпазите детето си на всяка цена, това е нормално, само че наплашени от изявления на Christian в стил "нека се ваксинират само за да си затворят плювалниците" и няколко инцидентни слуая (някои от които повече от съмнителни че ваксината има нещо общо), прочитате няколко сайта с псевдонаучна информация без дори за миг да се замислите доколко достоверна е тя и решавате че "това ваксините са дяволско творение и ще ми увредят детето". Разбира се интересували сте се от хомеопатия и прочее а там се отричат ваксините, както и по-голяма част от конвенционалната медицина и това разбира се в този момент вече съвпада на 100% с мнението което сте успели да си изградите по гореописания начин. След това четете задълбочено де що намерите в интернет относно ваксините и най-вече вредата от тях и ето че вече сте готови да тръгнете на кръстоносен поход против всяка фармацевтична компания и лекар изобщо имащ нещо общо с ваксините. Да пропуснах нещо?

Само на това ще ти отговоря, другото е просто безсмислено...
Да, пропусна най-важното и ДА, отговора не ми харесва, защото е неправилен и съжалявам много, но не печелиш една изпита боза...

Единствената причина, поради която аз и няколко други индивида (немедицински лица) пишем и четем тази тема е, че в БГ някои от ваксините са задължителни по закон... Т.е. отнема ни се правото на информиран избор, дали да ваксинираме или не децата си и себе си... Предполагам ще се съгласите, че всеки човек има пълното право на информиран избор по всеки въпрос, касаещ не само медицинските въпроси... Отговора е много по-кратък отколкото си мислиш и ако беше си направил труда да прочетеш темата, щеше да го разбереш... Искаме да имаме избор, като нормални хора. Точка.

Mдаа,а мислите ли,че писаниците в този форум ще спомогнат в тази насока?Защо не се обърнете към Организацията за защита на човешките права?Може да има повече ефект.Но честно да кажа се съмнявам това да стане именно в България.Но ще е интересен експеримент

Кристиян,пак ли за хипотетичните вируси си се захванал-дали съм разбрала-вируси са хипотеза и ене съществуват така ли??Виждам доста снимки на такива по учебниците в които се учи традиционната медицина.Би ли обяснил с прости думи какво по дяволите има на снимките??Или са някакви монтажи.
Иказването ти,че не те е страх от вирусите,защото знанието те пази е меко казано....странно за широката публика.Дано не се случи някой ден сам да се опровергаеш.Това си е твоят избор и понеже мненито ти днес не е преобладаващо се усеща известно пренебрежение и укор към нас "слепите",които "един ден ще съжаляваме"..Покажи ни тайните данни,моля те,от кога искам да ги видя.Без тях всичко са голи приказки,които могат да минат пред една ССФ(имаше някакво такова определение),но аз не влизам(както и други Simple Smile) в тази категория.

За протокола-ще се реимунизирам против тетанус,последно беше преди около 10 години,имам и хепатит Б от преди толкова.Май е време за нова доза-нямам намерение да изпитвам хипотезата за вирусите на свой гръб.М/у другото как Вие(вашата медицина) обяснава еднаквите симптоми при пациенти,заразени с хипотетичен вирус?С конфликт в семейството,работата,със себе си Wink?А епидемиите? Rolling Eyes.И те ли са хипотетични?
Още нещо за епидемите и техния естествен ход..как така пък този естествен ход съвпадна с масовите имунизации.ще говорим за естествен ход на епидемии ако въобще никога не е имало ваксини.или имате таблици със статистики,аз пък имам други-кои са по-достоверни??

Аила,моето GP пък ме уведоми за ваксиниране.За дупките-така е.Преди 8 год имаше епидемия от полиомиелит(колкото и да отричат някои тук),и то след несериозно проведени имунизации.Пред кабинетите на ГП-тата е било митинг.Затова и неискам ваксините да са препоръчителни именно за БГ,където процента на хората с ниска здравна култура(включвам и малцинствата,които хич не са малко у нас) е за съжаление ниска.Може и както всичко в бг да не е организирано,незнам,не съм GP.За дупките-наскоро бях постнала статия за Германия с високия процента на случаи от рубеола именно поради незадължителните ваксини,а рубеолата не е много безобидна.. Tired

# 1 277
  • Мнения: 5 713
От което заключвам, че ако лично не се интересуваш и не боледуваш и не ходиш на лекар може изобщо да не научиш за тази задължителна по БГ имунизационния календар реимунизация.
Това имах пред вид като писах, че мъжът ми по принцип не ходи на лекар, защото е здрав. Но пак бях погрешно разбрана.

# 1 278
  • Мнения: 3 988
cubbit, а твоя случай не мога да го разбера. Или ти си само срещу Гардазил, всички други са ОК?

Не си ме чела внимателно в мазнейковския форум!  Wink
На доста места там съм писала, че съм ЗА ваксината. Против съм меркантилността на лекарите в България, неинформираността им и безогледното повсеместно ваксиниране - без предварителен тест за ЧПВ, без огледа на това дали е бременна жената и т.н.
Мазнейкова ме дразни защото е корумпирана и некомпетентна по доста въпроси, особено такива свързани с ваксината. Този форум е една реклама и за нея, като че ли няма достатъчно пациенти, които да цоца по 3000лв за раждане и да не ходи на раждането, защото не е през деня. Това последното е нещо, което днес една позната ми сподели, че й се е случило когато е раждала. Както и да е... Да не се откланям много от темата.

Аз съм ЗА всички ваксини. Писала съм го и преди. Ваксините, според мен, са едно от най-големите постижения на медицината.

Хич не ми се спори с вас - то е като да се биеш с вятърни мелници. Вие за мен сте секта. Но всеки е свободен да вярва в каквото иска. Това е вашият избор и аз го уважавам. Правете каквото искате с вашите деца. Всеки е щастлив, когато мисли, че прави най-доброто се себе си и децата си. Аз моите ще ги ваксинирам.

Върти ми се един въпрос в главата - към всички ви. На първата страница на темата има линк "Ваксините - тайно средство за намаляване на населението на земята" или нещо подобно, цитирам по памет. Дори и не съм кликала там. Но... ако ваксините са тайно средство, не мислите ли, че в тази тайна са посветени прекалено много хора, т.е. не е никаква тайна.
Ако пък е явно средство - така ли само шепа хора са против това...?

# 1 279
  • Мнения: 112

Аз отговарям за собственото си здраве, а това включва и ваксините. От там нататък не ме интересува кой как мисли, дали му харесва и т.н.

Щеше да е така ако живееше в гората. Но като живееш в общество нещата стоят по друг начин.
Например, защото обществото не се нуждае от ходещ развъдник на зарази, които могат да бъдат избегнати.
Или ако се разболееш и останеш инвалид вследствие на това, цял живот ще висиш на врата на същото това обществото.

1. Неваксиниран може да се разболее толкова, колкото ваксиниран. Въпрос на имунитет е, а той не ходи ръка за ръка с ваксините.
2. Какво ще кажеш за ходещите развъдници на зарази по автобуси и детски градини (болни от какво ли не), примерно? За някой може в конкретна ситуация да е фатален и обикновен бацил. Ама като не е спусната забрана от високо, какво да се прави newsm78
3. Особено в България е проблем, че никой не го е грижа за инвалидите, най-вече за станалите такива след ваксина. Close
4. Защо си склонен/на да виниш някого, който евентуално ще те зарази, а не себе си, че евнтуално може и да се окаже, че си с лоша имунна система newsm78 Причини бол - стрес, цигари, ваксини, нездравословен начин на живот... Има науки, които считат, че болестите възникват като отговор на емоционални, духовни и пр. нагласи на индивида Peace

Разгледай имунната система като един завод, който произвежда машини, защитаващи от болести. И срещу всяка болест има отделна машина. Но нова машина не се прави толкова бързо - трябва да се изчисли, да се начертаят планове и т.н. Затова и антителата обикновено се активират на седмия ден. Но за тази седмица тежките заболявания вече са нанесли своите поражения.
Идеята на ваксинацията е този завод предварително да е научил каква машина се иска от него, да е направил чертежите и при необходимост веднага да започне производството - да синтезира антителата преди още инфекцията да е нанесла пораженията.

Срива на имунната система, за който говориш, е съвсем друг въпрос - пак по аналогия - завода има всичко необходимо, за да почне веднага да произвежда машината, но в него примерно има стачка. Да, тогава ще се разболееш, но не защото ваксината не си е свършила работата.

# 1 280
  • Мнения: 5 713
Идеята на ваксинацията е този завод предварително да е научил каква машина се иска от него, да е направил чертежите и при необходимост веднага да започне производството - да синтезира антителата преди още инфекцията да е нанесла пораженията.
И това как се постига с мъртви вируси?

# 1 281
  • Мнения: 112
Идеята на ваксинацията е този завод предварително да е научил каква машина се иска от него, да е направил чертежите и при необходимост веднага да започне производството - да синтезира антителата преди още инфекцията да е нанесла пораженията.
И това как се постига с мъртви вируси?

Защото мъртви те пак носят специфичните си антигени - белтъчни молекули, срещу които са насочени антителата.

# 1 282
  • Мнения: 85
Само на това ще ти отговоря, другото е просто безсмислено...

Е хайде сега. Отговори ми на всичко. Или просто няма какво да кажеш за да опровергаеш останалото което съм написал. За разлика от теб винаги съм сериозен и не се гъбаркам изобщо.


Да, пропусна най-важното и ДА, отговора не ми харесва, защото е неправилен и съжалявам много, но не печелиш една изпита боза...

Наистина? И това което съм описал няма нищо ама НИЩИЧКО общо с истината?

Единствената причина, поради която аз и няколко други индивида (немедицински лица) пишем и четем тази тема е, че в БГ някои от ваксините са задължителни по закон... Т.е. отнема ни се правото на информиран избор, дали да ваксинираме или не децата си и себе си...

И разбира се единствената правилна реакция е в стил 5 годишно хлапе: "Глей си работата ПЪК!" Не е защото не си съгласна с медиците, не е поради друга причина а просто защото са ти казали че еди какво си трябва да направиш и ти решаваш напук от инат да направиш точно обратното.



Предполагам ще се съгласите, че всеки човек има пълното право на информиран избор по всеки въпрос, касаещ не само медицинските въпроси... Отговора е много по-кратък отколкото си мислиш и ако беше си направил труда да прочетеш темата, щеше да го разбереш... Искаме да имаме избор, като нормални хора. Точка.

Т.е. един вид не отричаш ползата от ваксините, нямаш нищо против конвенционалната медицина и всичко, просто не желаеш да са задължителни ваксинациите? Ами защо не каза така по-рано ами изписахме един тон мастило за ползата и вредата от ваксините а то работата била че ти мразиш да те принуждават да правиш каквото и да било Simple Smile

# 1 283
  • Мнения: 85
  Дядомраз аз имам въпрос, против ли си това ваксините да са препоръчителни както е в повечето страни в ЕС? Тоест все пак родителя да има последната дума за това какво да се прави реално с неговото дете? Истината е, че дори и в страните където това е така, процента на неваксинираните е много малък, но хората реално имат избор?

Всъщност много би ми се искало да стане като в Австралия - неимунизираните да не могат да се възползват от лечение по пътеки от здравната каса. Отдавна съм се убедил че финансовите аргументи са най-силни. Няма смисъл от такова задължаване, но едно обикновено посещение в болница като намали няколкостотин лева от семейния бюджет всеки ще се замисли...



  И втория ми въпрос е вече зададен. Ти и колко от възрастните хора реално които познаваш имат направена реимунизацията против дифтерия и тетанус на всеки десет години след 25-тата година. Аз вече споделих, че я пропуснах и определено личния ми лекар не ме е потърсил.

Интересно, моето GP ме потърси 3 пъти за да се реимунизирам и на 3тия ме хвана срам че само отлагам от днес идната седмица и отидох.



От което заключвам, че ако лично не се интересуваш и не боледуваш и не ходиш на лекар може изобщо да не научиш за тази задължителна по БГ имунизационния календар реимунизация. И не прави ли също това сериозни дупки в имунизацията на населението.

Ами доколкото знам GP-тата бяха задължени да реимунизират пациентите си. Не знам защо вас са пропуснали, определено не е правилно.


   Защо се следи толкова стриктно имунизацията на децата в Бг, а при възрастните очевидно не. Защо имунизациите не се отложат поне след годинка на децата. Защо много често бг лекарите поставят имунизации на недоносени деца, както на връстниците им без да отчитат коригирана възраст или минимално тегло от 4 кг, както е по закон дори?

Следи се без изключение но явно има някои и друг "документалист" а не "практик" от личните лекари. Защо не се отложат за СЛЕД годинка е добър въпрос? Точно толкова добър колкото и "защо не се отложат за след 5 годинки" или 15 примерно че да поотраснат и да могат сами да вземат решение. Ваксини се поставят на деца под 4кг - ваксината против хепатит със сигурност се слага още в родилния дом дори на деца под 3кг. При всички положения въпроса е дискутиран от специалисти в областта и няма нищо общо с морални въпроси като "детето е много малко, защо го боцкате?". Минималната възраст за имунизация е определена също от специалисти, не се чувствам дотам компетентен за да споря по този въпрос, но въпреки липсата на компетенция гледам че поне ти си готова да спориш.

# 1 284
  • Мнения: 4 753
Дядо ти, извинявай, ама много си зле... До сега си мислех, че нарочно се правиш, но е явно, че не разбираш кой какво пише и казва... Да си чел темата, имам достатъчно постинги тук, та да ти ги преписвам пак...
Пиша го за последно, щото явно ако продължа, ще се наложи да ме баннат...
Ако ваксините не бяха задължителни, аз щях да упражня правото си на избор и да не ваксинирам детето си и хич нямаше да ме е еня за мнението на когото и да е било по въпроса с ваксините... Смятам ги за вредни и ненужни, но това е лично мое мнение и е все едно да те убеждавам, че компота от круши е много хубав, ако ти си на обратното мнение... Абсолютно съм сигурна, че пак нищо не си разбрал, но в която и тема да влезеш във форума, ще видиш, че едно и също мнение няма по нито един въпрос... Та моето мнение е такова, но нямаше да занимавам обществото с него, ако не ме задължаваха да правя неща, които смятам за вредни и опасни за здравето... Сигурна съм, че всеки човек има такова мнение поне по един въпрос и ще му е меко казано неприятно, ако му налагат някакви неща... И само за протокола, аз съм твърдо против флуорирането на водата... Ако не виждаш връзката между двете, то аз я виждам... Отнема ни се правото на избор, как информирано и с наше съгласие да профилактираме (забележи - не да лекуваме) определени заболявания...

# 1 285
  • Мнения: 85
Дядо ти, извинявай, ама много си зле...

Ще те помоля да се въздържаш от подобни епитети. Ако ще спорим цивилизовано да го правим, ако ще се обиждаме е друга тема. До момента не си привела нито едно сериозно доказателство откакто аз пиша, прегледах постингите от 2те теми по-рано и също не видях такова. Повтарям - апокрифни писаници не се броят за сериозни доказателства защото по същата логика ще трябва да вземем предвид и писаниците на Свидетелите на Йехова и разни други подобни относно свършека на света.

И преди още някой да ме попита защо продължавам да правя аналогии между сайтове на сектанти и да говоря за въображаеми конспирации, това е именно заради цитираните от вас източници на информация и т.н. а за конспирацията обясних в поста си до Christian, нека не се налага да повтарям.

Ако ваксините не бяха задължителни, аз щях да упражня правото си на избор и да не ваксинирам детето си и хич нямаше да ме е еня за мнението на когото и да е било по въпроса с ваксините... Смятам ги за вредни и ненужни, но това е лично мое мнение и е все едно да те убеждавам, че компота от круши е много хубав, ако ти си на обратното мнение...

Нека да видим - не спорим за вкусове и мода и примера с компота от круши беше съвсем не на място. Спорим за доста по-сериозни неща касаещи всички а не кой с какво да си напълни корема и дали го харесва или не. За протокола - и аз не обичам да ми поставят инжекции, но приятно, неприятно ваксините са важно нещо и няма нищо общо с вкусове и харесване.

Относно червената част почваш да си противоречиш - нали единственото което имаше против ваксините беше че са задължителни, а всъщност имаш против самите ваксини. В предния си отговор ме опроверга че не било толкова сложно колкото го обясних и че обяснението било просто, а се оказа че простото обяснение не е единствената причина да продължиш да пишеш тука. Кажи ми, коя част от по-горния ми пост, обясняващ защо си се включила в този кръстоносен поход против ваксините беше грешна. Как разбра че са вредни и откъде? Започни от това, моля те.


Абсолютно съм сигурна, че пак нищо не си разбрал,

Съмнява ме дали правиш разлика между разбиране и съгласяване. Аз разбирам доводите които ми давате и за сведение спокойно може да ми пращате статии не само на български а на английски и немски - и 2та езика ги разбирам. Това че ще разбера нещо след като го прочета не означава автоматично и че ще се съглася. Това че нещо звучи убедително не означава непременно че е верно.


но в която и тема да влезеш във форума, ще видиш, че едно и също мнение няма по нито един въпрос... Та моето мнение е такова, но нямаше да занимавам обществото с него, ако не ме задължаваха да правя неща, които смятам за вредни и опасни за здравето...

Тази част мислех че уточнихме точно колко е ВРЕДНО И ОПАСНО за здравето. Съществува известен риск във всичко. Кажи ми като толкова искаш да се застраховаш, когато се разхождате по улицата ти, носиш ли каска за да не падне нещо твърдо на главата ти. Ще ти дам пример - един мой приятел беше ударен от тухла в автобус от градския транспорт - минавайки през един тунел една тухла пада, чупи отдушника на автобуса и го удря по главата. Добре че е било стъклото да омекоти удара и се размина с няколко шева. Ако се разхоздаш с каска на главата както ти така и детето ти ще си взема думите назад и ще спра да коментирам твои постове.


Сигурна съм, че всеки човек има такова мнение поне по един въпрос и ще му е меко казано неприятно, ако му налагат някакви неща... И само за протокола, аз съм твърдо против флуорирането на водата...

За протокола - АЗ СЪЩО. Не това е начина да се прави подобна профилактика. От друга страна от години не употребяваме чешмяната вода за друго освен за миене на съдове, пране и къпане но не и за пиене - минералната, изворната и трапезната вода са значително по-приятни за пиене в това отношение отделно че са по-полезни.


Ако не виждаш връзката между двете, то аз я виждам... Отнема ни се правото на избор, как информирано и с наше съгласие да профилактираме (забележи - не да лекуваме) определени заболявания...

Я спри и се замисли отново над "живота, вселената и всичко останало". Не живеем в гората където всеки може да прави каквото му скимне (хайде почти всичко което му скимне, пак ще има неща които ще иска но няма да може). Затова са измислени законите. Комшията може да те дразни защото слуша чалга (или метъл) но това не е основателна причина да го гръмнеш нали? Когато шофираш също трябва да се спазват определени правила и не можеш да вършиш каквото желаеш - има еднопосочни улици колкото и да ти се иска да минеш оттам - каква неправда - отнемат ти правото на избор откъде да минеш... мислила ли си върху това? Виждаш ли връзката или "това е различно"?

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 11:28 от djadomraz

# 1 286
  • Мнения: 112
Ако ваксините не бяха задължителни, аз щях да упражня правото си на избор и да не ваксинирам детето си и хич нямаше да ме е еня за мнението на когото и да е било по въпроса с ваксините... Смятам ги за вредни и ненужни, но това е лично мое мнение и е все едно да те убеждавам, че компота от круши е много хубав, ако ти си на обратното мнение... Абсолютно съм сигурна, че пак нищо не си разбрал, но в която и тема да влезеш във форума, ще видиш, че едно и също мнение няма по нито един въпрос... Та моето мнение е такова, но нямаше да занимавам обществото с него, ако не ме задължаваха да правя неща, които смятам за вредни и опасни за здравето... Сигурна съм, че всеки човек има такова мнение поне по един въпрос и ще му е меко казано неприятно, ако му налагат някакви неща... И само за протокола, аз съм твърдо против флуорирането на водата... Ако не виждаш връзката между двете, то аз я виждам... Отнема ни се правото на избор, как информирано и с наше съгласие да профилактираме (забележи - не да лекуваме) определени заболявания...

Като живееш в общество, спазваш неговите правила. Вярно е, че то ти отнема правото на избор по някой въпроси, на които държиш. То отнема и моето право да си карам колата без колан.

Но какво ти дава:
защита - а не първия срещнат да те фрасне с тояга или да послужиш за вечеря на някой вълк
храна - а не като ти умре козата да нямаш с какво да нахраниш бебето си
и още хиляди и хиляди неща, включително и това, че стоиш в момента пред компютъра си.

# 1 287
  • Мнения: 7 821
Моля, спрете безсмисления спам и без това темата е огромна!

# 1 288
  • Мнения: 4 150
Дядо Мраz,
Сайта на СДС го подминах zаЩото го zнам наиzуст.
ДРугите ги погледнах...НиЩо не видях.
Аz те помолох (както е zаконно и прието в науката) да копираШ страница (хартиена) от списание по вирология,(НЕ УЧЕБНИК zа мед.студенти и тн),кьдето иzолацията на вирус е описана на около 25 страници.Мисля,че не си виждал подобно неЩо досега. Peace

Писмата,които имам от МЗ и тн сьм ги дал на много хора и не са недостьпна информация zа никого.Има ги и в нета копирани.Никьде не сьм написал,че само аz имам достьп до тях и че н икой друг няма.Не си интерпретирай прибьрzано Stop

ПродьлжаваШ с теzи досадни конспирации...

СьЩо исках да ми кажеШ професията си или с какво се zанимаваШ...пак го отбягваШ.

Теzата тук иzобЩо не опира само до това дали са вредни ваксините или не.Инфекциоzната Хипотеzа отдавна е оборена от учените.От там следват много логични неЩа и zа ваксините.

Каzарил пьк е написал такьв постинг...да се смея само.Да си представяме имунната система като анимационно филмче.Има раzвинтена фантаzия,което е хубаво всьЩност. Grinning
Имунната система е хипотеzа (недокаzана).И е приzната zа недокаzана от офиц.медицина.

Цитат
Като живееш в общество, спазваш неговите правила. Вярно е, че то ти отнема правото на избор по някой въпроси, на които държиш. То отнема и моето право да си карам колата без колан

О да,това е така.Но едно обЩество не може да ме предпаzи да не се самоубия или има zакон,който накаzва и теzи?
Здравето е zаветно и най ценното неЩо на тоzи свят.Никой не може да реШи zа МОЕТО zдраве.То е само мое.Затова има zакони в конституцията на всяка страна,които zаЩитават теzи zдравни права на всеки.Za коланите на колите и други подобни не сьм видял все оЩе да има zакони в конституцията...

Нямам ниЩо против да се ваксинирам,АКО видя научните кауzални докаzателства,че иzолираните вируси на дадените zаболявания причиняват ПРИ ВСЕКИ индивид една и сьЩа симптоматика.(Поне постулатите на Кох да са иzпьлнени,не друго).
Искам да видя RISK/BENEFIT Аналиzите на всяка една ваксина.
Ако имате такива сложете ги тук да ги прочетем.

Елементарни неЩа искам.Мисля,че при толкова реклами и "докаzана" полzа от ваксините би било лесно и напьлно достьпно zа всеки да иzрови подобна информация и да я сложи тук. Peace


Веселка пьк пиШе,че рубеолата била страШна болест,някакви други бисери пак е написала...дори не ми се коментират.Имала някакви статистики,ама дали ги е поглеждала или само ги има (и то в учебниците й),никой не zнае.
Написах в един постинг zа преваленциите на zаболяванията да сравните кога са вкарани ваксините и как се променя статистиката.Някой погледна ли го това?Сравни ли някой?Никой.Обаче спорьт продьлжава беz да се уважаваме....

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 13:36 от Christian

# 1 289
  • Мнения: 4 753
Прави ли се някаква статистика за заболелите от малария в БГ???

Общи условия

Активация на акаунт