Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми. - втора тема

  • 96 756
  • 1 419
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 112
Хахахах, djadomraz, не четеш и много смешен ставаш вече. Само си плещиш празни работи и едно и също до побъркване. Да беше проверил кой е Дан Бъртън и кой е Committee on Government Reform, преди да твърдиш, че са измислени имена. Излагаш се тотално. Ей ти го нета, това са официални информации и могат да бъдат проверени. Имат си официална страница, пише си го човека и всички изявления и разследвания, свързани с ваксините. И не само с тази, за която дадох пример.

И за нищо не се жалвам, май нещо не можеш да разбереш за какво иде реч. Не четеш. Става въпрос за хванати членове и председатели на комисии, одобряващи ваксина на производител, чиито акции притежават. Не за колко време се лицензират и бля-бля. Айде, върни се и прочети какво съм написала и линковете също.

Да, както и сама казах, патологоанатомията служи на живите. Но, когато купуваш човешки умрели бебета, защото е по-евтино и бързо, отколкото да ловиш маймуни по Африка, е противна работа.

А това официално предупреждение на FDA към Merck за неспазване на стандартите на производство, стерилност и съхранение на ваксини?

Ами това предупреждение към Новартис?

Отново Merck

A това анулиране на PedvaxHib на Merck - "These lots of PedvaxHIB and COMVAX are being recalled due to lack of assurance of product sterility."

И още и още и още.

Повече няма да си правя труда с теб. То само да лаеш, нищо друго не можеш.


cubbit, а твоя случай не мога да го разбера. Или ти си само срещу Гардазил, всички други са ОК?




Тези линкове са към предупреждения за административни и технически неуредици. Какво отношение имат те към ползата или вредата от някоя ваксина?
Друг е въпроса, че точно при такъв тип производство не би трябвало да се случват.
Ако си спомняш трагедията от преди няколко месеца, в един влак изгоряха хора. Но никой не каза "Край. Повече няма да има влакове". Взимат се мерки да не се случва отново такава трагедия.

# 1 261
  • Мнения: 85
И специално за Mirama оплакваща се от дългите ми постинги - ето един малко по-кратък където лично на нейните нападки отговарям:


djadomraz, след поредните ти чаршафи стигам до заключението, че определено не си добре, намерил си си публика тук, която да ти чете простотиите и урааа, колко съм умен.

Mirama, не търся публика, но след като темата не е "Вредата от ваксините, не се ваксинирайте в никакъв случай и при никакви обстоятелства!" нито е "Световната фармацевтична конспирация и ваксините" не мислиш ли че имам право да не се съглася с някои от аргументите на своите опоненти? Не желая да се изтъквам колко съм умен нито се имам за някакъв непризнат гений който "е чел и разсъждавал и е по-компетентен от некадърните ни лекари". Правилно ли се изразих или да ти изкарам цитати на въпросните гении от по-предни страници в тази тема? Мога ли аз на свой ред да заявя да спрете да пишете по темата защото освен слухове и фантасмагории друго не намирам (може би с редки изключения)... ааа да и фанатизирани изказвания от сорта "не се ваксинирам и даже с бой не могат да ме принудят да го направя".


Аман от такива като теб, които 2смислени приказки не могат да вържат, нито да разсъждават, а използват за това чужди.

Губи ти се смисъла може би? Да пиша по-кратки изречения или да редуцирам думите от речника си които употребявам. Относни цитати не виждам проблем но мога пък да преразказвам със свои думи ако държиш?



Никой не ти пречи лично на теб да си ваксинираш детето, кучето, теб самият или когото друг искаш. Както и на никой друг.

Куче нямам, всичко друго е ваксинирано, да. 


Относно задължителните реимунизации - естествено, че не ходя, няма и да отида. Нямам нужда да ме тъпчат с поредният боклук и да си водят статистиката с мен. Нито съпругът ми ходи, нито родителите ми. Аз и единствено аз решавам за своето здраве, така че не може да ми каже някой си (напр. държавата как да се грижа за него и по какъв начин да постъпвам).

Ето ето... написах го по-рано, ето същата песен на нов глас и от теб: "не се ваксинирам и даже с бой не могат да ме принудят да го направя". Ако знаеш колко ме изненада това... Simple Smile

# 1 262
  • Мнения: 3 869
Май последната ваксина ми я слагаха в 4-ти клас  Thinking После дойде демокрацията и настана "малко объркване" в немалко области у нас, в здравеопазването на едно от първите места... Оттогава нито личният лекар, нито някой друг около мен е отварял дума за ваксинаци/реваксинации... Имаше преди години някакви идеи за ваксина срущу грип; майка ми си сложи тогава, но ефектът на "поразяващата ваксина" не закъсня - тръшна се болна от грип само след месец. Опитите на колеги докараха същия ефект  #2gunfire
Не ми е известен случай възрастен да е притискан да си прави вксинации  Thinking (което не значи, че няма, де; просто при децата има някаква система за следене, при възрастните обаче нещо не сработва...)

# 1 263
  • Мнения: 22 523
djadomraz, хайде стига с тази твоя конспирация, не съм видяла друг да е използвал тази думичка в рамките на 10стр освен теб. Не ме засяга имаш ли куче, нямаш ли, ако щеш и прасе имай и го ваксинирай, това е твоя работа.
Но също така моя работа е дали ще ваксинирам себе си, след като съм пълнолетен гражданин на тази страна. И това не зависи от държава, от Асан, Драган или Петкан, още по-малко пък от теб.
А дали те изненадва, или не, проблемът си е твой. Аз отговарям за собственото си здраве, а това включва и ваксините. От там нататък не ме интересува кой как мисли, дали му харесва и т.н. Когато се запознавам с един човек, или дете не ги питам дали са ваксинирани и ми е през оная работа точно този факт.

# 1 264
  • Мнения: 112

Аз отговарям за собственото си здраве, а това включва и ваксините. От там нататък не ме интересува кой как мисли, дали му харесва и т.н.

Щеше да е така ако живееше в гората. Но като живееш в общество нещата стоят по друг начин.
Например, защото обществото не се нуждае от ходещ развъдник на зарази, които могат да бъдат избегнати.
Или ако се разболееш и останеш инвалид вследствие на това, цял живот ще висиш на врата на същото това обществото.

# 1 265
  • София
  • Мнения: 2 296

Аз отговарям за собственото си здраве, а това включва и ваксините. От там нататък не ме интересува кой как мисли, дали му харесва и т.н.

Щеше да е така ако живееше в гората. Но като живееш в общество нещата стоят по друг начин.
Например, защото обществото не се нуждае от ходещ развъдник на зарази, които могат да бъдат избегнати.
Или ако се разболееш и останеш инвалид вследствие на това, цял живот ще висиш на врата на същото това обществото.

Принципно си прав,но мисля,че в днешно време и особено в България това не е особено актуално.


И не се стърпях,ще си изкажа и аз моето фанатично мнение-
Цитат
"не се ваксинирам и даже с бой не могат да ме принудят да го направя".

# 1 266
  • Мнения: 4 753
Хахахах, djadomraz, не четеш и много смешен ставаш вече. Само си плещиш празни работи и едно и също до побъркване.
Поправи ме ако бъркам но аз просто отговарям на глупостите които главни ти, stelt77 и multimodal пишете. И не виждам в последните 10 страници вие да сте изразили някакво различно мнение. А след като вече е ясно какво мислете обяснете ми защо продължавате да намилате същото?

Никой не ти е виновен, че се хващаш точно за постовете, с които се гъбаркаме и подминаваш сериозните...  Peace

Абе вие верно ли не разбирате или само се преструвате???   newsm78 
Гледам успешно цитирате и отговаряте, ама защо се хващате за провокативни въпроси, а не за по-важните??? 

Казвате, че трябва да се доверяваме на лекарите и да слагаме ваксини (по тяхна препоръка)... Още чакам отговор на въпроса, смятате ли, че лекарите са безгрешни?? Можем ли да се усъмним в правилно поставената диагноза, изписано лекарство или даден съвет (в случая с ваксините)??? Какво да направи едно такова НЕмедицинско лице (като мен и повечето хора на тази планета), ако двама лекари поставят различни диагнози за едно и също заболяване???
а) Да повярва на двамата;
б) да се усъмни в единия;
в) да се консултира с трети лекар за да потвърди едната диагноза (две от три) или
г) да поиска помощ от публиката (форум, интернет, списания, старило и патило)...
А какво да направим, ако се консултираме с трети лекар и той постави трета диагноза??? Или това е невъзможно да се случи, защото лекарите са безупречни и безгрешни и коя съм аз с моето НЕмедицинско образование да държа на точната диагноза и правилното лечение... Макар че вие сами споменавате за неточно слагани ваксини (от което и произлизат някои техни дефекти), но кой ли ги слага така неграмотно, най-вероятно плочкаджията или водопроводчика???   Thinking 
Елементарни въпроси ви задавам, искам вашето мнение и не държа да давате линкове към достоверни и официални източници... 

И още един въпрос, на който с удоволствие ще си чакам отговор... За какъв зор си мислите, че ние Антиваксинаторите (патент на katiABV  Peace) четем, пишем и поддържаме тази тема???
Мислите си, че ми е зор за световни и регионални конспирации, че ми дреме дали ваксините вредят, помагат или ник'ва работа не вършат - все тая...

# 1 267
  • Мнения: 4 753
cazaril мислех, че поне ти си четеш писанията, преди да ги постнеш тук...
Искаш да кажеш, че здрав и прав човек е "ходещ развъдник на зарази", само защото не е ваксиниран ли??? А хората, освободени от ваксини по медицински причини??? И те ли са ходещи, спящи и седящи зарази??? А по-възрастните ни родители, които не са ваксинирани с всички ваксини, които се изискват в момента по БГ законодателството??? А след като си медицинско лице, още ли вярваш, че ваксините предпазват на 100%??? Скоро чел ли си листовките им??? Или ваксиниран (но въпреки това) разболял се човек, вече не спада към ходещите зарази??? По какъв критерий???

# 1 268
  • Мнения: 112
cazaril мислех, че поне ти си четеш писанията, преди да ги постнеш тук...
Искаш да кажеш, че здрав и прав човек е "ходещ развъдник на зарази", само защото не е ваксиниран ли???

Тук съм съгласен с теб. Изобщо не е задължително неваксинирания да се разболее. Просто вероятността е в пъти по-голяма.
Така че нека го наречем "потенциален развъдник на зарази".

А хората, освободени от ваксини по медицински причини??? И те ли са ходещи, спящи и седящи зарази??? А по-възрастните ни родители, които не са ваксинирани с всички ваксини, които се изискват в момента по БГ законодателството??? А след като си медицинско лице, още ли вярваш, че ваксините предпазват на 100%??? Скоро чел ли си листовките им??? Или ваксиниран (но въпреки това) разболял се човек, вече не спада към ходещите зарази??? По какъв критерий???

Ами не смятам изобщо за възможно ваксинациите да обхванат 100% от населението. Но когато са обхванали достатъчно голям процент, болестите, срещу които са ваксините, са потиснати. Започне ли много да намалява този процент, ще започнат отново и епидемиите.

Не смятам, че ваксините предпазват на 100%. Никъде в живота няма 100% гаранция. Но ваксините предпазват в много висок процент, а освен това се приема, че дори и да се разболеят, ваксинираните карат болестта много по-леко.

# 1 269
  • Мнения: 4 753
Не смятам, че ваксините предпазват на 100%. Никъде в живота няма 100% гаранция. Но ваксините предпазват в много висок процент, а освен това се приема, че дори и да се разболеят, ваксинираните карат болестта много по-леко.

Да, прав си, приема се... особено от медицински лица...  Peace
Обаче аз си направих труда да прочета постингите на много майки в теми за някои от въпросните болести и не останах с такова впечатление... Всъщност, зависимост май няма... Според имунната система на всеки индивид и момента, в който се е заразил... Информацията не е официална статистика и даже въобще не е статистика и за това няма да я търся и постна тук, че пак дадени лица ще се отклонят от темата...

# 1 270
  • Мнения: 85
Дядо Мраz,
Досега преброих над 20 пьти иzполzването на думата "конспирация" в постингите те....сьмнителен ставаШ вече.
И толкова банален,че вьобЩе не ми се комуницира с теб.

Ами след като от отсрещната страна ми намилат същото не виждам защо трябва да има дискриминация? Не аз тръбя че еди кой си броял пачките тайни, не аз твърдя че имам достъп до информация недостъпна за "простосмъртните". Да пропуснах нещо? Сигурно съм то темата е неизчерпаем източник на информация и подобни изявления - благодари се на stelt77, multimodal и разбира се не на последно място Grace m.



Намери си един вирус в някое научно списание и си го раzгледай.
Иzбери си един,който искаШ.От теzи zа които има ваксини.
И ако си така добьр дай официалното иzдание,брой,година, да го  видим и ние.

Научно списание не е Pubmed или други онлайн подобни.Надявам се zнаеШ кои са научните списания по вирология и микробиология...Ако не,питай някой. Peace
Закона е,при иzолиране и докаzване на даден вирус се публикува в научно медицинско списание по вирология.

Ще очаквам с нетьрпение да го копираШ и да го пейстнеШ тук.Докато не го видя,няма да давам коментари на постингите ти,които толкова трудно се четат,че вече ги прескачам.Ако има начин да се "скьсяваШ" някак си,би било по лесно zа четене. Peace

Надявам се вируса на Хепатит Б срещу който има ваксина да те устройва. Откривателя му, Baruch Blumberg, получава нобелова награда за това. Ето и сайтове с информация за въпросния вирус, не са от Pubmed, не са и от сайтове чиито съдържател е сульо и пульо:

Държавна организация: http://www.cdc.gov/hepatitis/HBV.htm

Информация от университетско издание: http://pathmicro.med.sc.edu/virol/hepatitis-virus.htm

Има и в the Lancet: http://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473309902004589/fulltext

Има снимки на въпросния вирус колкото си искаш, има и ваксина против него. Достатъчен ли е той и тези линкове устройват ли те или да си дам малко повече зор по случая?




ПП
Цитат
а съм направил аналогия
Не може да се направи аналогия ,ако не си zапоzнат добре с материята.

Е хайде сега. Елементарна логика - дайте да не правим нещо защото има шанс да стане проблем. А такъв шанс съществува при почти всичко.



Цитат
Може и да не е от производител на ваксини а да е от световната здравна организация или центъра за контрол на заболяванията и профилактика. И на някое сериозно медицинско издание ще се радвам, стига да не пише "изследваме еди каква си ваксина във връзка с еди какво си но още нищо не е ясно - засега само събираме данни".

Има достатьчно бе човек...това покаzва,че не си чел ниЩо. Peace

Ами добре де, като ги има къде са се скрили така добре че аз пък нищо не намирам. Хайде покажи някой




Ако виzираШ мен с това
Цитат
За сметка на това някои от "правилно-мислещите" определят всички медици като некомпетентни или корумпирани или и двете едновременно.
Това е твоята субективна интерпретация на това,което сьм иzраzил.Никога не сьм отрекьл традиц.медицина,нито сьм нарекьл всички лекари корумпирани или некомпетентни.НИКЬДЕ в тоzи форум или кьдето и да било.

Ти точно не но някои от "колежките" ти стигат до подобни крайности.


Цитат
Обяснявам отново - всеки сектант срещу 50 кинта може да си регистрира сайт и да си напише вътре каквото му е кеф, аналогично всеки параноик може да си направи сайт с пропаганда в него против каквото си иска, включително против ваксините, но със същия успех можеше да е против пиенето на ябълков сок примерно. И точно толкова насериозно ще го взема аз

Това е точно така.Затова официалните сайтове се поддьржат на дьржавно/политическо ниво и там се влагат милиарди,zа да може такива като теб да "вярват" в тях.И ефекта е наистина пораzителен както виждаШ.Масово хората искат всичко да им е официално.Искат маркови и диzайнерски дрехи zаЩото са по скьпи (не дали са по качествени) и тн и тн...
Хората са лесни zа вьzпитаване.Аz сьЩо сьм един от тях.Колко ли неЩа имам оЩе да откривам,които си мисля,че са правилни,а не са.

А това в какъв стил беше - официалните източници покриват истината и извънземните са кацали много пъти но те го крият. Ами разбира се че ще вярвам на тях а не на кой де що се отпраши да пише глупости по интернета. За марковите и дизайнерски дрешки питай момичетата - поне тези от тях които могат да си го позволят се фръцкат с такива дрешки само за да изглеждат по-модерни и да се издигат в очите на приятелките си - визирам изказването заслужило "нобелова награда" да не казвам за какво, че ваксинирането вече не е модерно.


И друго не раzбрах...
Коя е теzата,която zаЩитаваме? Отговори ако обичаШ,zа втори пьт те питам. Peace

Защитавате тезата че всички ваксини са вредни и хората не трябва да се ваксинират. Другите тези които се прокрадват са че лекарите в България са некомпетентни, всичките ваксините са некачествени и т.н. от което също следва че не трябва да се ваксинират хората.

Другите твои твърдения че имаш достъп до литература и информация, до която обикновените хора, а и повечето "обикновени медици" нямат и затова следва да те слушаме за всичко което ни кажеш. Е нека да всея малко съмнение ако нямате много против Simple Smile

# 1 271
  • София
  • Мнения: 1 715

Аз отговарям за собственото си здраве, а това включва и ваксините. От там нататък не ме интересува кой как мисли, дали му харесва и т.н.

Щеше да е така ако живееше в гората. Но като живееш в общество нещата стоят по друг начин.
Например, защото обществото не се нуждае от ходещ развъдник на зарази, които могат да бъдат избегнати.
Или ако се разболееш и останеш инвалид вследствие на това, цял живот ще висиш на врата на същото това обществото.

1. Неваксиниран може да се разболее толкова, колкото ваксиниран. Въпрос на имунитет е, а той не ходи ръка за ръка с ваксините.
2. Какво ще кажеш за ходещите развъдници на зарази по автобуси и детски градини (болни от какво ли не), примерно? За някой може в конкретна ситуация да е фатален и обикновен бацил. Ама като не е спусната забрана от високо, какво да се прави newsm78
3. Особено в България е проблем, че никой не го е грижа за инвалидите, най-вече за станалите такива след ваксина. Close
4. Защо си склонен/на да виниш някого, който евентуално ще те зарази, а не себе си, че евнтуално може и да се окаже, че си с лоша имунна система newsm78 Причини бол - стрес, цигари, ваксини, нездравословен начин на живот... Има науки, които считат, че болестите възникват като отговор на емоционални, духовни и пр. нагласи на индивида Peace

# 1 272
  • Мнения: 85
djadomraz, хайде стига с тази твоя конспирация, не съм видяла друг да е използвал тази думичка в рамките на 10стр освен теб.

Но разбира се, аз обобщавам в едно твърдения като "имам достъп до тайна информация", "държавните организации крият информация от хората", "еди кой си прави това единствено с цел да забогатее", "лекарите са корумпирани и извличат полза от ваксинацията" и т.н. подобни щуротии. Ти как би го нарекла това? Здрав разум, параноя, нещо друго? И колко логично е сляпата и фанатична вяра без доказателства по-сериозни от "комшийката така каза" (вашето прочетох във форума), "прочетох го във вестник Шок" (отворих линка който еди коя си мама ми даде - не съм проверявала този сайт чия собственост е защото не знам но изглежда като писано от човек който разбира) или "аз знам, вервай ми" (99% от твърденията на Christian, както и твърденията на някои мами в стил "чела съм много и съм разсъждавала по въпроса следователно разбирам повече от завършилите медицина и практикуващите я с години").



А дали те изненадва, или не, проблемът си е твой. Аз отговарям за собственото си здраве, а това включва и ваксините. От там нататък не ме интересува кой как мисли, дали му харесва и т.н. Когато се запознавам с един човек, или дете не ги питам дали са ваксинирани и ми е през оная работа точно този факт.

cazaril добре го каза, няма да повтарям ЗАЩО ми пука. Ако си само ти не би ме притеснило особено, но когато продължавате да убеждавате други хора и по този начин създавате дупки в имунизацията а оттам и потенциален източник на епидемия - е тогава почва да ми пука.




Никой не ти е виновен, че се хващаш точно за постовете, с които се гъбаркаме и подминаваш сериозните...  Peace

Гъбаркате се? Моля? Ами защо изобщо пишете в тази тема след като съвсем ясно осъзнавате че това са несъдържателни постове или чиста проба спам? Ако съм пропуснал нещо - кажи кое и ще се коригирам - гледам да отговарям на всеки пост.




Абе вие верно ли не разбирате или само се преструвате???   newsm78 
Гледам успешно цитирате и отговаряте, ама защо се хващате за провокативни въпроси, а не за по-важните??? 

Действам наред. Като искаш да се хващам единствено за важните въпроси пиши единствено такива.


Казвате, че трябва да се доверяваме на лекарите и да слагаме ваксини (по тяхна препоръка)... Още чакам отговор на въпроса, смятате ли, че лекарите са безгрешни?? Можем ли да се усъмним в правилно поставената диагноза, изписано лекарство или даден съвет (в случая с ваксините)???

Можеш разбира се да се усъмниш. Може да отидеш при втори и трети специалист за потвърждение на диагнозата ако нямаш пълно доверие на този който я е поставил. Но ако не можеш да намериш лекар на когото ти да се довериш, ти на кого предлагаш да се доверяваме - на мамите поставящи диагнози от 5 реда информация в този форум, на някоя баба препоръчваща разтриване с аспирин или на комшийката?



Какво да направи едно такова НЕмедицинско лице (като мен и повечето хора на тази планета), ако двама лекари поставят различни диагнози за едно и също заболяване???
а) Да повярва на двамата;
б) да се усъмни в единия;
в) да се консултира с трети лекар за да потвърди едната диагноза (две от три) или
г) да поиска помощ от публиката (форум, интернет, списания, старило и патило)...

Мога да ти кажа аз какво бих направил - бих се посъветвал и с трети лекар и евентуално бих се допитал до някой професор ако случая е чак толкова заплетен.


А какво да направим, ако се консултираме с трети лекар и той постави трета диагноза??? Или това е невъзможно да се случи, защото лекарите са безупречни и безгрешни и коя съм аз с моето НЕмедицинско образование да държа на точната диагноза и правилното лечение...

Лекарите също като всеки друг са хора и не са безгрешни. Бъди сигурна, че не е лесно да си лекар и медицината не е точна наука като математиката.



Макар че вие сами споменавате за неточно слагани ваксини (от което и произлизат някои техни дефекти), но кой ли ги слага така неграмотно, най-вероятно плочкаджията или водопроводчика???   Thinking 
Елементарни въпроси ви задавам, искам вашето мнение и не държа да давате линкове към достоверни и официални източници... 

Разбира се че лекари могат да поставят грешна диагноза, може и да се обърка нещо... МОЖЕ... не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да стане. Правиш ли разлика?


И още един въпрос, на който с удоволствие ще си чакам отговор... За какъв зор си мислите, че ние Антиваксинаторите (патент на katiABV  Peace) четем, пишем и поддържаме тази тема???
Мислите си, че ми е зор за световни и регионални конспирации, че ми дреме дали ваксините вредят, помагат или ник'ва работа не вършат - все тая...

Хехе то аз мога да ти отговоря но няма да ти хареса отговора. Това беше в кръга на шегата.


Нека да видим как и защо го правите - наплашени че нещо ЕВЕНТУАЛНО може да се обърка (чели сте тук, казала ви е някоя приятелка че е чела тук и т.н.) и вие искате да имате контрол над ситуацията и да предпазите детето си на всяка цена, това е нормално, само че наплашени от изявления на Christian в стил "нека се ваксинират само за да си затворят плювалниците" и няколко инцидентни слуая (някои от които повече от съмнителни че ваксината има нещо общо), прочитате няколко сайта с псевдонаучна информация без дори за миг да се замислите доколко достоверна е тя и решавате че "това ваксините са дяволско творение и ще ми увредят детето". Разбира се интересували сте се от хомеопатия и прочее а там се отричат ваксините, както и по-голяма част от конвенционалната медицина и това разбира се в този момент вече съвпада на 100% с мнението което сте успели да си изградите по гореописания начин. След това четете задълбочено де що намерите в интернет относно ваксините и най-вече вредата от тях и ето че вече сте готови да тръгнете на кръстоносен поход против всяка фармацевтична компания и лекар изобщо имащ нещо общо с ваксините. Да пропуснах нещо?

# 1 273
  • Мнения: 85
1. Неваксиниран може да се разболее толкова, колкото ваксиниран. Въпрос на имунитет е, а той не ходи ръка за ръка с ваксините.

Всъщност не е така - ако разбираш английски чети тука http://pathmicro.med.sc.edu/ghaffar/immunization.htm, но даже и да не разбираш виж въпросната картинка (малка е но се чете):

http://pathmicro.med.sc.edu/ghaffar/imm-2.jpg

Тази информация е от web site на университет а не на сайт като www.benefits_from_immunization.com



2. Какво ще кажеш за ходещите развъдници на зарази по автобуси и детски градини (болни от какво ли не), примерно? За някой може в конкретна ситуация да е фатален и обикновен бацил. Ама като не е спусната забрана от високо, какво да се прави newsm78

Ако за някой е фатален обикновен "бацил" той ще да е човек с имунодефицит и горещо ще му препоръчан да си стои в изолираната среда в болницата където дори храната която получава се обеззаразява а не да се вре по рейсовете и да си търси белята Simple Smile


Има науки, които считат, че болестите възникват като отговор на емоционални, духовни и пр. нагласи на индивида Peace

Говорим за заразни заболявания като хепатита или по принцип за болестите? Защото против язва или високо кръвно още не е измислена ваксина а те могат да се причинят от стрес и т.н. но хепатит??? Нека се ограничим до ваксините нали за това е темата?

# 1 274
  • Мнения: 4 753
И още един въпрос, на който с удоволствие ще си чакам отговор... За какъв зор си мислите, че ние Антиваксинаторите (патент на katiABV  Peace) четем, пишем и поддържаме тази тема???
Мислите си, че ми е зор за световни и регионални конспирации, че ми дреме дали ваксините вредят, помагат или ник'ва работа не вършат - все тая...
Хехе то аз мога да ти отговоря но няма да ти хареса отговора. Това беше в кръга на шегата.

Нека да видим как и защо го правите - наплашени че нещо ЕВЕНТУАЛНО може да се обърка (чели сте тук, казала ви е някоя приятелка че е чела тук и т.н.) и вие искате да имате контрол над ситуацията и да предпазите детето си на всяка цена, това е нормално, само че наплашени от изявления на Christian в стил "нека се ваксинират само за да си затворят плювалниците" и няколко инцидентни слуая (някои от които повече от съмнителни че ваксината има нещо общо), прочитате няколко сайта с псевдонаучна информация без дори за миг да се замислите доколко достоверна е тя и решавате че "това ваксините са дяволско творение и ще ми увредят детето". Разбира се интересували сте се от хомеопатия и прочее а там се отричат ваксините, както и по-голяма част от конвенционалната медицина и това разбира се в този момент вече съвпада на 100% с мнението което сте успели да си изградите по гореописания начин. След това четете задълбочено де що намерите в интернет относно ваксините и най-вече вредата от тях и ето че вече сте готови да тръгнете на кръстоносен поход против всяка фармацевтична компания и лекар изобщо имащ нещо общо с ваксините. Да пропуснах нещо?

Само на това ще ти отговоря, другото е просто безсмислено...
Да, пропусна най-важното и ДА, отговора не ми харесва, защото е неправилен и съжалявам много, но не печелиш една изпита боза...

Единствената причина, поради която аз и няколко други индивида (немедицински лица) пишем и четем тази тема е, че в БГ някои от ваксините са задължителни по закон... Т.е. отнема ни се правото на информиран избор, дали да ваксинираме или не децата си и себе си... Предполагам ще се съгласите, че всеки човек има пълното право на информиран избор по всеки въпрос, касаещ не само медицинските въпроси... Отговора е много по-кратък отколкото си мислиш и ако беше си направил труда да прочетеш темата, щеше да го разбереш... Искаме да имаме избор, като нормални хора. Точка.

Общи условия

Активация на акаунт