Към дългокърмещите мами: Омръзва ли ви понякога?

  • 1 796
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 483
от скоро взе да ми писва и от това,че не мога да я отбия по никакъв начин.
струва ми се даже,че с всеки изминал ден става все по-невъзможно.
наистина в много случаи кърменето е предимство,но когато денонощно сме така   breastfeeding  как да не ми писне?!

mtv какво е "даум ексол"?

Това е лосион за мазане против смучене на пръстче и гризане на нокти Wink Горчи и люти. Производител е Dentinox .
Струва десетина лева.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 682
Ами омръзва понякога, естествено. На мен например ужасно ми омръзна снощи и се замислих за отбиване, след като ме изпохапа, защото се беше превъзбудила и не можеше да заспи. За съжаление я приспивам само на гърда...не знам как иначе... В добри дни, когато суче само 4-5 пъти на ден, пък много ми харесва. Лично аз донякъде ще реша проблема, като тръгна на работа от април на 1/2 ден и от май на цял ден - тогава мисля да оставя само сутрин и вечер (и надявам се някак да махна нощното, но тя се буди 1-2 пъти мах., така че не е болка за умиране). Важно е да се разпуска по някакъв начин, за разлика от некърмещите майки ние сме трайно закачени за децата си за дълъг период, а това малко изнервя на моменти.

# 17
  • Мнения: 2 837
Тъй като няколко пъти въпреки цицата Румен не заспиваше, аз реших да потърся друг начин на приспиване. Така започнах да пея. И стана. Това, за моя радост, го може и мъжът ми. Това беше едно облекчение. Сега заспива и без пеене, с гушкане.

# 18
  • Мнения: 919
Така започнах да пея. И стана. Това, за моя радост, го може и мъжът ми. Това беше едно облекчение. Сега заспива и без пеене, с гушкане.
А моята маймунка ми казва "Мамо, стига пя" Crazy

Омръзва, как да не омръзва, особено като го прави от скука направо издивявам, но откази не приема. Понякога успявам да я залъжа с нещо за кратко, ако просто и е скучно. Нощното кърмене сама си го отказа като забременях, явно като няма мляко не е интересно да се буди човек, та това ми дойде като бонус с новото бебе и съм щастлива че не се наложи по сериозна намеса и поне още 4 месеца ще мога да спя по цяла нощ Blush
Все още заспиваме на гърдата и това с нищо не го сменям, за 2 мин и е заспала, на ръце не мога да я нося, песните явно не ги умея Embarassed пробвам с приказки ама тя много се впечатлява и почва да обсъжда. След десетото "Нали така, мамо" просто искам да и запуша устата с цицето и да спи вече.
Не мисля за отбиване на този етап, хубавите моменти са много повече от лошите. Ще видим какво ще ми хрумне като се появи номер две, ако не се е отбила сама до тогава в което дълбоко се съмнявам.

И последно, искам да кажа на мамчетата със стаж от по годинка и малко, това е точно момента в който излизат най-неприятните зъби и дребосъците просто търсят утеха. След това става доста по-поносимо, а и започват да се заиграват повече с други хора и по-рядко да се сещат за мама и цицетата.

# 19
  • Мнения: 502
Мисля,че много майки предпочитат да не кърмят именно заради по-голямата свобода,така да я нарека,която искат да имат.С АМ всеки от близките може да нахрани бебето,а майката да върши нещо друго,ако иска.

# 20
  • Мнения: 1 674
Аз ограничих кърменията когато бяхме на 8 мес.Сега цока само сутрин ,вечер и в 15 ч.Скоро мисля да махна това цокане в 15 ч. и да остане  само сутрин и вечер/през ноща почти не ми се събъужда малката,така ,че не кърмя нощем/

# 21
  • Мнения: 378
Не, не ми е омръзвало, не съм се замисляла... Малкото сука до 1 година и 3 месеца, голямото - до 2 години и 8 месеца. След 3 месеца последва продължение...   Simple Smile
Имахме си специално място за кърмене - едно ъглово легло и едно кресло с възглавници. От бебета до по-големи само там съм кърмила... С малко изключения...  Ако съм там, са искали, иначе не.
Според проф. Жан Пиаже детето възприема света с "картини" - сукане, разходка, къпане, сън... Промените го объркват...
На 1 година започвахме с "картината сукане", после "игра", "хранене с лъжичка", "разходка', "сукане"... Имаха заместени кърмения и не съм нарушавала поредността на "картините". Иначе с две малки човечета просто нямаше друг начин...  Simple Smile
Може и вие да кърмите на специално място, за разходка да вземате примерно определен шал за покриване... Детето ще свързва това само с кърмене. И ще ви е приятно...  Simple Smile 

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
Незнам доколко съм дългокърмеща,кърмя година и почти 2 мес. вече.Но при нас кърменията винаги са били основно за нахранване,никога за успокоение,приспиване,от скука и т.н.За мен това е правилният начин,постигнах го и съм доволна.Дъщеря ми не е зависима от мен и кърменето,чудесно си прекарва както с мен,така и когато не съм наоколо.Мога спокойно да я оставя и за цял ден,ако искам.Около годинката започнах постепенно да махам дневните кърмения(Мила отказа нощното хранене откакто стана на 1м. и половина)и в момента сме само на сутрин и вечер.Може би съществена подробност е,че дохранвам почти от раждането й.Това изобщо не я накара да се отбие,ето,все още се кърмим.Но мисля,че дохранването допринесе за това тя да не привързана чак толкова към сученето.И до ден днешен суче с желание,но когато аз й предложа,никога не ме е търсила и не е показвала,че й се суче.Дори когато ме види гола изобщо не реагира на вида на гърдите ми,по-скоро ме гледа с любопитство.Скоро ще се отбием,смятам напълно безпроблемно и безболезнено и мога да кажа,че съм изключително удовлетворена от нашето смесене хранене!

# 23
  • Мнения: 2 614
Ивелина, честно да си кажа - случвало се е. Но ми минава и после забравям. Но и Калина доста е намалила сукането, та вече съвсем съм забравила, и съм оставила нещата да вървят към естествения си край!  Peace
НО по повод инволюцията - не мисля че е възможно при теб все още, защото казваш, че все още суче активно. Инволюция настъпва, когато търсенето и предлагането намалеят.... Мисля, че не е това причината. Може да е от друго - вечните зъби, например. Но не мисля, че е инволюция!  Peace

# 24
  • Мнения: 177
Благодарна съм ти че поде тази тема, защото сред толкова отговорно и дългокърмещи майки започнах да се чувствам като егоистка. Срам не срам ще призная, че го кърмя само сутрин и вечер, но той тогава и иска, а в 9ч. с изцедена кърма и в 17ч. кашата е с кърма. Цедя се откак се е родил, нямаше как... Вече ми се налага и да работя в къщи, няма кой да ми помага с него, времето все не ми стига, а цеденето определено е времеемко. Опитвам вече да я намаля малко, но пак си се цедя 5 пъти на ден, запушвам се поне веднъж седмично с Т, сега съм на антибиотик....... Не ми е писнало, но се чувствам изморена и явно не съм сама, а това успокоява.  Hug

# 25
  • sofia
  • Мнения: 56
здравеите мами
аз също кърмих до 1,8 моя син
 след година кърменето стана игра за него постоянно висеше на цицата по цела вечер си беше на нея
сега е на 4 години когато го отказах му натиках шише с биберон и кисело млеко тои не иска аз тикам в устата свикна и досега като заспива ляга в леглото вземе шишето смуче бибероната а ръката му е върху гърдата ми така се успокоява и много бързо заспива но важното е ръката му да усеща моята гръд така е откакто е отказал кърмата
ако не заспива с мен , а с баща си държи го за ухото
незнам кога ще хвърли шишето и ще се оттучи от тоя навик , но пък в градината заспива без нищо
 Grinning

# 26
  • Мнения: 700
Здравейте  всички мами кратко и дълго кърмещи!

Ивелина Атанасова,  мила, бях в същото положение с големия син, на същата възраст на твоето бебе. Реших да го отбия по абсолютно същите причини, които описваш. ТОй се будеше на 30 мин понякога вечер, това ме изцеди. Този проблем не успях да го реша и започнах да давам кисело мляко от шише. Отби се на 15 месеца.
СЪЖАЛЯВАМ, че го отбих и не намерих решение за нощното събуждане. Пробвах доста варианти - спане с баба, с тати, гушкане, песни. Не стана и го отбих. Обаче човечето продължи да се събужда самоче се успокояваше с цокане от шише, а не от цицата. ... Е, жалко за отбиването, можех да го кърмя още...
Сега кърмя малкия също често, но съм решила да пробвам още повече начини да го докараме  само до 2-3 кърмения през нощта.
Ей това е изтощително за мен най-много - нощните дежурства... Иначе кърменето е чудесно взаимооношение с малкия или големия бебок  Grinning

# 27
  • Мнения: 2 616
Аз ограничих кърменията когато бяхме на 8 мес.Сега цока само сутрин ,вечер и в 15 ч.Скоро мисля да махна това цокане в 15 ч. и да остане  само сутрин и вечер/през ноща почти не ми се събъужда малката,така ,че не кърмя нощем/

И аз искам да махна част от кърменията обаче то са ревове, протести и на мен ми дожалява като знам колко трудно ми тръгна кърмата след секциото, запушените канали, рагадите в началото и кошмарните 4 месеца, докато потръгнат нещата ми става жал от "досада" да спра да го кърмя сега, когато всичко се отреголура най-сетне и кърмата ми тръгна. За огромно мое съжаление не съм от на-млеконадойните  Laughing мами въпреки всичките ми усилия, може би затова малчо сучеше по-начесто,когато беше бебе (през около час-два) и си му е останал навика. Може и зъбките да са, знам. Важното е че успяхте да ми вдъхнете кураж да си седна на дупето, както казва татко  ми  Laughing и да потърпя мъничко, може би когато проходи и започне да открива по-спокойно и свободно света около него, Марти сам ще си разреди кърменията.

Гаргамелчо, аз като започна да пея или да чета приказки за Лека нощ и ми бъркат в устата, силно впечатлен е от зъбите ми и ако му позволя може по цял ден да ми рови из устата и да ги узучава  Laughing

Благодарна съм ти че поде тази тема, защото сред толкова отговорно и дългокърмещи майки започнах да се чувствам като егоистка. Срам не срам ще призная, че го кърмя само сутрин и вечер, но той тогава и иска, а в 9ч. с изцедена кърма и в 17ч. кашата е с кърма. Цедя се откак се е родил, нямаше как... Вече ми се налага и да работя в къщи, няма кой да ми помага с него, времето все не ми стига, а цеденето определено е времеемко. Опитвам вече да я намаля малко, но пак си се цедя 5 пъти на ден, запушвам се поне веднъж седмично с Т, сега съм на антибиотик....... Не ми е писнало, но се чувствам изморена и явно не съм сама, а това успокоява.  Hug

И аз работя удома, от самото начало, превеждам, винаги ми е било приятно, развива ме по някакъв начин и се чувствам полезна. Освен това уча, реших че ще ми е скучно нищо да не правя цяла бременност, а бях твърдо решена да не се натоварвам с проблеми и отрицателни емоци на работа и излязох в болнични и записах магистратура, остана ми защитата само, голям зор е с прохождащо бебе да се правиш на студентка ама нищо Simple Smile И съм самичка, бабите ни са много млади и работят. Обаче идеята е не да се оплаквам и да ви занимават с глупости, а да ти споделя, че и аз имах съзщите проблеми, със запушването конкретно, и все още имам понякога и пия Лицитин на Валмарк от 1200мг, единственото, което ми помага. Щом каналчетата ти се запушват постоянно пий си по една капсулка на ден превантивно, би трябвало да ти реши проблема.

Много целувки за всички ви, винаги успявате да ми вдъхнете вяра и търпение и да продължим напред с кърменето

# 28
  • Мнения: 350
Не! колкото времето минава, толкова аз самата ставам зависима!!! Сигурно на него му омръзва  Joy

# 29
  • Мнения: 1 691
Аха, много ми е досадно понякога, особено когато имаме други планове с таткото вечерта, а малката пиявица все не ще да заспива Wink и ми виси по гърдите. И най-същественото, което ми тежи: главното му удоволствие, докато суче, е да тероризира другата гърда, да я щипе, дере с нокти, пляска и т.н. И няма такъв филм да му предложа само едната страна, а другата да си я скрия недостъпна за ръцете му - ще опищи целия свят!
Та затова има моменти, в които се замислям дали да не огранича кърменията, които засега са неизвестен брой за денонощие. Но ме спира мисълта с какво ли тогава ще го умирявам... и много бързо размислям Twisted Evil Благодарна съм на съдбата, че най-после започна да се буди само 2-3 пъти през нощта, за повече засега не смея и да се замислям.
Не! колкото времето минава, толкова аз самата ставам зависима!!! Сигурно на него му омръзва  Joy
Ако трябва да съм честна, и аз съм пристрастена  Joy Понякога се въртя в леглото и се чудя защо не мога да заспя... и по някое време осъзнавам, че съм го оставила в креватчето му (макар че обикновено спи при нас) и много ми липсва сукалчето.

Общи условия

Активация на акаунт