Набор '98 - или как е в трети клас - 3

  • 23 147
  • 304
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 700
Здравейте дами,
Вдигам темата с един "ежегоден" въпрос, който уви днес ми развали настроението. Предлагат от училището на дъщеря ми лагер в Олимпийски надежди в Равда, от 7 до 17 юли. Дотук и двамата с мъжа ми сме били единодушни, че е малка за морски приключения. Сега, обаче, аз започвам да се двоумя. От една страна знам, че по морето има риск от заболявания (храна, вода и т.н.) и слънчасвания (и двете неща сме ги изживявали, но ние сме били там, за да лекуваме и пазим). От друга страна смятам, че не мога да я държа вечно под похлупак. Още снощи като ми каза ми стана терсене - самата идея ме плаши, но мисля, че е време да пусна пиленцето само (за зелени училища нямам колебания). Мъжът ми подскочи веднага и каза твърдо не (даже се скарахме) - можела да се удави, да слънчаса и т.н. Приятелката ми наля допълнително масло в огъня (тя има по-малко дете) и отсече, че до края на четвърти клас тя не би си пуснала детето на море само.

И така питането ми е:
- вие бихте ли си пуснали децата?
- ако сте го правили как са се справяли? (питам за море, а не за екскурзия)
- някакви впечатления от лагера в Равда? (доколкото чувам базата не е ремонтирана от соц. времето)

Аз самата никога не съм ходила на лагер, а приятелката ми е ходила още от първи клас сама. Та на базата на личния си опит от нейното детство тя беше категорична, че контрол не може да има, още по-малко там.

Вие сте. Не знам какво искам да чуя, но подчертано всяко мнение ще ми е от полза.

# 106
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, не бих я пуснала още. Като бях малка много обичах да ходя на лагери, но тогава и времената бяха други, и хората по-отговорни. На всичко отгоре децата трябваше да са поне четвърти клас. На мен проблемът ми с такива мероприятия е, че не вярвам на хората като цяло, че ще си свършат работата. И в днешно време децата са адски недисциплинирани и накрая заради 2-3 зрънца в цялата група останалите ще са на самотек, защото учителите ще се занимават само с проблемните. Досега не се е случвало да ходят на екскурзия.

# 107
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
У нас положението е подобно. Съпругът ми е твърдо против, а аз се колебая. Искам детето ми да изживее това, но притесненията ми май са повече от желанието да го пусна.. Досега не сме го пускали дори на екскурзии. От друга страна знам какво е като ръководител на голяма група деца - много е трудно. Но пък като по-малки са по-послушни, започне ли пубертета, тогава е друго.
Не знам какво да ти кажа, Соларис, защото самата аз още не съм решила. Може би най-много зависи от ръководителя на групата, не толкова от мястото и условията. Ако децата са респектирани, тогава ще слушат и няма да има проблеми.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 754
Да дам малко по-различно мнение за лагерите. Моят син го пращах два пъти (две последователни години) с Марина спорт в Равда (не знам дали за същата база става въпрос). Ето линк http://www.marinasport.net/All_What.htm - там е написано, че е в базата на Националната спортна академия.

Страшно се притеснявах първия път - дребният бе едва на 8. Всъщност на лагера ги навърши. Но благодарение на доброто отношение на ръководителите, които бяха с тях, съм много доволна и затова го записах  и следващата година и съжалявам, че тази вероятно няма да мога, защото се промени графикът ни за лятото. Имаше и по-малки деца - на 6. Определящо е кой организира лагера и как се отнасят с децата. И двата пъти Дивчо се връща черен като циганче и доволен. Не съм ни най-малко от майките-непукистки, даже напротив, по-скоро съм пт параноично притесняващите се, но смятам, че освен, че е изкарал добре, малко от малко се е понаучил на самостоятелност и на доста други неща. Така че аз съм "за" лагерите, дори за малки деца, стига да са под опеката на отговорни и надеждни възрастни.  Peace

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Аз пък съм от другата страна на бариерата, ако мога така да се изразя. Вече четвърта година ще водим деца на спортен лагер. Децата са около 50, треньорите сме 5. Падат ни се по 10 деца на човек за които отговаряме пряко. Лагера е строго организиран с двуфазен тренировъчен процес, плюс плаж, почивка, разходка, дискотека и т.н. Всичко е под график. Децата са трениращи, имат голям респект от нас, изградена е непоклатима дисциплина и досега не сме имали проблеми. Искрено се моля и тази година да мине така.

Сега и за децата. Чувстват се страхотно на лагера. Тренират заедно, ходят на плаж, правят си графици за събуждане, за банята и другите занимания.. Играят игри, кипрят се за дискотеката. Състезават се. Правим си маскин бал и други такива незабравими неща които се случват на един лагер.

# 110
  • Мнения: 2 700
За радост или съжаление, дилемата ми се отложи Laughing
Оказа се, че приятелките на дъщеря ми от класа й нямало да ходят и интересът спадна от само себе си. В нейния случай ставаше дума за училищен лагер с техните си учителки, но нейната специално вероятно нямало да ходи, което допълнително ме разколеба. Дъщеря ми в момента се изживява като плувкиня (което беше и едно от нещата, които ни притесняваше) и като разбра, че едва ли ще ги пускат на дълбоко, сама предпочете да ходи по басейните в София.

Иначе и аз съм съгласна, че лагерите могат да бъдат приятни и полезни. Аз винаги съм страдала, че нашите не ме пускат. От друга страна видях, че емоцията от едно зелено училище е голяма (вече съм пускала Линда), а и децата се върнаха някак по-отговорни отколкото заминаха. Wink

За Марина спорт и аз мога да кажа само добри думи, въпреки че имам наблюдения само от градските им лагери.

И като стана дума за градски лагери какво смятате да правите с децата си през лятото? Аз обикновено гледам да й организирам разнообразни занимания, за да не й доскучава. Поради липса на живи баби търся все някакви лагери, занимални и т.н. Имате ли някакви впечатления и предложения?

# 111
  • Мнения: 3 810
И като стана дума за градски лагери какво смятате да правите с децата си през лятото?

Лятото ни е решено...
Продължават тренировките по балет- по 2 пъти седмично, 1 път седмично ходи на едни сбирки по приложни изкуства, където много се забавлява(само лятото). Почивните дни- се грабваме и отиваме на море. Чак не остава време да отидем на село, което също е морско, а и е страшно забавно, защото се събират братовчеди и братовчедчета на масова игра  Mr. Green

По въпроса с морските лагери- племенницата беше миналото лято на спортен лагер в Албена. Искара си чудно- имаха много плътна програма. Като се започне от морските упражнения, през занимания по интереси в следобедните часове, за тези които не искат да почиват, до тематичните вечери или концерти.

# 112
  • Мнения: 3 622
Момичета да побутна малко темата
Как карат ваканцията вашите деца - на лагер, при баба и дядо или или с вас?
Моят син ще бъде на село при баба си дядо си няколко дни, малко при нас и после ще отидем с него  за 4 дена до Троян

# 113
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Засега е при свекърва ми. Днес ще се прибере. Не съм решила за утре още, че и аз и баща му сме на работа. Може да отиде при майка ми или да стои сам от 10 до 17ч.
Лошото време провали доста от плановете ни.

# 114
  • София
  • Мнения: 3 127
Синът ми от вчера е при баба си и дядо си на Св.Влас. Много е доволен и щастлив. Там е и братовчед му, с когото много си играят. Мисля, че си прекарва страхотно.  Simple Smile

Към края на май от у-ще ще ги водят на тренировъчен лагер в Рила за няколко дена. Ще имат занимания по планинарство с специализирана фирма. Тъкмо бяхме загубили надежда за зелено у-ще тази година.... Grinning

# 115
  • Мнения: 3 810
Нямах време да се похваля с какво бяхме ангажирани предната седмица:
http://mimikir.multiply.com/photos/album/27

Децата сами си боядисаха по 1 яйце и много си ги харесват.
Бяхме за 2 дни на морски въздух пак, но валя непрекъснато.
Продължава да ни е много натоварено...А и децата са си с мен...
Предстои ни сватба на 4.05(булка ще се взема от нас Mr. Green, много е сложно да разказвам ooooh!), а на 6.05- именник.

Весели празници на всички!

# 116
  • Мнения: 3 622
Да побутна малко темичката ни  Peace

Завърнахме се отпочинали и днес ги метнаха от първия ден с пълна пара. Както ще отучват и съботите дълги ще им се сторят тези седмици на децата. И изобщо до края на май ще е доста натоварено

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
И щерката сега се прибра и се оплака че са ги юрнали още първия ден. Правили две диктовки, една поправка, взели са два урока по математика и въобще много натоварена програма.

# 118
  • Мнения: 18
Здравейте!
Не съм се включвала в тази тема до сега. И аз си имам третокласник в къщи. Днес отиде на училище след празниците. Сутринта едвам успях да го накарам да си преговори. Все си е научил и все всичко знае. Иначе носи само 6-ци, ама .... Той е много самостоятелен - сяда и пише домашните сам. Трудно му е да разбере, че ЧО и ЧП са сериозни предмети и по тях трябва да се учи повече. Все се налага да напомням това. Иначе като всички е голям многознайко - човек не може да го надприказва.

# 119
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А ние вече чакаме ваканцията с нетърпение. За края на учебната година ще ги води класната им в Несебър за един ден. Ще се повозят и на корабче. Синчето е много ентусиазиран и доволен, че го пуснахме.

Общи условия

Активация на акаунт