Набор '98 - или как е в трети клас - 3

  • 23 120
  • 304
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 622
Нямам думи  Shocked
Много често и при нас въпросите са така зададени, че тотално объркват децата.

# 91
  • Мнения: 1 193
Я ме светнете, този тест кога ще го правят - в края на учебната ли  newsm78
Стандартен ли е за всички, или всеки учител ще го прави?
Горките ни дечица  Sad

# 92
  • Мнения: 13 881
Тестовете ги правим веднъж на 3 до 5 урока. Този ми се струва ни е 3 този срок.

# 93
  • Мнения: 1 193
Тя и Доми прави тестове, но тези които са в учебника. Скоро не съм поглеждала, та за това ми стана чудно  Laughing

# 94
  • Мнения: 13 881
Тези тестове не са от учебника.
Напечатани са и след това преснети, децата само ги попълват ...Учителката ги предупреждава на кои уроци ще е теста, учат -пишат и така.

# 95
  • Мнения: 2 700
И при нас тестовете са напечатани и преснети. Тези от учебника ги попълват за домашно.

Долно тире, ние нали сме малко по-назад с материала, та тези дни попаднах на точно такова упражнение в учебната тетрадка. Иначе съм съгласна, че е дебилско да се търси точната дума. Но на подобен тест (с подобно оформление), нашата госпожа беше зачитала всякакви верни отговори, независимо от това дали са буквалните думи от учебника.

# 96
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И аз да изразя възмущението си тук от тестовете.
Дъщеря ми постоянно споделя, че не й е много ясно какво точно трябва да отговори. Обаче отговаря там нещо... Не ми допада как са изготвени тестовете.

Иначе ми прави друго впечатление- голям мързел ни е обвзел вече. Не мога да разбера изморена ли е наистина вече. Остава само месец и половина до края на учебната година, а не нея душата й май спи.

# 97
  • Мнения: 3 622
Я ме светнете, този тест кога ще го правят - в края на учебната ли  newsm78
Стандартен ли е за всички, или всеки учител ще го прави?
Горките ни дечица  Sad

Това за края на годината са изходните нива, които децата ще правят по всички предмети и те остават в у-ще. Нашата госпожа ни каза че всяко у-ще си ги прави индивидуално.

# 98
  • Мнения: 1 193
Anuschka, на моята Доменика, това състояние и е нормално  Mr. Green
Но, аз го отдавам, на натоварването от тренировки и англ.ез. Още малко им остава, ще се справят  Peace
Доми целия юни ще ходи на англ.ез., на 28.06. ще и е изпита за сертификат  Praynig
Tasha, и аз така знам, че в края на годината имат изходно, но не знаех подробности. Единственно тестовете по ЧО, съм преглеждала - в учебника  Grinning

# 99
  • Мнения: 13 881
Сменят ни смените следващата седмица - ужас, минаваме втора смяна, ще седят в училище в хубавото време, вечер ще играят навън до късно, а сутрин няма да им се става ... а ги чакат и тестове.
Споделете как помнят дати и години вашите деца. Моята дъщеря прилича на мен, ама никак не може да помни цифри и точно това не е попълнила в теста по ЧО ( освен бисера за българия в Европа по времето на Стамболов )

.. не мога да й се сърдя и аз съм зле с дадите и годините, сега вече с възрастта по ги сързвам нещата от логика , но за нея са някаква абстракция ...

# 100
  • Мнения: 1 193
Ле-ле, много съм се изложила  Sad
Днес питах моята хубавица, дали имат допълнително тестове. Отговора и беше : "Е, много ясно, те тези, в учебника са бебешки."  Mr. Green
Питах я дали са трудни, а тя каза, че който си е учил - било лесно.
То ми е казвало детето, че правят тестове, ама аз си мисля, че са тези в учебника. Уф, голяма съм ...  Embarassed
Признах си   Outta Joint

# 101
  • София
  • Мнения: 62 595
Моята има страхотна памет. Вярно, че съм й показвала какво да прави, но основно си е от детето. Аз единствено мога да й помогна малко според това, което зная за ученето изобщо.
Много е важно някой да разкаже на детето какво е ставало по времето, което се учи в урока - какво са ядяли хорат, как са живяли, какво са произвеждали, имало ли е бедни и богати. Така детето придобива цялостна представа. После се работи не точно за годините, а за събитията в един и същ хомогенен период от живота. Например, както ние си го знаем - времето на соца (и после периода от години), демокрацията и т.н. Така се получава като отделни исторически модули.

# 102
  • София
  • Мнения: 3 695
Калоян се справя с тестовете,  не го питам, само подписвам. Да чукам на дърво никакви проблеми.

Знаете ли как ще се учи и почива по празниците? Нашите още нямат указания.

# 103
  • Мнения: 3 622
Знаете ли как ще се учи и почива по празниците? Нашите още нямат указания.

Ще почиваме от 26 април до 6 май. Събират им се на децата 11 дена  Peace

# 104
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Калоян се справя с тестовете,  не го питам, само подписвам. Да чукам на дърво никакви проблеми.

Знаете ли как ще се учи и почива по празниците? Нашите още нямат указания.

Аз знам, че са във ваканция от 26.04. до 06.05. включително. Това за нашето училище (ние стачкувахме)

Общи условия

Активация на акаунт