Набор '98 - или как е в трети клас - 3

  • 23 087
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 622
И нашата учителка по Английски в у-ще е под всякаква критика /пенсионирано бабе/  ooooh!
Не че имам нещо против жената, но тя гледа да си предаде урока и не обяснява на децата. Пише само по дъската и те да преписват. И децата все не разбират.  Като я питат нещо тя казва, че няма  време за обяснение в къщи сте си научат. И става така че в къщи се обяснява целия урок наново  Confused

# 31
  • Мнения: 3 810
BOHU, може би не си ме разбрала правилно...и аз търсех паралелка без англ., но уви...И също съм против ученето масово на англ. от 1-ви клас. На времето ние започвахме от 4-ти и то руски... Mr. Green
Така че аз лично те подкрепям!  Peace
От друга страна, като го учат поне да е правилно и качествено. За това съм благодарна на госпожата по англ.

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте и от мен. Аз малко изтървах третокласника, понеже съм вече на пълен работен ден, а той учи преди обед. Засега се справя добре и без моята помощ, добре че ЧО имат в понеделник, та в неделя успявам да го проверя за урока.

А за учителите по английски ще става все по-зле положението, понеже няма кандидати за такава заплата и директорите са принудени да вземат хора без филология и дори само със средно образование, например езикова гимназия. Такива тенденции се очертават и по информатика.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Lilqna , за съжаление си права. На скоро моя приятелка която работи в училище ми каза, че са имали вакантно място за учител по английски език. Явили са се само двама кандидата, и двамата току що завършили.

# 34
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Добро утро мами на третокласници!
Весела ваканция на тези които са (във ваканция)
Дъщеря ми въпреки, че си учиха по врема на цялата стачка, им взеха ваканцията  #Cussing out
на 3, 4 и 5 април ще са на екскурзия, в Курортно селище "Върховръх" http://www.hotelrhodopi.hit.bg/gallery.html

хубава и лека седмица на всички!!!!

# 35
  • sofia
  • Мнения: 249
BOHU, може би не си ме разбрала правилно...и аз търсех паралелка без англ., но уви...И също съм против ученето масово на англ. от 1-ви клас. На времето ние започвахме от 4-ти и то руски... Mr. Green
Така че аз лично те подкрепям!  Peace
От друга страна, като го учат поне да е правилно и качествено. За това съм благодарна на госпожата по англ.
разбрах те,но май аз не се изказах както трябва.Нашата учителка по английски е съвсем млада-съученичка ми е и справя много добре.Обяснявя им така че да разберат,но според мен са малки за чужд език а и тя се е амбицирала да ги научи да говорят свободно езика до 5ти клас.След две години ще видим резултата.

# 36
  • Мнения: 1 193
Привет, мацки  Hug
cikoni, пожелавам на детенце, много приятни емоции на екскурзията  Peace . Да пишеш отзиви после, доста приятно изглежда местото  Grinning
Доменика, е ваканция само на 3 и 4 април. Кофти, но нямаме избор  Mr. Green Сега рисува някво филмче, по приказка в Читанката  Grinning Учи, по ЧО, мъка - мъка  Mr. Green
Хубава седмица на всички  Hug

# 37
  • Мнения: 3 622
Приятна ваканция и от мен на тези които са във ваканция, а тези като нас които не са лека седмица и много шестици

# 38
  • Мнения: 3 810
На фона на натовареността на децата ни в трети клас, това просто звучи безумно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279564.0

Аз не зная кога ще ни е ваканцията, но щом казвате, значи ще е на 3 и 4 Wink, че вече имам планове  Mr. Green

Лека седмица и от мен!

# 39
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Здравейте и от нас.Нашата ваканция е от четвъртък до неделя.То ваканция е относително казано по точно е почивка.Като знам как ги натоварват с домашни чак не ми се иска да излизат във ваканция.Лек и усмихнат ден и от нас.

# 40
  • Мнения: 13 809
Здравейте мами
когато записвахме нашата щерка търсихме точно училище с усилено изучаване на езици защото май само това ни се отдава.
Първи и втори клас прекарахме обаче като в мъгла, учителката беше една усмихната, младичка, всички много я обичаха - резултат отрицателен, дори това което бяхме учили в детската градина беше на път да се забрави. Трети клас обаче дойде една"кобра" според децата , обаче го дърпа здраво. Имат три урока на седмица, пишат с пълна пара, освен всичко друго и новите думи по 10 пъти всяка с превода и транскрипцията. Моята искала да се ошумоли и думите които знае от школата ги пишела по 5 пъти. Последва забележка в бележника и сега няма мърдане. Това всичко ме води до извода че е въпрос на учителка а не на система- нали системата е все една и съща.
По руски също пара се вдига. С мрънкане но се учи страшно много допълнителен материал, особено много стихотворения , което според мен е добре.
Странното обаче е че английския й върви доста по-леко от руския. Види се този руски доста сложен език, то окончания то падежи, добре че съм в къщи с малкия та да я проверявам, иначе все измисляме думите на произношение.

За ваканцията днес ни казах че ще са 4 дена - четв, петък, съб и неделя .

И ДА  съгласна съм децата са натоварени, но бих коментирала че присъства количество но абсолютно отсъства качеството , което е доста жалко , защото ако се впрегне това податливо детско мозъче, могат да станат чудеса...

Поздрави на всички и целувки на малките немирници.

# 41
  • Мнения: 3 622
Честит Първи април!
Днес сутринта точно преди да изляза на работа синът ми ми спретна една бърза шега. Каза, че вчера са им върнали контролните по ЧП и имал слаба оценка. Страх го било да ми каже да не му се карам. И аз питам "четворка ли имаш", а той ми отговаря "малко не ми достигна за тройка, госпожата е много разочарована от мен" и аз му отправих толкова страшен поглед, че той ми вика "днес е първи април"  Grinning

# 42
  • Мнения: 2 700
И мен ме изненадаха неприятно днес, но уви не на шега. Mr. Green
Заради делегираните бюджети били започнали съкращения - засега чистачки и помощен персонал. Тъй като нямало достатъчно деца в занималнята, щели да я съкратят #Cussing out За оставащите месец и половина (барабар с почивните дни) със сигурност не мога да се преориентирам към частна такава. В училището на дъщеря ми тази година няма частна, защото имаше държавна. И май ще трябва да си остане вкъщи, което подчертано ме притеснява. Миналата седмица направихе суха проба и се оказа, че въпреки всички предупреждения да не отваря на никой, точно когато говорех с нея по телефона се звънна на вратата и докато й кажа "не отваряй" беше оставила слушалката и беше отворила #2gunfire
Имаме две входни врати и не беше заключила едната, защото "бързала" #Crazy
От една страна е вече относително голяма, но от друга си е все още дечко. Със сигурност ще ми се скъсат нервичките на първо време...

Най-после им нанесоха бележките. На теста по ЧП има 6, а на този по ЧО 5 1/2, което било най-високото в класа. Heart Eyes

# 43
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Честит 1ви април и от мен!
Незнам при другите как е, но и мен ме е страх да я оставям за по- дълго сама у нас. Миналият месец като беше болна и я оставях до към 14ч. сама се спуквах да бързам докато се прибера от работа. Освен това и звънях през 1/2 час да я чувам как е и какво прави.
Цитат
Най-после им нанесоха бележките. На теста по ЧП има 6, а на този по ЧО 5 1/2, което било най-високото в класа.
Браво на детето..  bouquet

Цитат
cikoni, пожелавам на детенце, много приятни емоции на екскурзията   . Да пишеш отзиви после, доста приятно изглежда местото   

Благодаря amerie
Ще разказвам разбира се!

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Черпя всички набори за рождения ден на Мартина, вече е на 10 години.

Общи условия

Активация на акаунт