Набор '98 - или как е в трети клас - 3

  • 23 086
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАРТИНКА!!!! 



Да ти е жива и здрава и много да те радва. А ти много да я слушаш Laughing

# 46
  • Мнения: 3 810
Мили, живи, здрави, много да ви радва!

# 47
  • Мнения: 73
Здравейте отново по въпроса с английския език има още развитие.Понеже моят син бил изостанал миналата година тази трябвало да ходи на доп.анг.при нея.Добре аз записах детето и то ходи вече цяла година но резултат няма.Започна да носи 5 6 като оценки но аз в къщи го виждам ,че не е за повече от3.Вера отписах детето от до. анг.и сега очаквам вече лоши оценки.Кажете ми какво да правя?Вече е късно да ходи на алианс,а и нали ходеше на частни уроци при нея newsm78

# 48
  • Мнения: 1 193
мили, да и е живо и здраво детенце! щастливо детство и много емоции!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Момичета, благодаря ви за пожеланията Hug

 didi770 , не знам какъв съвет да ти дам за английския. Моите дъщери ходят на курс от миналата година. Явно е че нивото там и това в училище са много различни. Може да го запишеш на летен курс и живот и здраве от началото на новата учебна година да продължи.

# 50
  • Мнения: 3 622
mili.m Честит Рожден Ден и от мен на Марти!
Желая и едно весело и незабравимо детство и много усмивки! Grinning

# 51
  • Мнения: 1 193
Диди, според мен не е лошо да го запишеш на летни курсове. Есента ще го прехвърлиш към някоя школа. Така или иначе, въпросната г-жа е нарочила детето, и най-вероятно ще му пише по-ниска оценка. А и тези допълнителни уроци, давани от преподавател ,не ги ли забраниха? Ей, а такива даскалици, много ме е яд  #Cussing out
Поговори си с дечко, да не се депресира, че не се справя  Hug

# 52
  • Мнения: 26
Здравейти и от мен.Мойта дъщеря също е в3 клас.Засега се справя много добре с ученето.От 1 до 5 май е на етно училище в екоселище край Севлиево.Много е щастлива и чака с нетърпение заминаването.Дано да прекарат добре децата.

# 53
  • Мнения: 13 809
Мили
да ти е жива и здрава щерката, винаги да има с какво да те радва , да е с голяяяяяяям късмет пък и само с късмет вярвам че човек може да има прекрасен живот. Да сте и вие живи и здрави покрай нея да й се радвате.

didi70 въпросът с езиците никак не е прост. Способността към езика е като способността към математиката. Ако я имаш ти е отдава лесно, ако я нямаш става или с много зубрене или въобще не става. Щерка ми е трета година на английски, доста деца минаха през школата, на много от родителите след половината от учебната година става ясно че нещата не вървят и си отписват децата,. Има и други такива които разсъждават че е по добре детето "да хване нещо" отколкото да разчитат на това как се учи английски с 25 деца в класа. Тези които се движат в сносни граници по материала разбира се доста четат и пишат ... , но трябва да се знае че понякога и многото четене и писане не помагат, което не значи че има проблем в детето или пък в учителя.
Според мен когато пращаш детето си уроци или курсове по английски никога не знаеш, дали да очакваш добри резултати или не.  Ако учителката е била категорична че ще има подобрение просто не постъпила като професионал а те е дезинформирала ...
 

# 54
  • Мнения: 67
Да взема и аз отношение по въпроса с английския. Според мен това ранно изучаване на английски в училище е абсолютна лудост. Те децата българския не са научили още и се получавав един момент,че граматиката по английски изпреврва тази по български. Няма да ви казвам какво чудо става в малките им главички. А и като ви чета май моята дъщеря е единствената тук,която не ходи на школа и няма да ходи поне засега. В училище английския  не й е от най-силните, но според мен там голяма вина има и учителката. През ваканцията ще трябва да научим доста неща самостоятелно. И съм напълно съгласна,че езицитеса като математиката- на някой им вървят, а на други не. Засега не смятам да насилвам нещата. Дъщеря ми обича да рисува и ходи на школа по рисуване. Та нали идеята е и в бъдеще да работи това,което  й е най-приятно!

# 55
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Добро утро мили мами!!
За събуждане.

Днес детенце заминава на 3 дневна екскурзия. Дано всичко да е ОК, че както го дават лошо времето.

desi1976
кажи повече за това етно училище ??  bouquet

А по въпроса с английският направо се чудя вече какво да правя и къде да я записвам дъщеря ми. В училище го учат от тази година. Миналата година ходеше на курсове в Училища за Европа - нищо не научи. Според мен много си зависи и от системата и от преподавателя. Казвала съм го преди и пак да споделя: В училище учат Иврит, според мен доста по-сложен език от английският. Децата го учат с интерес и тя се оправя съвсем сама, нали се сещате, че по иврит не мога да и помогна. Много често я виждам на Skype да си четат със съученички урока по иврит, и да си пеят песните ( е защо не го прави с английският това). Постоянно и обяснявам, че без английски неможе, ето сега дават Н2О на английски и ако го знаеше щеше да си го слуша, ама не .....
Сериозно съм се замислила другата година пак да я запиша в някоя школа. Бихте ли споделили от кои сте доволни   bouquet Замислила съм се за Берлитц.....

# 56
  • Мнения: 2 700
Добро утро и от мен. Кафето много ми се услади. Laughing

Не знам какво да ви посъветвам за английския. Идеята с летните курсове не е лоша. Една година пратих дъщеря ми на такива курсове и откровено казано за месец време усвоените думи бяха към 200. Но това беше между първи и втори клас. После продължи към същата фирма. Във втори клас резултатите бяха плачевни, но системата май куцаше. Сега учителката е същата, но смениха учебника и вече има резултат. При езиците има натрупване на знания и прогресът е стъпаловиден. Вярно е и че на някои им се отдават повече, отколкото на други.
Дъщеря ми ходи в УЦ "Космос", защото е едно от малкото места, където се учи в събота или неделя (ние през седмицата няма как да я водим). Школата не е много популярна, особено във форума, където се спрягат основно Британика и Берлиц, но като цяло не е лош вариант, пък е и в центъра.

Аз пък да ви питам, и особено Лиляна око се включи, какво да направя? Както писах по-горе, спряха занималнята в училището на дъщеря ми Twisted Evil. Причината била в делегираните бюджети. ОК, но имат ли право да вземат подобни решения два месеца преди края на годината newsm78 Родителите на седемнадесет деца са притиснати до стената, но никой не реагира. Искам да си изясня поне за себе си дали става дума за своеволие на директорката и да вдигна "пушилка" - то е ясно, че за оставащото време бюрократичната машина трудно би се задействала , за да я върнат. Ще кажете, че децата на тази възраст са големи, за да си стоят сами по къщите. Ами, не съм съгласна. Особено в София, с нейната престъпност и трафик.
Къде мога да проверя как стоят нещата?

# 57
  • Мнения: 13 809
Да взема и аз отношение по въпроса с английския. Според мен това ранно изучаване на английски в училище е абсолютна лудост. Те децата българския не са научили още и се получавав един момент,че граматиката по английски изпреварва тази по български. Няма да ви казвам какво чудо става в малките им главички. А и като ви чета май моята дъщеря е единствената тук,която не ходи на школа и няма да ходи поне засега. В училище английския  не й е от най-силните, но според мен там голяма вина има и учителката. През ваканцията ще трябва да научим доста неща самостоятелно. И съм напълно съгласна,че езиците са като математиката- на някой им вървят, а на други не. Засега не смятам да насилвам нещата. Дъщеря ми обича да рисува и ходи на школа по рисуване. Та нали идеята е и в бъдеще да работи това,което  й е най-приятно!

Здравейте
С това горното изказване много не съм съгласна. Аз съм от екземплярите започнали да учат усилено небъгарски език още от първи клас и въвели втори чужд език в 4 клас. Честно казано нивото което се постига в такова обучение ( ако говорим обаче за качествено обучение)  не може да се сравни с по-късното започване, Да не кажа че начина по който се изучаваше езика в езиковите гимназии по мое време беше абсолютно стресиращ. Много е хубаво паралелно с това децата да учат и български защото ценното за нас българите в знанието на чужди езици е именно връзката им с българския, Мисля си обаче че при такова "ежедневно практикуване на българския език" и интелектуалното ниво на децата ни за тях българския не би бил проблем, дори и граматически да поизостава спрямо граматиката на чуждия език.
Съгласна съм че и аз бих се притеснявала от това детето ми да е само вкъщи. Сякаш не се трогвам много от това какво ще яде и дали ще си научи уроците а от това, кой може да я последва по улицата, как ще пресече "лошите" булеварди, кой ще звънне на вратата а кой по телефона. Хубаво е че тук при нас към част от училищата има платени занимални, вземат ги направо от училището.
Соларис, ако бях в твоето положение обезателно щях да звъня в Просвета към общината.

# 58
  • Мнения: 67
Цитат
з съм от екземплярите започнали да учат усилено небъгарски език още от първи клас и въвели втори чужд език в 4 клас. Честно казано нивото което се постига в такова обучение ( ако говорим обаче за качествено обучение)  не може да се сравни с по-късното започване, Да не кажа че начина по който се изучаваше езика в езиковите гимназии по мое време беше абсолютно стресиращ.
Аз пък съм от екземплярите дето са започнали по-късно да учат езици и смятам,че не съм изостанала много от тези,които са започнали от детската градина. Още повече ,че съм учила езици, защото съм искала, а не заради болните амбиции на родителите си и в момента се справям доста прилично с 3 чужди езика. А и какво им е на езиковите гимназии? По мое време беше важно в коя точно езикова гимназия си завършил- разликата в усвояването на езика беше огромна. Сега не зная как е.

# 59
  • Мнения: 13 809

това с болните амбиции много ме разсмя
 Simple Smile
училището в което учих беше единственото в занималня до 5 клас, така че най-малко можеше да се говори за болни амбиции, на нашите им беше все едно стига да знаят че от 7 сутринта до 7 вечерта съм някъде и не се налага да вися по спирките и да пътувам един час с автобуса до вкъщи сама.

Да отбележа освен това че голяма част от гимназистите в езиковите гимназии са там именно в следствие на " елегантно побутване от страна на родителите" или заради - престижа ... и по мое време беше също така. Ако не се влезеше в английската  а примерно в немската или не дай си боже във френската наставаше една трагедия ... налагаше се да се вземат приравнителни изпити .. и не вярвам да беше по желание на децата...

Общи условия

Активация на акаунт