Частна детска градина (ясла) в Пловдив.

  • 48 728
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Каспър и на мен такса от под 200лв.ми се струва нереална.Но пък 450-500 не бих дала за частна ясла.За тези пари по-скоро ще си наема детегледачка.Между 250-300лв.бих прежалила.Но повече-в никакъв случай.
Това е следващият проблем - всяка майка си знае, но качествена ясла, говоря за дете между 2 и 3 год, за мен е по-добре от гледачка. То не за мен, а е по-добре. Но все още го няма мисленето.
Всичко с времето си.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Частна ясла в Пловдив няма - аз съм питала и разпитвала, но такава няма. Зад моста на Герджика е държавна ясла №3 - дъщеричката ми ходи вече 8 месеца там и съм изключително доволна от персонала; от базата; от храната; с две думи от всичко. Не смятам че в частна ясла ще се грижат по-добре - разликата ще бъде според мен в бройката на децата и в повечето играчки . Но пък таксата в държавната ясла е 25 лева .......

# 17
  • Мнения: 1 008
 savena ,разлика вероятно ще има. Но това не е единственото... Приемането в държавна ясла е доста трудно. Към момента ние нямаме шанс ...

# 18
  • Мнения: 88
Здравейте мами! Аз, също се интересувам по темата с яслите в Пловдив. И, както разбирам, частни все още няма. Някой може ли да ми даде някаква информация относно записването на детето в тези заведения. Благодаря предварително!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И мен ме интересува тази тема, но нямам никаква информация по въпроса. newsm78

# 20
  • Мнения: 1 602
За държавните ясли е хубаво да подадете молба още докато детето е на няколко месеца за да има шанс да бъде прието като стане на 2 г. или по-рано ако искаш. В някои ясли попълваш молба по-образец, а в други свободен текст. Трябва да носите и копие от акта за раждане на детето.
Обиколете яслите,които сте избрали и питайте на място.

# 21
  • Мнения: 88
Незнам защо, но ми се струва че нещо в цялата процедура по записването на деца в яслите има някакав пропуск.  newsm78 В яслата, където искам да запиша малката ми дадоха само картонче и ми казаха да се обадим през януари 2009г. И, аз си мислех, че е редно да се подаде някаква молба все пак, защото това "картонче"- визитка на яслата е с името на детето и нищо повече. И, понеже времето до навършване на 2 годинки е през февруари, нашият татко реши да говори с директорката, която дори не го е изслушала, а направо заявила "знам -имате дете,елате през янури!", никакви молби, нито заявки, нищо  newsm78. Ето защо се интересувам, ако някой има повече информация нека сподели. Иначе записах малката за ясла през ноември 2007, но както разбирам това не е гаранция, че ще тръгне Sad.

# 22
  • Мнения: 1 516
Незнам защо, но ми се струва че нещо в цялата процедура по записването на деца в яслите има някакав пропуск.  newsm78 В яслата, където искам да запиша малката ми дадоха само картонче и ми казаха да се обадим през януари 2009г. И, аз си мислех, че е редно да се подаде някаква молба все пак, защото това "картонче"- визитка на яслата е с името на детето и нищо повече. И, понеже времето до навършване на 2 годинки е през февруари, нашият татко реши да говори с директорката, която дори не го е изслушала, а направо заявила "знам -имате дете,елате през янури!", никакви молби, нито заявки, нищо  newsm78. Ето защо се интересувам, ако някой има повече информация нека сподели. Иначе записах малката за ясла през ноември 2007, но както разбирам това не е гаранция, че ще тръгне Sad.
В 18 ясла аз подадах молба още , когато синът ми стана на 1 годинка. Прие я директорката - много мила жена, заведе я с входящ номер и каза януари 2009 да проверя дали сме приети. Молбата ми е синът ми да тръгне на ясли от февруари, коагто навършва 2 години - тоест месец по-рано ще ми кажат дали е приет. Мисля, че въпросната госпожа  е била меко казано нелюбезна. А какво значи, че си го записала ?

# 23
  • Мнения: 88
Ами, точно "записала"= "не значи нищо". С това карточне без номер и никакви подробности излиза, че само съм информирала директорката, че имам дете. Така излиза като се замисля, тъй като не съм предполагала, че това е такъв наболял проблем. Изчетох и темата за градините в Пловдив и ако не сме закъсняли със записването там ще е късмет. А, за яслите вече дълбоко се съмнявам дали ще стане  Tired. За градините поне доколкото разбрах има някакви правила макар и всяка градина да ги опредяля донякъде и сама, но за яслите...там май е мъгла.

# 24
  • Мнения: 96
Не знам коя е нелюбезната директорка, за която говори ili_8, ама аз попаднах на една подобна, а може би да е и същата. Thinking Буквално казано ме изгони барабар с количката и детето, все едно, че влизане с взлом ще правя в яслата.  Тя изобщо отказа да ми обясни какъв е реда  за документите и отказа да ми даде възможност да попълня молба или каквото е там. Носех и ксерокопие от акта за раждане, бях се подготвила...Останах безкрайно накърнена и обидена. Свободни места имало чак за 2011 година и до тогава да съм си гледала детето вкъщи.  ooooh!  После ме попита къде работя и каза, че в близост до работата ми имало 2 ясли там да съм ходела да подавам документи. И през цялото време, в което разговаряше с мен ме гледаше като просякиня - с отвращение, погнуса и съжаление. Не ме прие вътре в кабинета си, а още на двора ме пресрещна и се развика"къде отивате, кого търсите, аз съм директорката!"
Просто това отношение ме сасипа емоционално за няколко дни. Ужасно е да отидеш с най-добри намерения,  да се отнесеш учтиво, да поздравиш с усмивка и да попиташ за реда на подаване на документи, а да те изхвърлят като мръсен парцал. И няма да си спестя името на яслата - "Слъчев рай" в Тракия.  Името на директорката не го знам и не искам да го знам!

# 25
  • Мнения: 145
и аз да се включа. не ми е много ясно защо определяте цените за софия, пловдив,варна и т.н. като различни- тока, наемите, храната, помагалата, играчките  са  в почти еднакви стойности за страната. аз лично за частна ясла не бих дала повече от 250 лв. независимо в кой град.

# 26
  • Мнения: 1 516
и аз да се включа. не ми е много ясно защо определяте цените за софия, пловдив,варна и т.н. като различни- тока, наемите, храната, помагалата, играчките  са  в почти еднакви стойности за страната. аз лично за частна ясла не бих дала повече от 250 лв. независимо в кой град.

Мисля, че се използват и други показатели, като средна работна заплта и др... За съжаление заплатите не са еднакви във всички градове, нито пък стандртът на живот!

# 27
  • Мнения: 145
Това е така, но когато нямаш възможност нe се спираш на частна ясла или градина .

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 12:44 от diva-1

# 28
  • Мнения: 1 102
ДА ви отговоря конкретно за частна детска градина "Дъга от Мечти", мисля че все още е единствената частна детска градина.
Сина ми посещаваше 2 год. въпросната градина, от една година е в държавна.
1. Базата е една спетната барака, която има един много малък двор за игра на около 60 деца.
2. Храната идва готова,, само се затопля и една еднообразна, мазни баници и подобни, според мен хиц не е здравословна.
3. Водиш си детето в 8,30 нахранено, сутрешна закуска няма, и го взимаш до 17,30.
4. По всички празници не работят, лятото 1,5месеца не работят, коледни, пролетни ваканции, каквото се сетите има.
5. Таксата се плаща на 2 вноски, сега не знам колко е, но половината в началото на годината втората такса май след нова година, тази такса е от 15септ. до 30 юни, ако искате детето да посещава градината през юли допълнително се заплаща. Тази такса се заплаща предварително, така че детето ако се разболяло и не посещавало ДГ си е ваш проблем.
Всякакви курсове се заплащат и то солидно, също и храната се заплаща отделно за всеки месец, горе долу 100лв. още отгоре.
6. За тези две години, детето не научи, две песни на кръст, това не се отнася само за моето дете, повечето родители мислят така.
Сега сме в държавната детска градина Мирослава, която има басейн, спортен салон и огромен двор за игра. За тази една година детето така е дръпнало напред, че не можем да си го познаем. Госпожите са професионалисти с голямо сърце.
Препоръчвам ви да помислите преди да решите, ако има други въпроси, насреща съм. Hug

# 29
  • Мнения: 88
Просто това отношение ме сасипа емоционално за няколко дни. Ужасно е да отидеш с най-добри намерения,  да се отнесеш учтиво, да поздравиш с усмивка и да попиташ за реда на подаване на документи, а да те изхвърлят като мръсен парцал. И няма да си спестя името на яслата - "Слъчев рай" в Тракия.  Името на директорката не го знам и не искам да го знам!
Ahura напълно те разбирам - това отношение е просто недопустимо за служители на такива заведения, още повече "директор". Предполагам, че много родители им "досаждат", но нали затова са те там  - да дадат информация, и ако не им стигат нервите и се дразнят да си намерят по-подходяща професия. Не оправдавам такова държание - още повече на длъжностно лице, което е Директор, освен това тези детски заведения не са тяхна собственост,а ги третират като такива!

Общи условия

Активация на акаунт