КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС VI

  • 46 614
  • 344
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 479
Мило Галче, честит рожден ден!
Бъди много здрава, весела и щастлива!
Много да те слушат всички мъже около теб!
Прегръдка силна от мен! Hug Hug Hug


Благодаря ти, мила Hug

# 91
  • Мнения: 2 708
Нямаше ме наоколо, за да мога да ви поздравя - Рос и детенце. Искрено се радвам, че сте успели да сбъднете най-голямото си желание. Успех на детенце в новото училище. Peace Laughing Laughing Laughing Laughing
И сега да й дадеш една голяма почивка и много гушкане и глезунчене, щото милото май бая се потруди, което не е много често срещано явление за тинейджъри. Като знам мойта каква е мързеланка, наистина сте се потрудили яко и си заслужавате почивката. Laughing Laughing Laughing

# 92
  • Мнения: 182
ЧЕСТИТО НА ВСИчКИ ПРИЕТИ!   bouquet БРАВО НА ДЕЦАТА
чЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИчКИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС!  Party

# 93
  • Мнения: 1 210
Миличкиииииииии  Hug Hug Hug
Ха сега да видим кой тук- кой го няма, кой гората хванал- като мене...

Почвам по хронология- Едно Галче (нашето единствено) имало рожден ден- да ни е живо и здраво, все такова обичливо, разумно и добро и да ни прости забежките  Embarassed

После- БРАВО на всички класирани дечица, браво и на всички, които се чувстват победители!
Маги не успя да се вмъкне в субсидираната такса, в първите от останалите е, но това е без значение. Все едно- няма да учи там, независимо 2 или 20 процента не и достигат. За мен това означава, че детето ми не е за там и бъдещето му не е в Америка (тук няма да скрия, че се радвам) За Маги означава безболезнено (без жертвани обидени татковци) сбъдване на френската и мечта  Laughing Трябва да започна да и ги броя, че са и много и все хаотични  Joy 5000-те хиляди евро смятам да разпределя така-
1800 ЛЕВА- изучаване на английски език в Британския съвет (в цената са включени учебниците)
1200 английски лири- ЕЖЕгоден езиков лагер в британски колеж по избор (пак от Британския съвет)
Почти никакви пари- държавна езикова гимназия (предполагам френска, ама не залагайте много  Wink), осигуряваща владеенето на още един език.
По този начин смятам да покрия два езика, придружени със съответните конвертируеми сертификати и да и осигуря поне 5 държави (европейски), в които да се разлиства.

Много мислих за частни гимназии, обаче такава френска нЕма ! Има Френски лицей, където обаче трабва да си започнал по- отраничко, откъм детската градина.

Също има и Италиански лицей, който Маги  е замислила да пробва, но там според мен нещата са кауза пердута. Но тя, като ги е подкарала наред, няма да я спирам- важен е ентусиазма   newsm68

Сега да взема все пак да дам малко инфо, че после и аз да ви питам къде сте се разбягали  newsm66
Зачезнах на една внезапна чужбинска командировка, като се върнах- наваксвах изпуснатото, пък се и поуспокоих малко, после на Великден- семейно по божиите стъпки в Израел и ей ме на- на Гергьовден цъфнах тук и заблееееееях...щото няма никой, да ме чуе  Sad Опустяла темата,  разбягали сте се диванета такива, нито следа от старите пушки, дето съветват и напътстват, няма и нови попълнения,няма никой...а децата изпити ги чакат.
Но- било, каквото било, аз свиря СБОР  red red red (игнорирайте червения картон, само свиря), да разкажем за децата- кой, какво, докъде и да се стягаме, че на 25 май се започва.

Чакам ви всички- с четири очи, че ми домъчня за децата, домъчня ми и за вас и дано не ми се сърдите много. Блудната дъщеря се завърна  Hug Hug Hug

Ако си имаме именяци днес- да се чувстват цункани и гушнати   bouquet

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 16:13 от didkapitka

# 94
  • Мнения: 3 479
Тук съм!  bouquet Липсваше ми много Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 1 210
 kiss Ми хайде пиленце...разказвай за Пепи  smile3539 Какви ги мислите, мъдрувате, какво иска детето... Съвсем ви изгубих дирите, нищо, че изчетох пропуснатото.. То пък голямото пропуснато- 3 страници няма  hahaha
Предполагам, че бързо му е минало от АК. У дома се усети едно странно облекчение след резултатите...незная как да го обясня. Може би, ако кажа, че преди резулатите настроението беше едно смесено и натегнато- аз объркана (щот хем искам, хем не- казвала съм защо), Маги и тя объркана, но повече навита от на мен, за таткото няма да коментирам. Резултатите от изпита ми костваха не малко усилия да убеждавам момчето си, че има милион други по-удачни начина да вложи тези пари за дъщеря си, а може би и по- полезни. Времето ще покаже, дали съм в грешка. Аз съм убедена, че не греша. Маги или нищо не показа (обаче познавайки я смятам, че се почувства доволна да си стъпи в пътеката след изнурително отклонение)и нямаше молби или настояване да я запишем (изкара 49,07 %), даже сама избра да учи в Британския съвет, за да не се безпокоим за нивото на английския и. Общо взето си разчиства пътя за френски език и е спокойна. Аз също. Татето е примирен и полуубеден, че прави най- доброто за детето си.

Искам подробностиииииии, виж аз колко съм обстоятелствена.

# 96
  • Мнения: 3 479
Пепи е от по-задните резерви (ако може така да се каже Laughing) и не е ясно дали ще го поканят за записване. Обаче, аз нещо взех да давам назаден ход по отношение на АК. Също като теб мисля, че 5000 Евро на година могат да се инвестират по много по-добър начин. Естествено, ако беше приет на по-ниската такса бихме го записали, няма да си кривя душата. Проблемът при нас е, че Пепи не е наясно (така както Маги е), какво точно иска ooooh! Все пак ние сме решили да обиколим 2-3 от частните гимназии до края на този месец и после да решаваме окончателно. Щото излиза в крайна сметка, че ние с мъжа ми ще имаме решаващата дума Sad. Аз много исках той да си избере, ама като не става ... Все пак почти сигурно е, че няма да кандидаства в гимназия Златарски. Мъжът ми ходи на информационната среща и не беше впечатлен. Много добро маркетингово поднасяне на продукта, обаче качеството е малко неясно. Резултатите по математика например на IB тестовете са по-ниски от средните за Европа, което само по себе си говори за качеството на подготовката и други подобни мисли ни се въртят в главите. Освен това на нас ни се иска и дисциплината да е на ниво, а се оказа, че там не е. Подхождат клиентски към учениците и те май си развяват байряците както им е кеф, а това вече категорично не е нашето училище.
В крайна сметка стигнахме до извода, че с хубава българска диплома и високи резултати на езиковите тестове, всеки университет отваря врати, стига на детето да му се учи.Нашата цел също е като завърши средно образование, да знае два езика, така че да има по-добър старт при избор на университет.
Та така, в голям размисъл сме newsm78 с мъжа ми, а пък детето го раздава безгрижно Close
Иначе и ние имахме едно ходене до Израел в началото на юли, обаче поради изпитите ще го пропуснем Sad Здраве да е, следващият път ще е нашият ред. Сега е време за занимаване с децата Laughing

# 97
  • Мнения: 1 210
Галче, подкрепям те за Златарски. Още повече, че IB дипломата май не е кой знае какво. Днес прегледах една нова тема тук- за частното образование и там имаше инфо за нея. Всъщност, тя е безценна за чужденци, които се местят често по света- та това е програма, по която децата им да учат и да няма разминаване в стандарта. Даже ще си позволя да цитирам по памет (извинявам се, че не запомних името на дамата) : "В никой университет не се влиза само с IB"

Иначе, доколкото си спомням, вие май сте ориентирани към немски, нали? И с немски има няколко добри, поне на ниво и-нет частни гимназии. Аз доста се рових и четох - Веда и Ерих Кестнер ми се струват с много добри условия и се ползват с добро име. Даже мисля, че дават онази немска диплома, която дава 91 немска (прости невежеството ми). Изовщо, като цяло, ако човек се е насочил към немския език, има значително по- широк кръг от добри предложения- както в частния, така и в държавния сектор. Стане ли въпрос за френски и испански обаче- положението е трагично.
Маги за късмет иска всичко останало, с категоричното изключване на немски  Whistling и категорична слабост към френски. Решила съм да я оставя вече да решава сама, тъй като доста объркване внесохме в и без това натовареното и ежедневие тази година. Сега вече, от позиция на днешния ден смятам, че тези толкова уроци бяха излишни, защото само я пренапрегнаха и когато трябваше да е свежа и с бистра памет, тя беше гроги. Мисля, че тук някой беше предупредил точно за този ефект, ама кой ти да слуша...
Естествено, аз лично с радост бих я записала в АК, ако беше влязла на субсидирана такса. С радост ще запиша и сина си там, при същите условия. Другото обаче, лично за мен е неразумно.

А Пепи ще кандидатства ли и за държавните гимназии или твърдо сте се ориентирали само към частните? Кои?

Ужасно безгрижен аватар. И сладък. И аз искам така  1swing Размечтах се...

# 98
  • Мнения: 3 479
Дидка, засега сме решили, че Пепи ще кандидатства в държавна гимназия. Подготовката не е спирала, макар темпото да е далеч от желаното, но това всъщност няма връзка с частните гимназии, а с други характерови особености на тинейджъра.
За сега съм решила да посетя гимназиите Банкер и Проф. Иван Апостолов, както и Ерих Кестнер от немските. За Ерих Кестнер Пепи не е съгласен, защото била в Люлин, а той искал да учи в центъра Rolling Eyes Освен това повечето частни гимназии приемат с резултатите от държавните изпити, така че дори и да решим нещо в последният момент, изпитите може само да са от полза.

П.П. Всъщност аватарът ми трябваше да показва, че съм много важна и надута и гледам важно и от високо, а ти ми срина имиджа с тази безгрижност hahaha

# 99
  • Мнения: 4 447
Здравейте, прекрасни!
Дидка, добре дошла!
остарях с една година още - пийте по едно за мен днес!

Бях и аз забегнала - омъжвах сестра си, ходихме в чужбина и .... вече сме на линия. Уморихме се, ама не от учене.
Сега с нови сили напред, към юнските изпити.
Все повече ми узрява идеята за АК. И на дечко много му се иска май. Не говори много за това, защото знае, че е скъпо, но го усещам. А приемането много добре му се отрази на самочувствието. Това може да изиграе лоша шега за в бъдеще, де  Laughing.
Уморена съм - от празнуване и чистене. Добре, че тази работна седмица започва от сряда....
На всички  Hug Hug Hug

# 100
  • Мнения: 138
Кой изсвири "сбор" -  red
Идвам, без да чакам подкана running

Диде, време беше да се появиш - домъчня ни, не ни се говори в темата, а я виж сега - как се събираме пак на линия smile3508.
Ние с нищо особено не можем да се похвалим - ни добро, ни недотам....Дерзаем и чакаме юни под мотото - каквото сабя покаже...В дългите ваканции да не мислите, че сме се разучили - о....де такъв късмет Joy Joy Joy Само с обещанието, че след почивките вече се стягаме и този път - няма лъжа, няма измама - трябва да се сборим. Като си знам, че обещанията са за това да не се спазват, направо ми става лошо, ама нейсе...А и временно изпуснах контрола над седмокласника, защото малкият сега е на ред - макар и за малко - тъй като ни дебне външното оценяване за 5 клас. И без това него отдавна го бях позарязала и сега пълним дупките и оправяме мазаното цяла година. С БЕЛ ще се оправим, защото по му лепне, но с математиката - зооооор  #Crazyи мързел  newsm66

А аз съм се размислювала за подредбата на желания - вижте как може да се извади не един тиган за риба, ами сто hahaha. Как, аджеба, да ги пишем като и Коко не е наясно какво иска и кротко и великодушно ни казва: "Където ме запишете" hahaha Маминият, не се и усеща, че ще бъде - където го приемат... Joy Joy Joy

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 10:14 от bissitа

# 101
  • Мнения: 138
Хей, камъче - май забравих да те поздравя   party023 newsm59

Всички години да ти спорни и щастливи. И най-много ти желая момчето ти да те радва и да се гордееш с него Hug А после и с малкия юнак Two Hearts

# 102
  • Мнения: 1 210


ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, КАМЪЧЕ!!!

Да си здрава, обичана, все така разумна и уравновесена ! И много мъдри избори тази година!

Извън пожеланията, хващайте АК за ушите, че никъде няма да намерите подобни перспективи на тази цена. Пък и Мити се пребори мъжки и си го заслужи!  Heart Eyes

Биситко  Hug Едно здраво гушкане на шахматиста и на малчо  Hug Поне бегла насока относно езика кажи, пък нищо, че може да е още в сферата на желанията...То всички мислим още на ниво  "искам", пък какво ще се получи накрая...  Joy

Милички, радвам се, че ви "виждам", радвам се на всяка ваша думичка, радвам се, че пак сме заедно! Крисче, Росче, Уииииич, Блуум, Марсиди...къде сте, маймунки?  Heart Eyes 

# 103
  • Мнения: 1 210
И още нещо... УИЧ, ела похвали Михаелче, щото аз вече не издържам, ще се пръсна от гордост  newsm44 и ще го направя аз! Да не кажеш после, че не си предупредена!

# 104
  • София
  • Мнения: 1 274
Привет, момичета!
Камъче, честит празник! Бъди здрава и обичана!   bouquet
Дидка, радвам се да те чета пак  Hug Не се е получило за АК разбирам, но детето чувства ли се разочаровано? Мисля, че не бива - ще има по-добри шансове, убедена съм! Simple Smile Сподели, моля те, колко е ниска "ниската такса" в АК!

Общи условия

Активация на акаунт