Секцио с направление

  • 5 286
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Много благодаря.

# 16
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Ох,а този лекар няма да ми и здаде никога такова направление,аз ходя при др гинеколог-незнам дали може при него или ортопед-незнам.А това направление преди раждането на кой го давам,тъй като аз пак ще си плащам-избор на екип,ВИП стая,но ако съм с направление няма да плащам планово секцио

Щом ще плащаш за избор на екип - говори с доктора , който ще избираш - обясни му положението. Те и без това предпочитат секцио (повечето) , защото приключват за около 1 час...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 522
Ако лекарят ти прецени, че си за секцио ще ти даде направление, но иначе ако ти сама си го решиш ще е платено.


# 18
  • Мнения: 1 520
Добре-много ме вълнува тази тема,благодаря на всички,които се опитвате да ми помогнете Grinning Grinning
Ако бях на твое място щях да подам оплакване срещу въпросния лекар, но преди това бих го попитала затова ли не ми дава направление - за да си платя аз секциото, независимо че е наложително по медицински причини. Арогантното му и нагло рекетиране щеше да му струва скъпо и много бързо щях да го накарам да разбере, че бременните жени не са толкова безпомощни колкото на него му изглеждат.
Леко раждане и се постарай да не се ядосваш. bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 262
Здравей,

Този лекар следеше и моята бременност, която завърши със секцио по медицински причини - в моя случай беше заради ретината на лявото ми око. По принцип той е голям привърженик на вагиналното раждане и предполагам затова е реагирал така. Освен това много момичета, които искат секцио по желание, но нямат показания, си вадят фалшиви документи от какви ли не лекари (очни, ортопеди и т.н.), за да си спестят платеното секцио по желание. Поради тази причина и контрола в болницата е завишен и всеки случай се гледа внимателно - да не се прецакат Wink

Моят съвет е да отидеш на ортопед, който да ти издаде писмено становище, с подпис, печат и т.н., че ти трябва да раждаш секцио поради съответните причини. След това носиш този официален документ на Гергов, обясняваш му още веднъж ситуацията и го молиш за съдействие. По принцип начина на раждане се определя най-рано при издаването на направлението за хоспитализация и обменната карта, което става с издаването на първия болничен за 45 дни преди раждането.

Ако пак се дърпа му кажи, че явно ще се наложи да смениш доктора, тъй като не смяташ за правилно да плащащ за нещо, което се налага не по твое желание. Подчертай му, че си разочарована от това развитие на нещата, защото си искала именно той да те изражда и си щяла да платиш за избор на лекар. Сигурна съм, че доки ще омекне тогава и ще свършите работата.

По принцип той е доста добър и печен, така че ако можеш си остани при него.

Желая ти леко раждане и здраво бебче  Hug

# 20
  • Мнения: 9 973
вземи си пустото направление,което ти се полага........

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
vallina, ако лекарят, който ти води ЖК не напише причина за секцио в обменната ти карта си вземи становище от ортопед. Месец преди термина отиди с това становище и другите ти изследвания в болницата, в която ще раждаш, за да те заплануват за секцио.

# 22
  • Мнения: 6 274
При луксация трябва да! Имам позната която живее в САЩ (има същата диагноза) и и назначиха секцио. Така и роди  Peace . Тук важи същото. Поема се от ЗК няма защо да плащаш. Трябват ти направление за хоспитализация и карта за наблюдение на бременността. Издават се от лекаря , който ти следи бременността   bouquet
Изобщо не е задължително Naughty . Родила съм се с двустранна луксация , а родих нормално три деца .  Peace И само да уточня - първото бебе беше почти 4кг.  Peace
Късмет ти желая и леко раждане  Hug. Ако можеш да си родиш нормално - не се колебай !  Peace
П.С. Луксацията НЕ е медицинско показание , налагащо задължително секцио  Naughty. Успех .   bouquet

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Здравей,

Този лекар следеше и моята бременност, която завърши със секцио по медицински причини - в моя случай беше заради ретината на лявото ми око. По принцип той е голям привърженик на вагиналното раждане и предполагам затова е реагирал така. Освен това много момичета, които искат секцио по желание, но нямат показания, си вадят фалшиви документи от какви ли не лекари (очни, ортопеди и т.н.), за да си спестят платеното секцио по желание. Поради тази причина и контрола в болницата е завишен и всеки случай се гледа внимателно - да не се прецакат Wink

Моят съвет е да отидеш на ортопед, който да ти издаде писмено становище, с подпис, печат и т.н., че ти трябва да раждаш секцио поради съответните причини. След това носиш този официален документ на Гергов, обясняваш му още веднъж ситуацията и го молиш за съдействие. По принцип начина на раждане се определя най-рано при издаването на направлението за хоспитализация и обменната карта, което става с издаването на първия болничен за 45 дни преди раждането.

Ако пак се дърпа му кажи, че явно ще се наложи да смениш доктора, тъй като не смяташ за правилно да плащащ за нещо, което се налага не по твое желание. Подчертай му, че си разочарована от това развитие на нещата, защото си искала именно той да те изражда и си щяла да платиш за избор на лекар. Сигурна съм, че доки ще омекне тогава и ще свършите работата.

По принцип той е доста добър и печен, така че ако можеш си остани при него.

Желая ти леко раждане и здраво бебче  Hug
Подкрепям  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
...
Моят съвет е да отидеш на ортопед, който да ти издаде писмено становище, с подпис, печат и т.н., че ти трябва да раждаш секцио поради съответните причини. След това носиш този официален документ на Гергов, обясняваш му още веднъж ситуацията и го молиш за съдействие. По принцип начина на раждане се определя най-рано при издаването на направлението за хоспитализация и обменната карта, което става с издаването на първия болничен за 45 дни преди раждането.
...
Желая ти леко раждане и здраво бебче  Hug

Това е и моето мнение. Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 1 504
Направление за секцио не се издава. При мен се наложи секцио поради мед.причини/порасна ми хемангиом в носа в 8мия месец и операцията му беше наложителна/ Занесох си диагнозата от УНГ кабинета на докторката с която бях говорила да ме изражда. Въз основа на тоя документ по-късно в епикризата ми пишеше, че секциото е наложително поради еди какво си....Платих си само за избор на екип 500 лв в Тина Киркова....но след като показах диагнозата си докторката беше категорична, че ще е секцио...въобще не е ставало въпрос за направления и т.н. За всяко раждане се превеждат пари независимо дали е секцио или не/беше 400 лв мин.година/ така че ти просто ще си платиш за избор на екип. Няма какво да ти се поема секциото отделно или да ти се дава направление....
Не е нужно да даваш направлението от ортопед  на  Гергов/надявам се няма да избираш него да ти прави секциото/а на доктора които си избрала. С Гергов няма какво повече да се занимаваш...той трябва да ти издаде само обменната карта и ако не си решила да раждаш при него...той вече няма какво да се занимава с теб.

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 14:23 от EmiR

# 26
  • Мнения: 28
Много,много ви благодаря ,мили мами,информацията и съветите,които ми дадохте са ми много полезни и ме  ориентираха как да постъпя.благодаря ви на всички.Желая ви успех Peace Hug  bouquet

# 27
  • Мнения: 729
При луксация трябва да! Имам позната която живее в САЩ (има същата диагноза) и и назначиха секцио. Така и роди  Peace . Тук важи същото. Поема се от ЗК няма защо да плащаш. Трябват ти направление за хоспитализация и карта за наблюдение на бременността. Издават се от лекаря , който ти следи бременността   bouquet
Изобщо не е задължително Naughty . Родила съм се с двустранна луксация , а родих нормално три деца .  Peace И само да уточня - първото бебе беше почти 4кг.  Peace
Късмет ти желая и леко раждане  Hug. Ако можеш да си родиш нормално - не се колебай !  Peace
П.С. Луксацията НЕ е медицинско показание , налагащо задължително секцио  Naughty. Успех .   bouquet
   Напротив,луксацията Е мед.показание за секцио.Аз съм с двустранна луксация и моят гинеколок беше категоричен ,че е Задължително да родя със секцио ОСВЕН ако аз НАСТОЯВАМ за нормално раждане.Много се радвам,че при теб всичко е минало благополучно и нямаш последствия(дано не се проявят такива)Много смела постъпка от твоя страна.Аз не бих рискувала.Имам колежка с луксация,която след нормално раждане страшно много започна да куца и сега се подготвя за операция на тазобедренните стави.Така,че аз съм ЗА секциото при наличие на луксация.     

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дава се направление за хоспитализация, редно е този който ти води консултацията да отбележи там проблемът ти. Друго не мисля, че ти е необходимо.
И аз така мисля  Peace

# 29
  • Мнения: 729
vallina,отиди при ортопед и му кажи за проблема с гинеколога ти.Надявам се той да съдейства.Сигурна съмУспех ти желая че,ще успеете да го убедите ,колко е важто за теб раждането със секцио.Успах ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт