51 начина за уплътняване на времето в US

  • 16 938
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 491
Въпрос по българска грамотност: правилно ли е според вас да се пренесе "ябълка" като "я-бълка"?
не - трябва да има сричка от всяка страна
А "о-ко" в такъв случай може ли? Защото аз все си мислех, че "око" е от две срички заради двете гласни.
според мен, око е едносрична дума и не може да се разделя. сричка е когато имаш гласна+съгласна
Олеле, докарах я вече до "език мой, враг мой". Laughing
Ще се самопредложа за рисунка в тетрадката, защото на следващата страница има едно момченце пред черна дъска, на дъската написано изречение с една правописна грешка, а зад дъската чин с кикотещи се и сочещи с пръст към момченцето деца. Въпросът в заданието е: "Защо децата се смеят на Иванчо?". Няма хън-мън, няма "не се присмивай на други деца".  Naughty

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 18:44 от блажка

# 76
  • Мнения: 8 163
цяла нощ сънувам, че детето /на няма 2 месеца!/ ГОВОРИ!!! И НЕ САМО ГОВОРИ, А МИ ДЪРПА КНИГАТА ДА ЧЕТЯЛА  Shocked Shocked Shocked
Инди, абе де да я знаеш твоята хубавица какъв гений крие в това малко, крехко телце...

# 77
  • Мнения: 8 163
детенце дребно вдигнало капака на тоалетната и си измило ръчичките вътре.  Sick #Crazy

newsm62 Ооох, моля те, не дей!  newsm62 Направо си го представих!

Напомни ми за моя племенник, който на същия принцип, след като се изпишкал, ей така, със смъкнати гащи седнал да си топи парченца тоалетна хартия в мръсната вода, да си прави мокри топченца и да ги лепи със засилка на стената...

# 78
  • Мнения: 1 783

Олеле, докарах я вече до "език мой, враг мой". Laughing
Ще се самопредложа за рисунка в тетрадката, защото на следващата страница има едно момченце пред черна дъска, на дъската написано изречение с една правописна грешка, а зад дъската чин с кикотещи се и сочещи с пръст към момченцето деца. Въпросът в заданието е: "Защо децата се смеят на Иванчо?". Няма хън-мън, няма "не се присмивай на други деца".  Naughty
хахаха
аз съм с нечестно предимство (опит за превод на unfair advantage  Mr. Green) в момента

# 79
  • Мнения: 810
МисГ, ето един блог от мен http://printpattern.blogspot.com/

В офиса работим с http://www.maharam.com/, но те са доста скъпи и www.wolf-gordon.com които са поносими. Останалото ти го е дала Бенсън с листа от апартменттерапи  Peace

# 80
  • Мнения: 1 436
Въпросът в заданието е: "Защо децата се смеят на Иванчо?".

Защото са лоши, пък  Crossing Arms. Имам колеги, които пишат should of или your wrong, те за една грешка се присмиват на Иванчо  Wink. Meжду другото и аз знам, че гласна = сричка, тоест око е две срички. Тоест, защо децата се смеят на блажка и Juturna  Laughing

# 81
  • Мнения: 8 163
Ето определение за "сричка", да няма повече спорове.

# 82
  • Мнения: 1 800
Тандури, да ти е жива и здравя Ели Hug
През деня не гледам ТВ и не знам нищо за диабета.

Моя малък човек пък се изака по средата на къпането в коритото Sick умрях, досега никога не го е правил. Та и аз лъсках корита и вани посред никое време Mr. Green

Индиана, голям смях с четящата малка госпожица Joy Heart Eyes

за списания- Нешанъл Джеографик, до скоро Икономист, също Финекс хоум енд гардън и Дуел...Планирам за Куки да се абонирам тези дни. Елл гледам редовно в интернет

# 83
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Въпросът в заданието е: "Защо децата се смеят на Иванчо?".

Защото са лоши, пък  Crossing Arms. Имам колеги, които пишат should of или your wrong, те за една грешка се присмиват на Иванчо  Wink. Meжду другото и аз знам, че гласна = сричка, тоест око е две срички. Тоест, защо децата се смеят на блажка и Juturna  Laughing

Уф, и аз ги имам тия колеги.  Rolling Eyes

Много ми е олабено възпитанието, знам, и ще си плащам сигурно. Не ми даде сърце да го фърбърайз-на, в общи линии по режима все всичко сам е направил (от бибата се отказа, от кърмене се отказа, сам си показа, че иска да се приспива сам). Успокоявам се, че детето ме води, но истината е, че не съм характер, който да се налага. Слагам ограничения само когато има опасност, иначе му давам да пипа, разхвърля... само повтарям и обяснявам, случвало се е да плесна ръчичка, ама това пък съвсем никакъв ефект няма.

Сега ми е трудно да определя кое е характер и кое е инатлива възраст, ако се разправям с него, ще е един постоянен battle of the wills, а нямам нерви за това...

Единственото, което сме го научили (и то пак си беше готов), е да ходи номер 2 в тоалетната, малко след годинка Rolling Eyes. Явно няма да успея да хоум-скулвам.  Mr. Green

От списанията - аз съм по леките - Vanity Fair, GQ, W, In Style, Playboy, Automobile рядко. Куки ми харесва, но нямам капацитет - спрях го.

# 84
  • Мнения: 994
И аз мисля че не се пренася я-бълка - поне така ни учеха в училище. Не може да е само една буква отделно от цялата дума.
А око не се пренася.
блажка, какви са тия тетрадки? newsm78

# 85
  • Мнения: 1 147
Въпрос по българска грамотност: правилно ли е според вас да се пренесе "ябълка" като "я-бълка"?

Граматически е правилно, да, т.е. има там делене на думата, което е основен принцип за пренасянето. Втори въпрос, че не се прави, защото е една буква.

# 86
  • Мнения: 8 163
Дами, я да ви питам за Facebook. Запознати ли сте, ползвате ли, какви са предимствата/недостатъците, бихте ли го препоръчали?

# 87
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ох, не знам гледали ли сте Еди Изард, но не мога да се спра от хилеж (ще идва в Бостън, много съм щастлива). Ето ви един откъс:

http://www.youtube.com/watch?v=9IzDbNFDdP4

На работа - внимавайте, че е леко нецензурно!

# 88
  • Мнения: 1 593
като си говорим за граматика, нямате ли си pet-peeves като гледате сгрешени думи...

аз например много се учудвам колко хора пишат думата космонаВт, с "ф" и безСмислено без "С"...
когато пишех в сватбения форум - имаше и голям брой сваДби  Mr. Green

то не че всеки не прави грешки, но тези горе не са от невнимание определено...

аз пък имах колега от старата работа, дето и МБА беше завършил даже, а никога не слагаше "-ed" окончания където трябва...  Rolling Eyes

пък за пренасянето - и аз така знам без да претендирам да съм 100%, пренася се на срички, но не може да има по 1 буква само.

Бенсън, Рая, много ви благодаря за инфото.   bouquet

# 89
  • Мнения: 1 436
Facebook ползвам от скоро. Брат ми ме накара, тъй като си качва снимките там, да не ги качва и другаде. За мен е 10% полезен (намерих няколко стари приятели, с които не съм се чувала от години) и 90% popularity contest на тема кой има повече приятели  Rolling Eyes. По едно време получавах покани за 1300 простотии тип 'За кого ще се ожениш?'  ooooh!, 'Как би се казвал твоя бар?' и 'Ти какъв коктейл си?', но слава богу спряха. Общо взето, ползите са повече от дразнителите, но не мога да се зарибя така както много мои приятели.
--
Любимата ми грешка от ИБ е думата 'уволация'. Явно 'щот яйцеклетката се уволнява Rolling Eyes.

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 20:11 от Juturna

Общи условия

Активация на акаунт